Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΜΉΝΕΣ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΆΡΟΧΟ ΜΕ 40 ΕΩΣ 50 ΕΥΡΩ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟ ΜΗΝΑ . ΣΗΜΕΡΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 680 ΕΥΡΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 180 ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑ ΓΙΑ 5 ΓΡΑΜΜΕΣ !!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ . ΕΑΝ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ !!!!!!

 

Φίλε συγγνώμη κιόλας...

Αλλά έχεις εταιρικές γραμμές με 200€ το μήνα και δέχτηκες τηλεφωνικά από αντιπρόσωπο να σου κάνει νέο πακέτο;;;

Υπάρχουν τόσα μαγαζιά να σε εξυπηρετήσουν... Υπάρχει ακόμα και ειδικό τμήμα από τη WIND που έρχεται εξωτρικός υπάλληλος στο γραφείο σου.

 

Αλλά και σε κάποιο μαγαζί αν πήγαινες, ζήταγες κάποια προσφορά και αν δεν είχες χρόνο αν τους έλεγες να περάσουν από το γραφείο σου δεν νομίζω να είχε κανείς αντίρρηση.

 

Τώρα από το τηλέφωνο άντε να βγάλεις άκρη! Δεν φταίει μόνο η τηλεφωνική εταιρία αλλά και εσύ! 5 γραμμές είναι!

Link to comment
Share on other sites

Όλα ok. Πήρα τηλ. στα κεντρικά της Wind και μου βρήκαν τον παλαιό εταιρικό αριθμό τηλεφώνου που χρησιμοποιούσα και ήταν πολύ εύκολος στην απομνημόνευση. Οι άνθρωποι οφείλω να ομολογήσω ήταν πολύ εξυπηρετικοί.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι γκρίνια ρε Μιχαλη; :p Σοβαρά τώρα,αν το billing system δεν το υποστηρίζει και απαιτούνται χρήματα για νσ αλλαχθεί λίγο δύσκολο να γίνει άμεσα...εγώ πάλι κραζω μέρα-νύχτα την Κου-Κλουξ-Κλαν(δες το σήμα της και θα καταλάβεις :p) που δεν παρέχει ενημερωση χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων real time και ακόμη να το αλλάξει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ότι δεν μπορούν, απλώς δε θέλουν. Γιατί δηλαδή να είναι δυνατή η ενημέρωση του υπολοίπου των διαθέσιμων MB σε ορισμένα προγράμματα και σε άλλα όχι;

 

Ψάχνουν για ανίδεους, απρόσεκτους και κορόιδα μπας και βγάλουν κανά ευρώ παραπάνω. Εϊναι που είναι πανάκριβη η χρήση internet μέσω κινητού, την αποτελειώνουν και αυτοί.

 

Υπενθυμίζω ότι σε πιο πολιτισμένες χώρες υπάρχουν data plans σε καρτοκινητά με 10 ευρώ το GB για 30 ημέρες με πολύ καλή 3G/HSPA κάλυψη στις πόλεις και αν υπάρξει υπέρβαση δε χρεώνουν έξτρα αλλά ρίχνουν την ταχύτητα σε επίπεδο GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Γνωρίζει κανείς (ψάχνω στο διαδίκτυο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη) αν η Wind εφαρμόζει το πρόγραμμα που εφαρμόζει και η Cosmote με μείωση του παγίου κατά 15% σε όσους είναι άνεργοι με κάρτα του ΟΑΕΔ;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Γνωρίζει κανείς (ψάχνω στο διαδίκτυο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη) αν η Wind εφαρμόζει το πρόγραμμα που εφαρμόζει και η Cosmote με μείωση του παγίου κατά 15% σε όσους είναι άνεργοι με κάρτα του ΟΑΕΔ;

 

Δες εδώ

 

Αν θες αίτηση σταθερής τότε συμφέρει online αίτηση με 3 πάγια δώρο (25% έκπτωση).

Link to comment
Share on other sites

Πάλι γκρίνια ρε Μιχαλη; :p Σοβαρά τώρα,αν το billing system δεν το υποστηρίζει και απαιτούνται χρήματα για νσ αλλαχθεί λίγο δύσκολο να γίνει άμεσα...εγώ πάλι κραζω μέρα-νύχτα την Κου-Κλουξ-Κλαν(δες το σήμα της και θα καταλάβεις :p) που δεν παρέχει ενημερωση χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων real time και ακόμη να το αλλάξει...

 

στα προγράμματα To ALL υπάρχει αυτό όμως επομένως δεν νομίζω ότι είναι θέμα του billing συστήματος της.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

 

Αν θες αίτηση σταθερής τότε συμφέρει online αίτηση με 3 πάγια δώρο (25% έκπτωση).

 

Για κινητή μόνο σε αυτές τις δύο περιτπώσεις του for all γίνονται προσφορές; Στο πάγιο δεν υπάρχει μείωση;

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

Το forum δεν μπορεί να φιλοξενήσει καταγγελίες, οπότε το topic κλειδώνεται.

 

Επίσης σας θυμίζω ότι απαγορεύεται η γραφή με κεφαλαία σύμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

παντως μεσω της σελιδας της vodafone στην διαθεσιμοτητα αριθμων δεν παιζει και κανενα ευκολο νουμερο οσο και να ψαξεις..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!1

υπαρχει καποιος που να δουλευει στην wind???εχω μεγαλο προβλημα με καποιον/α που μου τηλεφωνει καθημερινα (χωρις αποκρυψη) και μου το κλεινει...η δουλεια αυτη ειναι 2 εβδομαδες τωρα...

Δοκιμασα να βρω που αντιστοιχει το νουμερο,αλλα δεν ειναι εμφανες..μπορει καποιος να βοηθησει???γιατι δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση (ολες τις ωρες/μερες) και ουτε παρανομο δεσμο εχω ουτε τραπεζα ειναι :mad:

αν καποιος μπορει να βοηθησει ας μου στειλει pm...

Ευχαριστω

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!1

υπαρχει καποιος που να δουλευει στην wind???εχω μεγαλο προβλημα με καποιον/α που μου τηλεφωνει καθημερινα (χωρις αποκρυψη) και μου το κλεινει...η δουλεια αυτη ειναι 2 εβδομαδες τωρα...

Δοκιμασα να βρω που αντιστοιχει το νουμερο,αλλα δεν ειναι εμφανες..μπορει καποιος να βοηθησει???γιατι δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση (ολες τις ωρες/μερες) και ουτε παρανομο δεσμο εχω ουτε τραπεζα ειναι :mad:

αν καποιος μπορει να βοηθησει ας μου στειλει pm...

Ευχαριστω

 

Βαλτον black list και τελειωσε το παραμυθι, ολα τα καινουρια μοντελα εχουν τετοιες εφαρμογες!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως ξερεις οτι ο αριθμος που σε καλει ειναι WIND;;;

Αν απλως σε καλει κποιος αριθμος και δεν ειναι απορρητος βαζεις φραγη οπως σου ειπανν παραπανω (συνηθως απο ρυθμιση συσκευης, εφαρμογη android κτλ)

 

Αν εσυ εισαι στη WIND καλεσε το cc για να σου πουν τις ενεργειες που πρεπει να κανεις. Θα καταγραφονται οι κλησεις σου για 10 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια..θα βαλω το νουμερο σε blacklist,απλα και λογικο ειναι θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια παντως..

 

Sent from Super Wow GalaxyII

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια..θα βαλω το νουμερο σε blacklist,απλα και λογικο ειναι θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια παντως..

 

Sent from Super Wow GalaxyII

 

η διαδικασια ειναι παντως ότι θα πρεπει να κανεις αιτημα καταγραφης κακοβουλων κλησεων (εμπλέκεται και η αστυνομία σε αυτό)

τα εντυπα της αιτησης μπορεις να τα προμηθευτεις σε καποιο καταστημα Wind.

Το δικτυο παντως δεν μπορει να σου "κοψει" εναν συγκεκριμενο αριθμό εκτός αν αυτό ειναι εφικτό από την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρομοιο θεμα και γω και αντικατεστησα τη sim με μια νεοτερη. Μεχρι στιγμης δεν ξαναπαρουσιαστηκε το πρόβλημα.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1.5 χρόνο έχω Wind (συμβόλαιο) με τηλέφωνο Sony-Ericsson.

Το πρόβλημα είναι πολύ συγκεκριμένο. Όταν βρίσκομαι σε περιοχές με χαμηλό σήμα, ενώ το κινητό δείχνει ότι έχει δίκτυο στην πραγματικότητα δεν έχει επικοινωνία. Αυτό μπορεί να συνεχιστέι και σε περιοχή με καλό σήμα, μπορέι να κρατήσει ακόμα και 3-4 ώρες, λύνεται με επανεκίνηση της συσκευής και συμβαίνει μια δύο φορές τη βδομάδα. Συμβάινει και σε μένα και στη γυναίκα μου που έχουμε ακριβώς ίδια συσκευή.

Λύσεις που δοκιμάστηκαν:

Δοκίμασα με άλλη συσκευή...χωρίς επιτυχία.

Υποψιάζομε ότι έχει να κάνει με το 3G καθώς το κινητό μου δεν έχει τη δυνατότητα να διαλέγεις αν θέλεις 3G σύνδεση ή όχι, με αποτέλεσμα στη μετάβαση απο το 3G σε υποδεέστερο να "τα χάνει"

Καμιά ιδέα?

 

Άσχετως δικτύου οι συσκεύες της Sony Ericsson είχαν ανέκαθεν ένα "θέμα" με το σήμα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι καταρχήν να επενδύσεις τα χρήματα σου σε μια νεότερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Τον τελευταίο καιρό με έχει ζαλίσει το παραπάνω νούμερο (2112004545) γιατί καλεί στο σπίτι, χτυπάει 2-3 φορές, το σηκώνεις και το κλείνουν. Οσες φορές και αν έχει πάρει, όσες φορές και αν το έχω αφήσει να χτυπήσει όταν το σηκώσω, κλείνει! Αφού πήραν 5-6 φορές αποφάσισα να ψάξω να δω τι είναι αυτό το τηλέφωνο.

Ανήκει σε μια εταιρία ΩΘΗΣΗ Α.Ε. (http://www.othisi.com.gr/) που έχει αναλάβει να καλεί σπίτια για να κάνει ενημερώσεις για προιόντα και προσφορές της WIND. Το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας είναι το 2112004500, αν θέλει κανείς να πάρει να μάθει για την προσφορά που έχασε επειδή του κλεισαν το τηλέφωνο :P

 

Αν συνεχίσουν να καλούν και να το κλείνουν, θα πάρω και θα κατεβάσω κανένα καντήλι.. Ξέρω οτι συμβαίνει και σε άλλους το ίδιο, τουλάχιστον τώρα ξέρουμε ποιος και γιατί μας καλεί...

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς προωθούν τις προσφορές τους, καθώς όπως λες το κλείνουν μόλις το σηκώσεις?

Επίσης, πώς είσαι σίγουρος ότι είναι μόνο για Wind?Μπορεί να προωθούν και άλλα πράγματα.Δεν σημαίνει ότι είναι υπάλληλοι της Wind.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, με πήραν και εμένα από ένα άλλον αριθμό (2310ΧΧΧΧΧΧ) στο κινητό μου (Vodafone) για προσφορά της WIND και μου πρότειναν περίπου 70 ευρώ πάγιο για 650' προς όλους και 1500 sms προς όλους. Πολύ ενδιαφέρον αλλά είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο? Υπάρχει κάποιος που να την έχει πατήσει έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, με πήραν και εμένα από ένα άλλον αριθμό (2310ΧΧΧΧΧΧ) στο κινητό μου (Vodafone) για προσφορά της WIND και μου πρότειναν περίπου 70 ευρώ πάγιο για 650' προς όλους και 1500 sms προς όλους. Πολύ ενδιαφέρον αλλά είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο? Υπάρχει κάποιος που να την έχει πατήσει έτσι?

 

Eισαι και απο Αθηνα αντε να ανεβεις Θεσσαλονικη να τους βρεις μετα.

Ζητα να σου στελουν σε ενα Fax την προσφορα και προχωρα... αλλιως...

 

PS: Δεν υπαρχει καν σαν προγραμμα αυτο που σου ειπαν. Ρωτα τους πως λεγεται το προγραμμα ποια ειναι η κανονικη του τιμη και με τι εκπτωση στο δινουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν το σενάριο είναι να μπει μια Ip camera η οποία θα συνδέεται μέσω wireless και θα μπορεί να στέλνει email μόλις αντιληφθεί κίνηση.

Το ερώτημα είναι: πώς μπορώ αυτό το email να το λαμβάνω ως ειδοποίηση σε sms, δεδομένου ότι δεν μπορώ να έχω το 3G όλη την ώρα ανοιχτό και άρα προτιμώ το sms.

Ξέρω ότι τέτοια υπηρεσία γίνεται μέσω του mycosmos, αλλά με την Wind που έχω μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σενάριο είναι να μπει μια Ip camera η οποία θα συνδέεται μέσω wireless και θα μπορεί να στέλνει email μόλις αντιληφθεί κίνηση.

Το ερώτημα είναι: πώς μπορώ αυτό το email να το λαμβάνω ως ειδοποίηση σε sms, δεδομένου ότι δεν μπορώ να έχω το 3G όλη την ώρα ανοιχτό και άρα προτιμώ το sms.

Ξέρω ότι τέτοια υπηρεσία γίνεται μέσω του mycosmos, αλλά με την Wind που έχω μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο?

Η Wind δεν έχει υπηρεσία email to sms. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια επί πληρωμή υπηρεσία, στης οποίας το email θα στέλνει η κάμερα μόλις αντιληφθεί κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...