Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απενεργοποίησε στις ρυθμίσεις κλήσης την Ενίσχυση φωνής συνομιλητή.

Τελικα περασα την prerooted. 270 και ολα καλα εως τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οσοι εχετε xposed στην 5.0.2 και μετα απο καθε reboot κανει να ανοιξει κανα 5λεπτο το κινητο λογω βελτιστοποιησης εφαρμογων, αν φλασαρετε αυτο http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/rom-d5503-14-5-0-242-customised-fr-t3099531/post61032863 θα ανοιγει ξανα στο μπαμ το κινητο οπως πριν!! !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου..ειναι οτι ακριβως ψαχνω στην τιμη που με ενδιαφερει.. το μονο μου προβλημα ειναι οτι δεν εμπιστευομαι πολυ την Sony διοτι το προηγουμενο μου κινητο ηταν το sony xperia P το οποιο μου βγηκε προβληματικο σε ολα σχεδον τα θεματα..και απο αποψη lag και απο αποψη τηλεποικηνωνιας και απο αποψη μπαταριας αλλα και απο αποψη σηματος..δεν ειχα πραγματικα πουθενα σημα...πολλες φορες χανοταν ακομα και στο κεντρο της πολης που μενω..(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Δεν θελω να την 'ξανα ''παθω'' ουσιαστικα..αν και πιστευω οτι η τεχνολογια εχει εξελιχθει και δεν θα αντιμετωπιζω τα ιδια lags και προβληματα που ειχε πριν 2 χρονια η αγορα αυτου του επιπεδου smartphones.. δεν εχω και παρα πολυ εμπειρια αλλα πιστευω οτι θα ηταν καλη αγορα..μεχρι πριν καποιες μερες ημουν σχεδον ετοιμος να παραγγειλω το lg g2 αλλα μετα βρηκα αυτο και εντυπωθηκε στο μυαλο μου μιας και ειναι και 1χρονο πιο καινουριο..περιμενω την απαντηση σας ως χρονιοι χρηστες του κινητου.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Επειδη είχα και το p, η σειρά Ζ δεν συγκρίνεται, και ειδικά τα δύο μικρά είναι τρομερά. Έχοντας δοκιμάσει και Ζ1c και. Ζ3c, δες αν μπορείς να πάρεις το δεύτερο. Ξεχνάς να φορτισεις..έχει καλύτερο φλας και ήχο και γενικά είναι πολύ ολοκληρωμένο. Όχι ότι το Ζ1 είναι κακό αλλά το Ζ3 είναι απλά το τέλειο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε xposed στην 5.0.2 και μετα απο καθε reboot κανει να ανοιξει κανα 5λεπτο το κινητο λογω βελτιστοποιησης εφαρμογων, αν φλασαρετε αυτο http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/development/rom-d5503-14-5-0-242-customised-fr-t3099531/post61032863 θα ανοιγει ξανα στο μπαμ το κινητο οπως πριν!! !

 

ποιο εννοεις να φλασσαρουμε? ολη τη rom στο συγκεκριμενο ποστ? το λινκ που δινεις δεν βγαζει σε καποιο αρχειο...

Link to comment
Share on other sites

Μονο το ζιπακι. Στο τελος της σελιδας 22 εχει ενα ζιπακι bloatware-removal-script...Γιατι ο λογος που κανει να ανοιξει τοσο πολυ μετα το reboot ειναι οι παρα πολλες εφαρμογες της sony..Το φλασαρετε αυτο και μετα μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν λιγες μερες μου ηρθε η αναβαθμιση 5,0,2 στο κινητο και την κατεβασα αλλα εχω καποια προβληματα εγινε ποιο αργη γενικα σαν συσκευη,το ραδιοφωνο δεν παιζει αν ειναι ανοικτη η οθονη πρεπει να την κλεισω για να παιξει,και οταν θελω να καλεσω εναν αριθμο και παταω το πληκτρο τηλεφωνο βγαινουν πρωτα η προσφατες κλησεις και πρεπει να το ξαναπατησω για να βγουν οι αριθμοι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν λιγες μερες μου ηρθε η αναβαθμιση 5,0,2 στο κινητο και την κατεβασα αλλα εχω καποια προβληματα εγινε ποιο αργη γενικα σαν συσκευη,το ραδιοφωνο δεν παιζει αν ειναι ανοικτη η οθονη πρεπει να την κλεισω για να παιξει,και οταν θελω να καλεσω εναν αριθμο και παταω το πληκτρο τηλεφωνο βγαινουν πρωτα η προσφατες κλησεις και πρεπει να το ξαναπατησω για να βγουν οι αριθμοι ευχαριστω

 

πριν την κανεις, εκανες επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις και διαγραφη ολων?

αν οχι, τοτε παρε ενα back up και κανε το. Μετα, συνδεσε το κινητο σου στο pc companion και ζητα του να κανει update, προφανως θα σου πει οτι δεν υπαρχει αλλη ενημερωση αλλα τοτε θα σου δωσει επιλογη για επιδιορθωση, δηλαδη επαναγκατασταση της τελευταιας εκδοσης λογισμικου..

ΚΑντο και μετα στησε ξανα το κινητο σου..θα παιζει αψογα.

ΟΣο για back up, εγω χρησιμοποιω το Myphone explorer που τραβαει ΣΜΣ, κλησεις, και αρχεια χωρις καλωδιο (γενικα αποφευγω να βαζω καλωδιο καθε τρεις και λιγο) και καταλογο παιρνω παντα αρχειο απο το κινητο (εξαγωγη επαφων σε αρχειο δηλαδη) το οποιο αρχειο το ριχνω στο PC (δημιουργει στον φακελο ΡΙΜ το αρχειο αυτο) και μετα το εκανω εισαγωγη παλι με το ιδιο τροπο που γινεται και η δημιουργια του..ειναι ο πιο σιγουρος τροπος γιατι με συγχρονισμο εχω καει στο παρελθον, και κυριως δεν θελω να μου φερνει επαφες viber,fb κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκανα bakup έκανα απλώς αναβάθμιση όταν λες να κάνω backup εννοείς όλα τα προγράμματα γιατί τις φωτογραφίες της έχω στην κάρτα μνήμης και αν ναι πως τα κάνω
Link to comment
Share on other sites

Οταν ακομη το κινητο ηταν στην 4.4, υπηρχαν αμφιβολιες για το τι θα πραξει η sony.

Τελικως εδωσε την 5, και ξερουμε ηδη οτι θα δωσει και την 5.1

 

Για να ακουσω εκτιμησεις:

το κινητο δεν θα λαβει ολες τις αναβαθμισεις της εκδοσης 5.xx?

 

Ποια ειναι η αντιστοιχη εμπειρια, οχι απο την sony ισως (που λετε για ελλιπη υποστηριξη πριν καποια χρονια),

αλλα πχ απο samsung ή lg που αναβαθμιζαν τα μοντελα τους: σε οσα μοντελα εδωσαν απο 4.0 και ανω, δεν εβγαλαν εκδοσεις μεχρι την τελικη εκδοση της 4αρας, την 4.4.4?

Υπηρξαν πχ αναβαθμισεις του στυλ 'δινω σε αυτο το μοντελο μεχρι 4.1 και τελος';

Link to comment
Share on other sites

Οταν ακομη το κινητο ηταν στην 4.4, υπηρχαν αμφιβολιες για το τι θα πραξει η sony.

Τελικως εδωσε την 5, και ξερουμε ηδη οτι θα δωσει και την 5.1

 

Για να ακουσω εκτιμησεις:

το κινητο δεν θα λαβει ολες τις αναβαθμισεις της εκδοσης 5.xx?

 

Ποια ειναι η αντιστοιχη εμπειρια, οχι απο την sony ισως (που λετε για ελλιπη υποστηριξη πριν καποια χρονια),

αλλα πχ απο samsung ή lg που αναβαθμιζαν τα μοντελα τους: σε οσα μοντελα εδωσαν απο 4.0 και ανω, δεν εβγαλαν εκδοσεις μεχρι την τελικη εκδοση της 4αρας, την 4.4.4?

Υπηρξαν πχ αναβαθμισεις του στυλ 'δινω σε αυτο το μοντελο μεχρι 4.1 και τελος';

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

4.0 -> Ice Cream Sandwich

4.1 - 4.3 -> Jelly Bean

4.4 - 4.4.4 -> KitKat

Όπως βλέπεις στο 4 υπάρχουν 3 major εκδόσεις του android. Δεν σημαίνει ότι μία συσκευή που σχεδιάστηκε για ICS το 2011, θα πρέπει να πάρει lollipop το 2015. Με εξαίρεση την apple που αναπτύσσει ταυτόχρονα και κατά αποκλειστικότητα και το λειτουργικό της και τις συσκευές της, καμία άλλη εταιρία δεν την συμφέρει να δαπανά χρόνο και πόρους να υποστηρίξει συσκευές 4/5έτιας και να το έκανε, ένα πολύ πολύ μικρό ποσοστό από αυτούς που πιθανότατα έχουν αυτές τις συσκευές, θα ασχοληθούν να κάνουν αναβάθμιση, αν δεν φοβηθούν κιόλας σαν και εσένα, ότι η νεότερη έκδοση θα τους χαλάσει την βόλεψη τους.

Η Sony έδωσε lollipop 5.1 στο Ζ που βγήκε 2/2013, άρα θεωρώ σίγουρο (αν δεν κλείσει :p ) ότι θα δώσει android M στο δικό μας, αλλά και να μην το κάνει, έχουμε πάρει ήδη 3 major εκδόσεις.

Οπότε, αφού περίμενες που περίμενες τόσους μήνες για την 5.1, αν και δεν καταλαβαίνω το φόβο σου για την 5.0.2, περίμενε να βγει, πέρασε την με clean install και απόλαυσε την, χωρίς να αναρωτιέσαι τι κάνουν οι άλλες εταιρίες και πότε θα δώσει η sony την επόμενη. Δεν θεωρώ και πολύ πιθανό οι Ιάπωνες διευθυντές του development να διαβάζουν myphone.gr, ώστε να ωφελήσει σε κάτι η επαναλαμβανόμενη ανησυχία για τα επόμενα updates...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες πληροφοριες tegeatis.

Θεωρεις σιγουρο οτι θα δωσει την M και στο z1c. Αυτο ειναι μια πολυ καλη εκτιμηση, που με χαροποιεί.

 

---

Οταν περασω update, θα το περασω ΟΤΑ. Δεν θεωρειται clean install φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη είχα και το p, η σειρά Ζ δεν συγκρίνεται, και ειδικά τα δύο μικρά είναι τρομερά. Έχοντας δοκιμάσει και Ζ1c και. Ζ3c, δες αν μπορείς να πάρεις το δεύτερο. Ξεχνάς να φορτισεις..έχει καλύτερο φλας και ήχο και γενικά είναι πολύ ολοκληρωμένο. Όχι ότι το Ζ1 είναι κακό αλλά το Ζ3 είναι απλά το τέλειο..
Οσον αφορα το σημα του κινητου τι εχεις να πεις? γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτο το κομματι..και εχω παρατηρισει οτι δεν ειναι ολες οι συσκευες ιδιες σε αυτο το θεμα,ανεξαρτητως δικτυου. πχ (vodafone,cosmote ) κ.λ.π Και κατι τελευταιο..οσον αφορα τα παραπονα που γινοντε για την δυναμη του ηχειου αλλα και για την τηλεπικοινωνια...ειναι τοσο χαμηλο οσο λενε? δλδ θα υπραρχει προβλημα οτι δεν θα το ακουω αν με περνουν και τα σχετικα? και για την επικοινωνία που εχω διαβασει αρκετα σχολια για το οτι αντιμετωπιζουν προβληματα μετα απο καιρο στις κλησεις.. (κατι παρομοιο αντιμετωπιζα στο xperia P) ισχυει και σε αυτην την συσκευη? Ευχαριστω. Edited by nikosHrakleio
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το σημα του κινητου τι εχεις να πεις? γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτο το κομματι..και εχω παρατηρισει οτι δεν ειναι ολες οι συσκευες ιδιες σε αυτο το θεμα,ανεξαρτητως δικτυου. πχ (vodafone,cosmote ) κ.λ.π Και κατι τελευταιο..οσον αφορα τα παραπονα που γινοντε για την δυναμη του ηχειου αλλα και για την τηλεπικοινωνια...ειναι τοσο χαμηλο οσο λενε? δλδ θα υπραρχει προβλημα οτι δεν θα το ακουω αν με περνουν και τα σχετικα? και για την επικοινωνία που εχω διαβασει αρκετα σχολια για το οτι αντιμετωπιζουν προβληματα μετα απο καιρο στις κλησεις.. (κατι παρομοιο αντιμετωπιζα στο xperia P) ισχυει και σε αυτην την συσκευη? Ευχαριστω.

 

Το ηχείο είναι μια χαρά, το ακούς άνετα όταν κτυπάει και σίγουρα δεν έχεις πρόβλημα στην συνομιλία, απλά μην περιμένεις να κάνεις πάρτυ με το κινητό σου. Είπαμε, η αδιαβροχοποίηση υποχρεωτικά θυσιάζει κάποιες μικρολεπτομέριες. Υπάρχουν και τεχνικοί περιορισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το σημα του κινητου τι εχεις να πεις? γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτο το κομματι..και εχω παρατηρισει οτι δεν ειναι ολες οι συσκευες ιδιες σε αυτο το θεμα,ανεξαρτητως δικτυου. πχ (vodafone,cosmote ) κ.λ.π Και κατι τελευταιο..οσον αφορα τα παραπονα που γινοντε για την δυναμη του ηχειου αλλα και για την τηλεπικοινωνια...ειναι τοσο χαμηλο οσο λενε? δλδ θα υπραρχει προβλημα οτι δεν θα το ακουω αν με περνουν και τα σχετικα? και για την επικοινωνία που εχω διαβασει αρκετα σχολια για το οτι αντιμετωπιζουν προβληματα μετα απο καιρο στις κλησεις.. (κατι παρομοιο αντιμετωπιζα στο xperia P) ισχυει και σε αυτην την συσκευη? Ευχαριστω.

 

το σημα ειναι κορυφαιο και μου εχει κανει εντυπωση, οπως και το wifi που εχει αυξησει τρομερα την εμεβελεια..Βεβαια το Ζ3c ειναι ακομα καλυτερο οποτε γιαυτο το προτεινω παντα για οποιον μπορει να το παρει,ομως και το Ζ1c σε αυτο το κομματι ειναι αριστο. Ο ηχος οπως σου γραφει και ο tegeatis δεν ειναι για παρτυ αλλα μια χαρα ακουγεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για τον ηχο.Ακουγεται μια χαρα δεν εχεις θεμα.Το ακουστικο μια χαρα,με bluetooth τελεια,με εξωτερικο ηχειο για μουσικη με την παρεα δηλαδη.. δεν κανει.Ειδικα σε εξωτερικο χωρο ξεχνα το.Επισης καμια φορα οταν οδηγαω και το εχω κατω στην κονσολα,εστω και με σιγανη μουσικη στο αμαξι,δεν το ακουω οταν χτυπαει..Βεβαια αν εισαι root μπορεις να τροποποιησεις τις ρυθμισεις και να τα αυξησεις ολα τα επιπεδα κλπ..Παντως πρωτη φορα κατοχος sony και πραγματικα ολες οι υπολοιπες μαρκες κινητων μου φαινονται ψευτικες κατασκευες. Πιστευω ακραδαντα οτι ολες οι σειρες Z ειναι οτι πιο ολοκληρωμενο μπορει κανεις να αγορασει μεχρι αυτη τη στιγμη. (κατασκευη, δυνατοτητες,μπαταρια).
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες πληροφοριες tegeatis.

Θεωρεις σιγουρο οτι θα δωσει την M και στο z1c. Αυτο ειναι μια πολυ καλη εκτιμηση, που με χαροποιεί.

 

---

Οταν περασω update, θα το περασω ΟΤΑ. Δεν θεωρειται clean install φανταζομαι.

Κράτα μικρό καλάθι γιατί μάλλον θα απογοητευτείς.

 

ΟΤΑ την περνάει πάνω από την παλιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κράτα μικρό καλάθι γιατί μάλλον θα απογοητευτείς.

 

ΟΤΑ την περνάει πάνω από την παλιά.

 

Την Μ θα την πάρει Ζ2 και πάνω. Ζ και Ζ1 δεν νομίζω να την δωσει η Sony.

Link to comment
Share on other sites

Την Μ θα την πάρει Ζ2 και πάνω. Ζ και Ζ1 δεν νομίζω να την δωσει η Sony.

Συμφωνώ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μη σας συνεπαιρνουν οι παραπανω εκδοσεις παιδια.ειδαμε και με τη LP τα χαιρια.τπτ σπουδαιο περισσοτερο και αρκετές χαζες παραληψεις.Εκτος αν οντως ετοιμαζουν κατι καλο το οποιο δεν νομιζω..
Link to comment
Share on other sites

Την Μ θα την πάρει Ζ2 και πάνω. Ζ και Ζ1 δεν νομίζω να την δωσει η Sony.

 

Ο tegeatis, με βαση ενα σκεπτικο που μας ανελυσε, εκτιμα οτι θα δωσει και την Μ, στο z1c.

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ ειναι σίγουρο πως όχι μιας και έκλεισε τα δύο χρόνια. Για την Μ κάπου διάβασα πως μετά τον Αύγουστο θα βγει.Το Ζ1 C βλέπω κυκλοφόρησε Οκτώβριο 13.Βάση λογικής υπάρχει σενάριο να πάρει την Μ. Αλλά όπως είπε και ο φίλος πάνω κράτα μικρό καλάθι. Οι εταιρείες κάνουν ότι θέλουν.Μπορεί να βγει και μα πει ότι και καλά δεν θα τρέχει καλά η Μ πάνω στο κινητό Και να μην την δώσουν. Παράδειγμα έφερα(μακάρι να σας την δώσουν)
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ ειναι σίγουρο πως όχι μιας και έκλεισε τα δύο χρόνια. Για την Μ κάπου διάβασα πως μετά τον Αύγουστο θα βγει.Το Ζ1 C βλέπω κυκλοφόρησε Οκτώβριο 13.Βάση λογικής υπάρχει σενάριο να πάρει την Μ. Αλλά όπως είπε και ο φίλος πάνω κράτα μικρό καλάθι. Οι εταιρείες κάνουν ότι θέλουν.Μπορεί να βγει και μα πει ότι και καλά δεν θα τρέχει καλά η Μ πάνω στο κινητό Και να μην την δώσουν. Παράδειγμα έφερα(μακάρι να σας την δώσουν)

 

Το Ζ1 compact κυκλοφόρησε Γενάρη 2014 και το Ζ2 Φλεβάρη. Άρα άσχετα από το νούμερο, είναι πολύ πιο κοντά στο Ζ2 παρά στο Ζ1. Επίσης, η έκδοση Μ δεν θα έχει τρομερές αλλαγές στο περιβάλλον, όπως είχε η Lollipop, ώστε να θεωρηθεί πιο βαριά, αλλά θα επικεντρωθεί σε ζητήματα διαχείρισης μνήμης και μπαταρίας, οπότε δεν θα το έβλεπα δύσκολο να δοθεί σε ένα τόσο δυνατό κινητό, παρόλο που θα είναι η 4η major έκδοση. Προσωπική εκτίμηση πάντα και όπως είπα, είμαι ευχαριστημένος που μας έδωσε και άψογη lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κρίνω από αυτά που βλέπω, πιστεύω ότι η Μ θα είναι μια τρύπα στο νερό.. Δεν μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει μια αυξημένη διάρκεια μπαταρίας στην αναμονή, που για να την πετύχει θα κλείνει τα πάντα σύμφωνα με τα αντίστοιχα άρθρα.. Και λογικό είναι. Άρα δεν θεωρώ ότι έχουν κάνει κανένα θαύμα και δε γίνεται, όσο τρέχουμε εφαρμογές τύπου fb ξεχνάτε αναμονες και αυτονομίες τρελές ( με τις σημερινές μπαταρίες)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ ειναι σίγουρο πως όχι μιας και έκλεισε τα δύο χρόνια. Για την Μ κάπου διάβασα πως μετά τον Αύγουστο θα βγει.Το Ζ1 C βλέπω κυκλοφόρησε Οκτώβριο 13.Βάση λογικής υπάρχει σενάριο να πάρει την Μ. Αλλά όπως είπε και ο φίλος πάνω κράτα μικρό καλάθι. Οι εταιρείες κάνουν ότι θέλουν.Μπορεί να βγει και μα πει ότι και καλά δεν θα τρέχει καλά η Μ πάνω στο κινητό Και να μην την δώσουν. Παράδειγμα έφερα(μακάρι να σας την δώσουν)

 

Το z1c ειναι κινητο του 2014.

Δειτε εδω

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1_compact-5753.php

Announced 2014, January

Released 2014, January

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...