Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑ είσαι καλά , σε ευχαριστώ , αν καταφερω να το στειλω στο παυπαλ γιατι επιλογή δεν βλεπω...

 

Μπορείς να τους στείλεις ένα email με συνημμένο το αρχείο που θέλεις αναφέροντας τον αριθμό της υπόθεσης την οποία αφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ είσαι καλά , σε ευχαριστώ , αν καταφερω να το στειλω στο παυπαλ γιατι επιλογή δεν βλεπω...

Εάν κάνεις τώρα το dispute, κάπου στις επιλογές έχει "συνημμένα".

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω στη σελίδα έχει ένα πινακάκι... εκεί λέει κάτι;

 

http://s33.postimg.org/dq60q2mt7/image.jpg

http://s33.postimg.org/4q6h2zx17/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Πάτα εκεί που λέει "Respond"... λογικά θα σου βγάλει να συνεχίσεις το claim...

Αν έχεις δυνατότητα να στείλεις αρχεία, ετοίμασε τα screenshots που σου ανέφερα και στείλτα...

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις τώρα το dispute, κάπου στις επιλογές έχει "συνημμένα".

δεν εχει παιδια και εγω πριν λιγε μερες που εκανα δεν μου εβγαλε... περιμενεις να το δει το pay pal μερικες μερες και μετα ζηταει additional information απο το μαγαζι και μετα θα μου ζητησει και εμενα ( εκει μπορεις να βαλεις τα συνημμενα νομιζω)

http://prnt.sc/b914ym

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Πάτα εκεί που λέει "Respond"... λογικά θα σου βγάλει να συνεχίσεις το claim...

Αν έχεις δυνατότητα να στείλεις αρχεία, ετοίμασε τα screenshots που σου ανέφερα και στείλτα...

 

αν πατήσω respond οι μόνες επιλογές που έχει είναι "cancel this claim" και "change the reason"

Link to comment
Share on other sites

αν πατήσω respond οι μόνες επιλογές που έχει είναι "cancel this claim" και "change the reason"

 

Ε τι σκ....α.... Δεν τους στέλνεις ένα mail καλύτερα;

Αν θυμάμαι καλά σε μένα είχε επιλογή να συνεχίσω το claim...

Απλά κάντο άμεσα γιατί αν δεν απαντήσεις άμεσα μπορεί να ακυρώσουν το claim...

Link to comment
Share on other sites

ειναι εύκολο το email?

 

Όπως είσαι τώρα στο Resolution Center πάτα κάτω αριστερά Contact...

Στην επόμενη σελίδα πάτα Message Center και στην αμέσως επόμενη Create New Message...

Εκεί θα τους γράψεις ένα μήνυμα με τον αριθμό της υπόθεσής σου και ότι ζητάνε απάντηση από σένα αλλά οι μόνες επιλογές που σου δίνουν είναι να ακυρώσεις ή να αλλάξεις τον λόγο του claim... Εσύ θέλεις να προχωρήσει κανονικά... Αν δεν τα πας καλά με τα αγγλικά στείλε μου πμ να σου το γράψω εγώ και να τους το στείλεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβε κανένας από αυτούς που είχε κολλήσει το δέμα;

 

Εχω και εγώ ένα με SGpost από 24/4/2016 arrival... Φυσικά έκανα claim εδώ κ 10 μέρες αλλά δεν υπάρχει επικοινωνία με το κατάστημα (Geekbuying) και καθυστερεί πάρα πολύ. (το Claim έγινε λογο έλλειψη επικοινωνίας με το κατάστημα αλλά όχι ότι άλλαξε κάτι)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Για συκοφαντική δυσφήμηση τουλαχιστον. Αλλα το πιθανότερο δεν θα ασχοληθούν καν αν δουν επιχειρήματα "παρελαβε πρώτα ξάδερφος πριν από εμένα".

Και γιατί πιστεύεις vickmall, sg και 4px?. Επίσης γι αυτό αγοράσατε με PayPal, για να προστατευτείτε από τέτοια περιστατικά. Τώρα γιατί ασχολείστε ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω.

Τεσπα, μακάρι να βγάλετε άκρη και να πετύχετε τον στόχο σας, αν και δεν έχω καταλάβει ποιός είναι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Και ξαναρωταω στήριγμενη σε τι;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

το post nl δε στέλνει μπαταρίες?

εδώ και μια βδομάδα είναι κολλημένο το δέμα στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το post nl δε στέλνει μπαταρίες?

εδώ και μια βδομάδα είναι κολλημένο το δέμα στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εγώ πήγα να παραγγείλω μια από Minideal και μου είπαν (μετά από μέρες φυσικά και αφού τους ενόχλησα στο chat) ότι έχουν πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών και ακύρωσαν την παραγγελία μου... Φυσικά πήρα τα λεφτά πίσω αλλά να δούμε από που θα πάρουμε μπαταρία... Από που παρήγγειλες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

In reply to your email of 27.05.2016 we would like to inform you that according to the

 

International Postal System and the Track and Trace system of our Company the registered postal item by tracking number RF388493133SG up today has not reached Greece and

 

therefore it was not delivered to you.

 

According to the Universal Postal Convention and the Chart of Obligations towards Consumers of ELTA, the sender or a legally authorized representative of the postal item can request further information regarding its handling by filling in an Inquiry Form CN08 in any Post Office including those within the origin country of the item, presenting the deposit's receipt, within 6 months since the date of the item's deposit.

 

Additionally we would like to inform you that the official documents of our company do not bear stamp.

 

We remain at your disposal for any further information or clarification.

 

Μήνυμα απο τον ΕΛΤΑ και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ σε αυτούς που προτρέχουν και συγνώμη χωρίς να έχω κάτι μαζί τους απλά να μη το παίζουν έξυπνοι!

 

Κανείς δεν το παίζει έξυπνος φίλε μου, σχολιάζουμε ο ένας το τον άλλον και προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο με βάση τις εμπειρίες μας. Τώρα αν εσύ τη βλέπεις εγωιστικά και τσουκαλάς...

Όπως σου είπε και ο evansarmor πιο πάνω, είναι η στάνταρ απάντηση που στέλνουν τα ελτά. Μπορείς να το βάλεις PayPal, αλλά θα βάλεις οπωσδήποτε και screenshots.

Και ξαναρωταω στήριγμενη σε τι;

Στο ότι κατηγορεις χωρίς αποδείξεις για "ποντικούς" κλπ. Δεν λέω ότι δεν συμβαίνουν και ότι δεν έχει συμβεί και στην εν λόγω περίπτωση, αλλά χωρίς αποδείξεις τέτοιες κατηγορίες καλύτερα να τις κρατάμε για τον εαυτό μας και όχι να τις λέμε δημόσια, πόσο μάλλον να κάνουμε επίσημες καταγγελίες. Σου είπα και πριν κάνε ότι νομίζεις είναι σωστό και ελπίζω να πετύχεις το στόχο σου. Συζήτηση κάνουμε και μάλλον το τραβήξαμε αρκετά το θέμα

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα να παραγγείλω μια από Minideal και μου είπαν (μετά από μέρες φυσικά και αφού τους ενόχλησα στο chat) ότι έχουν πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών και ακύρωσαν την παραγγελία μου... Φυσικά πήρα τα λεφτά πίσω αλλά να δούμε από που θα πάρουμε μπαταρία... Από που παρήγγειλες εσύ;

περιμένω μπαταρία για galaxy note n8010 απο Ali

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Στο ότι κατηγορεις χωρίς αποδείξεις για "ποντικούς" κλπ. Δεν λέω ότι δεν συμβαίνουν και ότι δεν έχει συμβεί και στην εν λόγω περίπτωση, αλλά χωρίς αποδείξεις τέτοιες κατηγορίες καλύτερα να τις κρατάμε για τον εαυτό μας και όχι να τις λέμε δημόσια, πόσο μάλλον να κάνουμε επίσημες καταγγελίες. Σου είπα και πριν κάνε ότι νομίζεις είναι σωστό και ελπίζω να πετύχεις το στόχο σου. Συζήτηση κάνουμε και μάλλον το τραβήξαμε αρκετά το θέμα

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

''Ακόμη και οτι κάποιος "ποντικός" μέσα στο '' αεροδρόμιο τρώει δέματα συζητιέται και διάφορες άλλες υποθέσεις και κατηγόριες και απο την πλευρά σας ακούγεται μόνο "το δέμα δεν έχει έρθει στην Ελλάδα''

 

Αν η αναφορά στο τι συζητείται στην πιάτσα στοιχειοθετει αδίκημα, ΟΚ ας με κλείσουν μέσα,

Από εκεί και πέρα, δεν είναι καθόλου περίεργο τόσο ο σακος να είναι παρατημενος στο αεροδρόμιο όσο και κάποιος να έχει πάρει χαμπάρι ότι κινούνται συσκευές και να βάζει χέρι,

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

H αμήχανη στιγμή που περιμένεις να παραλάβεις μέσα στη μέρα, και σου σκάει ειδοποίηση για Δευτέρα. Ζω ένα δράμα.

 

για να ελφρύνει λίγο το κλίμα ^_^

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβε κανένας από αυτούς που είχε κολλήσει το δέμα;

 

Εχω και εγώ ένα με SGpost από 24/4/2016 arrival... Φυσικά έκανα claim εδώ κ 10 μέρες αλλά δεν υπάρχει επικοινωνία με το κατάστημα (Geekbuying) και καθυστερεί πάρα πολύ. (το Claim έγινε λογο έλλειψη επικοινωνίας με το κατάστημα αλλά όχι ότι άλλαξε κάτι)

 

SG Post με παραγγελία 24/3 και αποστολή 29/3. Δεν έφτασε ποτέ ...

To Dispute στο Paypal έγινε πριν δυο βδομάδες και ακόμα τίποτα. Αλλά θέλει 10 μέρες για συνεννόηση με το κατάσ τημα και δεν ξέρω πόσες άλλες για τα παρεκλόμενα. Το ίδιο το Paypal μου είχε πει ότι μπορεί να πάρει μέχρι και 5 μήνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήγα να παραγγείλω μια από Minideal και μου είπαν (μετά από μέρες φυσικά και αφού τους ενόχλησα στο chat) ότι έχουν πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών και ακύρωσαν την παραγγελία μου... Φυσικά πήρα τα λεφτά πίσω αλλά να δούμε από που θα πάρουμε μπαταρία... Από που παρήγγειλες εσύ;

 

Δεν ξέρω τι μπαταρία θες αλλά εγώ αγόρασα δύο καινούριες και γνησιότατες xiaomi 10000mAh στα 17 ευρώ τη μία από αγγελία σε γνωστό ελληνικό φόρουμ. Και οι δύο στα σφραγισμένα κουτιά τους και ως τώρα άψογες σε λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για άλλη μία φορά να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια σας σε ότι χρειάστηκα....ελπίζω σύντομα να παραλαβετε και εσείς ότι έχετε παραγγείλει!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν άφιξη 13/5 με SG και 4116 dispatch τα πακέτα τους είναι Κ.Δ?

Κανένας? Κάποιος παρέλαβε με dispatch 4119

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Ειμαι απο τους τυχερους με παραγγελια 29/3.Φυσικα δεν εχει ερθει τιποτα ακομα.Σημερα πηρα τα χρηματα μου πισω απο pp.Λεω να ξαναεπιχειρησω να παραγγειλω απο vickmall .Εχει στρωσει η κατασταση?Να προτιμησω αλλη μεταφορικη? ποια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Ειμαι απο τους τυχερους με παραγγελια 29/3.Φυσικα δεν εχει ερθει τιποτα ακομα.Σημερα πηρα τα χρηματα μου πισω απο pp.Λεω να ξαναεπιχειρησω να παραγγειλω απο vickmall .Εχει στρωσει η κατασταση?Να προτιμησω αλλη μεταφορικη? ποια η γνωμη σας?

 

NLpost Αυτη την περιοδο εχει λιγοτερα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από SG ήρθε σήμερα με παραγγελία στις 13/05 από vickmail αλλά καλύτερα πάρε και άλλες γνώμες!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...