Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτή τη σελίδα τί σου γράφουν τα tracking;

https://www.internationalparceltracking.com

 

Το λέω γιατί ρώτησα παραπάνω για το "Shipment re-labeled" που μου έβγαζε και μου φαινόταν παράξενο...ίσως έχει σχέση.

 

Καλημέρα

 

Περιμένω και εγώ 3 δέματα με NL και είναι κολλημένα στο (The item is on transport to the country of destination) στο TRACK17.

Στο δε NL POST δέν βγάζει τίποτε. (RS165549939NL ένα από αυτά) . Το GEARBEST μόνο αυτό μου έδωσε . Τους έγραψα ήδη και περιμένω απάντηση αν υπάρχει και 2ο reference num. ώστε να μου το κοινοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από αυτή τη σελίδα τί σου γράφουν τα tracking;

https://www.internationalparceltracking.com

 

Το λέω γιατί ρώτησα παραπάνω για το "Shipment re-labeled" που μου έβγαζε και μου φαινόταν παράξενο...ίσως έχει σχέση.

 

Αυτη την σελιδα την εχω κοιταξει πολλες φορες αλλα η ενημερωση σταματαει οταν φευγει απο Κινα προς Ολλανδια.Μετα το κοιταζω στο 17track.net.Εχω παραλαβει κι αλλα δυο δεματα στο παρελθον με Ολλανδικο και δεν ειχα τετοιο θεμα με το track number.Τωρα πλεον κατι εχει αλλαξει.Υπαρχει καθυστερηση πλεον και αργη ενημερωση στο track number.Στο πρωτο δεμα που παρελαβα χθες δεν μου εγραφε καν το Reference το οποιο το εμαθα χθες απο το ειδοποιητηριο που αφησε ο ταχυδρομος και το εγραφε πανω αλλιως εγω ακομα θα κοιταζα το αλλο που μου ειχαν δωσει το οποιο γραφει ακομη να φανταστειςοτι ειναι Ολλανδια.Οπως ανεφερα και παραπανω τωρα στο δευτερο που περιμενω εχω το Reference αλλα σε 3 μερες κλεινει μηνα.Βλεπουμε...γιατι ακομη γραφει οτι ειναι Ολλανδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Περιμένω και εγώ 3 δέματα με NL και είναι κολλημένα στο (The item is on transport to the country of destination) στο TRACK17.

Στο δε NL POST δέν βγάζει τίποτε. (RS165549939NL ένα από αυτά) . Το GEARBEST μόνο αυτό μου έδωσε . Τους έγραψα ήδη και περιμένω απάντηση αν υπάρχει και 2ο reference num. ώστε να μου το κοινοποιήσουν.

 

Δοκίμασες στο παραπάνω σύνδεσμο; Βάλε και τον Τ.Κ. και δες αν σου βγάζει κάτι....

...εμένα μόνο αυτό εμφανίζει πληροφορίες...

Το 17τρακ και ο βασικός ιστότπος της PostNL δεν βγάζει τίποτα...το παραπάνω όμως είναι ειδικά για δέματα και γι αυτό μάλλον διαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Περιμένω και εγώ 3 δέματα με NL και είναι κολλημένα στο (The item is on transport to the country of destination) στο TRACK17.

Στο δε NL POST δέν βγάζει τίποτε. (RS165549939NL ένα από αυτά) . Το GEARBEST μόνο αυτό μου έδωσε . Τους έγραψα ήδη και περιμένω απάντηση αν υπάρχει και 2ο reference num. ώστε να μου το κοινοποιήσουν.

 

Φιλε το Reference num σου ειναι αυτο RS165549939NL.Το τσεκαρα εγω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το Reference num σου ειναι αυτο RS165549939NL.Το τσεκαρα εγω

 

 

Αν μπορείς πές μου πως το τσέκαρες .

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πές μου πως το τσέκαρες .

 

Ευχαριστω.

 

Μπανεις εδω https://tracktrace.postnlpakketten.nl/search/searchbasic.aspx?lang=en&B=Barcode%20or%20Not-at-home%20code&D=

βαζεις το track number που εχεις και μετα επιλεγεις χωρα Ελλαδα και βγαζει ολες τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηρθαν σημερα τα 2 δεματα που περιμενα:)

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF288806695SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 24-10-2014 13:56 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2014 07:43 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 18-11-2014 11:49 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF288812554SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 24-10-2014 13:55 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2014 07:46 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

θα προλαβω αραγε να το παρω παρασκευη?

Edited by leontsav
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηρθαν σημερα τα 2 δεματα που περιμενα:)

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF288806695SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 24-10-2014 13:56 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2014 07:43 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 18-11-2014 11:49 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF288812554SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 24-10-2014 13:55 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2014 07:46 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

θα προλαβω αραγε να το παρω παρασκευη?

 

Λογικά ναι...! Ίδιο σάκο με το δικό μου προφανώς !!!:P

RP301377454SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 20-10-2014 14:23 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-11-2014 09:24 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RD271136316CN

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-09-2014 17:58 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-11-2014 23:23 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-11-2014 07:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-11-2014 22:23 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-11-2014 03:33 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 18-11-2014 06:47 Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF291399617SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 07-11-2014 11:24 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-11-2014 07:11 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 17-11-2014 09:05 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-11-2014 19:06 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-11-2014 03:24 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 18-11-2014 06:37 Μ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 18-11-2014 08:20 Μ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 18-11-2014 12:59 Μ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 18-11-2014 13:06 Μ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

 

συμβαινουν και τρελα πραγματα θα τα παραλαβω και τα δυο αυριο....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε ειδοποιητηριο να παραλαβω το κινητο!

Αγορα απο minideal.

Ξεκινησε η διαδικασια απο

2014-10-28 15:06

Received from Customer

μεχρι:

2014-11-18 12:17

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εκανα και εγω μια παραγγελια απο το gearbest,και δεν προκειτε να ξανακανω...γιατι τους ειπα να το στειλουν με sg αλλα αυτοι το στειλανε με nl post....τεσπα..θελω αν μπορειτε να μου εξηγησετε τι παιζει με το Ολλανδικο ταχυδρομειο,γιατι ακουω πολλα παραπονα,εγω τρακινγκ ναμπερ πειρα σημερα,το εβαλα απο περιεργεια στο 17τρακ αλλα δεν γραφει κατι...

1.ποσες μερες κανει να εμφανιστει το πακετο στο 17 τρακ?

2.απο ποιο σαιτ να κανω τρακινγκ??

3.τελικα ειναι αξιοπιστο το nl post??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω κινητό από pandawill μέσω NLpost.. Μετά από 6-7 μέρες πάει στο PostNL sorting center και μετά υποτίθεται ότι πάει στην διανομή του PostNL και φεύγει για Ελλάδα. Απ' ότι έχω δει και από αποστολές άλλων εδώ, οι αλλαγές στις καταστάσεις του ταχυδρομείου αυτού είναι λίγο τυχαίες..

 

(πχ ο δικός μου κωδικός : RS187553011NL )

 

Μπορείς να τσεκάρεις πότε-πότε στο 17track και στο http://www.postnl.post/ .

Καλή μας αναμονή... :confused::confused::blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εκανα και εγω μια παραγγελια απο το gearbest,και δεν προκειτε να ξανακανω...γιατι τους ειπα να το στειλουν με sg αλλα αυτοι το στειλανε με nl post....τεσπα..θελω αν μπορειτε να μου εξηγησετε τι παιζει με το Ολλανδικο ταχυδρομειο,γιατι ακουω πολλα παραπονα,εγω τρακινγκ ναμπερ πειρα σημερα,το εβαλα απο περιεργεια στο 17τρακ αλλα δεν γραφει κατι...

1.ποσες μερες κανει να εμφανιστει το πακετο στο 17 τρακ?

2.απο ποιο σαιτ να κανω τρακινγκ??

3.τελικα ειναι αξιοπιστο το nl post??

 

ευχαριστω

Από ότι έχω καταλάβει είναι λίγο οτι να είναι τα nl post ως προς τα tracking number, αλλά τα δέματα έρχονται κανονικά από ότι βλέπω

Link to comment
Share on other sites

αγορα 29-9

πακεταρισμα 10-11

αποστολη 11-10

επιτελουσ σημερα 18-11 αθηνα!

 

RG059354900CN

 

τεραστια καθηστερηση αλλα ηρθε ελπιζω μονο τωρα μην κανει αλλο τοσο απο αθηνα για κρητη...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει κωλήσει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-11-2014 13:27 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) να δούμε πότε θα ανέβει βόρεια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Από Κίνα έκανα μια παραγγελία (Ebay) και o πωλητής/κατάστημα έστειλε το δέμα μέσω Yanwen. Η μια και μοναδική σελίδα στην οποία μπορούσα να το εντοπίσω είναι to trackitonline.ru. Στο στάτους της εν λόγω σελίδας αναφέρει πως από τις 14 του μηνός βρίσκεται στο αεροδρόμιο της Αθήνας, παρόλα αυτά στα ΕΛΤΑ δεν εμφανίζεται τίποτα. Μπορεί κανείς έχοντας προηγούμενη εμπειρία από αυτήν την εταιρία να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό;
Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Απλο δέμα είναι, δεν εντοπίζεται στα ΕΛΤΑ.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Από Κίνα έκανα μια παραγγελία (Ebay) και o πωλητής/κατάστημα έστειλε το δέμα μέσω Yanwen. Η μια και μοναδική σελίδα στην οποία μπορούσα να το εντοπίσω είναι to trackitonline.ru. Στο στάτους της εν λόγω σελίδας αναφέρει πως από τις 14 του μηνός βρίσκεται στο αεροδρόμιο της Αθήνας, παρόλα αυτά στα ΕΛΤΑ δεν εμφανίζεται τίποτα. Μπορεί κανείς έχοντας προηγούμενη εμπειρία από αυτήν την εταιρία να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό;

Μπορείς να κοιτάξεις το tracking number και εδώ: http://track.yw56.com.cn/en-US/

Επίσης μπορείς να διαβάσεις λεπτομέρειες από αποστολές με την συγκεκριμένη εταιρεία στις σελίδες 441 και 442 του θέματος.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες,

 

έχω 2 tracking number (2 διαφορετικές παραγγελίες εννοώ), το ένα με postNL έχει τελευταία καταχώρηση:

2014-11-07 18:45 The item has arrived in the country of destination

 

και το άλλο απο κίνα κατευθείαν:

2014-10-27 04:50 PEK, 希腊 - GR, 交航

 

και στα 2 τα ΕΛΤΑ γράφουν ότι είναi ακόμα ΟΛΛΑΝΔΙΑ και ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ...

νομίζω ότι έχει περάσει ήδη αρκετός καιρός, ειδικά για το 2ο..

έχουν κάποιο πρόβλημα τα ΕΛΤΑ και έχουν καθυστερήσει τόσο?

υπάρχει νόημα να πάω στο ταχυδρομείο να ρωτήσω?

Edited by berdux
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα πισω ενα κινητο με χαλασμενη οθονη απο το coolicool.com μεσω ελτα. Που μπορουμε να το κανουμε track ετσι ωστε να ξερω ποτε πρεπει να το παραλαβουν?

 

Tracking RE034822266GR

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει ποιος παραδίδει στην Ελλάδα τα δέματα που στέλνονται με wedoexpress ;

 

Όπως βλέπετε ποιο πάνω έχει έρθει Ελλάδα αλλά στα ΕΛΤΑ δεν βλέπω τίποτα

 

Καταρχήν να πω, πως φαίνεται ωραία εταιρία. Κατά δεύτερον λογικά θα το πάρεις σαν απλό, αφού το tracking number δεν ανήκει σε κάποιο ταχυδρομικό οργανισμό, που ανήκει στην UPU (Universal Postal Union) αλλά σε κάποιο ιδιωτικό. :happy:

 

Εστειλα πισω ενα κινητο με χαλασμενη οθονη απο το coolicool.com μεσω ελτα. Που μπορουμε να το κανουμε track ετσι ωστε να ξερω ποτε πρεπει να το παραλαβουν?

 

Tracking RE034822266GR

 

ΕΛΤΑ και China Post.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο αυτο που εγινε ειδα την αντιμετωπιση του aliexpress και ποτε ξανα παραγγελια απο εκει! να πω οτι εχω παρει εκατονταδες προιοντα απο εκει αλλα δε χρειαστηκε ποτε να χρησιμοποιησω το dispute μεχρι που ειδα τα αποτελεσματα του σημερα.

ειχα αγορασει στις 29 Οκτωβριου αυτο http://www.aliexpress.com/item/3pc-lot-Bicycle-Chain-Cleaner-Cycling-clean-Brushes-bike-chain-cleaner-Tool-kits-2Clean-Brush-1lot/1031332763.html μετα απο 3 μερες το εστειλε και πηρα tracking number. απο την πρωτη στιγμη ειδα οτι παει Ρωσια. το λεω στον πωλητη και μου λεει θα διορθωθει απο την China post. τοσες μερες τιποτα εφτασε Ρωσια! ανοιγω Dispute και του ζηταω να στειλει φωτογραφια το πακετο αλλα τιποτα ελεγε δεν ειχε! σημερα το πρωι λιγα λεπτα πριν ληξει το dispute και παρω τα λεφτα μου στελνει μια φωτογραφια με σωστα στοιχεια που προφανως τα εβγαλε σημερα και τα εστειλε. και το aliexpress το δικαιωσε! παρολο που ειχα ζητησει refund. τωρα πρεπει να περιμενω μεχρι 28 Δεκεμβριου για να ερθει! δεν ειναι ουτε τα λεφτα ουτε οτι χρειαζομαι τοσο πολυ το προιον αλλα η κοροιδια!!! απο εδω και περα μονο απο ebay uk και paypal!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Μιλησα με το live chat απο το coolicool πριν λιγο.το δεμα μαυ εχει συμπληρωσει σχεδον 40 μερες.Το ανεφερα αυτο και μου λεει οτι εμεις κανου επιστροφη χρηματων στις 60 ημερολογιακες ημερες.Ρε παιδια εγω πως να τους εμπιστευτω εφοσον θα εχει περασει το οριο του paypal.Τους το ανεφερα αυτο και μου λεει οχι επικοινωνησε μαζι μας στις 60 ημερες αν δεν το παραλαβεις.Επισης εστελα το track number μου να το τσεκαρει και μου λεει ισως εχει σταμαησει απο customs(τελωνειο δλδ ???)Σας παραθετω το track number μου

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RC410454228NL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...