Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παραγγελία από aliexpress πριν από 20 μέρες..... ( RO415687405CN )το αντικείμενο λοιπόν φαίνεται να κάνει να την ίδια διαδρομή ξανά και ξανά αλλά να μην φεύγει από την κίνα . Ρώτησα τον πωλητή τι γίνεται και μου έλεγε ιστορίες για δηθεν γιορτές που έχουν τώρα και καθυστερήσεις στα δέματα ( εχω παραλάβει ήδη κανονικά άλλα 4 δέματα από κινα που είχα παραγγείλει την ίδια περίοδο )Έχει ξανατύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από aliexpress πριν από 20 μέρες..... ( RO415687405CN )το αντικείμενο λοιπόν φαίνεται να κάνει να την ίδια διαδρομή ξανά και ξανά αλλά να μην φεύγει από την κίνα . Ρώτησα τον πωλητή τι γίνεται και μου έλεγε ιστορίες για δηθεν γιορτές που έχουν τώρα και καθυστερήσεις στα δέματα ( εχω παραλάβει ήδη κανονικά άλλα 4 δέματα από κινα που είχα παραγγείλει την ίδια περίοδο )Έχει ξανατύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο?

 

Μου έκανε και εμένα 2 φορές την ίδια διαδρομή αλλά τελικά έφυγε. RF343353286CN

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά απο vickmall αποστολή να βάλω singapur post άφοβα;

Ναι, με απλό ταχυδρομείο, όχι EMS.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

RS216790647CN

Έχεις κανείς ιδέα τι γίνεται με αυτό εδώ?

Έχει χαθεί εδώ και μέρες! :(

Περιμένεις... Δεν πέρασαν και πολλές μέρες για να θεωρείται ανησυχητικό.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με απλό ταχυδρομείο, όχι EMS.

 

το προβλημα που ειχαν πριν κανα 2μηνο με την SG post? Λυθηκε?

εχω αγορασει εκτοτε με NL post 2 κινητα.. κ ηρθε το ενα σε 25 το αλλο σε 23 μερες... δεν ειχα θεμα...απλως λεω μηπως τωρα ξανααγορασω με SG post

Link to comment
Share on other sites

από Geekbuing http://www.geekbuying.com/ είχατε προβλήματα ???

παρήγγειλα ένα Ulefone Power 6/9 και όλο αναβάλουν την αποστολή .

 

Όχι εγώ σε πρόσφατη παραγγελία από αυτούς όλα κομπλε με SG POST αποστολή! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το προβλημα που ειχαν πριν κανα 2μηνο με την SG post? Λυθηκε?

εχω αγορασει εκτοτε με NL post 2 κινητα.. κ ηρθε το ενα σε 25 το αλλο σε 23 μερες... δεν ειχα θεμα...απλως λεω μηπως τωρα ξανααγορασω με SG post

 

Φιλε όλα κομπλε με SG κοιλανε πολύ γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει κολλήσει στο pre-advised με nl post από της 15/9 φυσιολογικό είναι?

 

υπομονη!!!εμενα αποστολη στις 10/9

απο τις 13/9 στο pre-advised με nl post

και σημερα ξεκολλησε!

 

φεεετταααααα που ελεγε και ο παππους στην διαφημιση!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε δεμα μου (2 μηνες στον δρομο) που περιειχε ενα lazy bag(αυτα τα μπαλονια που καθεσαι πανω...) με αξια 19$

και ενω δεν ηταν ιδιαιτερα μεγαλο το δεμα και δεν ηταν και βαρυ ηταν ανοιχτο και το ειχαν βαλει μεσα σε σελοφαν-σακουλα με μια σφραγιδα πανω (που δεν διαβαζεται) και υπογραφη και ημερομηνια...

 

να υποθεσω οτι περασε τελωνειο , ετσι?

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε δεμα μου (2 μηνες στον δρομο) που περιειχε ενα lazy bag(αυτα τα μπαλονια που καθεσαι πανω...) με αξια 19$

και ενω δεν ηταν ιδιαιτερα μεγαλο το δεμα και δεν ηταν και βαρυ ηταν ανοιχτο και το ειχαν βαλει μεσα σε σελοφαν-σακουλα με μια σφραγιδα πανω (που δεν διαβαζεται) και υπογραφη και ημερομηνια...

 

να υποθεσω οτι περασε τελωνειο , ετσι?

Καμία σχέση με μπαλόνι ως προς τον αέρα που παίρνει και το τι υλικό είναι.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

S000000895977 παρακαλώ βοήθεια. Στην Σιγκαπούρη φαίνεται πως είναι Ελλάδα. Στα ελτά δεν το εμφανίζει. Στα ελτά μου λένε οτι δεν υπάρχει δέμα με τέτοιον αριθμό. Έχει περάσει 1 μήνας και νομίζω πως το δέμα χάθηκε. Κάνω refund? Στο trackonline μου βγάζει εάν βάλω Σιγκαπούρη, πως έφτασε. Εγώ όμως δεν παρέλαβα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

S000000895977 παρακαλώ βοήθεια. Στην Σιγκαπούρη φαίνεται πως είναι Ελλάδα. Στα ελτά δεν το εμφανίζει. Στα ελτά μου λένε οτι δεν υπάρχει δέμα με τέτοιον αριθμό. Έχει περάσει 1 μήνας και νομίζω πως το δέμα χάθηκε. Κάνω refund? Στο trackonline μου βγάζει εάν βάλω Σιγκαπούρη, πως έφτασε. Εγώ όμως δεν παρέλαβα τίποτα.

 

Είναι μη συστημένη αποστολή. Πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορείς να ελέγχεις την πορεία του, με το που μπει Ελλάδα είναι η τελευταια πληροφορία που βλέπεις και μετά απλά περιμένεις. Στα Ελτα εννοείται δεν θα εμφανιστεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε δεμα μου (2 μηνες στον δρομο) που περιειχε ενα lazy bag(αυτα τα μπαλονια που καθεσαι πανω...) με αξια 19$

και ενω δεν ηταν ιδιαιτερα μεγαλο το δεμα και δεν ηταν και βαρυ ηταν ανοιχτο και το ειχαν βαλει μεσα σε σελοφαν-σακουλα με μια σφραγιδα πανω (που δεν διαβαζεται) και υπογραφη και ημερομηνια...

 

να υποθεσω οτι περασε τελωνειο , ετσι?

Νομίζω ότι αν είχε περάσει τελωνείο θα σου είχε έρθει με την λυπητερή καθώς δεν έχει σχέση ή τιμή αγοράς(μιας και ο καθένας δηλώνει ότι θέλει) αλλά ή αντίστοιχη τιμή αγοράς στην κοινότητα. Υποψιαζομε ότι κάπου θα τους άνοιξε το δέμα κατα την μεταφορά και το έβαλαν εκεί.

 

 

Μου έστειλαν κάτι πράγματα με NLpost αντί για SG. Πως είναι οι αποστολές με NL αυτή την περίοδο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι μη συστημένη αποστολή. Πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορείς να ελέγχεις την πορεία του, με το που μπει Ελλάδα είναι η τελευταια πληροφορία που βλέπεις και μετά απλά περιμένεις. Στα Ελτα εννοείται δεν θα εμφανιστεί ποτέ.

 

Arrival at Destination Post (Country: GR)

αυτό μου βγάζει αλλά στο ταχυδρομείο δεν το βρίσκουν. Ανοίγω dispute ή τους αναφέρω πως είναι επιστολή?

Link to comment
Share on other sites

Arrival at Destination Post (Country: GR)

αυτό μου βγάζει αλλά στο ταχυδρομείο δεν το βρίσκουν. Ανοίγω dispute ή τους αναφέρω πως είναι επιστολή?

Περίμενε κανα δυο τρεις μέρες, εμένα σήμερα ήρθε Ελλάδα συστημένο δέμα μετά απο ένα μήνα, ήμουν έτοιμος να τους πω ότι δεν ήρθε...

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε κανα δυο τρεις μέρες, εμένα σήμερα ήρθε Ελλάδα συστημένο δέμα μετά απο ένα μήνα, ήμουν έτοιμος να τους πω ότι δεν ήρθε...

 

Αυτό το δείχνει εδώ και 20 μέρες σχεδόν και στο ταχυδρομείο δεν εμφανίζει τίποτα. Το μήνυμα που έγραψα ήρθε στις 9.9.2016 και φτάσαμε στις 21.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...Λογικά θα σου έρθει, αυτό είναι το κακό με τα μη συστημένα - δεν ξέρουμε που βρίσκονται.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δείχνει εδώ και 20 μέρες σχεδόν και στο ταχυδρομείο δεν εμφανίζει τίποτα. Το μήνυμα που έγραψα ήρθε στις 9.9.2016 και φτάσαμε στις 21.

 

Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις κι άλλες ημέρες, μετά τις 40 να μιλήσεις με τον πωλητή κι αν δεν σου δώσει λύση τότε dispute.

Στις 1/9 ξεκίνησε άρα περίμενε μέχρι αρχές Οκτωμβρίου να δεις, τα μη συστήμενα προσωπικά πάντα μου κάνουν πάνω από μήνα.

Μην δίνεις σημασία στο Arrival at Destination Post, εδώ και στα συστημένα μερικές φορές κάνει εβδομάδα και βάλε να φανεί και στα Ελτα, πόσο μάλλον σε σένα που δεν είναι συστημένο και δεν ανιχνεύεται εντος ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για μη συστημενα....Αυριο παραλαμβανω δεματακι μη συστημενο που εφτασε ελλαδα (Συμφωνα με το κινεζικο site) 19/9!!Ειναι της NL εκεινο που αρχιζει απο NL και ακολουθανε καπου στα 10-15 ψηφια.Σοκαριστικα οταν σημερα βρηκα ειδοποιητηριο :p

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...