Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έφτασε στην Ολλανδία, πάλι καλά...έφυγε από Ασία τουλάχιστον...

 

Εγώ παρήγγειλα στις 3 Γεν, το έστειλαν 1-2 μέρες μετά αλλά δεν έχει φύγει ακόμη από τη χώρα προέλευσης.

 

Το πιο πιθανό είναι να έχει φύγει, η NL απλά συνήθως ανανεώνει το status μόνο όταν φτάσει σε κάποιον σταθμό ή προορισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν παραγγελία αρχές-αρχές Γενάρη και αναμένουν με Netherlands Post:

Είχατε καμιά εξέλιξη; Εμένα κολλημένο στο "pre-advised" πολλές μέρες τώρα.

6/1 εφυγε και χτες εμφανιστηκε και στα ΕΛΤΑ "ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ"

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να έχει φύγει, η NL απλά συνήθως ανανεώνει το status μόνο όταν φτάσει σε κάποιον σταθμό ή προορισμό.

 

Μπα, στο παρελθόν ενημερωνόταν για κάθε ενδιάμεσο στάδιο εγκαίρως. Απλώς έχει καθυστερήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν παραγγελία αρχές-αρχές Γενάρη και αναμένουν με Netherlands Post:

Είχατε καμιά εξέλιξη; Εμένα κολλημένο στο "pre-advised" πολλές μέρες τώρα.

 

Tracking number 7-1

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 13-01-2016 21:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 13-01-2016 21:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2016 05:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 08:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 10:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Υπομονη.....:rolleyes::worry::mad:

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια 5-1

εστειλε 7-1

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-01-2016 13:15 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2016 08:26 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 11:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 13:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπα, στο παρελθόν ενημερωνόταν για κάθε ενδιάμεσο στάδιο εγκαίρως. Απλώς έχει καθυστερήσει.

 

Το παρελθόν με το τώρα είναι κάπως διαφορετικό.

Και οι 5 παραγγελίες που έχω κάνει με NL τον τελευταίο καιρό πριν φτάσουν στην ολλανδία πάντα έδειχναν μόνο pre-advised.

Όπως και η τωρινή που δεν παίζει να κάθετε 7 ημέρες στην ολλανδία σε κανα coffee shop αλλά λογικά απλά δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Tracking number 7-1

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 13-01-2016 21:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 13-01-2016 21:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2016 05:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 08:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 10:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Υπομονη.....:rolleyes::worry::mad:

 

παραγγελια 5-1

εστειλε 7-1

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-01-2016 13:15 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2016 08:26 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 11:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 13:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Κ*φαρδοι! λολ

 

Εγώ παρήγγειλα 1η Γενάρη 2016, το έστειλαν στις 5 Γενάρη...

 

Το παρελθόν με το τώρα είναι κάπως διαφορετικό.

Και οι 5 παραγγελίες που έχω κάνει με NL τον τελευταίο καιρό πριν φτάσουν στην ολλανδία πάντα έδειχναν μόνο pre-advised.

Όπως και η τωρινή που δεν παίζει να κάθετε 7 ημέρες στην ολλανδία σε κανα coffee shop αλλά λογικά απλά δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα.

 

Μα χαίρω πολύ, αν μετά από δύο βδομάδες δεν έχει φτάσει Ολλανδία, πάλι καθυστέρηση είναι...σε μένα πάντως δεν έχει συμβεί άλλη φορά, πάντα μου έδειχνε την αναχώρηση από Κίνα.

 

...αν υπήρχε τέτοιο θέμα ενημέρωσης του tracking, έστω κατα περίσταση/περίοδο (όπως γινόταν με τα ΕΛΤΑ πριν τις γιορτές, αλλά οχι στο tracking της ίδιας της μεταφορικής) θα υπήρχε για τους περισσότερους...αλλά δεν ισχύει, όπως φαίνεται από τις προηγηθείσες απαντήσεις...

 

Για οποιοδήποτε λόγο, όπως και με κάθε άλλη εταιρεία κάποια πακέτα καθυστερούν..."ανισότητα", εκνευριστική, αλλά συχνή στην αντιμετώπιση των πακέτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα το singpost από 11-01-2016 μου βγάζει ¨Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)" και το 4px δείχνει ότι από 12-01-2016 είναι Σιγκαπούρη. Από τότε καμία εξέλιξη. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος στην ίδια φάση με μένα αλλά με μεγαλύτερη διάρκεια αναμονής να μου πει από πότε περιμένει, έτσι μπας και προσδιορίσω πόσες μέρες τουλάχιστον θα περιμένω μέχρι και αλλάξει η κατάστασή μου...
Link to comment
Share on other sites

απο τις 6/1 βολοδέρνει το πακέτο μου εντός Ελλάδας.

πρέπει να έχει πάει σε όλα τα κέντρα διανομής εντός Αττικής και πολύ αμφιβάλλω για την ακεραιότητα του πλέον.

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-12-2015 11:43 ΣΟΥΗΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-01-2016 17:50 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-01-2016 20:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-01-2016 22:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 07-01-2016 06:31 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10 15-01-2016 11:44 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 10

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-01-2016 20:56 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-01-2016 22:56 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 18-01-2016 06:06 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 18-01-2016 10:02 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-01-2016 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 14: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

θα είναι το πρώτο πακέτο που θα ανοίξω σίγουρα με βίντεο, αν δεν το έχουν ανοίξει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

απο τις 6/1 βολοδέρνει το πακέτο μου εντός Ελλάδας.

πρέπει να έχει πάει σε όλα τα κέντρα διανομής εντός Αττικής και πολύ αμφιβάλλω για την ακεραιότητα του πλέον.

 

θα είναι το πρώτο πακέτο που θα ανοίξω σίγουρα με βίντεο, αν δεν το έχουν ανοίξει ήδη.

 

Πάρε αύριο τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ και ρώτα τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια 5-1

εστειλε 7-1

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-01-2016 13:15 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2016 08:26 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 11:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-01-2016 13:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Παρακολουθώ στενά την περίπτωση σου από την πρώτη μέρα επειδή παραγγείλαμε την ίδια μέρα και τα πακέτα μας έφτασαν ταυτόχρονα στη Σιγκαπούρη.

 

Αλλά για κάποιο λόγο το δικό σου μπήκε στο αεροπλάνο στις 11/1, ενός άλλου παιδιού στις 12/1 και το δικό μου στις 15/1... Είναι λίγο ότι νάναι εκεί πέρα ή μου φαίνεται; Μου θυμίσε τη φάση που γυρνούσα χθές από Ρώμη, και μας φόρτωσαν στο αεροδρόμιο σε 2 λεωφορία για να μας πάνε στο αεροπλάνο. Και τελικα το λεοφωρείο μας που μπήκαν οι πρώτοι που έκαναν check-in, περίμενε να γεμίσει και το 2ο, και έπειτα πήγαν αυτούς πρώτα στο αεροπλάνο και μας είχαν εμάς 20 λεπτά όρθιους σε ακίνητο λεωφορείο :p

 

Back στα κινητά, μερικοί παρείγειλαν Νοέμβρη, και παραλαμβάνουν τώρα. Από ότι φαίνεται είναι τελείως ανοργάνωτοι και πιάνουν τα σακιά στην τύχη... Anyway...

 

Λογικά εσύ θα παραλάβεις μεθαύριο Πέμπτη. Εγώ ευελπιστώ πλέον σε Δευτέρα, αν και ακόμα βρίσκομαι στο "σε συσκευασία" :rolleyes:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Δε λες παλι καλα που εσας ερχονται.

Εγω δε καταλαβα με αυτο που ειπε το vickmall,εαν απλα δε λειτουργει το tracking λογω του update,η δεν τα εχουν στειλει καν.

Γιατι εαν ηταν και δε τα στελνουν καθολου,τοτε εσεις πως παραλαμβανετε?

Εγω ειμαι με παραγγελια στις 7 και εφτασε σιγκαπουρη στις 9.Δηλαδη 9 μερες καθεται στο αεροδρομιο

Link to comment
Share on other sites

Και καλά οι SG,CHN, NL κλπ POST που κουτσά-στραβά έρχονται οι παραγγελίες μας σε λογικά χρονικά πλαίσια.

Τι να πω κ εγώ που μου έστειλαν την παραγγελία από 5/12 με POST MALAYSIA , κοιτάξτε σε τι κατάσταση βρίσκεται σήμερα:

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 16-12-2015 16:22 ΜΑΛΑΙΣΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-12-2015 10:44 ΜΑΛΑΙΣΙΑ

 

Μου φαίνεται οτι θα περιμένει εκεί να δεί πρώτα το γκραν πρι της F1 στη Μαλαισία κατά Μάρτη,Απρίλη κ μετά θα ξεκινήσει για Ελλάδα :lost:

Link to comment
Share on other sites

Εσενα ειναι στο δρομο.

Μπορει να εχει φτασει και να μη το εχουν ανοιξει στο αεροδρομιο.

Παντως αργησαν και 10 μερες να το δωσουν,απο οτι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προλαβαίνω αύριο να πάω να παραλάβω από αεροδρόμιο μπορώ να καλέσω σε κάποιο τηλ ?

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ (AZHTHTO) 18-01-2016 13:59 ΑΙΓΑΛΕΩ (Κ.Κ.)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-01-2016 14:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Κ.Κ.) 18-01-2016 14:01 ΑΙΓΑΛΕΩ (Κ.Κ.)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-01-2016 16:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 18-01-2016 18:24 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-01-2016 21:54 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προλαβαίνω αύριο να πάω να παραλάβω από αεροδρόμιο μπορώ να καλέσω σε κάποιο τηλ ?

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ (AZHTHTO) 18-01-2016 13:59 ΑΙΓΑΛΕΩ (Κ.Κ.)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-01-2016 14:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Κ.Κ.) 18-01-2016 14:01 ΑΙΓΑΛΕΩ (Κ.Κ.)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-01-2016 16:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 18-01-2016 18:24 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-01-2016 21:54 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

oops!

 

Θα σου πρότεινα να καλέσεις το συντομότερο στο 800-11-82-000 για να σε συνδέσουν στο κατάλληλο τμήμα των ΕΛΤΑ. Ίσως υπάρχει ελπίδα.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Εσενα ειναι στο δρομο.

Μπορει να εχει φτασει και να μη το εχουν ανοιξει στο αεροδρομιο.

Παντως αργησαν και 10 μερες να το δωσουν,απο οτι φαινεται.

 

Nαι έτσι είναι. Τα γνωστά κόλπα από τα κινεζομάγαζα. Σου δίνουν κ καλά ένα tn την επομένη της παραγγελίας σου κ μετά από καμία εβδομάδα κ βάλε το δίνουν για αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ στενά την περίπτωση σου από την πρώτη μέρα επειδή παραγγείλαμε την ίδια μέρα και τα πακέτα μας έφτασαν ταυτόχρονα στη Σιγκαπούρη.

 

Αλλά για κάποιο λόγο το δικό σου μπήκε στο αεροπλάνο στις 11/1, ενός άλλου παιδιού στις 12/1 και το δικό μου στις 15/1... Είναι λίγο ότι νάναι εκεί πέρα ή μου φαίνεται; Μου θυμίσε τη φάση που γυρνούσα χθές από Ρώμη, και μας φόρτωσαν στο αεροδρόμιο σε 2 λεωφορία για να μας πάνε στο αεροπλάνο. Και τελικα το λεοφωρείο μας που μπήκαν οι πρώτοι που έκαναν check-in, περίμενε να γεμίσει και το 2ο, και έπειτα πήγαν αυτούς πρώτα στο αεροπλάνο και μας είχαν εμάς 20 λεπτά όρθιους σε ακίνητο λεωφορείο :p

 

Back στα κινητά, μερικοί παρείγειλαν Νοέμβρη, και παραλαμβάνουν τώρα. Από ότι φαίνεται είναι τελείως ανοργάνωτοι και πιάνουν τα σακιά στην τύχη... Anyway...

 

Λογικά εσύ θα παραλάβεις μεθαύριο Πέμπτη. Εγώ ευελπιστώ πλέον σε Δευτέρα, αν και ακόμα βρίσκομαι στο "σε συσκευασία" :rolleyes:

 

ως συνηθως παραλαμβανω αυριο, ειμαι απο επαρχια,και πλεον οτι παραλαμβανω στανταρ βιντεο γιατι εχω λαβει καπελο ενω επρεπε φακο αξιας 150ε,χρειαζεται προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπων την τριτη που μας περασε εκανα παραγγελια preorder ενα gold xiaomi redmi note 3 απο την Ευρωαπικη αποθηκη του minideal!

Ελεγε οτι θα εχουν αποθεμα στις 18 χθες δλδ και που μιλησα σε τσακ πριν κανω παραγγελια με διαβεβαιωσαν οτι θα ειναι στις 18 και σε 2-3 μερες ακομα θα το εχω!

 

Εε φτανει δευτερα κανενα μηνυμα με tracking number δεν ειδα και στην Σελιδα του κινητου να παραπονιεται και ακομα μια κοπελα οτι δεν τις εχουν στειλει τιποτα!

Μιλαω ξανα στο τσακ και μου ειπαν οτι φταιει εχει σταλει και θα το παρω συντομα και οτι θα μου ερθει το tracking number!

 

Σημερα παλι δεν μου ηρθε τρακινγκ και ξαναμιλαω στο τσατ!

Αυτην την φορα μου λεει δεν το εχουν παραλαβει ακομα και οτι δεν φταινε αυτοι αλλα το ταχυδρομιο!

Τους ρωταω ποτε θα παραλαβω εγω το κινητο και λεει το συντομοτερο!

Λεω που ειναι τωρα το κινητο και λεει απλα στον δρομο!

Συνεχιζω να ρωταω εφτασε Ελλαδα τουλαχιστον και καναν τους κινεζουν στην κυριολεξια..

 

Υπαρχει περιπτωση να κανουν το γνωστο κολπακι οπως gearbest και να το στελνουν απο κινα και τζαμπα το χρυσοπληρωσα?

 

Βασικα με νευριασε παρα πολυ αυτη η κατασταση που δεν μιλαν καθαρα τι εγινε!

Και επειδη (μαλλον γινοντουσαν παραπονα) εβγαλαν και απο την Ευρωπαικη αποθηκη τελειως το note 3 ενω πριν απλα το ειχαν σε out of stock!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά ιδέα για αυτό? http://www.flytexpress.com/Tracking/NewTracking_En.aspx?trackNumber=RS409076988NL

Τι σχέση έχει το Λονδίνο? Pre-advised δεν είναι ενώ το πακέτο είναι ακόμα στην Κίνα?

 

Επίσης μέχρι πριν 2 ώρες έβγαζε μονο "Processed Through Sort Facility" και "The item is pre-advised".

Τα μηνύματα "Processed Through Sort Facility At HongKong" και "Clearance Processing Complete At London" που είναι και παλιότερες ημερομηνίες δεν υπήραν

Edited by bpel86
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά ιδέα για αυτό? http://www.flytexpress.com/Tracking/NewTracking_En.aspx?trackNumber=RS409076988NL

Τι σχέση έχει το Λονδίνο? Pre-advised δεν είναι ενώ το πακέτο είναι ακόμα στην Κίνα?

 

Επίσης μέχρι πριν 2 ώρες έβγαζε μονο "Processed Through Sort Facility" και "The item is pre-advised".

Τα μηνύματα "Processed Through Sort Facility At HongKong" και "Clearance Processing Complete At London" που είναι και παλιότερες ημερομηνίες δεν υπήραν

 

Στο site της NL σε δείχνει

18.01.2016 08:46

Electronic notification of shipment

19.01.2016 21:34

The item is in transit

 

Όσο για το london, ξανατσέκαρε το κι αύριο να δεις αν στο ξαναβγάζει γιατί εδώ π.χ δεν το βγάζει

https://track.aftership.com/flytexpress/RS409076988NL

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει τυχει σε κανεναν αυτο το status? ειναι με Singapore ems...

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 15-01-2016 16:57 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-01-2016 21:53 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 18-01-2016 22:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ 18-01-2016 23:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...