Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

Πρόσφατα έκανα μεταφορά των μηνυμάτων μου από το παλιό μου Motorola V3i,στο καινούριο μου LG Shine.Ωστόσο τα μηνύματα από τα εισερχόμενα που ήταν στο V3i πήγαν στο φάκελο εξερχόμενα στο Shine.Μεγάλη βλακεία.Ξέρει κανείς πως γίνεται να πάνε στα εισερχόμενα?

Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΝΕΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ B BEST CONTROL ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ TIM B BEST - 18/4/2007

 

Η ΤΙΜ ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει ότι από την Τετάρτη 18-04-2007 θα διατίθεται εμπορικά στους συνδρομητές των Εταιρικών οικονομικών προγραμμάτων με συμβόλαιο της ΤΙΜ η νέα υπηρεσία BBest Control.

 

Η υπηρεσία BBest Control προσφέρει τη δυνατότητα στους εταιρικούς συνδρομητές συμβολαίου της ΤΙΜ, να επιλέξουν οποιεσδήποτε νέες ή και υφιστάμενες συνδέσεις καρτοκινητής TIM, δηλώνοντας συγκεκριμένο όριο χρήσης ανά σύνδεση, το οποίο θα χρεώνεται αυτόματα στον εταιρικό λογαριασμό του συνδρομητή κάθε μήνα. Οι επιλογές των μηνιαίων ορίων χρήσης είναι οι εξής:

 

* BBest Control 15: 15€ μηνιαίως

* BBest Control 25 : 25€ μηνιαίως (με bonus 5€ επιπλέον)

* BBest Control 35: 35€ μηνιαίως (με bonus 5€ επιπλέον)

 

Οι χρήστες των συνδέσεων θα μπορούν να καταναλώσουν το μηνιαίο όριο χρήσης σε κλήσεις, μηνύματα και υπηρεσίες της ΤΙΜ σε Ελλάδα και εξωτερικό. Σε περίπτωση που το μηνιαίο ποσό καταναλωθεί, οι χρήστες των συνδέσεων, θα μπορούν να ανανεώνουν το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού τους με τις υπάρχουσες κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας καρτοκινητής ΤΙΜ.

 

Προϋπόθεση για την ενεργοποίηση συνδέσεων στην υπηρεσία BBest Control είναι ο συνδρομητής να έχει ενεργές, 3 τουλάχιστον συνδέσεις στα εταιρικά προγράμματα συμβολαίου. Ο αριθμός συνδέσεων που μπορούν να ενταχθούν στην υπηρεσία BBest Control δεν μπορεί να υπερβαίνει σε αριθμό, το σύνολο των εταιρικών συνδέσεων συμβολαίου που διατηρεί ο συνδρομητής.

 

Για τις συνδέσεις που θα ενταχθούν στην υπηρεσία BBest Control ισχύουν οι ακόλουθες βασικές χρεώσεις και υπηρεσίες:

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή των προγραμμάτων COSMOTE BUSINESS COST CONTROL με λίγες διαφοροποιήσεις για να λέμε ότι έχουμε ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μιλάω με έναν αριθμό απεριόριστα (πληρώνοντας κάποιο πάγιο ή με κάποια κάρτα)??? Κάτι είχα ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πια εταιρία το παρέχει...
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερεσαι για καρτοκινητο υπαρχει το F2g απο την ΤΙΜ που σου δινει (οχι απεριοριστα)αλλα 500 λεπτα ομιλιας και 500SΜS προς 1 η 2 αριθμους της επιλογη σου πληρωνοντας καποιο μηνιαιο ποσο.
Link to comment
Share on other sites

εχει η cosmote

δες στο http://www.cosmote.gr

αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη συμφερει καλυτερα το F2G κλπ, ακομη και οι προσφορες με το 1 cent το λεπτο...

εκτος και αν μιλατε...πραγματικα απεριοριστα!

;-)

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερεσαι για καρτοκινητο υπαρχει το F2g απο την ΤΙΜ που σου δινει (οχι απεριοριστα)αλλα 500 λεπτα ομιλιας και 500SΜS προς 1 η 2 αριθμους της επιλογη σου πληρωνοντας καποιο μηνιαιο ποσο.

 

ksexases na pis ston filo oti oi arithmoi prepei na einai tim .sou protino what úp me to programma call pou sou dini 1wra tin imera gia oso exis karta me xrewsi 0,595 pros olous tous arithmous what'up ite einai enas eite ekato

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι του προτείνετε του ανθρώπου ??? Για απεριόριστο με έναν αριθμό μίλησε, έστω και με πάγιο...

Ούτε η μια ώρα τη μέρα, ούτε τα 500 λεπτά το μήνα είναι απεριόριστα. Ακόμη και τα 0.01/λεπτό που έχουν κάποιοι... ακόμη και αυτό μέχρι να τελειώσει η κάρτα είναι...

 

Το απεριόριστο είναι...

Tο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 1 της cosmote http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L90_contract_plan_fullstory&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fcontractplan%2Fcontractplan_extra240.xml&serviceCategory=contractplan&breadcrumbTitle=COSMOTE+%CE%91%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%91+1&tabClicked=information (το οποίο έχει και 60 λεπτά)

To You and me της Vodafone http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001010301&vars=0000000000 (το οποίο έχει και 300 λεπτά)

Tο Best Friends της Vodafone http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001010609&vars=0000000000 (το οποίο είναι για 3 αριθμούς)

Tο οικογεννειακό Non-stop της ΤΙΜ... http://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1140 (το οποίο το τοποθετείς σε όποιο πρόγραμμα θέλεις με πάγιο άνω των 20 ευρώ)

 

Όλοι το έχουν, άλλοι ακριβότερο και άλλοι φθηνότερο και μπορεί να επιλέξει ανάλογα με τις ανάγκες του... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ερωτησούλα!

Μπορώ να στείλω photo μέσω email απευθείας στο κινητό μου?

Λέγοντας απευθείας, εννοώ ώστε να λάβω τη photo σαν MMS!

Kαι αν ναι, τι βάζω ως διεύθυνση αποστολής στο email?

Μου είχανε πει κάποτε από την Telestet (τότε... φανταστείτε πότε:lol: ) πως οι αριθμοί μας μπορούνε να χρησιμοποιηθούνε και ως email, αλλά δεν θυμάμαι με ποιον τρόπο!

Κάτι στο στυλ 0931234567@b-online.gr ήταν τότε!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλα!

Μπορώ να στείλω photo μέσω email απευθείας στο κινητό μου?

Λέγοντας απευθείας, εννοώ ώστε να λάβω τη photo σαν MMS!

Kαι αν ναι, τι βάζω ως διεύθυνση αποστολής στο email?

Μου είχανε πει κάποτε από την Telestet (τότε... φανταστείτε πότε:lol: ) πως οι αριθμοί μας μπορούνε να χρησιμοποιηθούνε και ως email, αλλά δεν θυμάμαι με ποιον τρόπο!

Κάτι στο στυλ 0931234567@b-online.gr ήταν τότε!

 

όχι, μόνο αν ρυθμίσεις το κινητό σου να λαμβάνει τα Mails της κανονικής διεύθυνσής σου, όπου φυσικά ισχύουν οι χρεώσεις internet του δικτύου σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

όχι, μόνο αν ρυθμίσεις το κινητό σου να λαμβάνει τα Mails της κανονικής διεύθυνσής σου, όπου φυσικά ισχύουν οι χρεώσεις internet του δικτύου σου.

 

Οk!

Thanx 4 the info!:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε 6931234567@mms.b-online.gr. Απλά η εικόνα έρχεται σε μικρή ανάλυση...

 

από πότε ισχύει τέτοιο πράγμα?????????????????????????????????????????????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας!

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε με ποιά εντολή μπορείς να αυξήσεις τη διάρκεια του χρόνου που κλήσης, δηλαδή να μεγαλώσεις ή να μικρύνεις τη διάρκεια που θα θα σε καλούν.

ntampa7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια προσφατα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το κινητο μου wind το οποιο μεταφερθηκε απο το προγραμμα Q1 της Q Telecom. Με καλει καποιος και εγω ακουω τον ηχο κλησης κανονικα.

Αυτος που με καλει ομως μετα το το πρωτο, αντε και το δευτερο κουδουνισμα σταματαει να ακουει τιποτα η ακουει ενα ηχο σαν εγω να το εχω απαντησει το τηλεφωνημα αλλα να μη μιλαω. Φυσικα βεβαια το τηλεφωνο μου συνεχιζει να χτυπαει και εγω να το ακουω.

 

Αν το αφησουμε να κυλησει ετσι μετα απο το 6 ή 7 χτυπημα τοτε επενερχεται το κουδουνισμα στο ακουστικο αυτου που με καλει.

Οι πιο πολλοι βεβαια νομιζουν οτι δεν μιλαω και κλεινουν το τηλεφωνο με αποτελεσμα να εχω πολλες αναπαντητες κλησεις πριν προλαβω να το σηκωσω. Μεχρι που ενας φιλος με ενημερωσε για αυτο το προβλημα.

Το κινητο μου ειναι ενα παλιο Ericsson χωρις μυστηρια ring tones η ring tunes.

Εβαλα την καρτα και σε αλλες συσκευες αλλα το προβλημα παραμενει. Δοκιμαζω και απο κινητα συναδελφων (με συνδεση vodafone, cosmote) να καλεσω το κινητο μου και οντως διαπιστωνω και εγω το προβλημα.

Οταν ομως καλω το κινητο μου απο το σταθερο τηλεφωνο της δουλειας τοτε ΔΕΝ υπαρχει αυτο το προβλημα.

 

Καλεσα την εξυπηρετηση πελατων με συνδεσανε με το τεχνικο τμημα, μου κανανε κλησεις και απο σταθερα και απο τα κινητα τους αλλα μου ειπαν οτι δεν βρισκουν προβλημα και οτι αυτοι ακουν τα κουδουνισματα κανονικα.

 

Κανοντας και εγω διαφορες δοκιμες να δω τι φταιει διαπιστωσα οτι αυτο το προβλημα το εχω μονο οταν βρισκομαι στην δουλεια μου στην περιοχη της Βουλιαγμενης. Οταν γυρνω σπιτι στην Κυψελη δεν εχω αυτο το προβλημα.

Επισης ενας φιλος μου με F2G απο τοτε που μετακομισε στο Λουτρακι 1 στις 3 κλησεις που του κανουμε βλεπουμε αυτο το προβλημα, δεν ακουμε το κουδουνισμα στο ακουστικο μας.

Λοιπον καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε τον τηλεφωνητη και ετσι θα εχεις μεγαλυτερη διαρκεια.Αντιθετα θα εχεις μικροτερη διαρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται περιεργο.. καλυτερα να επικοινωνησεις με τη wind.

Για να εχει συμβει σε σενα και σε γνωστο σου, ισως εχει συμβει και σε αλλους και το εχουν υποψη.

 

Wind ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ χαμενες κλησεις :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χθες κάλεσα τον αδερφό μου, δεν άκουγα τίποτα και ξαφνικά ακούω τη φωνή του?:wacko: Προφανώς είναι πρόβλημα που περιορίζεται σε συγκεκριμένο/α κέντρο/α της Wind (γι'αυτό και το έχεις σε συγκεκριμένες περιοχές...). Τώρα γιατι όταν σε καλούν απο σταθερό δεν υπάρχει πρόβλημα, ίσως κάτι παίζει στο interconnection των κέντρων αυτών με τις εταιρείες κινητής... Ξανακάλεσε στη Wind και πες ότι το αντιμετωπίζεις μόνο στη Βουλιαγμένη και άμα ξαναμιλήσεις με εκπρόσωπο του τεχνικού τμήματος πες να δοκιμάσουν και από άλλα κινητά, όχι μόνο Wind. Ίσως τελικά το πρόβλημα περιορίζεται μόνο στις κλήσεις από Vodafone και Cosmote. Σίγουρα πάντως μιλάμε για πρόβλημα της Wind...:O

 

Εκτός αν ...υποκλέπτουν τη γραμμή σου:ninja: :cry: :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...