Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποιες συσκευές προωθει;

αν είναι οι ΖΤΕ, τότε λογικό μου φαίνεται :)

 

Nokia c2-03

Nokia 101

Nokia C2-00

Samsung Juniper E1182

Samsung Pampas E2152

Samsung C6712

ZTE R222

Huawei G2800

Alcatel OT-710

 

Αυτες ειδα εγω απο wind,παντως που αγορασα το LG A190 απο πλαισιο δεν εμεινα ευχαριστημενος διοτι η συσκευη εχει προβλημα και ειναι made in china...

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πως θα μαθουμε ποιο μαγαζι εχει ποιο κινητο?!

ψαχνω 4s και ενα samsung galaxy nexus s ή χωρις s ο καθενας το βαφτιζει διαφορετικα!

απο τμημα προσφορων μου ειπαν υπαρχει και στα μαγαζια δεν εχουν καν κωδικο για να το παραγγειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε φίλε στο κατάστημα της Κηφισίας κάτω από τα γραφεία ή πάρε τηλέφωνο να σε συνδέσουν με το κατάστημα.

Αν δεν υπάρχουν ή δεν μπορούν να τις παραγγείλουν πας για τον άλλο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

ΚΗΦΙΣΙΑΣ 66 Τηλ.: 210/6158345 & 210/6158346

απο τα κεντρικα μου ειπαν ολοι οτι περιμενουν την τεταρτη+πεμπτη.

στα μαγαζια γενικα αναμονη...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήκωνέ το, και ασ'τον να χρεώνεται...Κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα το κλείσει...

Επίσης, υπάρχει και η άλλη λύση. Ολο και κάποιο μέλος δουλεύει στη Wind και μπορεί να σου πει ποιος είναι ο συνδρομητής....

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά! Μόλις έκανα εγγραφή και αν κανω καποιο λάθος.. παρακαλώ την επιείκειά σας. Εχω συμβολαιο με wind και το τελευταίο 8μηνο περιπου, οταν στελνω μηνυμα μου βγαζει αναφορά παράδοσης από άλλο τηλ. Δηλ. Στέλνω μνμ στην Α <9η οποία παίρνει κανονικά το μνμ) και εμένα μου δείχνει αναφορά παραδοσης στον Β (ασχετος). Αυτό δεν συμβάινει πάντα, αλλά αρκετα συχνά. να σημειώσω ότι ο Β ειναι ο πρώην και δεν εχουμε παρα ελάχιστη επικοινωνία. Τι συμβαίνει, γιατί γίνεται αυτό? Σας ευχαριστώ (Το κινητό μου ειναι το LG 510- να παιζει ρόλο):) Edited by nefeli12
σε κανενα δεν εχει συμβει?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις έναν νέο Γ (νυν) οπότε δεν θα στέλνεις στην Α (φίλη), με συνέπεια να μην γίνεται μπέρδεμα με τον Β (πρώην) :D

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αν και δεν ρώτησα αυτό. Ειναι θέμα δικτύου? κινητού? υποκλοπής? Πως μπορώ να το ελέγξω? Δεν θελω να αλλάξω νουμερο γιατί ειναι και επαγγελματικό.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει μόνο όταν στέλνεις μήνυμα σε συγκεκριμένους αριθμούς; Ή σε όποιον αριθμό και να στείλεις η αναφορά παράδοσης έρχεται από άλλον αριθμό;

 

Επίσης δοκίμασε να στείλεις μήνυμα χρησιμοποιώντας την κάρτα σου σε μια άλλη συσκευή. Έτσι θα μπορέσεις να εντοπίσεις πιο εύκολα αν είναι θέμα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα λιγο κουλο αυτο. Εχεις αλλη προχειρη συσκευη να δοκιμασεις; Εαν δε στο κανει εκει, δε θα φταιει ο παροχος μαλλον! :)

 

Διαγραψε απο επαφη τον πρωην και στειλε παλι μηνυμα στη φιλη σου. Το ιδιο δειχνει;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει οταν στέλνω μνμ σε συγκεριμένους αριθμούς -αυτό δεν παιζει από οτι κατάλαβα- ουτε γίνεται συνέχεια. Γίνεται περιστασιακά. Εχω σβήσει απο τον καταλογο το συγκεκριμένο όνομα, οπότε και αυτό δεν παίζει ρόλο. Θα δοκιμάσω και σε άλλη συσκευή.

Καμμιά αλλη ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που όταν ήμουν cosmote (whats up) και είχα εαν κινητο siemens, πριν απο πολλά χρόνια, είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Έπαιρνα αναφορές παράδοσης για τα sms που έστελνα, απο ενα συγκεκριμένο νούμερο του τηλεφωνικού μου καταλόγου , το οποίο ήταν νούμερο Αυστρίας.

Έστελνα πχ μήνυμα σ'έναν φίλο Ελλάδα και η αναφορά παράδοσης μου ερχόταν σαν να είχα στείλει το sms στην φίλη μου στην Αυστρία.

Γινόταν μεγάλο μπέρδεμα όταν έστελνα σε πολλαπλούς παραλήπτες sms γιατί δεν μπορούσα να γνωρίζω σε ποιους παραδόθηκε.

Κατάλαβα πως αυτό ήταν θέμα κινητού και όχι cosmote. Άλλαξα κινητό και δεν ξανα είχα αυτό το θέμα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ρυθμίσει τη συσκευή να έχει προεπιλεγμένο αριθμό αποστολής μηνυμάτων? Δηλαδή στέλνεις ένα μήνυμα στον Γ αλλά επειδή έχεις δηλώσει προεπιλεγμένο αριθμό αποστολής μηνυμάτων και το Β το στέλνει και στους 2...
Link to comment
Share on other sites

προεπιλεγμενο αριθμο αποστολης ειχα βαλει κι εγω στο νοκια τις πρωην μου για να βλεπω τι στελνει.μου ερχοταν ολα τα μηνυματα οπου και να εστελνε.ισως κατι τετοιο να εχεις κανει και σου ερχετε αναφορα παραδοσης,η αυτος το εχει κανει στο κινητο σου για να βλεπει τι στελνεις.βεβαια εικασιες ειναι ολα μπορει να μην ειναι αυτο που λεω εγω το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει ότι περιγραφει ο PHILIPPOS. Οσο για τη ποεπιλογη μνμ δεν ισχυει αφού ο αριθμός του δεν υπάρχει στον τηλ. κατάλογο. Θα το δοκιμάσω με άλλο κινητό. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω πως ήταν θέμα bug του κινητού.

Δεν είχα ενεργοποιήσει ποτέ επιλογή προεπιλεγμένου αριθμού αποστολής.

Τα μηνύματα πήγαιναν μονον στον αποστολέα που όριζα εγώ και σε κανεναν άλλον, άσχετα εαν οι αναφορές παράδοσης ήταν για διαφορετικό νούμερο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ημουνα 10 μέρες στην Αμερική και κατά την διάρκεια των οποίων έκανα 1 κλήση μόνο , δέχθηκα περίπου 3-4 και χρησιμοποίησα το ιντερνετ για 10 mb. Μου ήρθαν χρεώσεις 50 ευρω για τις κλήσεις και 100 ευρώ για το ιντερνετ! Είναι δυνατόν? Χρεώνουν 2,5 ευρω τις αναπάντητες κλήσεις που δέχθηκα! και περίπου 10 ευρώ το mb.χρεωνουν ακομα και οταν το τηλεφωνο ηταν κλειστο και μπηκε ο αλλος και αφησε μυνημα ακομα και δεν μπηκα ποτε στον τηλεφωνητη να ακουσω το μυνημα Είναι δυνατόν?? Να σημειώσω ότι στο κλασικό μύνημα που λαμβάνεις όταν μπαίνεις σε άλλη χώρα και σε πληροφορεί για τις χρεώσεις αυτήν την φορά δεν αναφέρονταν τίποτα.ουτε στον τιμοκαταλογο αναφερεται κατι για αναπαντητες κλησεις.

Τι μπορώ να κάνω? Δεν ειναι δυνατον να περιμένουν να πληρώσω 150 ευρώ για 1 εξερχομενη κλήση και 10 mb!

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνουμε στο εξωτερικό, ζητάμε πάντα απενεργοποίηση των προωθήσεων. Ο λόγος είναι ότι οι προωθήσεις γίνονται σε ελληνικό νούμερο, και όταν πας στο εξωτερικό και κλείσεις το κινητό σου, θα χρεωθείς την προώθηση από το κινητό σου στον τηλεφωνητή ως διεθνή κλήση. Αυτό οφείλεται στον τρόπο που δουλεύει ο τηλεφωνητής στο GSM πρότυπο και όχι στη Wind, αν και όφειλε να σε ενημερώσει αν πήρες τηλέφωνο να τους πει ότι πας στο εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν δεν κάλεσες καν το cc να σε ενημερώσει γαι τις χρεώσεις και αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω δύσκολα να βγάλεις άκρη!

Α όμως είπες πως θα πας Αμερική και δεν σε ενημέρωσαν γαι χρεώσεις έχεις δίκιο. Γενικά οι χρεώσεις Αμερική (εκτός ΕΕ) είναι αρκετά μεγάλες!

 

Αν εσύ πήρες το κινητό έκανες 10mb χρήση στην Αμερική χωρίς να ξέρεις την χρέωση καν δεν φταίει κάποιος άλλος. Σίγουρα κάποια ανάγκη πιστεύω θα χρειάστηκε, αλλά δυστυχώς είναι πολύ μεγάλες οι χρεώσεις.

Οι περισσότεροι παίρνουν από εκεί ένα νούμερο να κάνουν τη δουλειά τους... Τέλοσπάντων στείλε τους ένα mail να το δουν μήπως σου πιστώσουν τίποτα.

Ζώνη 3 βλέπεις:

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-me-sumvolaio/exerhomenes-kliseis/

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-me-sumvolaio/eiserhomenes-kliseis/

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/sundromites-me-sumvolaio/datamms/

 

Το 1 mb έχει κόστος 10€ // οι κλήσεις είναι ανά λεπτό!!!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα εμαιλ και φαξ και πηρα μυνημα οτι το ελαβαν και θα μου απαντησουν. Αν δεν γινει κατι θα αναγκαστω να κατεβασω τα παγια(εχω 4 γραμμες) για μερικες μηνες για να καλυψω την χασουρα..
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Βαλτον black list και τελειωσε το παραμυθι, ολα τα καινουρια μοντελα εχουν τετοιες εφαρμογες!

 

Καλησπερα παιδια!

Πως βαζεις καποιον black list?

Αν εχεις nokia N96 γινετε?

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα εμαιλ και φαξ και πηρα μυνημα οτι το ελαβαν και θα μου απαντησουν. Αν δεν γινει κατι θα αναγκαστω να κατεβασω τα παγια(εχω 4 γραμμες) για μερικες μηνες για να καλυψω την χασουρα..

 

Γενικά το roaming, όπως ανέφεραν και οι προλαλήσαντες είναι τσουχτερό και αυτό δεν αφορά στη Wind αλλά σε όλους τους παρόχους. Το μεγαλύτερο έξοδο είναι μακράν το data, οπότε αν ταξιδεύεις συχνά στο εξωτερικό και το χρειάζεσαι, είτε ζητάς αλλαγή στο πακέτο, είτε απλά αγοράζεις μια γραμμή από την χώρα που επισκέπτεσαι και κάνεις για όσο χρειαστεί τη δουλειά σου :)

Edited by humanoid
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...