Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ελέγχω κανένα, και δεν χρειάζεται να "καταλάβω" τίποτα ...

Για το συγκεκριμμένο, το : " 2016-10-24 17:11,SEND ITEM ABROAD, NETHERLANDS" σημαίνει ότι φορτώθηκε για Ολλανδία, και ΟΧΙ ότι είναι στην Ολλανδία ...

ΟΤΑΝ θα φθάσει στην Ολλανδία θα βγάλει ένδειξη "NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT"

(Μάθημα ... τέλος για σήμερα ... :lol:)

Ο καθένας με την αποψή του.:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο καθένας με την αποψή του.:X

Σε αυτά δεν υπάρχουν απόψεις φίλε μου, μόνο γεγονότα ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα κονέ στο ΚΔ Αττικής έχουμε; να πούμε στα παλληκάρια να κουνησουν κάνα δέμα, αράχνες έπιασαν!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κονέ στο ΚΔ Αττικής έχουμε; να πούμε στα παλληκάρια να κουνησουν κάνα δέμα, αράχνες έπιασαν!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο είναι στο ΚΔ το δέμα σου;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μια μέρα, αλλά ενός φίλου από 23. Από όσο ξέρω συνήθως έφευγαν την ίδια μέρα. Αν έχουν όρεξη δηλαδή τα ξεπετανε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νόμιζα ότι είναι ήδη Ολλανδία γιατί μου βγάζει ότι βρίσκεται στο κέντρο διαλογής γιατί μου ήρθε και ειδοποίηση, για αυτό ρωτησα κι όλας...για να παρακολουθω εχω κατεβάσει 3 εφαρμογές χαχαχαχα πολύ ανυπομονησία όμως σε ενα που το παρακολουθω μου βγαζει αυτο... Информация о трек-коде: RS661489898NL

-------------------------

17.10.2016 10:27:00 The item is pre-advised

 

 

24.10.2016 17:11:00 [Netherlands] Arrived in a sorting center

 

 

24.10.2016 17:11:00 SEND ITEM ABROAD

Netherlands

 

Отслеживается: 2 дней

-------------------------

Постоянная ссылка для отслеживания: https://track24.ru/?code=RS661489898NL

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι Ολλανδια και επόμενος σταθμος Ελλάδα.6-10 μέρες.

Και εγω ετσι νομιζα οτι ειναι Ολλανδια γιατι μου ηρθε ειδοποιηση προχτες για αυτο και ρωτησα ποσες μερες κανει να φτασει Ελλαδα Αυτο μου βγαζει....Информация о трек-коде: RS661489898NL

-------------------------

17.10.2016 10:27:00 The item is pre-advised

 

 

24.10.2016 17:11:00 [Netherlands] Arrived in a sorting center

 

 

24.10.2016 17:11:00 SEND ITEM ABROAD

Netherlands

 

Отслеживается: 2 дней

-------------------------

Постоянная ссылка для отслеживания: https://track24.ru/?code=RS661489898NL

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα κονέ στο ΚΔ Αττικής έχουμε; να πούμε στα παλληκάρια να κουνησουν κάνα δέμα, αράχνες έπιασαν!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για ξανακοίτα! Και εμένα 1 μέρα ήταν και ξαφνικά μου έβγαλε αυτά:

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-10-2016 06:08 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 25-10-2016 21:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 25-10-2016 23:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Υπερωρίες οι υπάλληλοι :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Σεϋχέλλες post κολλημένο και σ εμένα από 12/10 στη φάση "αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό" έστειλα μήνυμα στο banggood να δω τι παίζει γιατί είναι ανησυχητικό.

 

Την τελευταία που είχε αργήσει τόσο πολύ, ήταν με SG post και τελικά δεν ήρθε ποτέ. Μεγάλη ταλαιπωρία και τα λεφτά σου πίσω να πάρεις.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να διαβάσεις τον οδηγό όπως είπε ο testatos. Φιλικά

 

Σε κάνα 2-3 μέρες αν είσαι τυχερός-ή θα φύγει. Μετά θα φτάσει Ελλάδα σε κάνα 2μερο αλλά θα περιμένεις μέχρι να ανοίξουν τον σάκο σου. Υπολόγιζε κάνα 10 μέρο συνολικά (ισως και λιγότερο!)

Σε ευχαριστω πολυ

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχει αγοράσει κανείς από σας τις τελευταίες μέρες απο το vickmall; Έχω κάνει μια παραγγελία εδώ και δέκα μέρες και ενώ μου έδωσαν αμέσως tracking number ,το 17track και το singpost δεν εμφανίζει την παραγγελία μου.Εποικοινώνησα με το singapore post και με ενημέρωσαν ότι δεν τους έχει έρθει ακόμα το πακέτο! Η Selina απο το vickmall μου είπε ότι η καθυστέρηση ίσως οφείλεται σε εναν τυφώνα που υπάρχει τώρα εκεί.Παίζει κάτι τέτοιο;Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό και έχω παραγγείλει πολλές φορές!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σεϋχέλλες post κολλημένο και σ εμένα από 12/10 στη φάση "αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό" έστειλα μήνυμα στο banggood να δω τι παίζει γιατί είναι ανησυχητικό.

 

Την τελευταία που είχε αργήσει τόσο πολύ, ήταν με SG post και τελικά δεν ήρθε ποτέ. Μεγάλη ταλαιπωρία και τα λεφτά σου πίσω να πάρεις.

και εμενα το ιδιο απο σευχελες κολημενο απο 17 του μηνα.....και γενικα παρατηρω οτι και αλλα 4 track number που εχω δεν κουνανε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχει αγοράσει κανείς από σας τις τελευταίες μέρες απο το vickmall; Έχω κάνει μια παραγγελία εδώ και δέκα μέρες και ενώ μου έδωσαν αμέσως tracking number ,το 17track και το singpost δεν εμφανίζει την παραγγελία μου.Εποικοινώνησα με το singapore post και με ενημέρωσαν ότι δεν τους έχει έρθει ακόμα το πακέτο! Η Selina απο το vickmall μου είπε ότι η καθυστέρηση ίσως οφείλεται σε εναν τυφώνα που υπάρχει τώρα εκεί.Παίζει κάτι τέτοιο;Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό και έχω παραγγείλει πολλές φορές!

 

Ευχαριστώ!

 

Εφόσον έχεις παραγγείλει πάρα πολλές φορές τι ανησυχείς;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σημερα μου εβγαλε the item is on transport to the country of destination...ερχεται Ελλαδα...για πολυ ανυπομονησια χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό θα είναι να διαβάσεις τον οδηγό όπως είπε ο testatos. Φιλικά

 

Σε κάνα 2-3 μέρες αν είσαι τυχερός-ή θα φύγει. Μετά θα φτάσει Ελλάδα σε κάνα 2μερο αλλά θα περιμένεις μέχρι να ανοίξουν τον σάκο σου. Υπολόγιζε κάνα 10 μέρο συνολικά (ισως και λιγότερο!)

Εφυγε :happy:μου βγαζει the item is on transport to the country of destination...αντε να δουμε αν φτασει ποτε θα ανοιχτει ο σακος,επλπιζω μεχρι τις 3-11 να το εχω οπως μου ειπαν και απο το GearBest Greece ειναι απο διαγωνισμο τους και ειχα σταθει τυχερουλα :p

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα για να δώ αν βρίσκεται και κάποιος άλλος στην ίδια κατάσταση με εμένα τώρα.

Βάλε το tracking number σου στο site της 4PX, που αναλαμβάνει τη μεταφορά των δεμάτων για το vickmall από το Shenzen μέχρι το hub της SingPost στη Σιγκαπούρη.

Αν στο 'χουν στείλει, θα το δεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει παραλάβει με SC post;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση?

Για αγορα που εγινε στις 14/9 απο geekbuying (xiaomi note 3 pro 3/32) και ειχε dispatch 2-7 μερες και τελικα εγινε dispatch στις 17/10 μπορω να αξιωσω καποια αποζημιωση απο το καταστημα?

 

Υ.γ Προφανως υπαρχουν screenshot που αποδεικνυουν τα παραπανω και εχουν παει κ ερθει καμια 30e-mails με τους κινεζους(μιας κ δεν εβγαζα ακρη απο της 30/9 ζητουσα ακυρωση παραγγελιας και full refund).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω ότι 5 μέρες σχεδόν δεν δούλεψαν οι μεταφορές γενικότερα στη Κίνα και αναβλήθηκαν όλες οι πτήσεις από 20 έως και 23.

Υπομονή λοιπόν. Σήμερα "κάτι" έδειξαν τα tracking .........

 

http://www.hko.gov.hk/contente.htm

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Σεϋχέλλες post κολλημένο και σ εμένα από 12/10 στη φάση "αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό" έστειλα μήνυμα στο banggood να δω τι παίζει γιατί είναι ανησυχητικό.

 

Την τελευταία που είχε αργήσει τόσο πολύ, ήταν με SG post και τελικά δεν ήρθε ποτέ. Μεγάλη ταλαιπωρία και τα λεφτά σου πίσω να πάρεις.

Μηπως πηρες καμμια απαντηση απο Banggood να δουμε τι γινεται με αυτα τα δεματα ολων μας που εχουν κολλησει Σευχελλες:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πηρες καμμια απαντηση απο Banggood να δουμε τι γινεται με αυτα τα δεματα ολων μας που εχουν κολλησει Σευχελλες:(:(:(

 

Ορίστε η απάντηση του Banggood:

 

Dear Stylianos ,

 

Thanks for your email.

 

Order 19502889 was shipped out on 2016-10-11 with tracking number RC000205018SC and usually will take 7-25 working days(excluding the weekend) arrive.

 

Could you please track it on the below link?

http://www.17track.net/zh-cn/track?nums=RC000205018SC&fc=0

 

2016-10-12 16:12SEYCHELLES, SEND ITEM ABROAD

 

You also can check the details in your account - My Order Tracking.

 

It is in normal transit , the tracking information only update in next transfer station,

could you please track it later ?

 

Hope you will receive it soon.

 

Best regards,

 

Flora

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει παραλάβει με SC post;

Εγω σήμερα το πρωι! (Αφού ξανά διάβασα το μήνυμα είδα οτι εχω κανει λαθος, λογικα απο τον ενθουσιασμό μου που ηρθε το κινητό, παρελαβα με SG POST και οχι με SC.Συγγνωμη!)

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by malou092
Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα το πρωι!

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πόσες μέρες έκανε για να έρθει από την ημέρα που έγινε αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Και πόσες μέρες έκανε για να έρθει από την ημέρα που έγινε αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό;

Αυτό είναι σχετικό... Άμα κολλήσει κάπου (Σε φίλους περίμεναν 12 μέρες για να ανοίξουν τους σάκους τους) τότε περιμένεις.. Μακάρι να παραλάβεις γρήγορα

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...