Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σημερα ειναι κεντρο διαλογης αθηνα ! υπολογιζω μεχρι τριτη να την εχω ! καλο το λαος ποστ , περιεργο αλλα καλο φαινεται !( το περιεργο το λεω γιατι πρωτα φανηκε στα ελτα και μετα στο δικο τους που ειναι λιγο περιεργο νομιζω)
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα σημερα απεργουν οι υπαλληλοι των ελτα οποτε χανουμε και την σημερινη μερα. Απο τις 27 του μηνα υποτιθετε ειναι στον σακο το δεμα μου και περιμενω. Σε ποσο καιρο εχω περιθώριο να το δηλωσω στο Paypal?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα χειριστήριο για το tv box μου από everbuying. Επειδή είναι χωρίς tracking number. Μου δίνουν τις εξής επιλογές να μου το ταχυδρομησουν. Sweden, Belgium Post, Netherland post, Hungary post. Ποιο να διαλέξω με βάση την εμπειρία σας;

 

edit: Λέω να ζητήσω με Netherland Post.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα σημερα απεργουν οι υπαλληλοι των ελτα οποτε χανουμε και την σημερινη μερα. Απο τις 27 του μηνα υποτιθετε ειναι στον σακο το δεμα μου και περιμενω. Σε ποσο καιρο εχω περιθώριο να το δηλωσω στο Paypal?

 

Πάντως εγώ σήμερα παρέλαβα κανονικά δέμα, οπότε δεν ξέρω κατα πόσο απεργούν.

 

Πρέπει να είναι on fire τα ΕΛΤΑ αυτή την περίοδο, παραγγελία έγινε στις 26/3, παρέλαβα σήμερα με LAOS. 2 δεματάκια untracked απο ebay, παραγγελία 22/3, παρέλαβα χτές με China post. Να τα λέμε και τα καλά, όχι μόνο παράπονα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα τελικα ! παραγγελια ειχε γινει Mar 22 2016 ηρθε με λαος ποστ ! χθες ανοιχτηκε σημερα ηρθε! ειμαι υπερευχαριστημενος με τον ταχυδρομο και τα ελτα ! μου το εφερε στην πορτα μου χτυπισε κουδουνι! Μπραβο στα ελτα !
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα παρέλαβα κανονικά δέμα, οπότε δεν ξέρω κατα πόσο απεργούν.

 

Πρέπει να είναι on fire τα ΕΛΤΑ αυτή την περίοδο, παραγγελία έγινε στις 26/3, παρέλαβα σήμερα με LAOS. 2 δεματάκια untracked απο ebay, παραγγελία 22/3, παρέλαβα χτές με China post. Να τα λέμε και τα καλά, όχι μόνο παράπονα.

 

εγω παραγγελια απο 21/3 πες 22/3 ,27/3 εγινε dispatched ,31/3 arrived at destinations post και εχει μεινει εκει...βεβαια παντα περιμενα γυρω στης 20-30 μερες αλλα οταν βλεπεις αλλα παδια να παραλαμβανουν πιο γρηγορα...σε ποιανει το παραπονο...:(

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως τρια δεματα που φυγαν απο Κινα και ειναι 19-3, 22-3 και 22-3 ακομα δεν εχουν εμφανιστει. Απο την αλλη μου ρθε δεμα μη συστημενο απο κινα που πηρα απο ebay στις 6-3 χθες. Ενα μηνα για μη συστημενο ειναι χρονος ρεκορ. Φανταζομαι εως την αλλη βδομαδα θα χουν εμφανιστει και τα τρια συστημενα που περιμενω! Παντως κανουν 20 μερες περιπου οι αποστολες πια απο Κινα που χω παρει. Απο Σιγκαπουρη που πηρα κατι 24-3 στις 1-4 ειχε ερθει. Χρονοι ρεκορ
Link to comment
Share on other sites

Από το Σαββατο 2/4 είναι ελλαδα και ακόμα τίποτα...έμεινε στο αεροδρόμιο απείραχτο. Τι μάθανε τα ελτα?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από 31/3 στο αεροδρόμιο περιμένει.... Είμαι σε συναισθηματικο δίλημμα, από τη μια φουντωνω με τη καθυστέρηση και μου έρχονται εικόνες δημοσίου υπαλλήλου στο μυαλό από την άλλη καταλαβαίνω το φορτο εργασίας και χαίρομαι που δεν δουλεύουν όλα ρολόι γιατί αλλιώς θα πληρωνα δασμους στο τελωνείο!!!!

Γιατρέ τι έχω?

Εντωμεταξει μου ήρθαν δύο θήκες και ένα tempered glass ένα με Singapore ένα με China και το άλλο με Nl post. Τα είχα παραγγείλει 2-3 μέρες μετά τη συσκευή! Θα είμαι έτοιμος!

Edited by geomos
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από 31/3 στο αεροδρόμιο περιμένει.... Είμαι σε συναισθηματικο δίλημμα, από τη μια φουντωνω με τη καθυστέρηση και μου έρχονται εικόνες δημοσίου υπαλλήλου στο μυαλό από την άλλη καταλαβαίνω το φορτο εργασίας και χαίρομαι που δεν δουλεύουν όλα ρολόι γιατί αλλιώς θα πληρωνα δασμους στο τελωνείο!!!!

Γιατρέ τι έχω?

Εντωμεταξει μου ήρθαν δύο θήκες και ένα tempered glass ένα με Singapore ένα με China και το άλλο με Nl post. Τα είχα παραγγείλει 2-3 μέρες μετά τη συσκευή! Θα είμαι έτοιμος!

Εν τω μεταξύ, μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι τα καταστήματα δεν στέλνουν αμέσως τα τηλέφωνα, και ότι όσα δέματα έχουν tracking number έχουν διαφορετική μεταχείρηση .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι τα καταστήματα δεν στέλνουν αμέσως τα τηλέφωνα, και ότι όσα δέματα έχουν tracking number έχουν διαφορετική μεταχείρηση .... :)

Συνφορουμιτη έχω γνώση των διαδικασιών γιατί ψωνίζω χρόνια από Ασία. Από το site του κινεζου courrier βλέπω αν το κατάστημα το έδωσε αμέσως η αν το κράτησε καμιά βδομάδα. Συγκεκριμένα το vickmall σε 2-3 μέρες από τη παραγγελία το έχει δώσει στη 4px και ξεκινάει για Σιγκαπούρη.

Απλά έχει πλάκα όταν η θήκη που παραγγελνεις 3 μέρες μετά με Singapore post και συστημένο να έρχεται γρηγορότερα!

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτη έχω γνώση των διαδικασιών γιατί ψωνίζω χρόνια από Ασία. Από το site του κινεζου courrier βλέπω αν το κατάστημα το έδωσε αμέσως η αν το κράτησε καμιά βδομάδα. Συγκεκριμένα το vickmall σε 2-3 μέρες από τη παραγγελία το έχει δώσει στη 4px και ξεκινάει για Σιγκαπούρη.

Απλά έχει πλάκα όταν η θήκη που παραγγελνεις 3 μέρες μετά με Singapore post και συστημένο να έρχεται γρηγορότερα!

Αυτό είπα και εγώ, η θήκη ετοιμάζεται και παραδίδεται αυθημερόν, τα τηλέφωνα όχι ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα σημερα απεργουν οι υπαλληλοι των ελτα οποτε χανουμε και την σημερινη μερα. Απο τις 27 του μηνα υποτιθετε ειναι στον σακο το δεμα μου και περιμενω. Σε ποσο καιρο εχω περιθώριο να το δηλωσω στο Paypal?

 

Μια από τα ίδια φίλε μου, υπομονή...

Γιατί να το δηλώσεις στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν παρει δεματα με μπαταριες εχουν θεματα γιατι η sweden post δεν μεταφερει πλεων δεματα με μπαταριες απο τον Μαρτιο και ετσι αυτα που ειδη εχουν μπαταριες αργουν νομιζω ,συμβενει σε ολες τις παραγγελιες με μπαταριες που φυγαν Φεβρουαριο ααπο κινα

 

Ρε παιδιά 2 παραγγελίες από 25/02 που εμφανίστηκαν στο 17track.net με Sweden Post από GEARBEST έχουν κολλήσει σχεδόν ένα μήνα σε '2016-03-09 14:16 SWEDEN, SEND ITEM ABROAD". Τα πακέτα περιελάμβαναν ηλεκτρονικό τσιγάρο με ενσωματωμένη μπαταρία.

 

Με τα πόδια το στέλνουν;;;

Edited by panagiotisr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 2 παραγγελίες από 25/02 με Sweden Post από GEARBEST έχουν κολλήσει σχεδόν ένα μήνα σε '2016-03-09 14:16 SWEDEN, SEND ITEM ABROAD". Το πακέτο περιελάμβανε ηλεκτρονικό τσιγάρο με ενσωματωμένη μπαταρία. Με τα πόδια το στέλνουν;;;

Όλα έχουν κολλήσει, οι Σουηδοί έδωσαν και ανακοίνωση ότι καθυστερούν τα ταχυδρομεία τους γιατί φοβούνται λόγω των επιθέσεων στο Βέλγιο ..... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν κολλήσει, οι Σουηδοί έδωσαν και ανακοίνωση ότι καθυστερούν τα ταχυδρομεία τους γιατί φοβούνται λόγω των επιθέσεων στο Βέλγιο ..... :lol:

To sweden post αργουσε κι πριν την επιθεση στο Βελγιο.Τωρα απλος βρηκαν δικαιολογια.Ειναι κι η αλλαγη πολιτικης σχετικα με την μεταφορα μπαταριων απο το Μαρτιο μας εδεσε καλα.Μακρια απο sweden post ,ζητατε να μην τα στελνουν με αυτο οι εταιρειες.

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα σημερα απεργουν οι υπαλληλοι των ελτα οποτε χανουμε και την σημερινη μερα. Απο τις 27 του μηνα υποτιθετε ειναι στον σακο το δεμα μου και περιμενω. Σε ποσο καιρο εχω περιθώριο να το δηλωσω στο Paypal?

Εμένα πάντως πέρασε ο ταχυδρόμος σήμερα και παρέλαβα ένα συστημένο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πέρασε ο ταχυδρόμος σήμερα και παρέλαβα ένα συστημένο.

Εγώ παράλαβα ένα και πήρα δύο ειδοποιητήρια γιά αύριο, οπότε δουλεύουν κανονικά ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 2 παραγγελίες από 25/02 που εμφανίστηκαν στο 17track.net με Sweden Post από GEARBEST έχουν κολλήσει σχεδόν ένα μήνα σε '2016-03-09 14:16 SWEDEN, SEND ITEM ABROAD". Τα πακέτα περιελάμβαναν ηλεκτρονικό τσιγάρο με ενσωματωμένη μπαταρία.

 

Με τα πόδια το στέλνουν;;;

 

Φιλε, εκανα παραγγελια απο aliexpress μια μπαταρια στις 17/2 και απο τις 10/3 γραφουν το ιδιο. Οποταν καταλαβαινεις καλα μπανια για μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρήγγειλα για πρώτη φορά κινητό από κινέζικο κατάστημα. Επειδή αυτό τον καιρό είμαι Κύπρο έβαλα κυπριακή διεύθυνση για την αποστολή. Σήμερα μου ήρθε χαρτί για τελωνειακό έλεγχο... :(:( Διάβασα κάπου ότι μπορώ να αρνηθώ να το παραλάβω και να συνεννοηθώ με το κατάστημα ώστε να το ξαναστείλουν. Έχετε καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...