Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρώτα μου έβγαλε το pre-advised 02.11 και 03.11 το transit. άρα τώρα περιμένω είτε να εμφανιστεί όταν θα πάει ολλανδία ή με την μία ελλάδα? ps1: eta για αποστολή από κίνα (bangood) κανά 20 μέρες από την αποστολή (παραλαβή πχ από θεσσαλονίκη) ή ακουμπάμε μήνα+.

 

Λογικά πρώτα θα φτάσει ολλανδία και μετά ελλάδα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία.

Γύρω στις 3 βδομάδες υπολόγιζε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαν να έφτιαξε το tracking για sg post;

26/10 Dispatched

30/10 Arrived

2/11 Κέντρο διαλογής

 

Μήπως είσαι κι εσύ επαρχία; γιατί οι περισσότεροι (απο αθήνα) περιμένουμε καμια βδομάδα απο το arrived μεχρι να το δειξει στα ελτα.

Εγώ είμαι ακόμα

 

23/10 Dispatched

28/10 Arrived

 

πρώτα μου έβγαλε το pre-advised 02.11 και 03.11 το transit. άρα τώρα περιμένω είτε να εμφανιστεί όταν θα πάει ολλανδία ή με την μία ελλάδα? ps1: eta για αποστολή από κίνα (bangood) κανά 20 μέρες από την αποστολή (παραλαβή πχ από θεσσαλονίκη) ή ακουμπάμε μήνα+.

 

Καλά είσαι, εμένα η postnl (κι εγω απο bangood) μου βγάζει τα παρακάτω

 

02-11-2015 15:02 The item has arrived in the country of destination GREECE

30-10-2015 20:37 The item is at the PostNL sorting center

28-10-2015 20:35 The item is in transit

23-10-2015 10:37 The item is pre-advised

 

τα ελτα δεν εχουν ενημερωθεί οποτε περιμένω.

 

Μια χαρά θα ναι πάντως αν ερχονται σε δυο βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε όντως ή μπα;;;

 

Πρώτη παραγγελία από Vickmall και αποστολή με sg post τέλος Δεκεμβρίου... Μου έστειλαν μέσα σε 2-3 μέρες tracking number, είχε κολλήσει μια βδομάδα στο "INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)" Μετά DESPATCHED TO OVERSEAS για κανένα μήνα και κοντά στις 40 μέρες άλλαξαν στάτους οτι είναι Ελλάδα

 

Δεύτερη παραγγελία πάλι από Vickmall και sg post 17 Σεπτεμβρίου. 18 Σεπτεμβρίου INFORMATION RECEIVED ... 28 Σεπτεμβρίου ήταν Ηράκλειο, 30 του μήνα το είχα στα χέρια μου... Δε θυμάμαι αν έκαναν status update αλλά νομίζω ότι δεν...

 

Τρίτη παραγγελία φίλου,24 Οκτώβρη ..26 ή 27 πήρε tracking number...Τσέκαρα το πρωί και από τις 27 μέχρι σήμερα είναι κολλημένο στο INFORMATION RECEIVED μπλα μπλα μπλα...Ελπίζω να είναι όπως την δεύτερη παραγγελία και σε 2-3 μερες να φανεί Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που μιλούσαμε για Βόλο, εμένα πάντως μου ήρθε ότι είναι για παράδοση, λογικά το απόγευμα θα μπορέσω να το πάρω.

http://s3.postimg.org/c7u5mkcjn/xiaomi.png

Εμένα για Βόλο είναι στο arrival at GR απο τις 28, στην ιστοσελίδα του ΕΛΤΑ δεν έχει αλλάξει κάτι. Δίχνει οτι είναι ακόμη σιγκαπούρη απο τις 23.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για Βόλο είναι στο arrival at GR απο τις 28, στην ιστοσελίδα του ΕΛΤΑ δεν έχει αλλάξει κάτι. Δίχνει οτι είναι ακόμη σιγκαπούρη απο τις 23.

 

Kοίτα το έκανε και σε εμένα αυτό, είχε για πολλές μέρες δηλαδή από τις 22/10 τα ΕΛΤΑ για Σιγκαπούρη. Ενώ το 17track μου έδειχνε ότι έφθασε Ελλάδα στις 27/10. Δεν είχα καμία αλλαγή μέχρι χθες που είδα ότι το ΕΛΤΑ παρέλαβε και σε 1 μέρα ήρθε Βόλο. Θα πάω 8.30 (αγωνία γιατί δουλεύω!) να το πάρω απ' το υποκατάστημα, ευτυχώς είναι και απόγευμα.

Εν ολίγοις, υπομονή αν ισχύει το ίδιο έχουμε 6 μέρες διαφορά ίσως είσαι για επόμενη εβδομάδα να το έχεις;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι εσας καθεται τοσες μερες αεροδρομιο εμενα με το που ηρθε αμεσως εφυγε.... πρωτη παραγγελια με nl post και ειμαι πολυικανοποιημενος... RC412988485NL

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-10-2015 01:56 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-11-2015 10:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-11-2015 13:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-11-2015 15:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι εσας καθεται τοσες μερες αεροδρομιο εμενα με το που ηρθε αμεσως εφυγε.... πρωτη παραγγελια με nl post και ειμαι πολυικανοποιημενος... RC412988485NL

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-10-2015 01:56 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-11-2015 10:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-11-2015 13:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-11-2015 15:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

To site της postnl λεει πως έφτασε ελλάδα απο τις 28, αν δεν είναι λάθος είσαι τυχερός που ηρθε ελλάδα με παρτίδα που έφευγε την ίδια μέρα.

 

03-11-2015 12:12 The item has been processed in the country of destination GREECE

28-10-2015 22:29 The item has arrived in the country of destination

28-10-2015 08:47 The item is on transport to the country of destination

28-10-2015 01:56 The item is at the PostNL sorting center

Link to comment
Share on other sites

To site της postnl λεει πως έφτασε ελλάδα απο τις 28, αν δεν είναι λάθος είσαι τυχερός που ηρθε ελλάδα με παρτίδα που έφευγε την ίδια μέρα.

 

03-11-2015 12:12 The item has been processed in the country of destination GREECE

28-10-2015 22:29 The item has arrived in the country of destination

28-10-2015 08:47 The item is on transport to the country of destination

28-10-2015 01:56 The item is at the PostNL sorting center

 

οντως.... δεν ξερω αν ειμαι τυχερος αλλα εφτασε αρκετα γρηγορα απο τη στιγμη που οι χρονοι απο αποστολες απο Αγγλια εχουν φτασει πλεον τις 3 εβδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι εσας καθεται τοσες μερες αεροδρομιο εμενα με το που ηρθε αμεσως εφυγε.... πρωτη παραγγελια με nl post και ειμαι πολυικανοποιημενος... RC412988485NL

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-10-2015 01:56 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-11-2015 10:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-11-2015 13:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-11-2015 15:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Θέλω να σε ρωτήσω πότε ήταν το δέμα σου pre-advised για να συγκρίνω την αποστολή του δικού σου δέματος με το δικό μου που έχει κολλήσει από 28/10 σ' αυτή τη φάση

Link to comment
Share on other sites

Κολλημένος στο INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) απο 30/10.καλά πάμε.παραγγελία απο vickmall με sg post και 4px.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κολλημένος στο INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) απο 30/10.καλά πάμε.παραγγελία απο vickmall με sg post και 4px.

 

Το πακετο σου ειναι σε αποστολη απο κινα ΠΡΟΣ σιγκαπουρη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το πακετο σου ειναι σε αποστολη απο κινα ΠΡΟΣ σιγκαπουρη

 

Το site της 4px λεει ότι ειναι ήδη Σιγκαπούρη,και σε αυτό το στάδιο δυστυχώς είναι ίσως το μεγαλύτερο κόλλημα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/2qlhoix.png

Ο πιο γρήγορος χρόνος στις δικές μου παραγγελίες , άρα πρέπει να έφτιαξε η κατάσταση.

Συνήθως την επόμενη είναι στο ταχυδρομέιο της περιοχής μου κι όλας.

Link to comment
Share on other sites

Κολλημένος στο INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) απο 30/10.καλά πάμε.παραγγελία απο vickmall με sg post και 4px.

Το ιδιο και μενα.

Link to comment
Share on other sites

Κολλημένος στο INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) απο 30/10.καλά πάμε.παραγγελία απο vickmall με sg post και 4px.

 

 

Και γω κολλημένος στο INFORMATION RECEIVED από 27/10 ... Η παραγγελία έγινε 24/10 ... Έχω μια ελπίδα ότι θα μου κάνουν καμιά έκπληξη όπως τον προηγούμενο μήνα, που σε 13 μέρες από την παραγγελία είχα το πακέτο στα χέρια μου :shock: Δε θυμάμαι όμως αν είχαν αλλάξει στάτους ή ήταν κολλημένο στο INFORMATION RECEIVED

Link to comment
Share on other sites

Και γω κολλημένος στο INFORMATION RECEIVED από 27/10 ... Η παραγγελία έγινε 24/10 ... Έχω μια ελπίδα ότι θα μου κάνουν καμιά έκπληξη όπως τον προηγούμενο μήνα, που σε 13 μέρες από την παραγγελία είχα το πακέτο στα χέρια μου :shock: Δε θυμάμαι όμως αν είχαν αλλάξει στάτους ή ήταν κολλημένο στο INFORMATION RECEIVED

 

Στην έκπληξη το ρίξαμε πλέον.σε κάποιο topic διάβασα,οτι έχει δυσκολέψει το πράγμα σε σχέση με παλαιότερα,δλδ έχει επιβραδυνθεί η διαδικασία αποστολής.εσυ με ξεπέρασες,έχω διαβάσει και για κάνα μήνα κολλημένο σε αυτό το status,δλδ στα όρια του dispute.ίδωμεν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην έκπληξη το ρίξαμε πλέον.σε κάποιο topic διάβασα,οτι έχει δυσκολέψει το πράγμα σε σχέση με παλαιότερα,δλδ έχει επιβραδυνθεί η διαδικασία αποστολής.εσυ με ξεπέρασες,έχω διαβάσει και για κάνα μήνα κολλημένο σε αυτό το status,δλδ στα όρια του dispute.ίδωμεν.

 

Μην ξεχναμε οτι ειναι πια 180 μερες για dispute στο paypal και οχι 45!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι ειναι πια 180 μερες για dispute στο paypal και οχι 45!

 

Σωστή παρατήρηση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένος απο SG και NL με τις 20 μέρες τον τελευταίο καιρό,περισσότερο από συνήθεια έψαξα ενα νουμερο από CHINAPOST και αύριο παραλαμβάνω!!!23/10 η αποστολή,μέσα σε 13 ημέρες στα χέρια μου

12 μέρες τελικά, παρέλαβα σήμερα ☺☺☺

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένος απο SG και NL με τις 20 μέρες τον τελευταίο καιρό,περισσότερο από συνήθεια έψαξα ενα νουμερο από CHINAPOST και αύριο παραλαμβάνω!!!23/10 η αποστολή,μέσα σε 13 ημέρες στα χέρια μου

 

Επιτέλους,ξεκολλησαμε απο το αναθεματισμένο στάδιο INFORMATION RECEIVED.Απο το Despatched to overseas,απο τις προσωπικές εμπειρίες,πότε πιστεύετε ότι θα είναι Ελλάδα παιδιά?

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από ό,τι διάβασα έχουν αντιμετωπίσει πολλοί το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ. Παρήγγειλα από ΤΟ2C με postnl. To πρόβλημα είναι το εξής το κινητό έχει φύγει από Ολλανδία για Ελλάδα στις 22/10/2015 σύμφωνα με το Ολλανδικό ταχυδρομείο στις 29/10/2015 έφτασε Ελλάδα ωστόσο το Ελληνικό ταχυδρομείο μέχρι σήμερα δεν έχει παρά μία ειδοποίηση που λέει 21/10/2015 15:47 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT.

 

Τώρα εγώ τι κάνω? έχω μιλήσει με τα Ελτα μου είπαν ότι είναι λάθος ενημέρωση, ότι περναει από ενδιάμεσες χώρες κ.λ.π. παίζει να έχει χαθεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από ό,τι διάβασα έχουν αντιμετωπίσει πολλοί το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ. Παρήγγειλα από ΤΟ2C με postnl. To πρόβλημα είναι το εξής το κινητό έχει φύγει από Ολλανδία για Ελλάδα στις 22/10/2015 σύμφωνα με το Ολλανδικό ταχυδρομείο στις 29/10/2015 έφτασε Ελλάδα ωστόσο το Ελληνικό ταχυδρομείο μέχρι σήμερα δεν έχει παρά μία ειδοποίηση που λέει 21/10/2015 15:47 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT.

 

Τώρα εγώ τι κάνω? έχω μιλήσει με τα Ελτα μου είπαν ότι είναι λάθος ενημέρωση, ότι περναει από ενδιάμεσες χώρες κ.λ.π. παίζει να έχει χαθεί?

 

Γιατί να έχει χαθεί;

Υπομονή, μάλλον την επόμενη βδομάδα θα παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχει χαθεί;

Υπομονή, μάλλον την επόμενη βδομάδα θα παραλάβεις.

 

Μακάρι γιατί πολλά τρελά έχω ακούσει με αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,ξεκολλησαμε απο το αναθεματισμένο στάδιο INFORMATION RECEIVED.Απο το Despatched to overseas,απο τις προσωπικές εμπειρίες,πότε πιστεύετε ότι θα είναι Ελλάδα παιδιά?

 

DESPATCHED TO OVERSEAS και το δικό μου πακέτο...Μαζί μάλλον τα έστειλαν από Vickmall... Η πιο πρόσφατη εμπειρία που είχα(μέσα σεπτέμβρη) λέει 13 μέρες από την παραγγελία... 17/9 η παραγγελία, 18/9 το πακέτο ήταν στην φάση INFORMATION RECEIVED , 28/9 ήταν Ηράκλειο ... 29/9 ήταν Χανιά... 30 το είχα στα χέρια μου...Την παραγγελία την είχε κάνει φίλος και πρώτα πήγε σε αυτόν...

 

Οπότε βάση των παραπάνω , θα έλεγα Δευτέρα Τρίτη...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,ξεκολλησαμε απο το αναθεματισμένο στάδιο INFORMATION RECEIVED.Απο το Despatched to overseas,απο τις προσωπικές εμπειρίες,πότε πιστεύετε ότι θα είναι Ελλάδα παιδιά?

Και μενα αρα ερχονται ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...