Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oπως ανεφερα και χθες, απο τα 3 κινητα που παρηγγειλα στο πακετο που ηρθε ηταν μονο τα 2...

Εστειλα μειλ αλλα δεν απαντησε κανεις μεχρι τωρα,εχουν ηδη κλεισει για την κινεζικη πρωτοχρονια;;Να μην περιμενω τζαμπα για τις επομενες 10 μερες;;

Θα πηδηχτω απο το παραθυρο,χθες το βραδυ δε μπορουσα να κοιμηθω απο το κακο μου...

Καλημερα

 

1 η 2 tracking numbers σου έστειλαν?

αν έστειλαν 1 τότε μάλλον θα πρέπει να έχεις κάνει ενα καλό video unboxing για να τους αποδείξεις ότι η συσκευασία είχε 2 και όχι 3 κινητά

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα δυο πακέτα..Ένα tracked ως συστημένο και ένα untracked το οποίο πέτυχα καθώς κοίταζα την αλληλογραφία που είχε αφήσει ο ίδιος ταχυδρόμος ένα λεπτό νωρίτερα (!).Το untracked από banggood με ημερομηνία παραγγελίας 5/1 και το tracked από vickmall με παραγγελία 7/1..

Το untracked σε πολύ καλούς χρόνους μπορώ να πω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά έχουν σπάσει τα πακέτα..δεν στέλνει κανένα κατάστημα 3 κινητά μαζί.Επίσης στα mail απαντάνε εντός 48 ωρών οπότε μην αγχώνεσαι αν όχι σήμερα,μέχρι αύριο λογικά θα έχουν απαντήσει..Αν δεις ότι κάνουν τους κινέζους υπάρχει και το dispute..

 

Ετσι θελω να πιστευω κι εγω!Οτι το σπασανε σε δυο πακετα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1 η 2 tracking numbers σου έστειλαν?

αν έστειλαν 1 τότε μάλλον θα πρέπει να έχεις κάνει ενα καλό video unboxing για να τους αποδείξεις ότι η συσκευασία είχε 2 και όχι 3 κινητά

 

1 tracking number μου εστειλαν,εχω βιντεοσκοπησει το ανοιγμα της συσκευασιας που φαινεται καθαρα οτι περιεχει δυο μονο τηλεφωνα...

 

Προβλημα ρε φιλε,πωπωπω.... Εχω ξενερωσει τη ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall δε παιζει να σου εχει κανει στραβη.

Προς το παρον εχω παραλαβει 5 κινητα απο αυτους.

Μακραν οτι πιο αξιοπιστο εχω δει σε κινεζικο μαγαζι.

Πιο πολυ εμπιστευομαι αυτους παρα ελληνικα μαγαζια.

Θα το εχουν κανει 2 δεματα και θα ξεχασανε να σου δωσουν το τρακινγκ.

Στο τσατ συνηθως μεσημερι ειναι,δες μη τους πετυχεις.

Στη χειροτερη να ξεχασαν να το στειλουν,θα στο στειλουν μολις τους πεις και ζητα και κανα εξτρα δωρο για τη ταλαιπωρια σου.

Λεφτα δε προκειται να χασεις.

Link to comment
Share on other sites

περιμενει/ εχει παραλαβει κανεις αυτα που εφτασαν στις 2016-01-23 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall δε παιζει να σου εχει κανει στραβη.

Προς το παρον εχω παραλαβει 5 κινητα απο αυτους.

Μακραν οτι πιο αξιοπιστο εχω δει σε κινεζικο μαγαζι.

Πιο πολυ εμπιστευομαι αυτους παρα ελληνικα μαγαζια.

Θα το εχουν κανει 2 δεματα και θα ξεχασανε να σου δωσουν το τρακινγκ.

Στο τσατ συνηθως μεσημερι ειναι,δες μη τους πετυχεις.

Στη χειροτερη να ξεχασαν να το στειλουν,θα στο στειλουν μολις τους πεις και ζητα και κανα εξτρα δωρο για τη ταλαιπωρια σου.

Λεφτα δε προκειται να χασεις.

 

Απο to2c.com παρηγγειλα, τα δυο κινητα που ηρθαν ηταν αψεγαδιαστα σε 3 βδομαδες νταν ηρθαν. Περιμενω να επικοινωνησω μαζι τους και θα ενημερωσω για πιθανους μελλοντικους αγοραστες να αποφυγουν τις κακοτοπιες.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σήμερα το πακέτο το έφερε το ELTA COURIER :):):)

 

ενώ περίμενα χαρτάκι από το ελτα

 

2016-02-01 08:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-02-01 06:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-02-01 03:35 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-01-22 18:43 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω δυο απορίες που εχω.....Αρχικά μπορείτε να μου πείτε απο την εμπειρία σας ποιό πιστεύετε οτι είναι το ποιό αξιόπιστο μαγαζί για να παραγγείλεις απο Κίνα;....Γενικότερα απο τις συσκευές που παραλαμβάνετε έχετε θέματα με καμμένα pixel στην οθόνη;;;
Link to comment
Share on other sites

Singapore(Singapore Post)

Latest Event -- 2016-02-01 12:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-02-01 12:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-01-25 11:19 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-01-23 11:19 Received from Customer

 

Μήπως αργεί πολύ; Μου φαίνεται ότι την έκανα την πατάτα, παραγγελία κινητού από to2c & αποστολή με Singapore Post

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Singapore(Singapore Post)

Latest Event -- 2016-02-01 12:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-02-01 12:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-01-25 11:19 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-01-23 11:19 Received from Customer

 

Μήπως αργεί πολύ; Μου φαίνεται ότι την έκανα την πατάτα, παραγγελία κινητού από to2c & αποστολή με Singapore Pos

 

Λογικά όχι δεν εχεις πρόβλημα,

αργούν μερικές μέρες μέχρι να ανοίξουν το σάκο στο αεροδρόμιο!!

Εμένα έφτασε 25/1 και άνοιξε 1/2!

Edited by impreza_sti
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σήμερα το πακέτο το έφερε το ELTA COURIER :):):)

 

ενώ περίμενα χαρτάκι από το ελτα

 

2016-02-01 08:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-02-01 06:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-02-01 03:35 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-01-22 18:43 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

πληρωνεις τελωνειο?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι δεν εχεις πρόβλημα,

αργούν μερικές μέρες μέχρι να ανοίξουν το σάκο στο αεροδρόμιο!!

Εμένα έφτασε 25/1 και άνοιξε 1/2!

 

Σε ευχαριστώ, ελπίζω να μην χρειαστεί να πληρώσω έξτρα. Οπότε όταν αποφασίσουν να ανοίξουν το σάκο τότε θα εμφανιστεί και στο site των ΕΛΤΑ, γιατί ακόμη ως Σιγκαπούρη-Αντικείμενα σε συσκευασία το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Singapore(Singapore Post)

Latest Event -- 2016-02-01 12:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-02-01 12:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-01-25 11:19 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-01-23 11:19 Received from Customer

 

Μήπως αργεί πολύ; Μου φαίνεται ότι την έκανα την πατάτα, παραγγελία κινητού από to2c & αποστολή με Singapore Post

Μην αγχώνεσαι δεν αργεί,μπορεί να κάτσει εκεί και 10 μέρες (προσωπικά μου έχει τύχει το 10ήμερο).Επίσης σπάνιο να εκτελωνίσουν κάτι με μικρό μέγεθος,εκτελωνίζουν σε πολύ ειδικές περιπτώσεις και σε μεταφορικές .Συν ότι θα έχουν κάνει από μόνοι τους την υποτιμόλογηση λογικά.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις τελωνειο?

 

όχι φυσικά :)

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια παρασκευ ,εφτασε χθες στο αεροδρομιο σιγκαπουρης.

Για να δουμε θα καταφερει να φυγει?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια παρασκευ ,εφτασε χθες στο αεροδρομιο σιγκαπουρης.

Για να δουμε θα καταφερει να φυγει?

Από ποιο κατάστημα; Ρε παιδιά εμένα ακόμα information recieved είναι. Δηλαδή ελεος από gearbestδεν το έχουν παει ακόμα singapore post?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα; Ρε παιδιά εμένα ακόμα information recieved είναι. Δηλαδή ελεος από gearbestδεν το έχουν παει ακόμα singapore post?

Information recieved ειναι και μενα.

Απλα απο το site της 4px κοιτας που ειναι εκει στη κινα.

Οπως εχω ξαναπει ,απο vickmall τουλαχιστον,φευγει και κανει γυρω στις 2 εργασιμες μερες να παει σιγκαπουρη με το κουριερ και απο εκει φευγει και ερχεται ελλαδα.

 

Αφού έφτασε στη σιγκαπούρη σίγουρα θα φύγει, τι σχέση έχει η σιγκαπούρη με τo spring festival;

 

Α αυτοι δεν εχουν σχεση με κινεζικες πρωτοχρονιες κτλ?δε το γνωριζα,αρα να μην εχω το αγχος αν θα φυγει μεχρι να κλεισουν(αλλα εαν δεν εχουν σχεση,δε θα κλεινουν κιολας)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από GearBest περιμένω απλά τους έχω ρωτήσει τι γίνεται και γιατί τοσες ημέρες να πάνε και μου απαντανε να κοιτάξω το tracking. Άλλο ρωταω άλλο μου απαντούν. Μήπως έκλεισαν και αμτε γεια; Δηλαδή ξεκίνησαν άδεια από 25/1 ? Ξενερα στο φουλ
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σήμερα το πακέτο το έφερε το ELTA COURIER :):):)

 

ενώ περίμενα χαρτάκι από το ελτα

 

2016-02-01 08:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-02-01 06:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-02-01 03:35 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-01-22 18:43 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

απο vickmall παρηγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησα με minideal οποιος παραγγειλει απο σημερα θα του τα στειλουν μετα τις 15 φεβρουαριου:wacko:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Α αυτοι δεν εχουν σχεση με κινεζικες πρωτοχρονιες κτλ?δε το γνωριζα,αρα να μην εχω το αγχος αν θα φυγει μεχρι να κλεισουν(αλλα εαν δεν εχουν σχεση,δε θα κλεινουν κιολας)

Σίγουρα δεν το ξέρω, απλά μου ακούγεται κουλό μιας και δεν έχει καμία σχέση με την Κίνα και η γιορτή είναι για τις κινέζικες κοινότητες(παγκόσμια)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν το ξέρω, απλά μου ακούγεται κουλό μιας και δεν έχει καμία σχέση με την Κίνα και η γιορτή είναι για τις κινέζικες κοινότητες(παγκόσμια)

 

Θα δειξει η νεκροψια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, τον Φεβρουάριο θεωρήστε τον "νεκρό" μήνα για συναλλαγές με τα κινεζομάγαζα κ τα ταχυδρομεία τους. Όποιος είναι αρκετά υπομονετικός κ τολμηρός ας λάβει υπόψη του τα παρακάτω :

"Στην Κίνα θα επιστρέψουν για τη γιορτή εκατομμύρια άτομα σε μία από τις μεγαλύτερες ετήσιες μετακινήσεις πληθυσμού. Σύμφωνα με κρατικά μέσα ενημέρωσης, περίπου τρία δισεκατομμύρια δρομολόγια θα πραγματοποιηθούν με αεροπλάνα, τρένα και αυτοκίνητα σε ένα διάστημα 40 ημερών.

Οι προετοιμασίες έχουν ενταθεί όχι μόνο στην Κίνα, αλλά και στην Ταϊβάν, τη Σιγκαπούρη, το Χόνγκ Κόνγκ και τη Μαλαισία, όπου υπάρχουν κινέζοι πολίτες".

 

Χθεσινές Φωτό , από την έναρξη των διακοπών για τους εργαζόμενους στα διάφορα μαγαζιά που αγοράζουμε . (Σιδηροδρομικός σταθμός της Shenzhen-100.000 λαός περιμένει να φύγει κ είναι μόνο η αρχή !)

 

http://i1027.photobucket.com/albums/y333/lakgav22/506681592_zpsgxy3mhth.jpg

http://i1027.photobucket.com/albums/y333/lakgav22/img_329925_zpsebvbne7h.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...