Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχω απο 4 ημερες την συσκευή και χθες το βράδυ ενω δουλευε τέλεια, ξαφνικά όταν την έβαλα σε σε κατάσταση sleep mode σε κανα 10λεπτο που το ανοιξα αρχισε κατι κουλα απο μόνο του!! Δεν μπορουσα να το πατησω τίποτα! Με το ζόρι το έκλεισα.. Σήμερα όλα εντάξει δεν

μου εκανε τίποτα. Τι μπορεί να επαθε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα κινητά δεν είναι για πτώσεις.

Το κινητό σαφώς είναι πάρα πολύ ποιοτικό και σίγουρα αριστούργημα στο χέρι.

Αφήνει πίσω huawei p6 και κάποια αλλά μοντέλα κινητών.

Χώρια δε ότι πάει σφαίρα.

Αλλά το θέμα αντοχής σε πτώση δεν είναι και κριτήριο επιλογής.

 

Γειά σου τζών ! (ο jmar από τα μοτοφορουμ είμαι ;) )

 

Τι χρώμα το εχεις πάρει; σκεφτόμουν το άσπρο γι αλλαγή (αν και θα το ήθελα και μπροστά άσπρο) αλλά το μαύρο θα είναι κουκλί πιστεύω!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πατάει και note 3..

Του πατέρα μου πριν από λίγο :

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους, είναι γεγονός ότι στο πακέτο αγοράς δεν περιλαμβάνονται ακουστικά hands free της Sony? Έτσι το βλέπω παντού και μου φάνηκε λίγο χαζό και παράξενο.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους, είναι γεγονός ότι στο πακέτο αγοράς δεν περιλαμβάνονται ακουστικά hands free της Sony? Έτσι το βλέπω παντού και μου φάνηκε λίγο χαζό και παράξενο.

 

ειχε. και εκτος απο ακουστικα ειχε και καλωδιο usb on the go!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση προς αυτούς που το έχουν ήδη; Πήγα χθές στα public να το δω λίγο και δεν βρήκα πουθενά το πληκτρολόγιο 3χ4 που έχει η sony αυτό όπως στα παλιά κινητά, ισχύει ότι το κατήργησαν;;;
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους, είναι γεγονός ότι στο πακέτο αγοράς δεν περιλαμβάνονται ακουστικά hands free της Sony? Έτσι το βλέπω παντού και μου φάνηκε λίγο χαζό και παράξενο.

 

Μάλλον έχεις δει κάποια βίντεο unboxing demo συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δει κάποια βίντεο unboxing demo συσκευών.

 

Πιθανό. Μερικοί το είπαν ότι λογικά τα επόμενα κομμάτια θα έχουν. Και στο ebay που βλέπω όμως οι περισσότεροι στα περιεχόμενα της συσκευασίας δεν αναφέρουν hands free.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

...λογικά το Z1 Compact δεν θα λάβει (επίσημα) apo to Z2 την δυνατότητα 4Κ στα Video...

 

http://www.gadgetguy.com.au/sonys-z1-misses-out-on-4k-and-its-a-hardware-issue/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=sonys-z1-misses-out-on-4k-and-its-a-hardware-issue

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή βοήθεια παιδιά.

Η συσκευασία του compact είχε otg καλώδιο?για σύνδεσή με εξωτερικό δίσκο η κάτι άλλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή βοήθεια παιδιά.

Η συσκευασία του compact είχε otg καλώδιο?για σύνδεσή με εξωτερικό δίσκο η κάτι άλλο?

 

εμενα ειχε.απο media markt.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ευτυχής κάτοχος αυτού του πανέμορφου κινητού από χτες από το φίλο Γιάννη (ταξιδιωτης22 ) σε άψογη κατάσταση ! Προερχόμενος από αιφον 4 είναι το ιδανικό μέγεθος στο χέρι μου, γράφω με το ένα χέρι άνετα! Απίστευτη ποιότητα και ταχύτητα! Φώτο κλπ θα βγάλω σήμερα λογικά, επειδή μου έλειπε το keyboard του αιφονι εγκατεστησα το go keyboard το οποίο είναι το ίδιο! Έχετε να μου προτείνετε καμία άλλη εφαρμογή που θα μου έκανε εύκολη την ζωή?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ευτυχής κάτοχος αυτού του πανέμορφου κινητού από χτες από το φίλο Γιάννη (ταξιδιωτης22 ) σε άψογη κατάσταση ! Προερχόμενος από αιφον 4 είναι το ιδανικό μέγεθος στο χέρι μου, γράφω με το ένα χέρι άνετα! Απίστευτη ποιότητα και ταχύτητα! Φώτο κλπ θα βγάλω σήμερα λογικά, επειδή μου έλειπε το keyboard του αιφονι εγκατεστησα το go keyboard το οποίο είναι το ίδιο! Έχετε να μου προτείνετε καμία άλλη εφαρμογή που θα μου έκανε εύκολη την ζωή?

 

καλοριζικο!

σαν τι εφαρμογη θες? νομιζω οτι τα ιδια παιζουν, απλα για το πληκτρολογιο θα σου ελεγα να δοκιμασεις το δικο του σερνοντας το δαχτυλο σου πανω στα γραμματα, να μαθεις τον τροπο γραφης swype δηλαδη, που σε 10 λεπτα τοχεις συνηθισει, και μετα δε μπορεις χωρις αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.

Λεω να το χτυπησω για την γυναικα. Πρεπει να προσεξω κατι αν το παρω απο σκρουτζομαγαζο?

Η μπαταρια την παλευει καθολου?

Η sony εχει τπτ knox 'η ρουταρουμε κατευθειαν?

Γενικοτερα πασχει καπου το κινητο ωστε να της φανει κατι ενοχλητικο?

Sorry που ρωταω αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και η αποφαση παρθηκε σημερα με περιθωριο μεχρι την παρασκευη οποτε πρεπει να κινηθω γρηγορα.

 

thx in advance.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.

Λεω να το χτυπησω για την γυναικα. Πρεπει να προσεξω κατι αν το παρω απο σκρουτζομαγαζο?

Η μπαταρια την παλευει καθολου?

Η sony εχει τπτ knox 'η ρουταρουμε κατευθειαν?

Γενικοτερα πασχει καπου το κινητο ωστε να της φανει κατι ενοχλητικο?

Sorry που ρωταω αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και η αποφαση παρθηκε σημερα με περιθωριο μεχρι την παρασκευη οποτε πρεπει να κινηθω γρηγορα.

 

thx in advance.

 

Το μόνο που θα προσεξεις από σκρουτζομαγαζο είναι να έχει DOA δλδ μήπως έχει ελάττωμα απ την αρχή όπου αν έχει DOA είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν αμέσως κι όχι να το στείλουν για εγγυηση.

Η μπαταρία είναι παρα πολύ καλή 2 μέρες θα τις βγάζει άνετα η κοπέλα, η ένταση και η ποιότητα. ήχου του εξωτερικού ηχειου θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη αλλά είναι κάτι που απλά το αναφέρεις δεν ενοχλεί (Προερχόμενος από αιφον)

Κατά τα άλλα είναι απίστευτα ποιοτική και όμορφη συσκευή που χαιρεσαι να την κρατας και με το ένα χέρι! Καλή αγορά! ✌

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

thx για την αμεση απαντηση σου.

Ρουταρισμα παιζει 'η τσου ακομα?

 

Διαβαζω τωρα ιστοριουλες για την φωτογραφια του. Εχει θεματακια?

Επειδη θα θελει να βγαζει το μπομπιρακι μας φωτο-βιντεο.

 

Επισης αυτα του skroutz τι προελευσεις ειναι συνηθως? Γενικοτερα για την ευρωπαικη αγορα? Γιατι φανταζομαι ελληνικα δεν θα ειναι.

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να εκτυπώσεις σε τοίχο ίσως ναι για καθημερινές φώτο μια χαρά είναι κάποιοι θέλουν μάλλον ποιότητα dslr σε κινητό γι αυτό μάλλον

Για ρουτ δεν ξέρω να σου πω δεν θα το ρουταρω άμεσα!

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα προσεξεις από σκρουτζομαγαζο είναι να έχει DOA δλδ μήπως έχει ελάττωμα απ την αρχή όπου αν έχει DOA είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν αμέσως κι όχι να το στείλουν για εγγυηση.

Η μπαταρία είναι παρα πολύ καλή 2 μέρες θα τις βγάζει άνετα η κοπέλα, η ένταση και η ποιότητα. ήχου του εξωτερικού ηχειου θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη αλλά είναι κάτι που απλά το αναφέρεις δεν ενοχλεί (Προερχόμενος από αιφον)

Κατά τα άλλα είναι απίστευτα ποιοτική και όμορφη συσκευή που χαιρεσαι να την κρατας και με το ένα χέρι! Καλή αγορά! ✌

Τι ειναι το DOA??????

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να εκτυπώσεις σε τοίχο ίσως ναι

 

:lol::lol:

Για τα υπολοιπα καμμια ιδεα?

 

Τι ειναι το DOA??????

 

Dead on arrival. Ενα κινητο μπορει να εχει τα θεματακια του απο το unboxing του. Πολλα καταστηματα συνηθως δινουν μια με 2 εβδομαδες για αμεση αντικατασταση στην περιπτωση που υπαρχει προβλημα. Μετα αναγκαστικα αναμενεις την αντιπροσωπεια.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Για τα υπολοιπα καμμια ιδεα?

.

 

Σορρυ είχα απαντήσει ένα κατεβατο και έβαλε μόνο αυτό το ταπατοκ

Το συμπληρωσα τώρα!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

thx για την αμεση απαντηση σου.

Ρουταρισμα παιζει 'η τσου ακομα?

 

Διαβαζω τωρα ιστοριουλες για την φωτογραφια του. Εχει θεματακια?

Επειδη θα θελει να βγαζει το μπομπιρακι μας φωτο-βιντεο.

 

Επισης αυτα του skroutz τι προελευσεις ειναι συνηθως? Γενικοτερα για την ευρωπαικη αγορα? Γιατι φανταζομαι ελληνικα δεν θα ειναι.

 

γενικα τα μαγαζια του σκρουτζ πλεον φερνουν ευρωπαικα κινητα, δηλαδη απο αγγλια,γερμανια, ελβετια, κτλ κτλ. καλο ειναι να ρωτησεις απο πριν, και αν δεν ειναι ευρωπαικο να μην το παρεις.

Οσο για φωτογραφια, γενικως μια χαρα ειναι, αλλα το βραδυ ανεβαζει πολυ ευκολα iso και βγαζουν θορυβο, αυτο το αντιμετωπιζεις αν δεν τραβας στο αυτοματο αλλα στο χειροκινητο και ειτε παιζοντας με σκηνες που εχει, ειτε κατεβαζοντας το iso χειροκινητα κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτησει, εχω ενεργοποιησει τα δεδομενα κινητης τηλ\νιας και δεν συνδεετε με τιποτα! Τι μπορει να συμβαινει; καμια ενδειξη στην μπαρα επανω. Το τηλεφωνο το αγορασα απο σκρουτνζομαγαζο παιζει καποιο ρολο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...