Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/08 22:59:56

2014-04-08 12:39, Failed Delivery, Traced & Re-directed/to be re-delivered

2014-04-07 18:03, Received at Destination Transit Centre

2014-04-01 10:05, Handover to Airline

2014-03-31 23:20, Acknowledged at Transit Centre

2014-03-31 22:08, Processing at Air Transit Center

2014-03-31 15:15, Processing at Sorting Centre

2014-03-28 09:18, Pending shipment from Merchant/Shipper

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/08 22:59:56

2014-04-08 07:36, Item arr ΡΟΔΟΣ - ΤΑΧ/ΡΕΣ ΕΛΤΑ, ΡΟΔΟΣ - ΤΑΧ/ΡΕΣ ΕΛΤΑ

2014-04-08 02:18, Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS), ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2014-04-07 15:03, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-03-31 15:53, Receive Item From Customer, IPS

 

το ελτα κουριερ μου ειπε οτι τ στειλαν σημερα τελωνειο και το σαιτ τησ singapure λεει fail to delivery/ μαλλον τα ελτα να πιστεψω ε? θα παω αυριο απο τα ελτα κουριερ να δω τι γινεται να τελειωνουμε

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/08 23:41:55

2014-04-01 16:53, Receive Item From Customer, IPS

Origin Country - China:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/08 23:41:55

2014-04-05 00:00, 交航, PEK, 希腊

2014-04-02 00:00, 出口总包直封封发, 深圳国际, 希腊

2014-04-01 00:00, 出口总包互封开拆, 深圳国际, 希腊

2014-04-01 00:00, 收寄局收寄, 深圳市国际大宗邮件处理中心, 希

 

2014-04-05 00:00, 交航, PEK, 希腊 το εβαλα στο google translate και μου εβγαλε : TAC Air, PEK, Greece

 

Χωρις να γνωριζω κατι για την TAC Air ψιλοανησυχησα...Απο τις 18 του μαρτη εκανα την παραγγελια και ακομη τιποτε:(

καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω στείλει απο 21/3 με ΕΛΤΑ Κίνα ενα κινητό. Στο σάιτ ακόμη η τελευταια ενημέρωση είναι στις 21/3 οτι πήγε στο κεντρο διαλογής ?

 

Έχει τύχει σε κανέναν η το χάθηκε το κινητό?

Τι πρεπει να κάνω?

 

Ευχαριστώ

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/08 23:41:55

2014-04-01 16:53, Receive Item From Customer, IPS

Origin Country - China:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/08 23:41:55

το εβαλα στο google translate και μου εβγαλε : TAC Air, PEK, Greece

 

Χωρις να γνωριζω κατι για την TAC Air ψιλοανησυχησα...Απο τις 18 του μαρτη εκανα την παραγγελια και ακομη τιποτε:(

καποιος να βοηθησει?

 

Τι αγχώνεσαι εδώ εγώ πήρα tracking number 31/03/2014 για αγορά που έγινε πληρωμή 26/03 και ακόμα το tracking number δεν δουλευει δεν ξέρω που είναι το δέμα αγνοείτε η τύχη του είναι και αξίας. Θα περιμένω ως δευτέρα και θα τον στολίσω τον Κινέζο και αν δω τα σκούρα μετά dispute. Από την στιγμή που έγινε η πληρωμή με Paypal τα λεφτά δεν χάνονται αν δεν παραλάβεις το δέμα. Από εκεί και ύστερα είναι στην κρίση πότε να ανοίξεις dispute και να αμφισβητήσεις τον πωλητή στο όριο των 45 ημερών.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω ένα πρόβλημα με το To2c. Είχα αγοράσει ένα thl t100s και το έλαβα μέσα σε 20 μέρες. Τέλεια παράδοση με sing post, tracking number που δούλευε από τη 3 μέρα και τα σχετικά... Μέσα στη συσκευασία βέβαια δεν είχαν βάλει τα ακουστικά και ένα φορτιστή αυτοκίνητου που είχαμε συμφωνήσει για δώρο!!! Μετά από λίγες μέρες βγήκε η μπαταριά 2700mAh και τη παρήγγειλα να έρθει ζητώντας να είναι μέσα ο φορτιστής που ξέχασαν και αντί για ακουστικά ένα καλώδιο otg. Αφού λοιπόν συμφωνήσαμε έστειλα τα λεφτά (παραγγελία 15/3). Tracking number δε μου έδωσαν και τους το ζήτησα εγώ μετά από 5 μέρες. Μου έδωσαν λοιπόν έναν (RA291389892CN) ο οποίος ποτέ δεν εμφανίζει καμιά πληροφορία. Είτε στο china post είτε στο 17track. Δυο φορές από τότε επικοινώνησα με το To2c και κατέληξαν σε αυτό εδώ το μήνυμα : dear friend,for your order,we have already asked post station to apply verification certificate.if you havenot received your package after 2 mouth,we will refund you or resend you one,ok,thank you. Ρωτάω λοιπόν τι να κάνω;;; Κατά τις 25/4 δηλαδή στις 40+ μέρες να ανοίξω dispute στο paypal; Ή να περιμένω τους 2 μήνες που λένε αυτοί; Και ενώ θα έχω χάσει το χρονικό περιθώριο από το paypal αν δεν έχει έρθει τίποτα στους 2 μήνες, πως θα βγάλω άκρη με αυτούς; Πως θα αποδείξω ότι δεν έχω λάβει τίποτα;;;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω ένα πρόβλημα με το To2c. Είχα αγοράσει ένα thl t100s και το έλαβα μέσα σε 20 μέρες. Τέλεια παράδοση με sing post, tracking number που δούλευε από τη 3 μέρα και τα σχετικά... Μέσα στη συσκευασία βέβαια δεν είχαν βάλει τα ακουστικά και ένα φορτιστή αυτοκίνητου που είχαμε συμφωνήσει για δώρο!!! Μετά από λίγες μέρες βγήκε η μπαταριά 2700mAh και τη παρήγγειλα να έρθει ζητώντας να είναι μέσα ο φορτιστής που ξέχασαν και αντί για ακουστικά ένα καλώδιο otg. Αφού λοιπόν συμφωνήσαμε έστειλα τα λεφτά (παραγγελία 15/3). Tracking number δε μου έδωσαν και τους το ζήτησα εγώ μετά από 5 μέρες. Μου έδωσαν λοιπόν έναν (RA291389892CN) ο οποίος ποτέ δεν εμφανίζει καμιά πληροφορία. Είτε στο china post είτε στο 17track. Δυο φορές από τότε επικοινώνησα με το To2c και κατέληξαν σε αυτό εδώ το μήνυμα : dear friend,for your order,we have already asked post station to apply verification certificate.if you havenot received your package after 2 mouth,we will refund you or resend you one,ok,thank you. Ρωτάω λοιπόν τι να κάνω;;; Κατά τις 25/4 δηλαδή στις 40+ μέρες να ανοίξω dispute στο paypal; Ή να περιμένω τους 2 μήνες που λένε αυτοί; Και ενώ θα έχω χάσει το χρονικό περιθώριο από το paypal αν δεν έχει έρθει τίποτα στους 2 μήνες, πως θα βγάλω άκρη με αυτούς; Πως θα αποδείξω ότι δεν έχω λάβει τίποτα;;;

 

Ανοίγεις dispute πριν τις 45 μέρες εννοείτε για να μπορείς να εξασφαλίσεις τα χρήματα σου. Για απόδειξη ότι δεν έχεις λάβει τπτ τράβα Screenshot στο Site των ΕΛΤΑ το tracking number ότι δεν δουλεύει και δεν δείχνει ότι ήρθε ποτέ το δέμα Ελλάδα και χρησιμοποίησε το link με την εικόνα στο dispute για απόδειξη.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τι αγχώνεσαι εδώ εγώ πήρα tracking number 31/03/2014 για αγορά που έγινε πληρωμή 26/03 και ακόμα το tracking number δεν δουλευει δεν ξέρω που είναι το δέμα αγνοείτε η τύχη του είναι και αξίας. Θα περιμένω ως δευτέρα και θα τον στολίσω τον Κινέζο και αν δω τα σκούρα μετά dispute. Από την στιγμή που έγινε η πληρωμή με Paypal τα λεφτά δεν χάνονται αν δεν παραλάβεις το δέμα. Από εκεί και ύστερα είναι στην κρίση πότε να ανοίξεις dispute και να αμφισβητήσεις τον πωλητή στο όριο των 45 ημερών.

 

Δεν δουλευει επειδη αργουν να κανουν update τους σερβερ οι μεταφορικες...Ετσι μου ειπε εμενα ο κινεζος,οχι οτι τον πιστεψα...Τους εστειλα e-mail και ξαφνικα χωρις να με απαντησει αρχισε να δουλευει...Εγω το ανωτερο θα περιμενω 35 με 40 ημερες...

Πριν απο λιγο εκανα μια αναζητηση εδω http://track-chinapost.com/startairmail.php?submit=Track+again

και μου εβγαλε

item No Year Status Location Destination Country Date

RC460116157CN 2014 Received by China Post Shenzhen Greece 20140401 1653

RC460116157CN 2014 Export Security Scan Shenzhen Greece 20140401 1700

RC460116157CN 2014 Export Customs Scan Shenzhen Greece 20140402 1758

RC460116157CN 2014 Sent to airline Beijing Greece 20140405 1819

 

Αυτο σημαινει οτι εινα ακομη Κινα?Μου φαινεται μας δουλευουν τα κινεζακια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω στείλει απο 21/3 με ΕΛΤΑ Κίνα ενα κινητό. Στο σάιτ ακόμη η τελευταια ενημέρωση είναι στις 21/3 οτι πήγε στο κεντρο διαλογής ?

 

Έχει τύχει σε κανέναν η το χάθηκε το κινητό?

Τι πρεπει να κάνω?

 

Ευχαριστώ

 

 

Φιλε τι να πω ,

 

Δεν πιστευω νασαι τοσο ατυχος .... κι εγω Γεναρη ειχα στειλει Κινα με ΕΛΤΑ ένα τηλ .... & με εσκασε 2 μηνες δεν φαινοταν ΤΠΤΑ - καμμια κινηση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

& τσουπ

mail από τον Κινεζο + tracking για το τηλ που ειχε ... επισκευασμενο .... παρει τον δρομο του γυρισμου !!!!!!

 

:confused: :mad: :confused:

 

ΑΘΑΝΑΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ tracking ΕΛΤΑ .....

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Ladies and gentlemen your attention please.

WE HAVE A NEW RECORD.

 

RF221072405SG

 

 

Ρε μεγάλε, τι "μέσον" είχες και ήρθε πετώντας?

 

:clap::clap::clap::clap::

Edited by yiannpap
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιά η διαδικασία για να στείλω ενα κινητό πίσω (αλλαγή) το παραδίδω στα ελτά και μου δίννουν trucking number ? . Πρέπει να ανοίξω dispute στο paypal μεχρι να μου στείλουν το καινούργιο για να μην χάσω τα χρήματα μου ???
Link to comment
Share on other sites

Ladies and gentlemen your attention please.

WE HAVE A NEW RECORD.

 

RF221072405SG

 

:up::clap::bow::dizzy::clap::yahoo::yahoo::superman:

 

αυτα ειναι .μακαρι να εχω και γω κατι τετοιο στη πρωτη μου παραγγελεια

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Απλά γράφω γιά να ενημερώσω ότι με παραγγελία 19/3, από MiniDeal, παρέλαβα το νέο THL100S, Δευτέρα απόγευμα, 7/4 !!

Αψογα νομίζω!!! Να είστε καλά και στα δικά σας και γρήγορα!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εκανα παραγγελια 14/3 και απο τα ελτα εχω κλεισιμο απο ips 17/3.Ακομα δεν εχει ερθει .να αρχισω να ανησυχω? 4066 dispatch.Σε αλλη παραγγελια που εκανα 15/3 με κλεισιμο 19/3 απο ελτα εχω παραλαβει κιολας τη δευτερα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες αλλη παραγγελεια;απο αλλο site;διευκρινισε

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εκανα παραγγελια 14/3 και απο τα ελτα εχω κλεισιμο απο ips 17/3.Ακομα δεν εχει ερθει .να αρχισω να ανησυχω? 4066 dispatch.Σε αλλη παραγγελια που εκανα 15/3 με κλεισιμο 19/3 απο ελτα εχω παραλαβει κιολας τη δευτερα. Ευχαριστω

 

Καλησπερα, και εγω μια απο τα ιδια. Παραγγελια 08/03 και απο τα ΕΛΤΑ Κλεισιμο απο IPS 17/03. 4066 Dispatch. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οταν χτυπατε το TN τι σας βγαζει;ακομα dispach to overseas;ισως θελει λιγο υπομονη ακομα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και εγω μια απο τα ιδια. Παραγγελια 08/03 και απο τα ΕΛΤΑ Κλεισιμο απο IPS 17/03. 4066 Dispatch. :rolleyes:

 

Ωραια πραγματα! Υπαρχουν και χειροτερα από εμενα . Αντε λιγο υπομονη ακομα...

Ελπιζω να είναι θεμα ημερων και να μην εχει συμβει κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Απλά γράφω γιά να ενημερώσω ότι με παραγγελία 19/3, από MiniDeal, παρέλαβα το νέο THL100S, Δευτέρα απόγευμα, 7/4 !!

Αψογα νομίζω!!! Να είστε καλά και στα δικά σας και γρήγορα!! :D :D

 

μακαρι να λαβουμε κατι συντομα

εγω 22/3 παραγγειλα

ευχομαι να δω κατι συντομαα απο 27/3 κλεισιμο 29 dispatched

 

λες και φευγουν με αλλο προιον?

επρεπε σιγουρα να εχει μπει στην χωρα και δεν βλεπω τιποτα απο εβδομαδα περιμενα σημερα πεμπτη χχχχβαρουσαν φαινετε και αλλωστε αιντε και ηρθε να δουμε τι θα παραλαβουμε

λευτερια σε ολους οσους περιμενουν συντομα ευχομαι

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα...

Αγόρασα (πλήρωσα δλδ) πρόσφατα για αγορά κινητού απο πωλητή του ebay, o οποίος όμως τελευταία (μετα της αγορας μου) έχει λάβει αρκετές αρνητικές ψήφους/σχόλια απο άλλους αγοραστές κινητών (ενώ συνεχίζει και λαμβάνει θετικά απο μικροαγορές).

Επειδή υποθέτω έπεσα θύμα απάτης θέλω να κάνω την εξης ερώτηση:

Το tracking number που έδωσε ο πωλητής και φαίνεται στο ebay (singapore post) δεν ανιχνεύεται απο την υπηρεσία αυτή (singapore post tracking) και αυτό παρότι έχει αποσταλεί (υποτίθεται) απο 1/4/2014. Μπορεί αυτό να θεωρηθεί λογικό;

Ρωτάω ώστε μέχρι να κάνω το dispute να προβώ σε νέα αγορά απο τα εδώ "αντιπροσωπουμενα" μαγαζιά... Ευχαριστώ!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Οι περιπτωσεις ειναι πολλες και γνωμη μου ειναι να μην βαζουμε το ΤΝ σε πολλα sites.πιο πολυ μπερδευομαστε.παντως οποιος παραλαβει με 4066 ας ενημερωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σας και απο εμένα...

Αγόρασα (πλήρωσα δλδ) πρόσφατα για αγορά κινητού απο πωλητή του ebay, o οποίος όμως τελευταία (μετα της αγορας μου) έχει λάβει αρκετές αρνητικές ψήφους/σχόλια απο άλλους αγοραστές κινητών (ενώ συνεχίζει και λαμβάνει θετικά απο μικροαγορές).

Επειδή υποθέτω έπεσα θύμα απάτης θέλω να κάνω την εξης ερώτηση:

Το tracking number που έδωσε ο πωλητής και φαίνεται στο ebay (singapore post) δεν ανιχνεύεται απο την υπηρεσία αυτή (singapore post tracking) και αυτό παρότι έχει αποσταλεί (υποτίθεται) απο 1/4/2014. Μπορεί αυτό να θεωρηθεί λογικό;

Ρωτάω ώστε μέχρι να κάνω το dispute να προβώ σε νέα αγορά απο τα εδώ "αντιπροσωπουμενα" μαγαζιά... Ευχαριστώ!

Επρεπε κατι να χε φανει.πολλες οι μερες.στειλε κανα μυνημα στον ιδιο.δοκιμασες αλλου το ΤΝ;

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα...

Αγόρασα (πλήρωσα δλδ) πρόσφατα για αγορά κινητού απο πωλητή του ebay, o οποίος όμως τελευταία (μετα της αγορας μου) έχει λάβει αρκετές αρνητικές ψήφους/σχόλια απο άλλους αγοραστές κινητών (ενώ συνεχίζει και λαμβάνει θετικά απο μικροαγορές).

Επειδή υποθέτω έπεσα θύμα απάτης θέλω να κάνω την εξης ερώτηση:

Το tracking number που έδωσε ο πωλητής και φαίνεται στο ebay (singapore post) δεν ανιχνεύεται απο την υπηρεσία αυτή (singapore post tracking) και αυτό παρότι έχει αποσταλεί (υποτίθεται) απο 1/4/2014. Μπορεί αυτό να θεωρηθεί λογικό;

Ρωτάω ώστε μέχρι να κάνω το dispute να προβώ σε νέα αγορά απο τα εδώ "αντιπροσωπουμενα" μαγαζιά... Ευχαριστώ!

 

Δοκιμασε την τυχη σου tracking :

 

https://www.aftership.com/

 

http://www.17track.net/index_en.shtml

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...