Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αναφερθεί και από άλλο μέλος ότι του απάντησαν το ίδιο και δεν ενημέρωσε τι έγινε τελικά. Κάτι μου βρωμάει εδω, συνεργασια καταστήματος και paypal για να μη γίνουν οι επιστροφές χρημάτων τώρα που μαζεύτηκαν πολλοί; Είμαι ακριβώς στο ίδιο σημείο και περιμένω ενημερωση εδώ και 8 μέρες που έχω ανοίξει το θέμα. Φίλε μου σου ζητησαν στοιχεία η κατευθείαν από το άνοιγμα της υπόθεσης σου απάντησαν αυτο και το έκλεισαν;

 

Κανονικά έγινε η διαδικασία . Μου ζήτησαν και στοιχεία , έστειλα τα γνωστά από ελτα και 17track και σήμερα αποφάσισαν υπέρ του πωλητή γιατί λέει το δέμα παραδόθηκε :angry:. Το θέατρο του παραλόγου .....Και φυσικά από το vickmall εξαφανισμένοι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το banggood παρολο που το ειχα παρεξηγησει στην αρχη οτι καθυστερουσε τις αποστολες τωρα ερχονται σφαιρα !!!! απο 10/6 παραγγελεια /πληρωμη με NL POST Σημερα εκλεισε απο αεροδρομιο αυριο μαλον παραλαμβανω!!!! και μια αλλη παραγγελια που ειχα με LAOS POST ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΣΕ 14 μερες !!!

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-06-2016 13:16 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-06-2016 12:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-06-2016 16:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 29-06-2016 16:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 29-06-2016 16:10 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

τα ελτα λεει αυτο ... και το 17 TRACK

2016-06-29 16:10 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-29 16:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-29 16:00 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-29 12:44 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-20 13:16 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-06-29 20:53

2016-06-29 15:44 The item has been processed in the country of destination

2016-06-27 09:52 The item has arrived in the country of destination

2016-06-21 09:32 The item is on transport to the country of destination

2016-06-20 13:16 The item is at the PostNL sorting center

2016-06-16 10:28 The item is ready for shipment

2016-06-15 06:11 The item is pre-advised

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει πάνω από 10 πράγματα απο banggood όλα στην ώρα τους.άψογοι!

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενω μενω Δραμα.. γινεται μετα απο Αθηνα , να παει Πατρα κ απο εκει να ερθει σεμενα? Γτ κοβει βολτες στην Ελλαδα? RS471636476NL

 

Παιζει να μου δωσαν λαθος tracking number?

 

edit: πηρα στα ΕΛΤΑ τηλ, και μου ειπαν οτι λογω φορτου εργασιας ειναι πιθανον να σταλθει σε αλλο ΚΔ, τους ειπα οτι βρισκομαι Δραμα κ τα δεματα στελνονται στο ΚΔ Θεσ/νικης κ μου λενε οτι αυτο δεν εχει καμμια σχεση.. λιγη υπομονη να κανω..

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έγινε η διαδικασία . Μου ζήτησαν και στοιχεία , έστειλα τα γνωστά από ελτα και 17track και σήμερα αποφάσισαν υπέρ του πωλητή γιατί λέει το δέμα παραδόθηκε :angry:. Το θέατρο του παραλόγου .....Και φυσικά από το vickmall εξαφανισμένοι....

 

Παίδες σε ποια φάση σας ζήτησαν στοιχεία για την παράδοση ή μη του δέματος? Εγώ έχ ωπεράσει από τα στάδια Dispute - escalation - awaiting other party's response - requiring my action και τώρα βρίσκομαι στο being reviewed by paypal αλλά δε μου ζήτησαν να στείλω αρχεία σε κάποιο στάδιο.. Βλέπω να τρέχουμε με τους ********...

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε ποια φάση σας ζήτησαν στοιχεία για την παράδοση ή μη του δέματος? Εγώ έχ ωπεράσει από τα στάδια Dispute - escalation - awaiting other party's response - requiring my action και τώρα βρίσκομαι στο being reviewed by paypal αλλά δε μου ζήτησαν να στείλω αρχεία σε κάποιο στάδιο.. Βλέπω να τρέχουμε με τους **********...

 

Kαι εγω σε αυτή τη φάση είμαι. Προφανώς ή όλη βλακεία γίνεται από το 4px.com που κοιτάει το paypal το οποίο σε όλους νομίζω γράφει "Shipmnet arrived at destination country" και δε τους ενδιαφέρει κάτι άλλο ούτε ασχολούνται φυσικά και λένε παραδόθηκε. Το θέμα είναι ότι έτσι η singapore εξαπατά πολύ κόσμο και βλέπω να χάνουμε τα λεφτά μας. Εγώ τους έγραψα ότι στο 17track γράφει ξεκάθαρα call 1605 αλλά δε νομίζω να δώσουν σημασία είμαστε προφανώς πολλοί πλέον και προτιμούν να μειώσουν τη ζημία από το να σώσουν τη φήμη τους

Edited by impreza_sti

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω σε αυτή τη φάση είμαι. Προφανώς ή όλη βλακεία γίνεται από το 4px.com που κοιτάει το paypal το οποίο σε όλους νομίζω γράφει "Shipmnet arrived at destination country" και δε τους ενδιαφέρει κάτι άλλο ούτε ασχολούνται φυσικά και λένε παραδόθηκε. Το θέμα είναι ότι έτσι η singapore εξαπατά πολύ κόσμο και βλέπω να χάνουμε τα λεφτά μας. Εγώ τους έγραψα ότι στο 17track γράφει ξεκάθαρα call 1605 αλλά δε νομίζω να δώσουν σημασία είμαστε προφανώς πολλοί πλέον και προτιμούν να μειώσουν τη ζημία από το να σώσουν τη φήμη τους

 

Ναι αλλά αυτό είναι εις βάρος του paypal, αυτοί θα πλήξουν τη φήμη τους και εαν δεν σου προσφέρει ουσιαστική προστασία στις αγορές σου, δεν θα έχει νόημα να χρησιμοποιείς το paypal...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χτες μια παραγγελια απο το gearbest και μου ηρθε σμρ αυτο... τι πρεπει να κανω ?? http://prntscr.com/bmzhde
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω σε αυτή τη φάση είμαι. Προφανώς ή όλη βλακεία γίνεται από το 4px.com που κοιτάει το paypal το οποίο σε όλους νομίζω γράφει "Shipmnet arrived at destination country" και δε τους ενδιαφέρει κάτι άλλο ούτε ασχολούνται φυσικά και λένε παραδόθηκε. Το θέμα είναι ότι έτσι η singapore εξαπατά πολύ κόσμο και βλέπω να χάνουμε τα λεφτά μας. Εγώ τους έγραψα ότι στο 17track γράφει ξεκάθαρα call 1605 αλλά δε νομίζω να δώσουν σημασία είμαστε προφανώς πολλοί πλέον και προτιμούν να μειώσουν τη ζημία από το να σώσουν τη φήμη τους

 

Ναι αλλά αυτό είναι εις βάρος του paypal, αυτοί θα πλήξουν τη φήμη τους και εαν δεν σου προσφέρει ουσιαστική προστασία στις αγορές σου, δεν θα έχει νόημα να χρησιμοποιείς το paypal...

Εδώ μεγάλο ρόλο παίζει και το μαγαζί. Αν το μαγαζί καταθέσει ότι όντως το δεν δέμα δεν παραδόθηκε αλλά χάθηκε, τότε δεν νομίζω το PayPal να βγάζει τέτοια απόφαση εκτός και αν δεν δίνουν σημασία βγάζουν την απόφαση σε 2 λεπτά. Και δεν νομίζω να σκεφτεται το χρηματικό κόστος. Από τη στιγμή που διαχειρίζεται πολλά εκατομμύρια ευρώ, ένα δέμα είναι αμελητέο πόσο. Εγώ θα σας συνιστούσα να μιλήσετε άμεσα και με το μαγαζί και να ζητήσετε refund.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μεγάλο ρόλο παίζει και το μαγαζί. Αν το μαγαζί καταθέσει ότι όντως το δεν δέμα δεν παραδόθηκε αλλά χάθηκε, τότε δεν νομίζω το PayPal να βγάζει τέτοια απόφαση εκτός και αν δεν δίνουν σημασία βγάζουν την απόφαση σε 2 λεπτά. Και δεν νομίζω να σκεφτεται το χρηματικό κόστος. Από τη στιγμή που διαχειρίζεται πολλά εκατομμύρια ευρώ, ένα δέμα είναι αμελητέο πόσο. Εγώ θα σας συνιστούσα να μιλήσετε άμεσα και με το μαγαζί και να ζητήσετε refund.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι το μαγαζί σου λέει ότι ξέρουμε ότι υπάρχει θέμα αλλά εμείς το στείλαμε κανονικά το θέμα είναι του ταχυδρομείου και σε προτρέπει να κάνεις αίτημα για αποζημίωση στο paypal για να εξασφαλίσεις τα λεφτά σου γιατί κι αυτοί δε ξέρουν τι έχει γίνει από κει και πέρα.

Μέχρι τώρα το paypal αποζημίωνε κανονικά όσους είχαν παρόμοιο θέμα με αποστολές μαρτιου. Τώρα ο j_t_r είναι ο δευτερος που του λένε το ίδιο και κλείνουν το θέμα ενώ είναι ακριβως ίδιες περιπτώσεις από το ίδιο καταστημα, ίδιο ιστορικό και ίδια αποδεικτικά.

Εγώ ακόμα τώρα έκανα escalate στο paypal απλά φοβάμαι ότι θα μας πάρει όλους η μπάλα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται.....Το vickmall απάντησε λέγοντας ότι μερικές φορές στο paypal γίνονται λάθη και θα διορθωθούν λες και πρόκειται για κανα μαγαζάκι της γειτονιάς που δεν μελέτησε τα δεδομένα....:mad: επισης μου είπε πως θα επικοινωνήσει και το ίδιο το κατάστημα με το paypal .....από το paypal σιγή προς το παρόν και καμία απάντηση στα μειλ μου
Link to comment
Share on other sites

Το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται.....Το vickmall απάντησε λέγοντας ότι μερικές φορές στο paypal γίνονται λάθη και θα διορθωθούν λες και πρόκειται για κανα μαγαζάκι της γειτονιάς που δεν μελέτησε τα δεδομένα....:mad: επισης μου είπε πως θα επικοινωνήσει και το ίδιο το κατάστημα με το paypal .....από το paypal σιγή προς το παρόν και καμία απάντηση στα μειλ μου

 

Χαλάρωσε αφού έχεις ξεκάθαρα το δίκιο με το μέρος σου θα δικαιωθείς.

Απλά αυτά τα θέματα παίρνουν μερικές μέρες.

 

 

Εγώ έκανα παραγγελία απο το vickmall στις 30/3 κι έπεσα μέσα στους άτυχους με την κλοπή της Singapore Post.

Περίμενα 2,5 μήνες μήπως και ξεκολλήσει πριν κάνω το dispute παρότι το Vickmall με συμβούλεψε να το κάνω στον 1.5 μήνα.

Στο dispute το Vickmall συνεργάστηκε με το Paypal απαντώντας ταχύτατα στα request της Paypal και έτσι πήρα το refund μου όσο πιο γρήγορα γινόταν. Το μαγαζί μάλιστα μου έστειλε κι emails με συμβουλές ως προς το dispute και υπενθυμίσεις για το upload των φωτογραφιών κλπ.

Άλλα μαγαζιά ούτε που ασχολούνται με αποτέλεσμα η διαδικασία του refund να παίρνει μήνες αντί για 5-10 μέρες.

 

Μετά απο 3 μήνες λοιπόν η 2η παραγγελία απο το vickmall έφτασε τελικά στην χώρα μας (σήμερα έκλεισε απο το Αεροδρόμιο) κι αύριο ή πιθανότατα την Δευτέρα θα έχω επιτέλους το κινητό στα χέρια μου! :D

Με NL έφτασε το δέμα σε 15 μέρες μόνο!!

 

Στείλε email στην paypal και εξήγησέ τους πως το arrival at country στο 4px δεν σημαίνει πως παρέλαβες το δέμα. Στείλε μάλιστα φώτο με ένα απο τα tracking numbers εδώ πέρα και δείξτους την διαφορά στην αναφορά ανάμεσα στο Tr No του πακέτου σου με κάποιο που έχει φτάσει στο τελικό προορισμό του.

 

Αν ξέρεις αγγλικά καλύτερα θα είναι να τους πάρεις τηλέφωνο.

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Εάν όντως υσχιει κάτι τέτοιο κόβονται οι αγορες μέσο ίντερνετ από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χτες μια παραγγελια απο το gearbest και μου ηρθε σμρ αυτο... τι πρεπει να κανω ?? http://prntscr.com/bmzhde

 

Με κάρτα πληρωσες ; Σου ζητάνε να στειλεις ταυτότητα φωτοτυπία επίσης την κάρτα φωτο (δηλ. Σκαναρισμενα και τους τα στέλνει , έχει αναλυτικές οδηγίες)

Edited by kostasc4
Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα πληρωσες ; Σου ζητάνε να στειλεις ταυτότητα φωτοτυπία επίσης την κάρτα φωτο (δηλ. Σκαναρισμενα και τους τα στέλνει , έχει αναλυτικές οδηγίες)

Μην κάνετε ρε παιδιά παραγγελίες με κάρτα. Μην είστε χαζοί δηλαδή. Με το παραμικρό μετά θα κλαιτε στο φόρουμ που χάσατε τα λεφτά σας.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε ρε παιδιά παραγγελίες με κάρτα. Μην είστε χαζοί δηλαδή. Με το παραμικρό μετά θα κλαιτε στο φόρουμ που χάσατε τα λεφτά σας.

 

κατι εγινε με την paypall και δεν μου τη δεχοταν... και παρηγγειλα απευθειας με καρτα

Link to comment
Share on other sites

κατι εγινε με την paypall και δεν μου τη δεχοταν... και παρηγγειλα απευθειας με καρτα

Ναι αλλά αν σου έρθει χαλασμένο η δεν έρθει ποτέ θα σου πω εγώ.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εάν όντως υσχιει κάτι τέτοιο κόβονται οι αγορες μέσο ίντερνετ από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το VICMALL με το οποίο έγιναν όλα τα παρατράγουδα είναι η Κίνα;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το VICMALL με το οποίο έγιναν όλα τα παρατράγουδα είναι η Κίνα;;

 

Το Vickmall κι άλλα παρόμοια μαγαζιά είναι στην Κίνα.

Τα παρατράγουδα έγιναν με την ταχυδρομική εταιρία "Singapore Post" η οποία είναι στην Μαλαισία.

Αν λοιπόν παρήγγειλες απο κάποιο κινεζομάγαζο(δεν έχει σημασία ποιο) εκείνη την περίοδο κι επέλεξες να στο στείλουν με την SG post τα μαγαζιά έστειλαν τα πακέτα με κούριερ στην SG post κανονικά.

Η SG post τα παρέλαβε λοιπόν κι κάπου στην πορεία, για το αεροδρόμιο ή την αποθήκη τους, έπεσε θύμα(;) κλοπής(πάνω απο 10χιλ πακέτα).

Η SG λοιπόν αντί να ενημερώσει τους πελάτες της αμέσως έκανε το κορόιδο για μήνες απαντώντας με ασάφειες στα κινεζομάγαζα και ενημερώνοντας τα διάφορα trucking number των κλεμμένων πακέτων με ψεύτικες πληροφορίες ότι τάχα έφτασαν στις διάφορες χώρες που προορίζονταν. Όλα αυτά μάλλον για να γλυτώσει ένα τεράστιο πρόστιμο όπως είχε συμβεί στο παρελθόν σε παρόμοια περίπτωση.

 

Τέλος πάντων εμείς κάναμε κι συνεχίζουμε να κάνουμε τα dispute στη paypal παίρνοντας τα refund χωρίς την επιβάρυνση των κινεζομάγαζων κι μάλλον όλα τα υπόλοιπα θα λυθούν στα δικαστήρια για την SG post.

 

Το μόνο που χρειάζεται να ξέρει κάποιος που δεν είχε σχέση με το όλο θέμα είναι να μην επιλέξει ποτέ την SG post στις μελλοντικές αγορές του.

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Το Vickmall κι άλλα παρόμοια μαγαζιά είναι στην Κίνα.

Τα παρατράγουδα έγιναν με την ταχυδρομική εταιρία "Singapore Post" η οποία είναι στην Μαλαισία.

Αν λοιπόν παρήγγειλες απο κάποιο κινεζομάγαζο(δεν έχει σημασία ποιο) εκείνη την περίοδο κι επέλεξες να στο στείλουν με την SG post τα μαγαζιά έστειλαν τα πακέτα με κούριερ στην SG post κανονικά.

Η SG post τα παρέλαβε λοιπόν κι κάπου στην πορεία, για το αεροδρόμιο ή την αποθήκη τους, έπεσε θύμα(;) κλοπής(πάνω απο 10χιλ πακέτα).

Η SG λοιπόν αντί να ενημερώσει τους πελάτες της αμέσως έκανε το κορόιδο για μήνες απαντώντας με ασάφειες στα κινεζομάγαζα και ενημερώνοντας τα διάφορα trucking number των κλεμμένων πακέτων με ψεύτικες πληροφορίες ότι τάχα έφτασαν στις διάφορες χώρες που προορίζονταν. Όλα αυτά μάλλον για να γλυτώσει ένα τεράστιο πρόστιμο όπως είχε συμβεί στο παρελθόν σε παρόμοια περίπτωση.

 

Τέλος πάντων εμείς κάναμε κι συνεχίζουμε να κάνουμε τα dispute στη paypal παίρνοντας τα refund χωρίς την επιβάρυνση των κινεζομάγαζων κι μάλλον όλα τα υπόλοιπα θα λυθούν στα δικαστήρια για την SG post.

 

Το μόνο που χρειάζεται να ξέρει κάποιος που δεν είχε σχέση με το όλο θέμα είναι να μην επιλέξει ποτέ την SG post στις μελλοντικές αγορές του.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά ψωνίζω από την Κίνα από το 2006 ....

Όταν έλεγα στην αρχή του "συμβάντος" ότι δεν είναι δυνατόν να έλθουν στην Ελλάδα σε 2 ημέρες και ότι μας δουλεύει η SG, παραλίγο να φάω ξύλο :lol:

Όσο για την ερώτησή μου παραπάνω για το vicmall, αφ'ενός μεν ήταν γιατί κάποιος ισοπέδωσε τα πάντα, και δεύτερον από ότι είδα οι πιό πολλές περιπτώσεις ήταν με αποστολές του vicmall, εκτός και εάν είχε την ατυχία να πηγαίνουν όλα τα δικά του στην συγκεκριμμένη αποθήκη. Πάντως δεν πιστεύω ότι το κατάστημα δεν ήταν ενήμερο για την κατάσταση.

Όσο για το paypal, η όλη κατάσταση οφείλεται στην "αυτοματοποίηση" που έχει κάνει, γιατί η αξία των δεμάτων είναι όσα βγάζει σε 1 ώρα και είναι ψίχουλα για αυτούς.

Οι πιό παλιοί θα θυμούνται την περίπτωση με το κατάστημα "μαϊμού", τότε που πολύ περισσότεροι από τους τώρα "παθόντες" πήραν τα χρήματά τους αμέσως.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον απ ότι βλέπω όμως το vickmall τα στέλνει με nl post.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν σου έρθει χαλασμένο η δεν έρθει ποτέ θα σου πω εγώ.

 

Με βαζεις σε σκεψεις :O τεσπα παιζει να ξερετε γιατι δεν δεχετε την καρτα η paypal ?? την προιγουμενη βδομαδα εκανα κανονικα αγορες με αυτη την καρτα μεσω paypal ... μεχρι που προχτες ποσπαθησα να παραγγειλω και δεν με αφηνε και μετα απο 2-3 προσπαθιες μου την εβγαλε απο το λογαριασμο μου στην paypal και τωρα δεν με αφηνει να την ξαναβαλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω κανει αγορα απο gearbest και η αποστολη εγινε απο hong kong με dhl το κοστις με τα εξοδα αποστολης ειναι 148.71 απο εκει μου στειλανε τιμολογιο στα 78 δολαρια σε επικ με dhl σημερα μου αναφερανε οτι θα πρεπει να γινει εκτελωνισμος και πρεπει να πληρωσω σε αυτους καπου τριαντακατ ευρω + φορους που θα αποφασιση το τελωνειο με βαση την αξια του προιοντως.

Υπερχει περιπτωση - τροπος να αποφυγουμε ολα αυτα τα extra?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...