Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, p_k said:

Μέχρι τον Φεβρουάριο του 24 πιστεύω θα τα έχουμε 

Είχα την εντύπωση ότι έβγαιναν μέσα Γενάρη. Δεν θυμάμαι. Οπότε και να είναι νομίζω η σειρά θα είναι γνωστή

Link to comment
Share on other sites

αρα εχουνε ζητησει απο την nova συμμετρικη ταχυτητα για να εχουνε το ιδιο down και up μεσω ζευξης; δεν ειναι παραξενο το ενα πιατο να κοιταει αλλου και το αλλο να κοιταει προς εμενα ; αφου συνδεονται ασυρματα με ασυρματη ζευξη σε κοντινη κεραια , δεν θα επρεπε να κοιτανει προς την κεραια ; πχ στην λεωφορο κηφισιας 255; που ειναι ολες οι κεραιες και εχει και τις nova ; αλλη κεραια κινητης δεν υπαρχει στην περιοχη εκτος απο τα βουνα που βλεπω που ειναι απιστευτα μακρυα

εκπομπη στην κεραιες κινητης τηλεφωνιας που ρωτησα μου ειπανε οτι τα πιατα εκπεμπουνε πολυ και οταν ειχα παει να βγαλω φωτογραφιες μου ειπανε οτι δεν επρεπε να παω τοσο κοντα . Διοτι στα πιατα η εκπομπη ακτινοβολιας ειναι πολυ μεγαλη ελα ομως που διπλα απο την κεραια σε αστικο κεντρο του οτε υπαρχουνε ελιες και μπορεις να πας κοντα και να βγαλεις φωτογραφια . Λες οτι πρεπει να φροντιζουνε να μην υπαρχει εμποδιο κα ομως ανθρωπινη παρουσια υπαρχει αρκετα κοντα στο πιατο λογω ελιων τριγυρω. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2023 at 12:21 ΠΜ, hercoulis said:

Πως, δεν υπάρχει δυνατό σήμα, δείχνει ανενεργό και λαμβάνεις κλήσεις μετά ενώ είναι φουλ το σήμα? Το τηλ είναι νέο/παλιό, κάνει καλή επαφή η κάρτα? Ο τηλεφωνητής είναι απαραίτητος? Έρχονται μηνύματα με τις χαμένες κλήσεις? Κάπου έχουμε γράψει ένα μήνυμα για ακύρωση όλων των προωθήσεων. Μήπως και κάπου κάτι έχει μπλοκάρει, 

 

Σήμα έχει πάντα. Δεν έχω παρατηρήσει να μην υπάρχει ένδειξη. Αλλαξα θέση στη  sim.

Παρατήρησα πως έχανα κλήσεις μόνο στο σπίτι .

Επικοινώνησα ξανά με την τεχνική υποστήριξη και η απάντηση ήταν:

Υπάρχει ζήτημα σε κεραία σταθμό του δικτύου κινητής στην περιοχή μου. 

και δεν υπάρχει ορισμένο χρονικό πλαίσιο αποκατάστασης. 

Το ωραίο είναι πως από εκείνη την ημέρα, δεν έχω ξαναχάσει κλήση...

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Και φέτος δώρο από τη Nova το EON+ (full pack δηλαδή). Θέαση σε κινητές συσκευές με τον κωδικό που έρχεται σε sms και μπορείτε να προσθέσετε μία τηλεόραση μέσω του link που λαμβάνετε με mail.

Δεν χρειάζεται να είστε συνδρομητής Nova. Αίτηση εδώ και ισχύει από 10/12 μέχρι 10/1. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Και φέτος δώρο από τη Nova το EON+ (full pack δηλαδή). Θέαση σε κινητές συσκευές με τον κωδικό που έρχεται σε sms και μπορείτε να προσθέσετε μία τηλεόραση μέσω του link που λαμβάνετε με mail.

Δεν χρειάζεται να είστε συνδρομητής Nova. Αίτηση εδώ και ισχύει από 10/12 μέχρι 10/1. 

Ότι έκανε η Cosmote μέχρι πέρσι και δεν κάνει φέτος,τα κάνει η Nova

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ότι έκανε η Cosmote μέχρι πέρσι και δεν κάνει φέτος,τα κάνει η Nova

Σίγουρα κάτι θα δώσει και η κοσμοτέ. 

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στο λαπτοπ μέσω browser δε μπαίνει. Τουλάχιστον εγώ ακόμη δεν έχω καταφέρει από πουθενά να μπω. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα αλλά δεν με αφήνει να δω λογαριασμούς 

Τώρα με αφήνει να πατήσω στον λογαριασμό αλλά όχι να δω pdf

Screenshot_20231207_172323.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

ήθελα να ήξερα τι θα γίνει με αυτή την εταιρεία; κάθε τρεις και λίγο πέφτει το συστημα;;

iPhone 14 Pro, iOS 1.7.1.2

Δουλεύει κανονικά όλα οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

ήθελα να ήξερα τι θα γίνει με αυτή την εταιρεία; κάθε τρεις και λίγο πέφτει το συστημα;;

Επειδή θυμάμαι και τα ζόρια που τραβήξαμε με την θεωρητικά ευκολότερη συγχώνευση Vodafone-Cyta, εγώ προσπαθώ να είμαι υπομονετικός 🙂

Τουλάχιστον κάνουν βήματα προς τα εμπρός, μεταξύ άλλων δημοσίευσαν και οδηγίες ρύθμισης εξοπλισμού από τον χρήστη, οπότε λογικά αναμένουμε σύντομα εξελίξεις και σε αυτό το μέτωπο:
https://nova.gr/upload/editor/pdf-documents/diepafes-texnika-xarakthristika-eksoplismwn_.pdf

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minast said:

Επειδή θυμάμαι και τα ζόρια που τραβήξαμε με την θεωρητικά ευκολότερη συγχώνευση Vodafone-Cyta

Η Vodafone τότε επέλεξε να κανει απλά φορητότητα τους πελάτες Cyta και μετά ενσωμάτωσε εξοπλισμό.

Σε αυτή τη περίπτωση δεν γίνεται, τα μεγέθη είναι πολύ μεγάλα οπότε για την ώρα παίζουν μόνο με κοινό billing και από πίσω υπάρχει ελάχιστη σύνδεση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

ήθελα να ήξερα τι θα γίνει με αυτή την εταιρεία; κάθε τρεις και λίγο πέφτει το συστημα;;

Ή αναβαθμίζεται το σύστημα!

Link to comment
Share on other sites

Και φέτος δώρο από τη Nova το EON+ (full pack δηλαδή). Θέαση σε κινητές συσκευές με τον κωδικό που έρχεται σε sms και μπορείτε να προσθέσετε μία τηλεόραση μέσω του link που λαμβάνετε με mail.
Δεν χρειάζεται να είστε συνδρομητής Nova. Αίτηση εδώ και ισχύει από 10/12 μέχρι 10/1. 
Μου έστειλαν κωδικούς, τους έβαλα, και σε tv κ tablet μου βγάζει σε ολα τα κανάλια
"Δεν εισαι εγγεγραμένος σε αυτό το κανάλι"



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, coulis said:

Μου έστειλαν κωδικούς, τους έβαλα, και σε tv κ tablet μου βγάζει σε ολα τα κανάλια
"Δεν εισαι εγγεγραμένος σε αυτό το κανάλι"
emoji848.pngemoji848.png


Tapa
 

Από 10/12 ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Από 10/12 ανοίγει
Σε ευχαριστώ. Μου διέφυγε


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Επιλεγω απλα να κανω το προφιλ μου στο ΕΟΝ, αλλα στο σημειο "φωτογραφια προφιλ" δεν μου βγαζει κατι για να προχωρησει.......
EDIT Οκ επρεπε να πατηθει η φωτο
Ειμαι ετοιμος για αυριο

OptoStyle





Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 11:38 ΠΜ, paanos said:

Και φέτος δώρο από τη Nova το EON+ (full pack δηλαδή). Θέαση σε κινητές συσκευές με τον κωδικό που έρχεται σε sms και μπορείτε να προσθέσετε μία τηλεόραση μέσω του link που λαμβάνετε με mail.

Δεν χρειάζεται να είστε συνδρομητής Nova. Αίτηση εδώ και ισχύει από 10/12 μέχρι 10/1. 

Πολύ καλό δώρο!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν λειτουργεί το "app" της nova. Μέχρι τις αρχές του 2025 τους γίνω να φτιάξουν τη νέα εφαρμογή, την esim, την extra sim, την εξυπηρέτηση και το δίκτυο. Αν μέχρι τότε έχουν τα ίδια χάλια έφυγα για πράσινη. Απαράδεκτοι 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Gv2008 said:

Πάλι δεν λειτουργεί το "app" της nova. Μέχρι τις αρχές του 2025 τους γίνω να φτιάξουν τη νέα εφαρμογή, την esim, την extra sim, την εξυπηρέτηση και το δίκτυο. Αν μέχρι τότε έχουν τα ίδια χάλια έφυγα για πράσινη. Απαράδεκτοι 

Όλοι αυτό περιμένουμε και όχι μόνο για την νόβα αλλά και για τις άλλες σε θέμα δικτύου σε αρκετές περιοχές. 

Οσο για την extrasim αν είναι να βγάλει extrasim και να την κάνει όπως την κατάντησε η Vodafone ας μην βγάλει καλύτερα καθόλου. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Όλοι αυτό περιμένουμε και όχι μόνο για την νόβα αλλά και για τις άλλες σε θέμα δικτύου σε αρκετές περιοχές. 

Οσο για την extrasim αν είναι να βγάλει extrasim και να την κάνει όπως την κατάντησε η Vodafone ας μην βγάλει καλύτερα καθόλου. 

 

1 hour ago, Gv2008 said:

Πάλι δεν λειτουργεί το "app" της nova. Μέχρι τις αρχές του 2025 τους γίνω να φτιάξουν τη νέα εφαρμογή, την esim, την extra sim, την εξυπηρέτηση και το δίκτυο. Αν μέχρι τότε έχουν τα ίδια χάλια έφυγα για πράσινη. Απαράδεκτοι 

Το δίκτυο είναι το σημαντικότερο και θέλουμε από όλες τις εταιρείες να το πράξουν. Επίσης όμως και το app και η esim και η εξυπηρέτηση γενικά το πακέτο υποστήριξης πελατών πρέπει να διορθωθεί στην nova

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εντυπωσιάστηκα με το χριστουγεννιάτικο δώρο της EON TV που ούτε κάρτα ζήτησε, ούτε να είσαι συνδρομητής και έδωσε όλα τα κανάλια δωρεάν! Πόλυ έξυπνη κίνηση, θα κερδίσει πελάτες σίγουρα. 

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...