Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία! (Ωραία ότι είμαστε πολλοί δηλαδή, όχι οτι εχει καθυστέρηση!!) Άρα να φανταστώ ότι όσοι αγοράσατε με Paypal θα προβείτε σε dispute για κάλυψη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά είναι λογικό που μου δείχνει χώρα προορισμού Αγγλία;

 

Είχε ξανατύχει σε μερικούς να δείχνει Ρωσία και άλλες χώρες και ήρθε κανονικά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! (Ωραία ότι είμαστε πολλοί δηλαδή, όχι οτι εχει καθυστέρηση!!) Άρα να φανταστώ ότι όσοι αγοράσατε με Paypal θα προβείτε σε dispute για κάλυψη;

 

Εγώ αύριο θα κάνω ένα dispute.Σήμερα είναι η 42η μέρα.Για να είμαι καλυμένος.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια πολλά.

24 Δεκεμβρίου έκανα μια παραγγελία στο minideal και απο 26 Δεκεμβρίου έχω tracking no. Μιλάω για Sing. Post.

Απο τις 28 Δεκεμβρίου μου γράφει Despatched to overseas (Country code: GR). Απο όσο έχω διαβάσει εδώ, αυτό θα συνεχίζει να εμφανίζεται μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος εδώ στην Ελλάδα. . . .

Έναν μέσο όρο έχουμε. . . για το πόσες μέρες περίπου κάνει ένα δέμα από ταχ. της Συγκ να μπεί Ελλάδα ?

Γενικά δηλαδή εδώ φτάνει σε 1 με 2 μέρες το πολύ και μετά περιμένει. . . .ή κάνει καμιά 10αριά+ μέρες να έρθει εδώ και μετά περιμένει πάλι άλλο τόσο . . . ? Έχω έναν δικό μου εκεί και λέω να τον πάρω τηλ (για Χρόνια Πολλά) και να έχει τον νου του. Εφόσον έχει έρθει. . . .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό και τα σχεδιαγράμματα και θα βρείς όλες τις απαντήσεις .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια πολλά.

24 Δεκεμβρίου έκανα μια παραγγελία στο minideal και απο 26 Δεκεμβρίου έχω tracking no. Μιλάω για Sing. Post.

Απο τις 28 Δεκεμβρίου μου γράφει Despatched to overseas (Country code: GR). Απο όσο έχω διαβάσει εδώ, αυτό θα συνεχίζει να εμφανίζεται μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος εδώ στην Ελλάδα. . . .

Έναν μέσο όρο έχουμε. . . για το πόσες μέρες περίπου κάνει ένα δέμα από ταχ. της Συγκ να μπεί Ελλάδα ?

Γενικά δηλαδή εδώ φτάνει σε 1 με 2 μέρες το πολύ και μετά περιμένει. . . .ή κάνει καμιά 10αριά+ μέρες να έρθει εδώ και μετά περιμένει πάλι άλλο τόσο . . . ? Έχω έναν δικό μου εκεί και λέω να τον πάρω τηλ (για Χρόνια Πολλά) και να έχει τον νου του. Εφόσον έχει έρθει. . . .

 

Γενικά θέλει πάρα πολύ καιρό ακόμα το πακέτο σου. Εχω και εγώ ένα αντίστοιχο δέμα κάνε track τον κωδικό να δείς: RF299722761SG . Μου γράφει τα ίδια αλλα απο τις 4/12 και μου λένε κατα τις 10-15 ιανοαρίου τώρα με τις γιορτές οπότε μήν περιμένεις το πακέτο πρίν 25 Ιανοαρίου.

Σκέψου τώρα μου γράφει 26 μέρες Despatched to overseas (Country code: GR). Κατα την γνώμη μου μήν μπαίνεις στον κόπο να κάνεις καν track απλά μια μέρα θα σου έρθει. Όταν περάσουν 30 μέρες άρχισε πάλι να το κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Παραγγελνω πρωτη φορά μέσω Ολλανδίας από Κίνα (διακριτικο NL) και στο βημα ροης μου βγαζει ότι είναι Ολλανδία από σήμερα (30/12). Πότε να περιμενω περίπου να φτάσει Ελλάδα, ξερει κανεις????

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάει κάπως έτσι...αλλά εσύ πέφτεις πάνω στις αργίες..

 

2014-12-30 11:40

Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-12-29 07:01

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

 

2014-12-23 12:50

The item is on transport to the country of destination

2014-12-21 21:22

The item is at the PostNL sorting center

2014-12-15 03:16

The item is pre-adviced

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό και τα σχεδιαγράμματα και θα βρείς όλες τις απαντήσεις .... :)

 

Το έχω διαβάσει αλλά μου φένεται ολίγον τι πλατονικό. . . . Γι αυτό ρωτάω. Γενικά κάνει καμιά βδομάδα+- να έρθει εδώ Ελλάδα απο τότε που φεύγει απο SG. . . . . :)

 

Γενικά θέλει πάρα πολύ καιρό ακόμα το πακέτο σου. Εχω και εγώ ένα αντίστοιχο δέμα κάνε track τον κωδικό να δείς: RF299722761SG . Μου γράφει τα ίδια αλλα απο τις 4/12 και μου λένε κατα τις 10-15 ιανοαρίου τώρα με τις γιορτές οπότε μήν περιμένεις το πακέτο πρίν 25 Ιανοαρίου.

Σκέψου τώρα μου γράφει 26 μέρες Despatched to overseas (Country code: GR). Κατα την γνώμη μου μήν μπαίνεις στον κόπο να κάνεις καν track απλά μια μέρα θα σου έρθει. Όταν περάσουν 30 μέρες άρχισε πάλι να το κοιτάς.

 

Αγαπητέ πολύ σου έχει αργήσει απο τότε που ξεκίνησε. . . .. . . . Στα Ελτά σου λένε 10 με 15 Ιανουαρίου. . . ?

Απο τις 10 και μετά είσαι και εκτός refund. . . . .

ME τίποτα δεν θα περίμενα πάνω απο 40 μέρες ή 30 που λένε στα μαγαζιά. . . . .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ολα τα δεματα περνανε απο Κεντο Διαλογης Αττικης; Διοτι μενω γιαννενα και μου βγαζει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 30-12-2014 14:42 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ μηπως εχει γινει λαθος η ειναι νορμαλ;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αλλά μου φαίνεται ολίγον τι πλατωνικό. . . .

Μια χαρά είναι...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ολα τα δεματα περνανε απο Κεντο Διαλογης Αττικης; Διοτι μενω γιαννενα και μου βγαζει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 30-12-2014 14:42 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ μηπως εχει γινει λαθος η ειναι νορμαλ;

Συνηθισμένο είναι.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αλλά μου φένεται ολίγον τι πλατονικό. . . . Γι αυτό ρωτάω. Γενικά κάνει καμιά βδομάδα+- να έρθει εδώ Ελλάδα απο τότε που φεύγει απο SG. . . . . :)

Δική σου εκτίμηση φίλε μου .... :)

 

ME τίποτα δεν θα περίμενα πάνω απο 40 μέρες ή 30 που λένε στα μαγαζιά. . . . .

Μην δίνεις λάθος οδηγίες, το dispute γίνεται στις 43-44 ημέρες από την πληρωμή.

Το εάν θέλει κάποιος να το κάνει πιό νωρίς είναι δικαίωμά του, αλλά δεν πρόκειται να πάρει πίσω τα χρήματά του εάν δεν περάσουν οι 45 ημέρες συν το 10ήμερο που δίνει στον πωλητή το Paypal ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αλλά μου φένεται ολίγον τι πλατονικό. . . . Γι αυτό ρωτάω. Γενικά κάνει καμιά βδομάδα+- να έρθει εδώ Ελλάδα απο τότε που φεύγει απο SG. . . . . :)

 

 

 

Αγαπητέ πολύ σου έχει αργήσει απο τότε που ξεκίνησε. . . .. . . . Στα Ελτά σου λένε 10 με 15 Ιανουαρίου. . . ?

Απο τις 10 και μετά είσαι και εκτός refund. . . . .

ME τίποτα δεν θα περίμενα πάνω απο 40 μέρες ή 30 που λένε στα μαγαζιά. . . . .

Πού τα έχεις δει αυτά που λες;

Τώρα με τις γιορτές είναι φυσιολογικό να φτάσουν οι 40μέρες εύκολα.

Δεν υπάρχει λόγος να γίνει dispute πριν τις 40-42ημέρες.

 

Πλατωνικό ξέρεις αλήθεια τι σημαίνει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού τα έχεις δει αυτά που λες;

Τώρα με τις γιορτές είναι φυσιολογικό να φτάσουν οι 40μέρες εύκολα.

Δεν υπάρχει λόγος να γίνει dispute πριν τις 40-42ημέρες.

 

Πλατωνικό ξέρεις αλήθεια τι σημαίνει;

Ξέρω τη σημασία της λέξης. Απλά έγραφα βιαστικά και ειχα και φασαρία. Ορθότερη λέξη θα ήταν "ουτοπικό".

 

Μην δίνεις λάθος οδηγίες, το dispute γίνεται στις 43-44 ημέρες από την πληρωμή.

Το εάν θέλει κάποιος να το κάνει πιό νωρίς είναι δικαίωμά του, αλλά δεν πρόκειται να πάρει πίσω τα χρήματά του εάν δεν περάσουν οι 45 ημέρες συν το 10ήμερο που δίνει στον πωλητή το Paypal ....

Σορυ αλλά απο που βγαίνει το συμπέρασμα πως δίνω οδηγίες για το οτιδήποτε;

 

Στο σχεδιάγραμμα βλέπω καθαρά πως απο την στιγμή που φεύγει απο το ταχ. της Σιγκαπούρης μέχρι να πατήσει Ελλάδα κάνει σύνολο 6 με 8 ημέρες. Αυτο βλέπω εγώ. Ασχετα πότε θα το πάρει κανείς το δέμα στα χέρια του.

 

Και λέω τώρα εγώ. . . Δεν θα άφηνα να περάσουν με τίποτα οι 40 -42 ημέρες απο την ημέρα της παραγγελίας, αλλά και τις 30 απο τότε που πήρα track no. μεχρι να μου γράψει οτι έφτασε Ελλάδα

.

Ίσως να μην έγινα κατανοητός στην αρχή.

Edited by fap
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τωρα κατι αλλο. Ωραια, στις +40 ημερες κανουμε dispute. Απ'οτι καταλαβα δεινει αλλο ενα 10ημερο η Paypal στον εμπορα. Εαν δεν ερθει στις 60ημερες το κινητο περνουμε τα λεφτα πισω; εαν ναι ποτε; και επισης τι γινεται τελικα εαν, μετα την επιστροφη των χρηματων, φτασει το κινητο; πολλες ερωτησεις μαζι... συγνωμη...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τωρα κατι αλλο. Ωραια, στις +40 ημερες κανουμε dispute. Απ'οτι καταλαβα δεινει αλλο ενα 10ημερο η Paypal στον εμπορα. Εαν δεν ερθει στις 60ημερες το κινητο περνουμε τα λεφτα πισω; εαν ναι ποτε; και επισης τι γινεται τελικα εαν, μετα την επιστροφη των χρηματων, φτασει το κινητο; πολλες ερωτησεις μαζι... συγνωμη...

Εάν δεν έλθει το δέμα σου, μετά την πάροδο της προθεσμίας σου επιστρέφουν τα χρήματα εντός 3 ημερών περίπου.

Σε περίπτωση που έλθει μετά, θα φανεί ότι το παρέλαβες και θα πρέπει να το πληρώσεις, ζητώντας από τον πωλητή να σου δώσει το email του στο Paypal.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

dispute πως κάνουμε ;

 

http://bit.ly/1D4PXMu

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πού τα έχεις δει αυτά που λες;

Τώρα με τις γιορτές είναι φυσιολογικό να φτάσουν οι 40μέρες εύκολα.

Δεν υπάρχει λόγος να γίνει dispute πριν τις 40-42ημέρες.

 

Πλατωνικό ξέρεις αλήθεια τι σημαίνει;

junglist μπορεις να εισαι πιο ευγενικος με τους αλλους.

μπορει να μην εχουν τις δικες σου γνωσεις.

πες τους τα πιο απλα.

φιλικα - ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Edited by knkonnou
Link to comment
Share on other sites

Number: RE973045197SE

Status: Transit

Destination: Greece

Origin: Sweden

2014-12-18 19:55 Local mail tracking

2014-12-17 16:27 The shipment item is under transportation, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

2014-12-17 16:27 MALMO UTR/MMAH,Sverige, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

2014-12-17 16:27 Order departed from sorting hub

2014-11-21 05:00 Order dispatched

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Τι κάνω τώρα; Οι 45 ημέρες πέρασαν από βλακεία μου. Αγορά από Banggood και ως τώρα έχω κάνει αρκετες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Number: RE973045197SE

 

Τι κάνω τώρα; Οι 45 ημέρες πέρασαν από βλακεία μου. Αγορά από Banggood και ως τώρα έχω κάνει αρκετες χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Μιλα με banggood. Ισως ειναι απο τα λιγα καταστηματα που μπορεις να βγαλεις ακρη και να μην χασεις τα λεφτα σου, τουλαχιστον ολο το ποσο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...