Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει καρτα μνημης το κινητο με αλλο τροπο γινεται

 

στην μνημη τηλεφωνου..11GB εχεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σας κολλησει το κινητο τι κανετε ?

 

Στο LG που εχω τωρα βγαζεις μπαταρια και εισαι οκ . Εδω που δεν βγαινει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αν σας κολλησει το κινητο τι κανετε ?

 

Στο LG που εχω τωρα βγαζεις μπαταρια και εισαι οκ . Εδω που δεν βγαινει ?

Μπαταρία δεν βγαίνει.... Η πατάς πατημένο το πλήκτρο που κλειδώνει και την αύξηση της έντασης η ανοίγεις το καπάκι της sim και πατάς πατημένο ένα πορτοκαλί πλήκτρο που γράφει off.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Νεος στην παρεα σας καθως και νεος κατοχος z1 compact.

Εχω το εν λογω κινητο περιπου 20 μερες. Παροτι πολυ καλο τηλεφωνο σε γενικες γραμμες, μου παρουσιαζει 2 ενοχλητικα software bugs.

 

1. Σε καποιες περιπτωσεις αρνειται να παει σε sleep mode. Μενει ανοιχτη η οθονη και θα παει σε sleep mode μονο αν πατησω manually το power button.

 

2. Σε ορισμενες κλησεις, οταν τελειωσει η συνομιλια δεν αναβει η οθονη αν δεν πατησω το powert button, με αποτελεσμα να καθυστερω αρκετα μεχρι να την τερματισω (συν το ολο σπαστικο της διαδικασιας αυτης). Proximity sensor τσεκαρα και δεν εχει προβλημα. Το κανει συνηθως σε κλησεις που εχουν διαρκεια πανω απο 30-40 δευτερολεπτα και οχι παντοτε.

 

Εχει συναντησει αλλος αυτα τα προβληματα; Υπαρχει καποια λυση;

 

Eπανερχομαι. Τα 2 παραπανω προβληματα παραμενουν ακομα και μετα το freeze στο google+ που μου προτεινε ο φιλος hasiotis_john.

 

To βασικο που με ενδιαφερει -περα απο πιθανες λυσεις πλην της επαναφορας- ειναι αν εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον καποιο απ'τα παραπανω προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι. Τα 2 παραπανω προβληματα παραμενουν ακομα και μετα το freeze στο google+ που μου προτεινε ο φιλος hasiotis_john.

 

To βασικο που με ενδιαφερει -περα απο πιθανες λυσεις πλην της επαναφορας- ειναι αν εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον καποιο απ'τα παραπανω προβληματα.

 

Το εκανες update στην 4.4 εσυ ? ΟΤΑ ?

 

Αν ναι κανε επαναφορα ... και ακομα καλυτερα καθαρη εγκατασταση

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να πάρω aftermarket ακουστικά για το κινητό. Τι μου προτείνεται; Τι λέτε για αυτά εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Το εκανες update στην 4.4 εσυ ? ΟΤΑ ?

 

Αν ναι κανε επαναφορα ... και ακομα καλυτερα καθαρη εγκατασταση

To τηλεφωνο ειχε 4.4.4 out of the box, συνεπως δεν χρειαστηκε να κανω κανενα update.

 

Θα πρεπει να προχωρησω σε επαναφορα οπως καταλαβαινω, κατι που ηθελα να το αποφυγω.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές μου έφαγε κόλλημα με την φωτογραφική ,έβγαζα φώτο και κόλλαγε δεν αποθηκεύει και επανέρχεται μόνο με το μπουτον.Απενεργοποίησα το g+ τα ίδια τέλος επανήλθε με restart.:(
Link to comment
Share on other sites

Αν και οπως ξερω, ποτε ανακοινωνει η google μια νέα εκδοση android, και μετα ανακοινωνουν οι εταιρίες κινητων για ποια μοντελα θα υπαρξει επισημη ενημερωση στην νέα έκδοση.

Ωστοσο, μηπως εχει πει για το z1 compact η sony, αν θα λάβει επισημη ενημερωση για android 5?

Link to comment
Share on other sites

Αν και οπως ξερω, ποτε ανακοινωνει η google μια νέα εκδοση android, και μετα ανακοινωνουν οι εταιρίες κινητων για ποια μοντελα θα υπαρξει επισημη ενημερωση στην νέα έκδοση.

Ωστοσο, μηπως εχει πει για το z1 compact η sony, αν θα λάβει επισημη ενημερωση για android 5?

Εννοεις το Android L; Αν ναι, να το θεωρεις δεδομενο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες παντως ειχα παραπονο που η σονυ δεν εβαζε οπτικους σταθεροποιητες, μεχρι που εβαλα βεντουζα στο μπροστινο τζαμι του αυτοκινητου για να συγκρατει το κινητο.

Με αυτη τη βενζτουζα μπορεις να το στρεφεις και οριζοντια και να καταγραφεις βιντεο το δρομο. επειδη λοιπον στην Ελλαδα οι δρομοι ειναι σαν τα rufles τα πατατακια το κινητο πηγαινε τραμπαλα καθως εβγαζα ενα βιντεο..

Οταν το ειδα στην 40" ομως επαθα πλακα..κανενα κουνημα! δεν ξερω τα αλλα κινητα τι θα εκαναν σε αντιστοιχη περιπτωση, χωρις οπτικο σταθεροποιητη, ομως σε αυτο το κομματι εχουν κανει πολυ καλη δουλεια!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το steady shot της Σονυ είναι εξαιρετικό και μπροστά από τον ανταγωνισμό

 

Ειναι ηλεκτρονικο;

(οχι οπτικο)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ηλεκτρονικο;

(οχι οπτικο)

 

ναι δεν εχει OIS. παρολα αυτα κανει εξαιρετικη δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρω ότι έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δε θυμάμαι πόσες σελίδες πίσω για να ψάξω να βρω την απάντηση. Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ο αισθητήρας προσέγγισης. Όταν χτυπάει το κινητό όταν το έχω στην κωλοτσέπη, απαντάει μόνο του πριν απαντήσω με το ΒΤ ή βγάλω το κινητό από την τσέπη. Ακόμα χειρότερα, μπορεί να ενεργοποιηθεί η απάντηση με sms, ανοίγουν τυχαία ό,τι εφαρμογές του κάτσει κλπ. Συμπτώματα δηλαδή σαν να πατάω την οθόνη, μόνο που το κινητό είναι στην τσέπη. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω (εκτός από το να πάρω θήκη-πουγκί), κάποια εφαρμογή κλπ; :worry:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρω ότι έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δε θυμάμαι πόσες σελίδες πίσω, έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ο αισθητήρας προσέγγισης. Όταν χτυπάει το κινητό όταν το έχω στην κωλοτσέπη, απαντάει μόνο του πριν απαντήσω με το ΒΤ ή βγάλω το κινητό από την τσέπη. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, κάποια εφαρμογή κλπ; :worry:

Τι εννοεις;; Σερνει απο το πρασινο στο κοκκινο μεσα στην τσεπη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;; Σερνει απο το πρασινο στο κοκκινο μεσα στην τσεπη;

Δεν ξέρω πώς γίνεται αλλά πατιέται η οθόνη. Και ξέρω σίγουρα ότι δε φταίει το tempered glass που καλύπτει όλη την οθόνη, γιατί αυτό μου το έκανε και πριν που είχα απλό πλαστικό protector.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει ενεργοποιημενες τις κινησεις για να γινεται αυτο που λες .

 

Σ αντιστοιχη περιπτωση σε μενα γινοταν απο τις αυτοματες κινησεις . Δλδ αναποδογυρισμα πηγαινε στην απαντηση με sms πχ .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει ενεργοποιημενες τις κινησεις για να γινεται αυτο που λες .

 

Σ αντιστοιχη περιπτωση σε μενα γινοταν απο τις αυτοματες κινησεις . Δλδ αναποδογυρισμα πηγαινε στην απαντηση με sms πχ .

Πού βρίσκονται αυτές οι ρυθμίσεις που λες;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα με την διαρκεια τις μπαταριας ειστε ικανοποιημενοι;σαν νεος χρηστης ομολογω οτι δεν με ικανοποιησε η διαρκεια της μπαταριας παρολο που εχω ενεργοποιημενο το stamina οταν εχω ανοικτα τα δεδομενα παει μια μερα αν οχι δυο μερες με το ζορι.Οταν ειχα το iphone 4 με ιδια χρηση ειχα την ιδια διαρκεια που η μπαταρια του ηταν 1450ma
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα με την διαρκεια τις μπαταριας ειστε ικανοποιημενοι;σαν νεος χρηστης ομολογω οτι δεν με ικανοποιησε η διαρκεια της μπαταριας παρολο που εχω ενεργοποιημενο το stamina οταν εχω ανοικτα τα δεδομενα παει μια μερα αν οχι δυο μερες με το ζορι.Οταν ειχα το iphone 4 με ιδια χρηση ειχα την ιδια διαρκεια που η μπαταρια του ηταν 1450ma

Μία μέρα με πολύ λιώσιμο, δύο μέρες με μέτρια χρήση, δυόμισι και παραπάνω αν κάνω πιο μετριοπαθή χρήση.

Για τα δικά μου δεδομένα είναι μια χαρά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν παίζω rr3,όλη την ώρα (που δεν παίζω, αλλά λέμε...) ο,τι και να κάνω, όπως και να το χειριστώ, μια μέρα θα την βγάλει οπωσδήποτε. Αλλιώς βγάζει χαλαρά δύο μέρες +

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα με την διαρκεια τις μπαταριας ειστε ικανοποιημενοι;σαν νεος χρηστης ομολογω οτι δεν με ικανοποιησε η διαρκεια της μπαταριας παρολο που εχω ενεργοποιημενο το stamina οταν εχω ανοικτα τα δεδομενα παει μια μερα αν οχι δυο μερες με το ζορι.Οταν ειχα το iphone 4 με ιδια χρηση ειχα την ιδια διαρκεια που η μπαταρια του ηταν 1450ma

 

επειδη εχω αρκετους φιλους με αι φον, 4αρια, 5αρια, Sαρια :p , κανενα δεν κραταει παραπανω απο το μισο του Ζ1c.

Πιστευω οτι 3 πραγματα εχουμ συμβει.

1ον επειδη ειναι καινουριο το εχεις λιωσει λιγο παραπανω και δεν το εχεις καταλαβει (και εγω τον πρωτο καιρο ειχα την εντυπωση οτι δεν κραταει γιατι το ελιωνα και νομιζα οτι δεν το ειχα χρησιμοποιησει πολυ, μονο το σκαλισμα να το ανοιξεις και να το κλεισεις αρκει)

2ον δεν το εχεις ρυθμισει σωστα, πχ εχεις βαλει πολλες εφαρμογες να τρεχουν ή τρεχουν χωρις λογο (πχ κανα antivirus Που ειναι ο,τι πιο αχρηστο μπορεις να εχεις) ή κατι αλλο που δεν μπορω να σκεφτω

3ον Επεσες σε προβληματικο κινητο, ειτε θες μπαταρια ή πρεπει να του κανεις ενα ρεσετ και να το ξαναστησεις γιατι μπορει να μην εχει κατσει καλα το λογισμικο και να τρωει χωρις λογο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...