Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα από ebay και μου έδωσε ο κινέζος tracking number flytexpress,όταν ερθει Ελλάδα θα μου ερθει με ΕΛΤΑ? Είναι free shipping αλλά το tracking που μου έδωσε είναι μονο αριθμοί 71150489037 .... στα ΕΛΤΑ θέλει και τα γράμματα για το tracking,μήπως όταν ερθει Ελλάδα θα είναι untracked?

Unregistered είναι αυτό φίλε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα από ebay και μου έδωσε ο κινέζος tracking number flytexpress,όταν ερθει Ελλάδα θα μου ερθει με ΕΛΤΑ? Είναι free shipping αλλά το tracking που μου έδωσε είναι μονο αριθμοί 71150489037 .... στα ΕΛΤΑ θέλει και τα γράμματα για το tracking,μήπως όταν ερθει Ελλάδα θα είναι untracked?

https://track.aftership.com/flytexpress/71150489037

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από ebay και μου έδωσε ο κινέζος tracking number flytexpress,όταν ερθει Ελλάδα θα μου ερθει με ΕΛΤΑ? Είναι free shipping αλλά το tracking που μου έδωσε είναι μονο αριθμοί 71150489037 .... στα ΕΛΤΑ θέλει και τα γράμματα για το tracking,μήπως όταν ερθει Ελλάδα θα είναι untracked?

Αυτό ακριβώς: θα έχεις δυνατότητα παρακολούθησης της αποστολής απο το site της Flyt μέχρι να φτάσει στην Ελλάδα.

Τα ΕΛΤΑ το χειρίζονται σαν απλή επιστολή και δεν δίνουν πληροφορίες,

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Διαβασα οσες περισσοτερες σελιδες μπορεσα απο το θεμα αλλα δε βρηκα απαντηση.Συγγνωμη αν εχει ξανααπαντηθει αλλα:...Απο τη στιγμη που σου δινουν tracking number, ποσες μερες μεσολαβουν μεχρι να φανει το πακετο πχ στο 17track?Εχω δυο μερες τωρα αλλα μου δειχνει οτι δεν υπαρχει καμμια πληροφορια και οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον αποστολεα.Δοκιμασα και σε αλλες σελιδες και παλι δε φαινεται.Ειναι λογικο?(πρωτη παραγγελια απο Κινα-vickmall)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Διαβασα οσες περισσοτερες σελιδες μπορεσα απο το θεμα αλλα δε βρηκα απαντηση.Συγγνωμη αν εχει ξανααπαντηθει αλλα:...Απο τη στιγμη που σου δινουν tracking number, ποσες μερες μεσολαβουν μεχρι να φανει το πακετο πχ στο 17track?Εχω δυο μερες τωρα αλλα μου δειχνει οτι δεν υπαρχει καμμια πληροφορια και οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον αποστολεα.Δοκιμασα και σε αλλες σελιδες και παλι δε φαινεται.Ειναι λογικο?(πρωτη παραγγελια απο Κινα-vickmall)

Από 3 μέχρι και 5 ημέρες ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Διαβασα οσες περισσοτερες σελιδες μπορεσα απο το θεμα αλλα δε βρηκα απαντηση.Συγγνωμη αν εχει ξανααπαντηθει αλλα:...Απο τη στιγμη που σου δινουν tracking number, ποσες μερες μεσολαβουν μεχρι να φανει το πακετο πχ στο 17track?Εχω δυο μερες τωρα αλλα μου δειχνει οτι δεν υπαρχει καμμια πληροφορια και οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον αποστολεα.Δοκιμασα και σε αλλες σελιδες και παλι δε φαινεται.Ειναι λογικο?(πρωτη παραγγελια απο Κινα-vickmall)

 

Μην αγχώνεσαι μπορεί να κάνει 4 μέρες 7 μερεε

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

11 μερες απ τη στιγμη που εφυγε απο κινα μεχρι να εμφανιστει στο αεροδρομιο αθηνας.

με τσαινα ποστ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά...δουλεύουν σήμερα τα ελτα? Μου αλλαξε η κατασταση σε coda απο arival?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

24 ώρες το 24άωρο 365 ημέρες ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όχι πολύ νωρίς είναι υπομονή

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ακομα να εμφανιστει τιποτα!RS417888201NL

περιμενω 4 μερες να αρχησω να ανυσηχω μ αυτην την παλιο νλ;

Ίσως ακόμη η NL να μην το έχει παραλάβει καν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ακομα να εμφανιστει τιποτα!RS417888201NL

περιμενω 4 μερες να αρχησω να ανυσηχω μ αυτην την παλιο νλ;[/quote

εμενα εμφανίστηκε μετά από 6 μέρες nl από vickmall

Link to comment
Share on other sites

"Item in conta" τι ακριβώς σημαίνει λέξη conta?

Να το βλεπεις μονο στο site των ελτα ωστε να καταλαβενεις τι λεει.

Link to comment
Share on other sites

Να το βλεπεις μονο στο site των ελτα ωστε να καταλαβενεις τι λεει.

 

Καταλαβαίνω τι λεει το site, απλα τόσα χρόνια βλεπω αυτο το conta και κανείς δεν το εξηγει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας έχω παραγγείλει με κωδικό YT16159162χχχχχχχχχ και μου γράφει αυτό

 

 

2016-06-16 05:34 KERKYRA,GR, Package arrived at the carrier facility (Yunexpress's Track End)

2016-06-13 21:54 GR, Completed customs clearance process

2016-06-12 21:04 GR, Package arrived at destination airport..

Μπαίνω ελτα γενικη ταχυδρομική και acs και καμία εταιρία δεν βρίσκει τον κωδικό δέματος.. Μονο μέσω 17track το βλέπω.. Εγώ που πρέπει να πάω για να το παραλάβω εφόσον δεν το φέρουν οι ίδιοι σπίτι μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ακομα να εμφανιστει τιποτα!RS417888201NL

περιμενω 4 μερες να αρχησω να ανυσηχω μ αυτην την παλιο νλ;

 

Στις 16-6 μου έδωσε το tracking number η Selina και στις 18-6 εμφανίστηκε το "pre-advice item" στην NL.

Νομίζω είναι το ίδιο με το "Information recieved" της SG post.

 

Πρώτη φορά εγώ με NL μετά την γκαντεμιά της SG post και το refund.

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μένω Νίκαια πότε λέτε να παραλάβω ; Αύριο ή Μεθαύριο ; Το δέμα μου είναι έτοιμο για να φύγει απο το Κρυωνέρι που είναι τα Κ.δ και να πάει Νίκαι για παράδοση Screenshot_1.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας έχω παραγγείλει με κωδικό YT16159162χχχχχχχχχ και μου γράφει αυτό

2016-06-16 05:34 KERKYRA,GR, Package arrived at the carrier facility (Yunexpress's Track End)

2016-06-13 21:54 GR, Completed customs clearance process

2016-06-12 21:04 GR, Package arrived at destination airport..

Μπαίνω ελτα γενικη ταχυδρομική και acs και καμία εταιρία δεν βρίσκει τον κωδικό δέματος.. Μονο μέσω 17track το βλέπω.. Εγώ που πρέπει να πάω για να το παραλάβω εφόσον δεν το φέρουν οι ίδιοι σπίτι μου?

Με τον αριθμό αποστολής μισό, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μένω Νίκαια πότε λέτε να παραλάβω ; Αύριο ή Μεθαύριο ; Το δέμα μου είναι έτοιμο για να φύγει απο το Κρυωνέρι που είναι τα Κ.δ και να πάει Νίκαι για παράδοση Screenshot_1.png

Και εγώ Νίκαια και όταν το έβγαλε αυτό μου ήρθε την επόμενη μέρα ειδοποίηση και την παραεπομενη πήγα και το πήρα. Δεν γινόταν νωρίτερα. Τώρα αν πάει στο ΕΛΤΑ της Νίκαιας σήμερα ίσως το έχεις αύριο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Νίκαια και όταν το έβγαλε αυτό μου ήρθε την επόμενη μέρα ειδοποίηση και την παραεπομενη πήγα και το πήρα. Δεν γινόταν νωρίτερα. Τώρα αν πάει στο ΕΛΤΑ της Νίκαιας σήμερα ίσως το έχεις αύριο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Επειδή Τετάρτη πρωί φεύγω...γίνετε εάν δώ ότι αύριο είναι Νίκαι στα Ελτά να πάω εγώ να το πάρω απο εκεί ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...