Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και παλι... ουτε ευρω θα ξαναδουν απο εμας....... το πολυ πολυ θα αρχισουν να γεμιζουν οι ευρωπαικες αποθηκες με περισσοτερα προιοντα... μετα τι θα κανουν δλδ? θα εκτελωνιζουν κ οτι ερχεται απο ευρωπη??? Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!Εχω παραγγειλει απο gearbest ενα κινητο κ νομιζω οτι εχει αργησει....δειτε αν θελετε την πορεια του και πειτε μου την γνωμη σας...

Εχω παραγγελει απειρες φορες μικροπραγματα απο ebay χωρις καν tracking number και δεν ειχα θεματα γενικα αλλα κινητο δεν εχω παρει ποτε και φοβαμαι λιγο...

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-11-2016 14:11 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2016 08:24 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 18-11-2016 11:53 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 19-11-2016 31: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 20-11-2016 09:59 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 20-11-2016 22:46 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να αναφερω οτι μενω θεσσαλονικη....

Link to comment
Share on other sites

Σκουρα τα πραγματα παιδια.

Πηγα απο απο το Κεντρο Διαλογης Θεσσαλονικης (Ωραιοκαστρο) και μου ειπε η γνωστη μου οτι το δεμα βρισκεται στο τελωνειο οπως ΟΛΑ και ελεγχονται για εκτελωνισμό.

Μου ειπε οτι πλεον τιποτα να μην ξαναπαρω απο τριτη χωρα εκτος Ε.Ε. (κινητα, gadgets, ηλεκτρονικα τσιγαρα κλπ κλπ) :cry::cry::cry:

Δεν ηξερε να μου πει για το τι ποσο θα πληρωσω για το κινητο, θα περιμενω τηλεφωνο απο το τελωνειο.

Οποτε και θα μπουμε στο διμηνο για να παρουμε στα χερια ενα κινητο και θα το πληρωσουμε διπλά.

Αντιο Shenzen?

Ας προσεγγίσουμε το θέμα του τελωνείου απο μια διαφορετική γωνία και με διαφορετικό τρόπο σκέψης .....επειδη το τελευταίο διάστημα λογω οικονομικής κρίσης πολλοί απο εμάς επιλέγουμε να πάρουμε τηλέφωνα απο Κίνα με το 1/3 των χρημάτων που θα δίναμε εδω για τηλεφωνο με αντίστοιχα η χαμηλότερα χαρακτηριστικά κάποιοι απο εδω μεσα που εξυπηρετούν συμφέροντα κάποιων αλυσίδων που εχουν δει τις πωλήσεις των ακριβών κινητών να πέφτουν κατακόρυφα εχουν βαλθεί να τρομάξουν τα μέλη με τελωνεία κλπ .Σιγουρα οταν αγοράζεις απο τρίτες χώρες παντα υπαρχει η πιθανότητα του τελωνείου αλλα το τελευταίο διάστημα βλεπω ότι υπαρχει ενα είδος πανικού που σπέρνουν κάποιοι εδω μεσα
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι προσελαβαν 6 ατομα στο κεντρο διαλογης για αυτο το λογο, για να ανοιγουν δεματα και να ψαχνουν την αγοραστικη αξια.

 

Πλάκα θα έχει, το Gigaset ME που αγόρασα με $130 από Κίνα, να μου το χρεώσουν με τιμή Γερμανίας (~500€) και να πάει καμιά 200αρια Ευρώ το τελωνείο! Αν αρνηθω την παραλαβή, τότε θα το στείλουν πίσω στην Κίνα δωρεάν και το κατάστημα (Banggood) θα μου επιστρέψει τα λεφτά ή το δέμα μου θα καταστραφεί εδώ και χάνω τα λεφτά μου;; :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω παραγγειλει απο gearbest ενα κινητο κ νομιζω οτι εχει αργησει....δειτε αν θελετε την πορεια του και πειτε μου την γνωμη σας...

Εχω παραγγελει απειρες φορες μικροπραγματα απο ebay χωρις καν tracking number και δεν ειχα θεματα γενικα αλλα κινητο δεν εχω παρει ποτε και φοβαμαι λιγο...

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-11-2016 14:11 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2016 08:24 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 18-11-2016 11:53 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 19-11-2016 31: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 20-11-2016 09:59 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 20-11-2016 22:46 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να αναφερω οτι μενω θεσσαλονικη....

 

Ακριβώς στα ίδια είμαι κι εγώ.Και υπάρχουν και άλλοι με προγενέστερες ημερομηνίες που είναι κολλημένοι στο ΚΔ Θεσσαλονίκης.

Υπομονή και όχι τηλέφωνα στα ΕΛΤΑ;)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ας προσεγγίσουμε το θέμα του τελωνείου .............. τηλέφωνα απο Κίνα με το 1/3 των χρημάτων που θα δίναμε εδω ............. εδω μεσα

 

Κοψε κατι !!!!!!:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

εγω όταν λεω στους γνωστους μου ότι ψωνιζω κινητα από κινα με κοιτανε ειρωνικα :) καλα λεω τοτε σκαστε εσεις 600 ρια και 700 ρια και αστε εμενα με 200 να περνω ποιοτητα :)
Link to comment
Share on other sites

Σκουρα τα πραγματα παιδια.

Πηγα απο απο το Κεντρο Διαλογης Θεσσαλονικης (Ωραιοκαστρο) και μου ειπε η γνωστη μου οτι το δεμα βρισκεται στο τελωνειο οπως ΟΛΑ και ελεγχονται για εκτελωνισμό.

Μου ειπε οτι πλεον τιποτα να μην ξαναπαρω απο τριτη χωρα εκτος Ε.Ε. (κινητα, gadgets, ηλεκτρονικα τσιγαρα κλπ κλπ) :cry::cry::cry:

Δεν ηξερε να μου πει για το τι ποσο θα πληρωσω για το κινητο, θα περιμενω τηλεφωνο απο το τελωνειο.

Οποτε και θα μπουμε στο διμηνο για να παρουμε στα χερια ενα κινητο και θα το πληρωσουμε διπλά.

Αντιο Shenzen?

 

 

 

Όλα; τι όλα;; εγώ σήμερα παρέλαβα από Gearbest tv box και το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι ο ταχυδρόμος το άφησε σε διπλανό γνωστό μου αντί να έρθει χαρτάκι συστημένο όπως πάντα.. με αυτά και με τ άλλα περίμενα τελωνες αλλά τίποτα δεν έγινε και έριξα άλλη μία παραγγελία το Note8 και για την γυναίκα.. νομίζω δεν χρειάζεται ο πανικός... κάποια πέρασαν με τελωνείο όπως και περισυ που θυμάμαι αυτό δεν σημαίνει ότι είναι οριστικό...πάντα έχουμε στο μυαλό μας ότι μπορεί να μην είμαστε τυχεροί,αλλά αν είμαστε θα αποκτήσουμε πράγματα που Ελλάδα τουλάχιστον δεν τα βρίσκουμε.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι προσελαβαν 6 ατομα στο κεντρο διαλογης για αυτο το λογο, για να ανοιγουν δεματα και να ψαχνουν την αγοραστικη αξια.

 

Είναι μόνιμοι αυτοί ή με σύμβαση λίγων μηνών; Λέω μήπως "μυριστηκαν" τι παίζει εν όψει των εορτών... Ξέρει κανείς αν έχουν γίνει τέτοιες προσλήψεις και στο τελωνείο της Αθήνας; Αν όχι, ας γίνουν από το νέο έτος... :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει την τελευταία εβδομάδα 11 δέματα από Κίνα. Ένα μόνο registered και όλα τα άλλα μικροπραγματα που ψωνισε η γυναίκα από το ebay. Κανένα δεν πέρασε τελωνείο. Άρα όλα καλά!!!

Όχι ακριβώς γιατί γράφω ανώνυμα πίσω από ένα pc και θα πρέπει να είμαστε καχυποπτοι για τα πάντα σε ένα φόρουμ.

Περίπτωση 1η. Σπρωχνω κινέζικα καταστήματα μέσω affiliate links. Όσοι μπαίνετε από mobile συσκευή και έχετε εγκαταστήσει adaway θα τα έχετε δει. Είναι κάποιες "φοβερές" ευκαιρίες η ένα "εμπιστο" κινεζομαγαζο που προτείνει ένα μέλος του φόρουμ η ένας που έχει κανάλι στο YouTube, και πατώντας στα link σε βγάζει σε κενή σελίδα (τα μπλοκάρει το adaway). Δεν ξέρετε πόσες φορές μου έτυχε και από ανθρώπους που νόμιζα ότι ήθελαν να με βοηθήσουν.

Άρα για αυτούς η ιστορία έχει ως εξής, μπαίνουν στα φόρουμ και αρχίζουν... Εγώ πήρα 3 υποβρύχια από Κίνα δεν σταμάτησαν στο τελωνείο, εγώ πήρα ένα πυρηνικό αντιδραστηρα και το οπλοστάσιο του Σανταμ Χουσειν είχα γράψει αξία 20 δολάρια και εργαλεία κήπου και δε σταμάτησαν στο τελωνείο. Με άλλα λόγια προσπαθούν να μας πείσουν ότι όλα καλά δεν υπάρχει θέμα κτλ.

Επίσης μπορεί να είναι το ίδιο πρόσωπο με τρεις λογαριασμούς.

Περίπτωση 2η. Έχω μαγαζί και τώρα ανακάλυψα την Κίνα (Xiaomi, Meizu, elephant, Le eco) αφού πριν είχα σουβλατζιδικο. Ωραία μπιζνα, παραγγελνω 10-20 συσκευές από Ali, εννοείται ότι δεν πληρώνω τελωνείο, βαράω και ένα 100% πάνω στη τιμή για να καλυψω τα έξοδα εκτελωνισμου που δεν πλήρωσα και για το Φπα 24% που δεν σκοπεύω να αποδωσω ποτέ στο κράτος (αν το κράτος είναι η Ελλάδα και όχι κάποια βαλκανικη χώρα) και όταν με ρωτάνε γιατί ρε φίλε το πουλάς 200 ενώ το βρίσκω 100 στη Κίνα σου απαντώ τα παραπάνω (έχω έξοδα εκτελωνισμου, ΦΠΑ, ρεύμα κτλ).

Ενώ πουλάω μια χαρά πάνε κάτι μάγκες στα φόρουμ και δειχνουν πόσο εύκολη είναι η αγορά από έξω. Ε λοιπόν φτιάχνω και εγώ 3 λογαριασμούς, και στους 2 λογαριασμούς με τσακωσανε οι κεραταδες στο τελωνείο και αρχιζουν οι κατάρες και μπαίνει σαν φωνή λογικής ο 3ος λογαριασμός και αρχίζει, τέλος η Κίνα, Xiaomi από τον τόπο σου και ας είναι τριπλασια κοστολογημενο και να οι ξαδερφοι στα τελωνεια που ρίχνουν σύρμα ότι θα μας σκισουν και να οι κολλητοί στα ταχυδρομεια που εμφανίζονται κάθε Χριστούγεννα (τυχαίο?) και μας κάνουν όρκο να μην ψωνιζουμε από έξω γιατί έγιναν 20000 προσλήψεις.

Τα είπα και ξαλάφρωσα. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρνηθω την παραλαβή, τότε θα το στείλουν πίσω στην Κίνα δωρεάν και το κατάστημα (Banggood) θα μου επιστρέψει τα λεφτά ή το δέμα μου θα καταστραφεί εδώ και χάνω τα λεφτά μου;; :cry: :cry:

 

Γιατί, έχει και τίποτα ναρκωτικά μέσα; Μάλλον θα σε χρεώσει κάτι το banggood, ας πούμε 20% και θα επιστρέψει τα υπόλοιπα. Τώρα στα σίγουρα πρέπει να περιμένουμε κάποιον να του τύχει (γιατί αργά ή γρήγορα θα σκάνε τέτοιες περιπτώσεις) και θα ξέρουμε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχει τύχει σε κανέναν 7 μέρες από τότε που ο πωλητής έδωσε tracking, το αντικείμενο να μην εμφανίζεται στο 17track?sg είναι το tracking.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Drone από Κίνα με Singapore post παρέλαβα σήμερα, χωρίς να περάσει τελωνείο. Μένω Θεσσαλονίκη.

 

Ας σταματήσουν επιτέλους οι τρομολαγνοι

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι τρομολαγνοι βρε παιδιά; όσοι είχαν κολλημένο δέμα είπαν ψέμματα; Και εγώ παρέλαβα 2 δέματα, αλλά δεν έχει νόημα να το λέμε. Αυτοί που τους κόλλησε πρέπει να λένε για να ξέρουμε τι γίνεται (τα αποδεδειγμένα, όχι γνωστο-λογία) Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι γράφουν απλά για να γράφουν...

Λες κι εμείς δεν έχουμε κάνει άλλες αγορές απο έξω.

Το γεγονός είναι ένα,τουλάχιστον για το ΚΔ Θεσσαλονίκης.Είναι αρκετά δέματα κολλημένα εκεί μέρες τώρα.Το δικό μου έκλεισε 10ήμερο ενώ υπάρχουν και άλλοι με περισσότερες μέρες.

Και δε μιλάω για τελωνείο που λένε μερικοί,καταθέτω την πραγματικότητα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RF........ SG

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 07-11-2016 19:09 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-11-2016 10:14 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 11-11-2016 12:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 11-11-2016 12:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 17-11-2016 10:30 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 17-11-2016 12:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 17-11-2016 14:18 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 17-11-2016 18:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18-11-2016 02:52 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-11-2016 09:14 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Αγορα 22/10 απο vickmall. 38 ημερες μεχρι σημερα. Μα τοσο γκαντέμης! Δευτερη φορα στο τελωνειο!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θύμα καθυστέρησης των NL Post δηλώνει παρών.

Number: RS659460927NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2016-10-30 12:09 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2016-10-31 08:38 The item is on transport to the country of destination

2016-10-30 12:09 The item is processed at the PostNL sorting center

2016-10-30 12:09 The item is at the PostNL sorting center

2016-10-24 07:17 The item is ready for shipment

2016-10-20 03:25 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Σήμερα παρέλαβα, κερασάκι στη τούρτα το 2ωρακι αναμονής στο ταχυδρομείο ..... ρε παιδιά ΕΝΦΙΑ ΔΕΗ κτλ κτλ πληρώνεις και ηλεκτρονικά.. τι τρέχετε στα ταχυδρομεία :p

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι γράφουν απλά για να γράφουν...

Λες κι εμείς δεν έχουμε κάνει άλλες αγορές απο έξω.

Το γεγονός είναι ένα,τουλάχιστον για το ΚΔ Θεσσαλονίκης.Είναι αρκετά δέματα κολλημένα εκεί μέρες τώρα.Το δικό μου έκλεισε 10ήμερο ενώ υπάρχουν και άλλοι με περισσότερες μέρες.

Και δε μιλάω για τελωνείο που λένε μερικοί,καταθέτω την πραγματικότητα.

 

Είμαι στην ίδια κατάσταση. Δέμα με bluetooth ηχείο των 30$ κολλημένο από 20/11 στο ΚΔ Θεσσαλονίκης. Αύριο θα κάνω ένα τηλέφωνο..

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere...

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κινητά και tablet δεν παίρναν απο Υεδ χωρίς 10ήμερο..Αυτά κινηγανε πολυ..Και εγώ εχω φιλο με xiaomi mi5s και είναι απο της 11 με 12 του μήνα ΥΕΔ και του είπαν θα φάει αιμοδότες τον μισο Δεκέμβρη Γιατί έχουν πολύ δουλειά..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από 15 Νοεμβρίου δύο τηλέφωνα.

Το ένα (δεξιά) αγνοείται γενικώς.

Το άλλο (αριστερά), από τις 21 Νοεμβρίου είναι σε αυτήν την κατάσταση.

Και να σκεφτεί κανείς ότι παρήγγειλα 15 Νοεμβρίου για να αποφύγω τις γιορτές. Δεν το βλέπω όμως..

Pics_Art_12_01_06_39_08.pnggif hosting

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να θέσουμε πιο σωστά το πρόβλημα αυτό αφορά κυρίως τις παραλαβές κινητών. Οπότε αν κάποιος παρέλαβε πρόσφατα ( μετά τις 25/11) ας ενημερώσει.

Για τα άλλα συμφωνούμε ότι μάλλον δεν έχουν θέμα ειδικά τα απλά.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηρε τηλεφωνο Η Υπεροχη ταχυδρομος μου και μου ειπε οτι εχω δεμα.

Βεβαια λογο του οτι ειχε να κανει διανομη συνταξεις , οπως μου ειπε , δεν θα μπορεσει να

μου το φερει σημερα το δεμα αλλα ευτυχως μετα τις 12 θα παει ενα φιλος μου να το παρει.

Ηρθε κανονικα χωρις κανενα προβλημα με SG Post , παραγγελια 2 Lenovo P1 απο Vick

σε πολυ καλο χρονο.....Παραγγελια στις 9/11 , παραλαβη 1/12.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηρε τηλεφωνο Η Υπεροχη ταχυδρομος μου και μου ειπε οτι εχω δεμα.

Βεβαια λογο του οτι ειχε να κανει διανομη συνταξεις , οπως μου ειπε , δεν θα μπορεσει να

μου το φερει σημερα το δεμα αλλα ευτυχως μετα τις 12 θα παει ενα φιλος μου να το παρει.

Ηρθε κανονικα χωρις κανενα προβλημα με SG Post , παραγγελια 2 Lenovo P1 απο Vick

σε πολυ καλο χρονο.....Παραγγελια στις 9/11 , παραλαβη 1/12.

 

Καλοριζικα,Λαζαρε.

Άντε να δούμε εμείς πότε θα παραλάβουμε.Πότε θα ξεκολλήσουν τα πακέτα από την Θεσσαλονίκη;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...