Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή παίζει και να είναι μουφα? (μου έχει δείξει ότι προχωράει πάντως το τρακινγκ από τη γνωστή εφαρμογή)

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή παίζει και να είναι μουφα? (μου έχει δείξει ότι προχωράει πάντως το τρακινγκ από τη γνωστή εφαρμογή)
Δεν είναι απαραίτητο να είναι ψεύτικος ο αριθμός, απλά να μην δίνει πληροφορίες μετά την αναχώρηση απο Κίνα

 

Αν μας έλεγες τον αριθμό θα σου δίναμε καλύτερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

RC453681085NL......16-11-2015 10:32 The item is pre-advised GREECE ειναι λογικο αυτο? παιζει να μην το εχει στειλει το everbuying και μονο να εχει ειδοποιησει?....δεν εχω καμια εμπιστοσυνη σε αυτους
Link to comment
Share on other sites

RC453681085NL......16-11-2015 10:32 The item is pre-advised GREECE ειναι λογικο αυτο? παιζει να μην το εχει στειλει το everbuying και μονο να εχει ειδοποιησει?....δεν εχω καμια εμπιστοσυνη σε αυτους

 

Φίλε είμαι ακριβός έτσι και γω στην ίδια κατάσταση, το δέμα (pre-advised) από τη 16/11 από το το gearbest η παραγγελία δεν ξέρω τη παίζει.

Link to comment
Share on other sites

RC453681085NL......16-11-2015 10:32 The item is pre-advised GREECE ειναι λογικο αυτο? παιζει να μην το εχει στειλει το everbuying και μονο να εχει ειδοποιησει?....δεν εχω καμια εμπιστοσυνη σε αυτους

 

Φίλε είμαι ακριβός έτσι και γω στην ίδια κατάσταση, το δέμα (pre-advised) από τη 16/11 από το το gearbest η παραγγελία δεν ξέρω τη παίζει.

Είπαμε, το pre-advised είναι μία από τις "εξαίρετες" ενδείξεις των μαστούρηδων Ολλανδών ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτικα και για να καθησυχασω ατομα στην ιδια κατασταση με μενα,μεχρι χθες βραδυ το tracking των ελτα δεν αναγνωριζε το tracking number απο ολλανδια ,αλλα σημερα το πρωι εχει ανανεωθει και ειναι προς παραδοση. Οποτε υπομονη.
Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτικα και για να καθησυχασω ατομα στην ιδια κατασταση με μενα,μεχρι χθες βραδυ το tracking των ελτα δεν αναγνωριζε το tracking number απο ολλανδια ,αλλα σημερα το πρωι εχει ανανεωθει και ειναι προς παραδοση. Οποτε υπομονη.

Έβγαλε τα ενδιάμεσα στάδια (Άφιξη, κλείσιμο κτλ);

Link to comment
Share on other sites

Ναι

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 07-12-2015 19:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 07-12-2015 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 08-12-2015 4: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ 08-12-2015 06:51 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 08-12-2015 08:30 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

RF362434345SG που είμαστε;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ενα mail στα ελτα και καταλαθος το εστειλα στα ελτα-κουριερ. Μου απαντησαν και ηταν εξυπηρετικοί. Στο τελος μου λενε επικοινωνήσω με τα ελτα γιατι δεν ειναι δικο τους θεμα το δεμα μου. Και στο τελος τους ρωταω γιατι τετοια καθυστερηση και μου λενε

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε αρκετές καθυστερήσεις στο αεροδρόμιο. Είναι δυο εβδομάδες πίσω!"

Link to comment
Share on other sites

Και στο τελος τους ρωταω γιατι τετοια καθυστερηση και μου λενε

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε αρκετές καθυστερήσεις στο αεροδρόμιο. Είναι δυο εβδομάδες πίσω!"

Πες τους "Αυτό το καταλάβαμε πολύ καλά" :lol:

Το θέμα είναι αν και πότε θα ξεμπλοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και τωρα με τις γιορτες,καλη χρονια παιδια.

Και ελεγα να παραλαμβανα εκεινο το doogee σε 2 βδομαδες οπως εγινε και με τα lenovo,αλλα δε το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ενα mail στα ελτα και καταλαθος το εστειλα στα ελτα-κουριερ. Μου απαντησαν και ηταν εξυπηρετικοί. Στο τελος μου λενε επικοινωνήσω με τα ελτα γιατι δεν ειναι δικο τους θεμα το δεμα μου. Και στο τελος τους ρωταω γιατι τετοια καθυστερηση και μου λενε

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε αρκετές καθυστερήσεις στο αεροδρόμιο. Είναι δυο εβδομάδες πίσω!"

 

Δέχονται αμισθί βοήθεια να μαζευτούνε 5-6 φίλοι του φόρουμ να πάνε μια δυο μέρες να τους ξεπετάξουν τους σάκους;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και τωρα με τις γιορτες,καλη χρονια παιδια.

Και ελεγα να παραλαμβανα εκεινο το doogee σε 2 βδομαδες οπως εγινε και με τα lenovo,αλλα δε το βλεπω.

Εδώ κοιτάμε αν θα παραλάβουμε εμείς πριν τις γιορτες που έχουμε παραγγείλει από Νοέμβριο και είναι ήδη Ελλάδα αχαχααχ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Απο το aliexpress παρηγγειλα κατι με SG Post και τελικα μου δωσανε αυτο RS386601538NL

Λεω και γω ειναι απο ΝL Post ....αλλα ουτε στο site της NL Post το βγαζει. Μιλαω με τον πωλητη και μου λεει το στειλαμε με Europe Express και μενω παγωτο. Μου λεει ειναι γρηγορο και αξιοπιστο.

 

Το ξερεις κανενας;

Μονο εδω το εμφανιζει http://old.17track.net/en/result/express-details-100012.shtml?nums=RS386601538NL

και στην σελιδα αυτου του αγνωστου ταχυδρομειου http://www.sfb2c.com/

Link to comment
Share on other sites

Μαζί είμαστε έχει φτάσει Ελλάδα..εν αναμονή να δουν τα ΕΛΤΑ κτλ κτλ

Ωραία αντε καλά Χριστούγεννα

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αντε καλά Χριστούγεννα

Τα ΕΛΤΑ το δείχνουν Σιγκαπούρη γιατί δεν έχουν κάνει ανανέωση...

Όμως είναι εδώ...

Τι να πω εύχομαι πριν τις γιορτες

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα. Έχω κάνει μια παραγγελία (RF358929954SG) από To2c και το 17track μου δίνει τις εξής πληροφορίες:

 

Destination Country - Cache Time: 2015-12-08 14:15

---> [2015-11-11 12:24] SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Cache Time: 2015-12-08 14:15

---> [2015-11-17 15:11] Arrival at Destination Post (Country: GR)

---> [2015-11-11 12:24] Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Γνωρίζω ότι με Singapore Post κάνει έως και 40+ ημέρες έχοντας κάνει κι άλλες αγορές από Κινεζομάγαζα, αλλά μέχρι τώρα γύρω στις 20 εργάσιμες φυσιολογικά μου'χαν έρθει και προβληματίζομαι λίγο από το Arrival at Destination Post GR στις 17 Νοέμβρη!

 

*Επίσης, στο tracking των ΕΛΤΑ δεν έχει καταγραφεί ακόμα η άφιξη του πακέτου στην Ελλάδα.. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...