Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ τώρα που κοιτάνε να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι για να ξεφορτωθούν την εταιρεία σε όσο καλύτερη τιμή γίνεται δεν χρεοκόπησε... Οκκκ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
Εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενώ τώρα που κοιτάνε να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι για να ξεφορτωθούν την εταιρεία σε όσο καλύτερη τιμή γίνεται δεν χρεοκόπησε... Οκκκ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η εταιρία δεν είναι για χρεοκοπία οι άνθρωποι της απλά βρίσκονται σε πανικό γιατί δεν ξέρουν τι θα γίνει όταν πωληθεί. Είναι φανερό από το πώς λειτουργούν είτε στις βλάβες, είτε στην υποστήριξη, είτε στο τμήμα προσφορών. Ιδιαίτερα στο τμήμα προσφορών έχουν γίνει πολύ δυσκοιλιοι.

 

Όπως συμβαίνουν και άλλα περίεργα πράγματα όπως στα συμβόλαια και καρτοκινητά δεδομένων simple fi έχουν μείνει στάσιμοι και πίσω από τον ανταγωνισμό όπως φαίνεται ξεκάθαρα εδώ https://bit.ly/2Rf7zVk

 

Αν νομίζουν ότι έτσι θα κρατήσουν κόσμο είναι γελάσμενοι αν συνδιασουμε το τι κάνανε και στην καρτοκινητή και ιδιαίτερα στο F2G σε όλα τα επίπεδα και στο προνομιακό και σε αυτό που δίνουν πραγματικά στους φοιτητές και στο απλό.

 

Μοιράσανε αβερτα κουβέρτα προνομιακά F2G και Q για να ανέβουν τα νούμερα και μετά άρχισε το άρμεγμα με τα 0.30 χρέωση στην ανανέωση τα 25ημερα και 28ημερα στα προνομιακά πακέτα στην υποχρέωση του πακέτου με τα 300 λεπτά ανά ανανέωση που από δωρεάν πλέον ζητούν 12 ευρώ αν θυμάμαι καλά κλπ.

 

Από την άλλη όσο και αν τα νούμερα με αριθμό συνδρομητών σταθερής και κινητής αν είναι καλά στα χαρτιά οι μελλοντικοί αγοραστές αν έχουν κάνει σωστή έρευνα θα βρουν τα κακώς κείμενα.

 

 

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εσύ πιστεύεις ότι θα χρεωκοπούσε αν μας άφηνε τα 300 προς όλους χωρις κανενα εξτρα χαράτσι για οσους τα ειχαμε απο παλια και επισης αν έμεναν τα πακέτα στα 8.5€?
Link to comment
Share on other sites

Η Wind έχει αυτοκτονήσει μόνη της και τώρα προσπαθούν να ξεφορτωθούν το "πτώμα" σε κάποιον που θα την αγοράσει. Ενώ μπήκε καλά έφτιαξε σιγά σιγά αξιοπρεπές δίκτυο τα έκανε θάλασσα με τις αυξήσεις και τις πρακτικές που ακολούθησε. Πλέον έχει γίνει η ακριβότερη από τους 3 του κλάδου και το μόνο που την κρατάει είναι κάπως φτηνή σταθερή και η q. Δεν ξέρω με ποια λογική τα στελέχη αύξησαν τιμές έχοντας ένα μέτριο δίκτυο. Τι περίμεναν δηλαδή. Όσο η Wind δεν πουλιέται η αξία της θα πέφτει αν δεν αλλάξει τακτική. Δυστυχώς τόσα χρόνια έχει γράψει πολλά κακώς κείμενα και η πλειοψηφία των συνδρομητών της θα σου πουν αρνητικά περιστατικά όπως και όσοι την κοπανισαν για να σωθούν. Δεν κρύβεται άλλωστε και τα δεκάδες αρνητικά σχόλια στην σελίδα της στο fb πλέον. Αν δεν πουληθεί τώρα την βλεπω σε 2 χρόνια να την σώζουν οι τράπεζες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι νέος εταιρικός πελάτης της Wind από τον περασμένο Οκτώβριο (δεν ήξερα, δε ρώτησα) και ήδη είμαι έξαλλος με τις χρεώσεις που μου κάνουν που δεν έχουν καμία σχέση με το συμβόλαιο που υπέγραψα και κρατώ στα χέρια μου.Αυτά φυσικά χωρίς να έχω ξεφύγει δευτερόλεπτο από τους δωρεάν χρόνους μου.

Μου 'χαν τάξει δώρο τα πάγια 2 μηνών και με το ζόρι μου τα πιστώνουν λίγο λίγο, πιστεύω για να χάσω το λογαριασμό και τελικά να με μπερδέψουν.Τους καλώ στην εξυπηρέτηση, κάνω τα παράπονά μου, μου λένε ότι θα με καλέσουν αυτοί πίσω και αν δεν είχα την αξιοπρεπή μέχρι τώρα υποστήριξη του καταστήματος που μου έκανε την αρχική προσφορά, δεν θα μπορούσα να βγάλω άκρη.Όχι ότι έβγαλα.Περιμένω τηλέφωνο να δω τι θα γίνει.

Το θέμα είναι ότι έχω ξενερώσει, δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη και θέλω μετά από μόλις 4 μήνες ν' αλλάξω πάροχο.Τι συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις;Ο συνήγορος του πολίτη βοηθάει;Πώς μπορώ να βρω το δίκιο μου;Ποιος με καλύπτει;Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.Δεν τηρούν το συμβόλαιο από τη μεριά τους.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο πατέρας μου 83ετων πλήρωνε για σταθερό 16€ και σε καρτοκινητο έβαζε κάθε 2μηνο 12€.

Τον ζαλισαν και τον έπεισαν σε κατάστημα όπου πλήρωνε πάντα τον λογαριασμό του και 7/2 υπέγραψε 30€ για σταθερό και το κινητό το έκαναν καρτοσυνδεση.

Του είπαν είναι καλύτερο πακέτο.

Αδιάφορες οι παροχές (ίντερνετ, ώρες ομιλίας) αφού ΠΟΤΕ δεν ξεφευγε από το προηγουμενο πάγιο.

Μίλησα τηλεφωνικά με αυτούς που προχώρησαν στην αλλαγή και πραγματικά μου έκανε εντύπωση το πόσο ξεδιαντροπα φέρθηκαν. Μάλιστα μου είπαν αν δεν μπορεί να μην του δίνουμε την ταυτότητα και που να ξέρουν ότι δεν χρησιμοποιεί ιντερνετ!

150€ η ρήτρα.

Πώς αντιμετωπίζει ο καταναλωτής αυτή την κοροϊδία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου 83ετων πλήρωνε για σταθερό 16€ και σε καρτοκινητο έβαζε κάθε 2μηνο 12€.

Τον ζαλισαν και τον έπεισαν σε κατάστημα όπου πλήρωνε πάντα τον λογαριασμό του και 7/2 υπέγραψε 30€ για σταθερό και το κινητό το έκαναν καρτοσυνδεση.

Του είπαν είναι καλύτερο πακέτο.

Αδιάφορες οι παροχές (ίντερνετ, ώρες ομιλίας) αφού ΠΟΤΕ δεν ξεφευγε από το προηγουμενο πάγιο.

Μίλησα τηλεφωνικά με αυτούς που προχώρησαν στην αλλαγή και πραγματικά μου έκανε εντύπωση το πόσο ξεδιαντροπα φέρθηκαν. Μάλιστα μου είπαν αν δεν μπορεί να μην του δίνουμε την ταυτότητα και που να ξέρουν ότι δεν χρησιμοποιεί ιντερνετ!

150€ η ρήτρα.

Πώς αντιμετωπίζει ο καταναλωτής αυτή την κοροϊδία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς βάσει του κανονισμού να κάνεις υπαναχώρηση εντός επτά ημερών χωρίς καμία δικαιολογία.

Αν δεν δεχθούν πας στην αστυνομία με τον πατέρα σου.

Κάντε μήνυση στον υπάλληλο προσωπικά που χρέωσε τον πατέρα σου.

Μαζί με τον πατέρα σου όλα αυτά.

Βάσει του άρθρου 386 Π.Κ.

Η μήνυση για απάτη γίνεται ατελώς.

 

Ζητάς τα πλήρη στοιχεία του υπαλλήλου που έκανε το συμβόλαιο.

Θα τον θυμάται ο πατέρας σου αν αρνηθούν και κάνουν την πάπια.

Αν αρνηθούν ακόμα ζητάς από αστυνομικό να έλθει και να πάρει αυτός τα στοιχεία.

 

Πιστεύω ότι δεν θα το τραβήξουν τόσο μακριά και θα υποχωρήσουν.

Εσύ δεν πρέπει να υποχωρήσεις με τίποτα, μέχρι ικανοποίησης.

 

Άρθρο 386 - Ποινικός Κώδικας - Απάτη

 

1. Όποιος με σκοπό να αποκομίσει ο ίδιος ή άλλος παράνομο περιουσιακό όφελος βλάπτει ξένη περιουσία πείθοντας κάποιον σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή με την εν γνώσει παράσταση ψευδών γεγονότων σαν αληθινών ή την αθέμιτη απόκρυψη ή παρασιώπηση αληθινών γεγονότων τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον τριών μηνών· και αν η ζημία που προξενήθηκε είναι ιδιαίτερα μεγάλη, με φυλάκιση τουλάχιστον δύο ετών.

 

2. Οι διατάξεις του άρθρου 72 για το κατάστημα εργασίας εφαρμόζονται και εδώ.

3. Επιβάλλεται κάθειρξη μέχρι δέκα ετών:α) αν ο υπαίτιος διαπράττει απάτες κατ' επάγγελμα ή κατά συνήθεια και το συνολικό όφελος ή η συνολική ζημία υπερβαίνουν το ποσό των τριάντα χιλιάδων (30.000) ευρώ ή

β) αν το περιουσιακό όφελος ή η προξενηθείσα ζημία υπερβαίνει συνολικά το ποσό των εκατό είκοσι χιλιάδων (120.000) ευρώ.

 

Επειδή δε αυτό το κάνουν συστηματικά έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν περασαν 7 ημέρες τίποτα αλλο.εκτός από μήνυση.

Ο πατέρας σου αν και 83 ετών έχει πλήρη δικαιοπρακτική ικανότητα.

Πιστεύω ότι ακόμα και η μήνυση μπορει να μην σταθεί.

Δύσκολα θα υποστηρίξεις ότι εξαπατήθηκε .

Του δώσαν κάτι που θεώρησαν καλύτερο όχι οικονομικώτερο άρα δεν του είπαν κανένα ψέμα .

Χωρίς ψέμα ή ψευδή γεγονότα που παρουσιαστηκαν σαν αληθινά δεν υπάρχει απάτη κατα την ενοια του νόμου.

Αυτό που λέμε εμεις απάτη δεν ταυτίζεται με τον ορισμό του νόμου.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πληρώνει ακριβότερα για υπηρεσίες που δεν τις χρειάζεται, είναι ξεκάθαρη απάτη γιατί αυτοι μέσα στο σύστημα έχουν δει τους χρόνους και τις ανάγκες του εκμεταλλευόμενοι την άγνοια του και την καλή του πίστη.

Αυτό αποδεικνύεται από την άρνηση να δεχτούν την ουσία της υπόθεσης και μάλιστα η μόνη τους απάντηση είναι η επιβολή του προστίμου.

Αυτό από μόνο του στοιχειοθετεί την απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πληρώνει ακριβότερα για υπηρεσίες που δεν τις χρειάζεται, είναι ξεκάθαρη απάτη γιατί αυτοι μέσα στο σύστημα έχουν δει τους χρόνους και τις ανάγκες του εκμεταλλευόμενοι την άγνοια του και την καλή του πίστη.

Αυτό αποδεικνύεται από την άρνηση να δεχτούν την ουσία της υπόθεσης και μάλιστα η μόνη τους απάντηση είναι η επιβολή του προστίμου.

Αυτό από μόνο του στοιχειοθετεί την απάτη.

 

Έχουν κάθε δικαίωμα να σου προτείνουν ένα ακριβώτερο πρόγραμμα.

Ψέμα δεν σου είπαν.

Δεν είναι απάτη να μου προτείνουν μία BMW όταν μου αρκει ένα φιατάκι.

Το γεγονός ότι δεν χρειάζετε να πάω με 200 όταν μου αρκουν τα 80 δεν στοιχειωθετεί τίποτα.

Πρόταση κάναν δεν του το επέβαλαν.

Ο παπούς είχε το δικαίομα να μην το αποδεχτεί.

Αλλά υπέγραψε.

Επίσης δεν πιστεύω ότι στα καταστήματα βλέπουν την κινηση που πραγματοποιεί ο πελάτης .

Έχεις κάπια εμπειρία ;

Ο νόμος που παρέθεσες απαιτεί ψευδή παράσταση ή ψέμα .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάθε δικαίωμα να σου προτείνουν ένα ακριβώτερο πρόγραμμα.

Ψέμα δεν σου είπαν.

Δεν είναι απάτη να μου προτείνουν μία BMW όταν μου αρκει ένα φιατάκι.

Το γεγονός ότι δεν χρειάζετε να πάω με 200 όταν μου αρκουν τα 80 δεν στοιχειωθετεί τίποτα.

Πρόταση κάναν δεν του το επέβαλαν.

Ο παπούς είχε το δικαίομα να μην το αποδεχτεί.

Αλλά υπέγραψε.

Επίσης δεν πιστεύω ότι στα καταστήματα βλέπουν την κινηση που πραγματοποιεί ο πελάτης .

Ο νόμος που παρέθεσες απαιτεί ψευδή παράσταση ή ψέμα .

(...) βλάπτει ξένη περιουσία πείθοντας κάποιον σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή με την εν γνώσει παράσταση ψευδών γεγονότων σαν αληθινών ή την αθέμιτη απόκρυψη ή παρασιώπηση αληθινών γεγονότων (...)

 

Υπάρχει αθέμιτη απόκρυψη και παρασιώπηση αληθινών γεγονότων, ότι με το καινούργιο συμβόλαιο πληρώνει περισσότερα χωρίς να το έχει ζητήσει ο ίδιος.

Για να μην είναι απάτη αυτό, θα έπρεπε να πουν στον παππού (εάν τους ζητούσε ο ίδιος να κάνει την αλλαγή) ότι είσαι καλά εδώ που είσαι γιατί το άλλο συμβόλαιο είναι πιο ακριβό και δεν σου χρειάζεται ο επιπλέον χρόνος.

Ανετα αυτό που λέω εγώ μπορεί να επιβεβαιωθεί από ένα δικηγόρο ή από τον συνήγορο του καταναλωτή.

Κλασική περίπτωση εξαπάτησης.

Άλλωστε αυτό το γνωρίζουν όσοι περάσουν από ένα κατάστημα και βλέπουνε το ψηστήρι που κάνουνε στους πελάτες.

Επίσης το ότι περάσανε οι 7 ημέρες είναι κάτι το σχετικό γιατί οι ημέρες μετράνε από τη στιγμή που γίνεται αντιληπτή η απάτη.

 

Το αν μπορούν να δούνε μέσα από τον υπολογιστή τη χρήση που κάνει ο καθένας ας μην το συζητήσουμε τώρα, γιατί για να του προτείνουν κάτι άλλο, πρέπει ήδη να ήξεραν τι είχε πριν.

 

Καλό θα είναι ο φίλος να πάρει ένα τηλέφωνο στο συνήγορο του καταναλωτή για να έχει περισσότερες πληροφορίες.

 

ΥΓ

 

Ένα κομμάτι από την τοκογλυφία, που έχει σχέση με την απάτη.

 

(...) Όποιος σε δικαιοπραξία για την παροχή οποιασδήποτε πίστωσης, ανανέωσής της ή παράταση της προθεσμίας πληρωμής εκμεταλλεύεται την οικονομική ανάγκη, την πνευματική αδυναμία, την κουφότητα ή την απειρία εκείνου που παίρνει την πίστωση, συνομολογώντας ή παίρνοντας για τον εαυτό του ή για τρίτον περιουσιακά ωφελήματα(...)

 

Θέλω να πω ότι ο παππούς θα έπρεπε να δείχνει ότι ακούει και καλά και ότι καταλαβαίνει τους όρους που του εξηγούν.

είναι γνωστό σε όλους ότι τα ηλικιωμένα άτομα είναι τα εύκολα θύματα σε πάσης φύσεως απάτες.

 

Υ Γ 2

 

Δεν είναι προσωπική η αντιπαράθεση αλλά γράφω για ενημέρωση σε όσους τύχει να διαβάσουν το νήμα.

Είναι κρίμα χωρίς λόγο να πέφτουν θύματα των εργαζομένων στα καταστήματα, που εν γνώσει τους κοροϊδεύουν οποιονδήποτε δεν γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αγνοεις και δεν αναφέρεσε στην ένοια του συμβολαίου

Απάτες δεν διαπράτονται όταν σου δώσουν ένα συμβόλαιο το διαβάσεις και το υπογράψεις.

Ας πρόσεχες που έβαλες την υπογραφή σου είτε είσαι 82 είτε είσαι 28.

Το συμβόλαοπ γράφει την τιμή ξεκάθαρα.

Άρα ο αντίδικος θα λέει ότι σε ενημέρωσε.

Ο παπους μάρτυρες δεν έχει .

Ας πάει στο δικαστήριο να εξηγήσει ότι υπέγραψε συμβόλαιο χωρίς να το διαβάσει.

Πουθενά σε αυτό το νήμα δεν αναφερθηκε ότι ο παπους δεν άκουγε ή οτι δεν καταλάβαινε .

Ο Βουτσας στα 84 μια χαρα έδινε συνεντεύξεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην Αγγλία και στην Κίνα η απάτη είναι νόμιμη.

Στην Ελλάδα από την στιγμή που αμφιβάλεις για το συμφέρον του συμβολαίου και αναφέρεις τις αντιρρήσεις σου πρέπει να τις δεχθούν γιατί καλή τη πίστει υπόγραψες.

Υπέπεσες σε πλάνη με την βοήθεια του υπαλλήλου.

Αν ήταν έτσι όλοι θα λέγανε ας μην έπαιζες τον παπά και ότι ο παπατζής ήτανε εκεί μπροστά και συμφώνησες να βάλεις τα λεφτά σου.

Ο νόμος είναι ξεκάθαρα υπέρ του θύματος πάντα, ειδικά εάν δεν πήγε ο ίδιος ο παππούς να ζητήσει αλλαγή του συμβολαίου.

Εγώ θα πρότεινα επικοινωνία με τον συνήγορο του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Για την Κινα δεν γνωρίζω αλλά για την Αγγλια δεν μπορω να το πιστέψω.

https://www.cps.gov.uk/legal-guidance/fraud-act-2006

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για την Κινα δεν γνωρίζω αλλά για την Αγγλια δεν μπορω να το πιστέψω.

https://www.cps.gov.uk/legal-guidance/fraud-act-2006

Γι αυτό έχουμε υπογράψει μνημόνιο με το αγγλικό δίκαιο για να μην υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης.

Βέβαια τώρα που η Αγγλία είναι εκτός, ουσιαστικά δεν ισχύει.

Το λινκ αφορά κλοπή κυρίως όχι την Ελληνική έννοια της απάτης.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το διαβασες . Για overlaping με κλοπή λέει οχι για την κλοπή.

Μεχρι για αυτούς που τρωνε χωρις να εχουν χρήματα λέει..

Και ειναι ο anti fraud act

Ειναι απο το gov.uk

Φυσικά και δεν αναφερετε στο ελληνικό δίκαιο.

Ειναι η απάντηση μου στο ότι ταχα στην Αγγία η απάτη είβαι νόμιμη.

Τρομερός ισχυρισμός.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε εκτός, στο παρακάτω λινκ φαίνεται η διαφορετική νοοτροπία του αγγλικού δικαίου σε σχέση με το ελληνικό.

Αυτό εννοώ όταν λέω ότι η απάτη των συμβάσεων είναι νόμιμη στο ΗΒ.

 

https://www.athensmagazine.gr/article-amp/news/93578-prosoxh-na-ti-shmainei-to-aggliko-dikaio-poy-h-ellada-shmera-poylaei-omologa-kai-panhgyrizei-o-stoyrnaras-eidhsh-poy-den-tha-diabasete-poythena-alloy

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε εκτός, στο παρακάτω λινκ φαίνεται η διαφορετική νοοτροπία του αγγλικού δικαίου σε σχέση με το ελληνικό.

Αυτό εννοώ όταν λέω ότι η απάτη των συμβάσεων είναι νόμιμη στο ΗΒ.

 

https://www.athensmagazine.gr/article-amp/news/93578-prosoxh-na-ti-shmainei-to-aggliko-dikaio-poy-h-ellada-shmera-poylaei-omologa-kai-panhgyrizei-o-stoyrnaras-eidhsh-poy-den-tha-diabasete-poythena-alloy

 

Σαλάτα τα έχεις κάνει.

 

https://www.actionfraud.police.uk/what-is-fraud

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω κάνει σαλάτα, ξέρω πολύ καλά γιατί μιλάω, αλλά βέβαια σε ένα τσατ δεν μπορεί να αναπτυχθούν σωστά οι γνώμες και οι απόψεις.
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι στο σπίτι δεν έφερε το συμβόλαιο αλλά έντυπο με προγράμματα κ στυλό σημειωμένες τις παροχες κ κόστος. Αυτό που υπέγραψε το κράτησαν εκεί. Είμαι σε άλλη πόλη. Πρέπει να πάω από το κατάστημα αλλά μέχρι τότε λέω να κάνω καταγγελία στο συνήγορο καταναλωτή.

Έχει νόημα;

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι στο σπίτι δεν έφερε το συμβόλαιο αλλά έντυπο με προγράμματα κ στυλό σημειωμένες τις παροχες κ κόστος. Αυτό που υπέγραψε το κράτησαν εκεί. Είμαι σε άλλη πόλη. Πρέπει να πάω από το κατάστημα αλλά μέχρι τότε λέω να κάνω καταγγελία στο συνήγορο καταναλωτή.

 

Έχει νόημα;

Αυτό είναι ένα ακόμη στοιχείο υπέρ σου, γιατί εκτός από τις τιμές υπάρχουν και πολλά "ψιλά γράμματα" που δεν τα διάβασε.

Θα δικαιωθείς σίγουρα αρκεί να μην φοβηθείς.

Είναι γνωστή η τακτική τους και τη γνωρίζουν όλοι, οπότε φροντίζουν να μη φτάσουν στα άκρα.

Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο και να ζητήσεις και το όνομα του εργαζόμενου, ο οποίος τον έπεισε να υπογράψει το συμβόλαιο.

Οχι γενικά και αόριστα γιατί αν έχεις το όνομα μπορείς να στραφείς και προσωπικά στο συγκεκριμένο πωλητή.

Δικαιολογίες του στυλ ας πρόσεχε κι ας μην υπέγραφε εννοείται ότι δεν ισχύουν.

Η δε υπαναχώρηση μετρά από την στιγμή που ενημερώθηκε ο πατέρας σου για τους πραγματικούς όρους γιατί αν τους ήξερε δεν θα υπέγραφε.

 

Εδώ όμως πρέπει να προσέξεις και την υγεία του μήπως όλη αυτή η φασαρία του δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Αυτό εσύ θα το κρίνεις.

Ξεκίνα το εσύ μόνος σου και βλέπεις.

Στον συνήγορο του καταναλωτή πρέπει να αναφέρεις ότι ζήτησες την ακύρωση του συμβολαίου αμέσως αλλά αρνήθηκαν και αφού ρωταγες από δω και από εκεί έφτασες και στα γραφεία του.

Θα σου πρότεινα να συμπληρώσεις και την φόρμα παραπόνων στην ιστοσελίδα της εταιρείας.

Συνήθως παίρνουν το μέρος του πελάτη γιατί τα καταστήματα είναι φρανσαιζ.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με την πτώση της τιμής στα 45 ευρώ για τις παροχές του γίνεται ποιο λογικό. Έστω και με 1 Mbps σημαίνει ότι έχεις 450mb την ώρα οπότε μιλάμε για 10.5gb το 24ωρο. Μακάρι να δούμε και βελτιώσεις με μεγαλύτερη αργή ταχύτητα και περισσότερα λεπτά ομιλίας.

 

Το θέμα είναι ότι συνδυαστικα με την 100αρα vdsl που το έχουν προσφορά στα 65 ευρώ γίνεται δελεαστικό.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...