Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το gearworst σταματησε το Βελγιο και στελνει με Τσεχια τωρα ? ποσο πιο φτηνο μπορει να ειναι απο τα Ολλανδικα ρε παιδια, και το θεμα ειναι ζητησα Ολλανδια και εστειλαν Τσεχια , τους τα χωνεις τωρα η οχι ?? ποσες φορες εχω πει ποτε ξανα απ αυτους και βαζουν κατι προσφορες και παλι εκει και παλι γκρινια και παλι χτυποκαρδι (λεγεται και μαζοχισμος αυτος , για μενα μιλαω παντα) :p;)
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παρηγγειλα το Vernee Apollo Lite απο geekbuying. τροπος αποστολης δεν επελεξα κανενα,το αφησα με απλη αποστολη που ηταν και δωρεαν. θα ερθει γραφει Registered Airmail,ολοι η αλλοι τροποι ηταν με κουριερ. η αποστολη γινετε δωρεαν. αν καταλαβα καλα θα ερθει με αεροπλανο Ελλαδα και θα συνεχησει με ΕΛΤΑ;

 

αςμου λυσει καποιος ποιο εμπειρος αυτην την απορια. ειναι η πρωτη φορα που κανω αγορα απο εξωτερικο και οποτε μια αγωνια την εχω.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

αςμου λυσει καποιος ποιο εμπειρος αυτην την απορια. ειναι η πρωτη φορα που κανω αγορα απο εξωτερικο και οποτε μια αγωνια την εχω.

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι φίλε μου.

Τα πράγματα είναι όπως τα λες.

Θα φύγει από Κίνα με αεροπλάνο και θα έρθει Ελλάδα.

Να υπολογίζεις γύρω στις 20-30 μέρες.

 

Αν θες μπορείς να δώσεις το tracking για να σου πούμε και σε ποια φάση βρίσκεται το δέμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι φίλε μου.

Τα πράγματα είναι όπως τα λες.

Θα φύγει από Κίνα με αεροπλάνο και θα έρθει Ελλάδα.

Να υπολογίζεις γύρω στις 20-30 μέρες.

 

Αν θες μπορείς να δώσεις το tracking για να σου πούμε και σε ποια φάση βρίσκεται το δέμα σου.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου. και κατι ακομη,μετα συνεχιζει η αποστολη με ΕΛΤΑ;

απο τις 25/7 θα ξεκινησουν οι αποστολες των δεματων. η παραγγελια μου αφορα το Vernee Apollo Lite το οποιο βρισκετε σε προπωληση. περιμενω πως και πως να ξεκινησει η παραγγελεια μου.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου. και κατι ακομη,μετα συνεχιζει η αποστολη με ΕΛΤΑ;

απο τις 25/7 θα ξεκινησουν οι αποστολες των δεματων. η παραγγελια μου αφορα το Vernee Apollo Lite το οποιο βρισκετε σε προπωληση. περιμενω πως και πως να ξεκινησει η παραγγελεια μου.

Ναι μόλις έρθει Ελλάδα το δέμα το μεταφέρουν τα ΕΛΤΑ και θα είναι συστημένο.

Όταν πατήσει Ελλάδα σε 3-5 μέρες θα το έχεις στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις έρθει Ελλάδα το δέμα το μεταφέρουν τα ΕΛΤΑ και θα είναι συστημένο.

Όταν πατήσει Ελλάδα σε 3-5 μέρες θα το έχεις στα χέρια σου.

 

σε ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σου. οταν εκανα την παραγγελεια δεν γνωριζα για τα τελωνεια τη παιζει. μετα διαβασα και ενημερωθικα. τελευταια στιγμη αλλαξα την επιλογη DHL με την απλη αποστολη. και για αυτο το λογο ηθελα να σιγουρευτο ωστε να μου φυγει καθε υπονεια με μπλεξιματα με το τελωνειο.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

εμένα 2 πωλητές μου είπανε ότι λόγο μεταναστών και τρομοκρατικές ενέργειες σε ευρώπη γίνεται έλεγχος σε τελωνεία και γιαυτό αργούνε.

σε 3 παραγγελίες δεν μου εμφανίζει status σε κανένα δέμα.

αν μπορείτε να μου απαντήσετε στην πιο πάνω ερώτηση μου ...όποιος ξέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πότε στάλθηκαν οι παραγγελίες και με ποια εταιρεία?

Δώσε και τα tracking numbers να τα ελέγξουμε και εμείς αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι το πακέτο σου είναι όντως Ελλάδα απλός κάθεται στο αεροδρόμιο και περιμένει να ανοίξουν το σάκο που είναι μέσα να το σκαναρουν και μετά θα δείξει στα ΕΛΤΑ. Άσε την λένε στα ΕΛΤΑ το μάθαμε το ποίημα. Είσαι σε καλό δρόμο.

παιδιά τελικά μάλλον δεν παραλαμβάνω.Να ανοίξω case sto paypal ή να περιμένω ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ανησυχώ; υποτίθεται πως όταν έφτανε σε "item has arrived in the destination country" θα κόλλαγε πολλές μέρες... :/

RC308763072NL

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ανησυχώ; υποτίθεται πως όταν έφτανε σε "item has arrived in the destination country" θα κόλλαγε πολλές μέρες... :/

RC308763072NL

Που το είδες αυτό;; Το δέμα σου είναι καθ'οδόν από Ολλανδία για Ελλάδα ...

The item is on transport to the country of destination,2016-07-14 10:33

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

περιεργη ιστορια με την αποστολη αυτου του δεματος...

https://www.17track.net/en/track?nums=RK463429199CN

 

εκανε τον γυρο της Κινας, ξαναπηγε στο μαγαζι και ξανααναχωρησε με το ιδιο tr#

 

--------------------------------------------------------------------

 

Ερωτηση πρωτη φορα μου στελνουν με Τσεχικο απο μπανγκουντ... να υποθεθω οτι ειναι οδικως και κανει κανα μηνα?

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό;; Το δέμα σου είναι καθ'οδόν από Ολλανδία για Ελλάδα ...

The item is on transport to the country of destination,2016-07-14 10:33

Ναι, αλλά σύμφωνα με τον οδηγό στο επόμενο βήμα θα κολλούσε πολλές μέρες. Όχι σε αυτό που βρίσκεται τώρα.

Τεσπα, κατάλαβα, υπομονή μόνο μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,έχω δυο παραγγελίες που δεν εχω ιδέα που είναι..Η μια είναι απο aliexpress ενα εργαλείο και παρότι έχει μέρες που μου έχει δώσει το tracking δεν φαίνεται πουθενά..

RS563582836NL

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και μένα εδώ και μια βδομάδα κοντά με την NL έχει κολλήσει στο The item is pre-advised έλεος δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε....? ήξερα ότι είναι πιο αργό από το SG άλλα όχι και τσι:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

και μένα εδώ και μια βδομάδα κοντά με την NL έχει κολλήσει στο The item is pre-advised έλεος δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε....? ήξερα ότι είναι πιο αργό από το SG άλλα όχι και τσι:cry:

 

Αμα ρίχνατε μια ματιά στο σχεδιάγραμμα στην πρώτη σελίδα οπου 3 στους 5 που γράφουν εδω δεν ξέρουν καν οτι υπάρχει στην πρώτη σελίδα οδηγός και σχεδιάγραμμα που τα εξηγεί όλα....

Link to comment
Share on other sites

και μένα εδώ και μια βδομάδα κοντά με την NL έχει κολλήσει στο The item is pre-advised έλεος δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε....? ήξερα ότι είναι πιο αργό από το SG άλλα όχι και τσι:cry:

 

Και που είναι το παράξενο. Δες φιλαράκι μου,που παρέλαβε σήμερα πως είχε κολλήσει στο pre-advised (Vickmall).

Σε 14 μέρες παρέλαβε (σύνολο).

 

2016-07-22 10:47 M.D. *********, ITEM DELIVERED

2016-07-22 07:53 M.D. *********, ITEM TO BE DELIVERED

2016-07-22 07:42 M.D. *********, ITEM ARR M.D. *********

2016-07-22 06:01 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-07-22 00:00 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-07-21 22:00 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-07-21 07:47 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-07-20 12:15 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-07-20 12:05 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-07-20 12:05 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-07-20 09:14 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-07-16 17:35 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - Tracking Consuming: 15801 ms

2016-07-22 13:47 The item has been delivered successfully

2016-07-20 15:05 The item has been processed in the country of destination

2016-07-20 12:14 The item has been processed in the country of destination

2016-07-19 16:03 The item has arrived in the country of destination

2016-07-18 07:04 The item is on transport to the country of destination

2016-07-16 17:35 The item is at the PostNL sorting center

2016-07-08 08:19 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

και μένα εδώ και μια βδομάδα κοντά με την NL έχει κολλήσει στο The item is pre-advised έλεος δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε....? ήξερα ότι είναι πιο αργό από το SG άλλα όχι και τσι:cry:

Και εγώ παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα με nl post μετά από 14 μέρες και ας είχε κολλήσει μπόλικες μέρες στο pre - advised.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά μάλλον δεν παραλαμβάνω.Να ανοίξω case sto paypal ή να περιμένω ακόμη?

 

Ναι άνοιξε. Ένα μήνα και δεν φαίνεται να κουνήθηκε (και ούτε πρόκειται).

Απο ποιο κατάστημα είναι το δέμα;

 

Παιδιά να ανησυχώ; υποτίθεται πως όταν έφτανε σε "item has arrived in the destination country" θα κόλλαγε πολλές μέρες... :/

RC308763072NL

 

Υποτίθεται ναι.

Ή έστω "κόλλαγε" στο "preadvised" για καμιά 10αριά μέρες και μετά προχωρούσε γρήγορα στα υπόλοιπα στάδια.

Τώρα φαίνεται να "κολλάει" σε όλα τα στάδια.

Κάτι παίζει με την NL Post τελευταία.

Μάλλον λόγω φόρτου εργασίας, ελέγχων στα αεροδρόμια της ευρώπης κτλ.

 

Το θέμα είναι ότι κάποιοι εξακολουθούν να παραλαμβάνουν αρκετά γρήγορα, άρα δεν είναι γενικό το "κακό".

Και γώ στην ίδια βάρκα βρίσκομαι. Απο vickmall.

2016-07-16

The item is on transport to the country of destination

2016-07-15

The item is at the PostNL sorting center

2016-07-06

The item is pre-advised

 

Ελπίζω απο βδομάδα να έχουμε κάποια εξέλιξη, ας αργήσει παραπάνω από το συνηθισμένο, αρκεί να παραλάβουμε. :)

Edited by grinder
Link to comment
Share on other sites

Το Banggood αρχισε να στέλνει με swiss post.Εχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με swiss post;

 

 

Είχα παραλάβει τον Απρίλη από αλι με Ελβετικά. 20+ μέρες είχε πάρει αλλά ήταν δύσκολη περίοδος γενικά τοτε

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραλάβει τον Απρίλη από αλι με Ελβετικά. 20+ μέρες είχε πάρει αλλά ήταν δύσκολη περίοδος γενικά τοτε

Ευχαριστώ. Τα κλασικά δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα κι μου λέει αυτά πάει καλά το δέμα ? η πρώτη μου αγορά

 

 

Electronic information,receive--22-Jul-2016 07:05 PM

 

Small package Center, receive--22-Jul-2016 09:05 PM

 

Parcel centre,sealing--23-Jul-2016 12:05 AM

 

Small package Center, left--23-Jul-2016 01:38 AM

 

Exchange Bureau, have been exported to open--24-Jul-2016 09:38 AM

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Εχω μια απορια με αυτο τον αριθμο RC308693283NL

Λεει οτι εχει ερθει ελλαδα εδω κ ποσες μερες και στα ελτα δεν μ εμφανιζεται τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...