Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ό,τι αναγράφει το συμβόλαιο ισχύει σαν χρέωση. Από εκεί και πέρα ζήτα αντίγραφο συμβολαίου να δεις πόσο χρεώνει το MB. Αν αναγράφει την τιμή που χρέωσε, μόνο λόγω "καλής θελήσεως" αν κάνουν κάποια πίστωση.

 

Μια παραπομπή για το mobile daily που δεν αναγράφει το συμβόλαιο δεν λέει κάτι, από τη στιγμή που πρόκειται για ειδικό project κι έχεις διαφορετικές χρεώσεις.

 

Αν έχεις κάτι νεότερο ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις γερό επιχείρημα. Ότι λένε στην σελίδα τους ισχύει , Αν αρνηθούν στείλτο στην Ε.Ε.Τ.Τ.

 

"Το Mobile Internet Daily δημιουργήθηκε από τη WIND για 'σένα που δεν έχεις επιλέξει πρόγραμμα με ενσωματωμένη χρήση Internet ή πρόσθετη υπηρεσία Mobile Internet και σου προσφέρει μία μόνο χρέωση, είτε είσαι πελάτης Καρτοκινητής είτε Συμβολαίου!"

 

Είναι σαφές , εκτός αν έχεις άλλο πρόγραμμα Internet , εκεί δεν ισχύει .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γερό επιχείρημα.

 

http://www.army.gr/files/File/merimna/ANANEOSH_SYMBASHS_WIND.pdf

 

Δυστυχώς τα προγράμματα ΓΕΣ δεν τα αναφέρουν ούτε καν στο site της WIND. Αν βέβαια έχει αλλάξει κάτι από τις χρεώσεις που επισυνάπτω, κυνήγησέ το!

 

Ζήτα να γίνει πίστωση το mobile internet με 1€ την ημέρα, αλλά δέξου να πληρώσεις τις παραπάνω κλήσεις όχι με 0,0025 €/sec που είναι τώρα στο ΓΕΣ, αλλά με 20€/ώρα περίπου που πληρώνουν όλοι στα κανονικά συμβόλαια !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενεργοποιήσει πρώτη φορά από 3-10-2013 το Free 2 Go (που με 5 ευρώ σου παρέχει 300 λεπτά δωρεάν προς WIND συν SMS και 200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα). Στο iphone (5) έχω αποεπιλέξει εξαρχής την υπηρεσία 3G και τα πακέτα δεδομένων, και internet μπαίνω αποκλειστικά και μόνο μέσω WIFI. Επίσης, δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου τους χάρτες του iphone, (έχω το google maps), δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα που θα μπορούσε να με είχε χρεώσει, δεν έχω κάνει καμία επέκταση χρόνου ομιλίας (WIND SOS), καμία κλήση σε 5ψήφια νούμερα και αριθμούς που χρεώνουν, και μετά από 5 ουσιαστικά ημέρες έχω κάνει μόνο τη χρήση των δωρεάν κλήσεων και SMS. Το υπόλοιπό μου από την αρχική ενεργοποίηση ήταν μετά και την αφαίρεση του ΦΠΑ, 1,36 ευρώ μέχρι σήμερα το απόγευμα, αλλά απόψε δεν ξέρω για ποιο λόγο έγινε 0,99 ευρώ. Και δε με νοιάζουν τα 0,39 λεπτά όσο μια εξήγηση για το πώς έγινε αυτή η χρέωση, αφού δε χρησιμοποίησα κάτι πέραν των δωρεάν παροχών. Έχω δηλαδή σήμερα (δικαίως μεν) 47 SMS υπόλοιπο, 277 λεπτά προς WIND και 188 λεπτά προς όλα τα δίκτυα αλλά ανεξήγητα 0,39 λεπτά λιγότερο υπόλοιπο. Ξέρει κάποιος πού οφείλεται αυτή η μικρή χρέωση; Έχει ακούσει κανείς κάτι ανάλογο; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παρατηρήσει πότε αλλά δεν χάνεις και να κάνεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ή να στείλεις ένα email για να δεις πως και τι έγινε
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα να απ ενεργοποιήσουν τα δεδομένα νομιζω κάποια τηλέφωνα κάνουν τα δικά τους

Είχα πρόβλημα με το iPhone 3g που έκανε τα δικά του παρ όλο που είχα απενεργοποιήσει τσ διάφορα.

www.textiles.com.gr
Link to comment
Share on other sites

0.0065 ευρώ είναι το κόστος ανά δευτερόλεπτο Χ 60 δευτ.(ελάχιστος χρόνος κλήσης είναι το 1 λεπτό) = 0.39 ευρώ ακριβώς

 

1. Είτε σε χρέωσαν από λάθος τους κάποια κλήση που αντιστοιχούσε σε αγορασμένο πακέτο

2. Είτε πήρες κάποιο τηλέφωνο που φαινομενικά εχει αστική χρέωση, αλλά στα αλήθεια σου τρώει από το υπόλοιπό σου...

 

Πχ. 800 χχχχχχ, 801 χχχχχχ. Πενταψήφιο είπες δεν πήρες(κ αυτά από το υπόλοιπο τρώνε να ξέρεις. Πχ. μερικά ταξί έχουν πενταψήφιο με αστική χρέωση) ...Στείλε ένα μέιλ πάντως να μάθεις και ζήτα να σου πιστώσουν το λάθος τους!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο μερος που να μπορουμε να αγορασουμε ετοιμους ταυτοποιημενους αριθμους? Καποτε θυμαμαι στον πειραια και στα village διναν μπουγιο απο καρτοκινητα και μερικα νομιζω ηταν και ταυτοποιημενα. Τετοιοι αριθμοι παιζουν ακομα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το να αγοράσεις έναν αριθμό ταυτοποιημένο σε κάποιο άλλο πρόσωπο είναι παράνομο και τέτοιες συζητήσεις απαγορεύονται στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα απορουσα τι σοι καρτες ειναι αυτες οι ηδη δηλωμενες...

 

Απο την μια αν ηταν κλεμμενες το πιο πιθανο ηταν να εκανε διακοπη ο ιδιοκτητης, αν της δηλωνει αυτους που της πουλαει πρεπει να ειναι τρελος γιατι το πιο πιθανο ειναι να μπλεξει... Εκτος αμα ειναι ακομα πιο πανω με πλαστες ταυτοτητες κτλ Σε καθε περιπτωση θα προτιμουσα να παρω καρτα εξωτερικου παρα δηλωμενη ελληνικη...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από αυτά τα διαφημιστικά προωθητικά πακέτα των εταιριών κινητής, δεν είναι ταυτοποιημενα.

 

Εννοώ τις κοπέλες που μοιράζουν σε καφετέριες 'η έξω από στρατόπεδα όταν έχουν παρουσίαση οι φαντάροι...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από αυτά τα διαφημιστικά προωθητικά πακέτα των εταιριών κινητής, δεν είναι ταυτοποιημενα.

 

Εννοώ τις κοπέλες που μοιράζουν σε καφετέριες 'η έξω από στρατόπεδα όταν έχουν παρουσίαση οι φαντάροι...

 

Μπορεί οι αριθμοί που μοιράζουν στις καφετέριες να μην είναι ταυτοποιημένοι, αλλά οι αριθμοί που μοιράζουν στους σταθμούς των μετρό (κι όχι μόνο) είναι προενεργοποιημένοι και απλώς γίνεται μεταβίβαση των στοιχείων της κοπέλας που δίνει τον αριθμό στα δικά σου στοιχεία .. Πριν ένα μήνα περίπου πήρα 2 κάρτες WIND από τα Public Πειραιώς και μόλις υπέγραψα, η κάρτα ήτανε ενεργοποιημένη, το ίδιο κι ένας αριθμός Cosmote από το σταθμό στο Αιγάλεω .. Μάλιστα στη δεύτερη περίπτωση είδα ότι στο χαρτί της ΕΕΤΤ αναγραφόταν το όνομα της κοπέλας ..

Link to comment
Share on other sites

Αλλα κολπα ειναι αυτα τωρα? Παλια σου εβγαζε φωτογραφια την ταυτοτητα και ενεργοποιηταν μετα απο μερικες μερες...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να δώσεις την ταυτότητά σου κάπου στο δρόμο για να πάρεις καρτοκινητό??? !!!!

 

Είτε να την βγάλουν φωτό είτε αντίγραφο. Αυτά τα νούμερα που είναι δηλωμένα σε άλλα στοιχεία, δεν αλλάζουν στο όνομα του κατόχου εκείνη τη στιγμή. Πολλά δεν γίνονται και ποτέ. Αλλά σκέψου αυτή η φτογραφική που έχει η κοπελίτσα στο δρόμο να της πέσει ή να πάρει κάποιος, θα έχει τόσες ταυτότητες.

 

Μεγάλο ενδεχόμενο να δηλώσουν και στο όνομά σου 2-3 ακόμα νούμερα και να τα δώσουν αλλού.

 

Εγώ δεν υπάρχει καμια περίπτωση να την έδινα, εκτός κι αν ήταν μεγάλη ανάγκη κι δεν υπήρχε κάπου κατάστημα.

 

Δεν θα ξεχάσω ένα περιστατικό στο μετρό της Ομόνοιας που είχαν εκεί δίπλα στις σκάλες ένα τεράστιο όγκο από ταυτότητες-αντίγραφα και υπευθυνες δηλωσεις έτσι χύμα τελέιως. Απαράδεκτα πράγματα. Αναθέτουν σε μια εταιρία προωθητική να δηλώσουν καρτοκινητά και τα κάνουν χάλια όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Ηθελα να ρωτησω τον ktselios τελικα τι εγινε με τα σμσ;; καταφερες τιποτα; ειμαι και εγω παθουσα......εκανα το λαθος και εδωσα τον αριθμο του κινητου μου, μετα απο μια αγορα που εκανα στην ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και μου εχουν σπασει τα νευρα. Σχεδον καθε δευτερη παρασκευη μου σρελνουν μυνημα.

 

Τους εχω στειλει μειλ με τον αριθμο μου για να το βγαλουν απο την λιστα αλλα τιποτα. Καποιο τηλεφωνα για κεντρικα δεν βρηκα στην σελιδα τους. Περριτο να σας πω οτι με αυτη την κινηση τους, δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει ουτε καλωδιο!!!!!

 

Τελικα υπαρχει τροπος να μας αφησουν ησυχους;;;;; λες και αυτο που μου λειπει ειναι μια τηλεοραση 42"..........

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις smartphone, βάλε κάποιο app ώστε να τα block-άρεις. Εγώ αυτό έκανα στο Android μου και ησύχασα. Ειδικά με την Ηλεκτρονική που με είχε ζαλίσει!

 

Όταν είχα γράψει το post δεν είχα smartphone και μου ήταν δύσκολο τότε να τα διαχειριστώ. Τώρα όμως με τα καινούρια τηλέφωνα είναι εύκολο....

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Ηθελα να ρωτησω τον ktselios τελικα τι εγινε με τα σμσ;; καταφερες τιποτα; ειμαι και εγω παθουσα......εκανα το λαθος και εδωσα τον αριθμο του κινητου μου, μετα απο μια αγορα που εκανα στην ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και μου εχουν σπασει τα νευρα. Σχεδον καθε δευτερη παρασκευη μου σρελνουν μυνημα.

 

Τους εχω στειλει μειλ με τον αριθμο μου για να το βγαλουν απο την λιστα αλλα τιποτα. Καποιο τηλεφωνα για κεντρικα δεν βρηκα στην σελιδα τους. Περριτο να σας πω οτι με αυτη την κινηση τους, δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει ουτε καλωδιο!!!!!

 

Τελικα υπαρχει τροπος να μας αφησουν ησυχους;;;;; λες και αυτο που μου λειπει ειναι μια τηλεοραση 42"..........

Αν εχεις android η λυση λεγεται "black list" .Ειναι free και σε σωζει και απο κλησεις αλλα και απο sms.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα/Καλημέρα,

 

εάν δεν αγοράσω κάποιο πακέτο (π.χ. 3 GB) μέσα σε ένα χρόνο κόβεται η σύνδεση όπως τα καρτοκινητά που πρέπει να βάλεις τουλάχιστον μια κάρτα τον χρόνο;

 

Ευχαριστώ.

Edited by JimBs
Link to comment
Share on other sites

Ναι εαν δν το ανανεωσεις μεσα σε ενα χρονο χανεται ο αριθμος. Μπορεισ ομως να πας κ να παρεισ μια νεα καρτα mobile broadband με καρτα κρατωντας το παλιο σου stick η να κανεις επαναποδοση του παλιου σε ενα καταστημα
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν απο μερικες μερες, μου ειχε γινει η μια τηλεφωνικη προσφορα για σταθερο κ ιντερνετ. στην προσοφορα συμπεριλαμβανοταν να ειναι κ δωρεαν το τελος ενεργοποιησης. μου ηρθε με με courier, το συμβολαιο το ειδα οτι εγραφε δωρεαν το τελος ενεργοποιησης, πηρα τηλ στην εταιρεια που μου εκανε την προσφορα κ μου ειπαν οτι εκανε λαθος η wind. H wind με τη σειρα της, μου λεει οτι δεν γινεται να ειναι δωρεαν το τελος ενεργοποιησης, κ συγκεκριμενα μου λεει, οτι επειδη ειναι με στυλο πανω δεν ισχυει, αλλα κ τα στοιχεια μου ειναι με στυλο. τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν απο μερικες μερες, μου ειχε γινει η μια τηλεφωνικη προσφορα για σταθερο κ ιντερνετ. στην προσοφορα συμπεριλαμβανοταν να ειναι κ δωρεαν το τελος ενεργοποιησης. μου ηρθε με με courier, το συμβολαιο το ειδα οτι εγραφε δωρεαν το τελος ενεργοποιησης, πηρα τηλ στην εταιρεια που μου εκανε την προσφορα κ μου ειπαν οτι εκανε λαθος η wind. H wind με τη σειρα της, μου λεει οτι δεν γινεται να ειναι δωρεαν το τελος ενεργοποιησης, κ συγκεκριμενα μου λεει, οτι επειδη ειναι με στυλο πανω δεν ισχυει, αλλα κ τα στοιχεια μου ειναι με στυλο. τι να κανω;

 

Ακύρωσε το. Δεν μπορείς να κάνεις τπτ άλλο.

Και στο μέλλον να ηχογραφεις τη συνομιλία.

Link to comment
Share on other sites

μα εχω χαρτια στα χερια μου, εαν το ακυρωσω η wind θα ζητα χρηματα παλι;

 

Μπορει καποιος να υπαναχωρησει χωρίς αιτιολογία σε 14 μέρες σε ονλαιν συμφωνία και χωρίς καμία υποχρέωση.

Αφού σου λένε έμμεσα ότι δεν σε θέλουν. Το τέλος ενεργοποιησης δεν τους κοστίζει τπτ, απλώς είναι ένας τρόπος να βγάλουν κάνα €

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...