Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, conan1 said:

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει. 

Εδώ και 2-3 μήνες χάνω μερικές κλήσεις. Οχι πολλές, αλλά μερικές είναι σημαντικές. Είτε δείχνει ανενεργό , είτε δεν καλεί καθόλου, είτε βγαίνει τηλεφωνητής. 

Εχω επικοινωνήσει 2 φορές με την τεχνική υποστήριξη, έκαναν κάτι ρυθμίσεις, αλλά δεν είδα διαφορά.

Καμιά ιδέα; 

🤔

Σου εύχομαι να βρεις τι φταίει. 

Θα έρθει η στιγμή που θα αλλάξεις και κάρτα sim, εάν δεν βρεθεί λύση. 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα, άρχισα να το αντιλαμβάνομαι αρχικά ως "κάποιες χαμένες κλήσεις" μέχρι που άρχισα να παρατηρώ στην οθόνη σε μεγάλη συχνότητα την ένδειξη "μόνο κλήσεις sos" (ή όπως το έγραφε τότε η wind. 

Δεν βρήκα λύση, μετά από φορητότητα και επιστροφή ένα χρόνο αργότερα, δεν είχα πρόβλημα. 

Το πρόβλημα το είχα μόνο με συγκεκριμένο τηλεφωνικό αριθμό, ενώ άλλος λειτουργούσε κανονικά και δίχως πρόβλημα. 

Φυσικά και είχε γίνει αλλαγή κάρτας sim, φυσικά και είχα δοκιμάσει και σε άλλη συσκευή, όπως και η δοκιμή του άλλου τηλεφωνικού αριθμού, ο οποίος λειτουργούσε, έγινε στην κύρια συσκευή μου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, conan1 said:

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει. 

Εδώ και 2-3 μήνες χάνω μερικές κλήσεις. Οχι πολλές, αλλά μερικές είναι σημαντικές. Είτε δείχνει ανενεργό , είτε δεν καλεί καθόλου, είτε βγαίνει τηλεφωνητής. 

Εχω επικοινωνήσει 2 φορές με την τεχνική υποστήριξη, έκαναν κάτι ρυθμίσεις, αλλά δεν είδα διαφορά.

Καμιά ιδέα; 

Πως, δεν υπάρχει δυνατό σήμα, δείχνει ανενεργό και λαμβάνεις κλήσεις μετά ενώ είναι φουλ το σήμα? Το τηλ είναι νέο/παλιό, κάνει καλή επαφή η κάρτα? Ο τηλεφωνητής είναι απαραίτητος? Έρχονται μηνύματα με τις χαμένες κλήσεις? Κάπου έχουμε γράψει ένα μήνυμα για ακύρωση όλων των προωθήσεων. Μήπως και κάπου κάτι έχει μπλοκάρει, 

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Καλά, περιμένετε να δούμε μολις πωληθεί η βονταGR τι θα επενδυσει ο νεος ιδιοκτητης....

Αν, λέμε αν πωληθεί, οι νέοι αγοραστές θα θέλουν να επενδύσουν και αυτοί, οπότε ο ανταγωνισμός θα γίνει μεγαλύτερος. Τη συγκεκριμένη στιγμή ο στόχος είναι η πράσινη.

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, hercoulis said:

Πως, δεν υπάρχει δυνατό σήμα, δείχνει ανενεργό και λαμβάνεις κλήσεις μετά ενώ είναι φουλ το σήμα? Το τηλ είναι νέο/παλιό, κάνει καλή επαφή η κάρτα? Ο τηλεφωνητής είναι απαραίτητος? Έρχονται μηνύματα με τις χαμένες κλήσεις? Κάπου έχουμε γράψει ένα μήνυμα για ακύρωση όλων των προωθήσεων. Μήπως και κάπου κάτι έχει μπλοκάρει, 

Αν, λέμε αν πωληθεί, οι νέοι αγοραστές θα θέλουν να επενδύσουν και αυτοί, οπότε ο ανταγωνισμός θα γίνει μεγαλύτερος. Τη συγκεκριμένη στιγμή ο στόχος είναι η πράσινη.

Δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου ότι κάτι είναι προς πώληση. 
Σε κάθε περίπτωση όταν επενδυει κάποιος (ειδικά σε κορεσμένη αγορά) δεν επενδύει για φιλανθρωπίες αλλά για να βγάλει χρήματα. 

Σημ: Εννοώ Επενδύει= αγοράζει, όχι capex. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Όχι στο μέγιστο κέρδος τους μειώνοντας επενδύσεις υποδομών και  αυξάνοντας τις τιμές για την βιωσιμότητα.

Απλά θέλω να αναφέρω πως ανέβασε τις τιμές στην σταθερή, 24 mbps πήγαν 23€, 50 mbps 26€ ενώ ήταν 23 αυτά και η 100 ήταν 26€ ενώ τώρα 29€. Έδινε και 1 μήνα δώρο νομίζω; Τώρα δεν δίνει.

Οι άλλοι 2 πάροχοι έβγαλαν το 1€ έκπτωση λόγω e-bill και η Nova έκανε αυξήσεις περίπου 3€ σε αυτά τα πακέτα. Βέβαια μετά τις αυξήσεις της Nova τις ακολούθησε και η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοντα στο αλλο μας το σπιτι στην κηφισια εχω δει οτι εχει 2 κεραιες εκκχο της nova μια στα ταξι απο επανω και μια ενα τετραγωνο πιο πανω . Ειναι φυσιολογικο τοσο κοντα να ειναι; ή με την αλλη ; . οι κεραιες εκκχο εκπεμπουνε στο πιατο; που ειναι η κεραια τους; διοτι ενα πιατο βλεπω ; . 

τελος το αλλο κουλο ειναι οτι η μια κεραια κοιταει δεξια απο το σπιτι μας και η αλλη στο αλλο τετραγωνο κοιταει προς τα εμας , αρα η καθε μια απο διαφορετικο σταθμο βασης δεν θα δινει αναμεταδοση ή δινει μονη της; .  . 

η καινουργια εκκχο της nova εδω https://keraies.eett.gr/getDetails.php ( θα δειτε οτι εχει χορηγηση αδειας ραδιοσυχνοτητων σε 4 αρχεια και καποια ειναι της forthnet γιατι;  ) 

Διεύθυνση/ Περιγραφή θέσης

ΚΥΠΡΟΥ 43, ΚΗΦΙΣΙΑ

Κωδικός αριθμός θέσης

2340594

Δήμος

Κηφισιάς

Κωδική ονομασία

UNION COMMERCIAL

Περιφέρεια

Αττικής

Γεωγρ. πλάτος (WGS84)

38.068611

Εταιρία

NOVA Μ.Α.Ε.

Γεωγρ. μήκος (WGS84)

23.814722

Αδειοδοτικό καθεστώς: Δήλωση Εγκατάστασης Κατασκευής Κεραίας Χαμηλής Ηλεκτρομαγνητικής Περιβαλλοντικής Όχλησης

Από τα στοιχεία που τηρούνται στην Ενημερωτική Πύλη προκύπτει ότι, για τη θέση "ΚΥΠΡΟΥ 43, ΚΗΦΙΣΙΑ" στον Δήμο Κηφισιάς Περιφέρειας Αττικής (κωδικός αριθμός θέσης 2340594, κωδική ονομασία "UNION COMMERCIAL") έχει κατατεθεί από την εταιρία NOVA Μ.Α.Ε. δήλωση εγκατάστασης κατασκευής κεραίας (αριθ. πρωτ. 47871/12-05-2022) που εμπίπτει στις διατάξεις της νομοθεσίας για Εγκαταστάσεις Κατασκευών Κεραιών Χαμηλής Ηλεκτρομαγνητικής Περιβαλλοντικής Όχλησης (ΕΚΚΧΟ). 

και η αλλη στα ραδιοταξι εδω  https://keraies.eett.gr/getDetails.php

Διεύθυνση/ Περιγραφή θέσης

ΑΓΙΟΥ ΤΡΥΦΩΝΟΣ 12

Κωδικός αριθμός θέσης

1267723

Δήμος

Κηφισιάς

Κωδική ονομασία

RADIOTAXI KIFISSIA

Περιφέρεια

Αττικής

Γεωγρ. πλάτος (WGS84)

38.068889

Εταιρία

NOVA Μ.Α.Ε.

Γεωγρ. μήκος (WGS84)

23.813611 

Αδειοδοτικό καθεστώς: Δήλωση Εγκατάστασης Κατασκευής Κεραίας Χαμηλής Ηλεκτρομαγνητικής Περιβαλλοντικής Όχλησης

Από τα στοιχεία που τηρούνται στην Ενημερωτική Πύλη προκύπτει ότι, για τη θέση "ΑΓΙΟΥ ΤΡΥΦΩΝΟΣ 12" στον Δήμο Κηφισιάς Περιφέρειας Αττικής (κωδικός αριθμός θέσης 1267723, κωδική ονομασία "RADIOTAXI KIFISSIA ") έχει κατατεθεί από την εταιρία NOVA Μ.Α.Ε. δήλωση εγκατάστασης κατασκευής κεραίας (αριθ. πρωτ. 34921/15-10-2019) που εμπίπτει στις διατάξεις της νομοθεσίας για Εγκαταστάσεις Κατασκευών Κεραιών Χαμηλής Ηλεκτρομαγνητικής Περιβαλλοντικής Όχλησης (ΕΚΚΧΟ).

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
46 minutes ago, VIPdriver said:

Γι'αυτό και την πολεμάνε....

Αυτό είναι ολοφάνερο φίλε μου. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, VIPdriver said:

Γι'αυτό και την πολεμάνε....

Ακούστε λίγο. Η Nova έχει όντως αναπτυχθεί τα τελευταία χρόνια,ιδιαίτερα όμως τον τελευταίο χρόνο. Δεν διαφωνώ σε αυτό το κομμάτι. Γενικά σαν όμιλος η United Group κατάφερε φέτος να μειώσει με στρατηγικές κινήσεις το χρέος της. Παρόλα αυτά τα στοιχεία είναι ελλειπή δεν μας δίνει πολλές διευκρινήσεις για την Nova και επίσης δεν φαίνεται αυτή η αποτύπωση στα μερίδια αγοράς(κινείται στο ποσοστό 20 τοις εκατό εκεί τριγύρω). Συνεπώς για να μην το κουράζω η αλήθεια είναι κάπου στην μέση,ούτε αυτοί που λένε έχει ζημιές ούτε αυτοί που λένε έχει γαματ@ οικονομικά στοιχεία είναι σωστοί σε αυτό που γράφουν. Για να είμαστε απόλυτοι πρέπει να έχουμε περισσότερα στοιχεία για φέτος και τον ενοποιημένο ισολογισμό που λογικά θα βγει του χρόνου

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, οι διαφημίσεις της Nova είναι τέρμα ξενέρωτες. Απλά πετάνε την πληροφορία και τέλος. Καμία πρωτοτυπία για να μείνει στο μυαλό αυτού που τη βλέπει. 
Πια, μόνο οι άλλες εταιρίες κάνουν κάνα σκετσάκι(ας πούμε η Cosmote έκανε αυτό με τους παππούδες, η Vodafone Επισης πρόσφατα έκανε ωραία διαφημιστικά για τις οπτικές ίνες). 
Που πηγαν οι διαφημίσεις της παλιάς Wind; 

Δεν ξερω αν έχουν κατανοήσει εκεί στη Nova πως ειδικά για τα καρτοκινητά, μια καλή διαφήμιση με νεανικά χαρακτηριστικά (τύπου Whatsup/CU) μπορεί να ελκύσει πελάτες. 
Τώρα το κατά ποσό μπορεί στην πράξη μια εταιρεία να ελκύσει, και συνεπως να κερδίσει, νεους (ηλικιακά) πελάτες και φοιτητες, ενώ δεν εχει καν φοιτητικό καρτοκινητο είναι μια άλλη ιστορία. 

Γενικα αυτό που θέλω να πω είναι πως από άποψη Marketing και προώθησης υπηρεσιών, οπισθοδρομεί η νέα διοίκηση. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι η Nova στα νέα unlimited business πακέτα της δίνει Unlimited data σε Ελλάδα και Ε.Ε. και extra sim (!) με 50 GB με ευρώ/μήνα

 

https://nova.gr/epixeiriseis/kiniti-tilefonia/simvolaia-ipiresies/programmata-kinitis

Link to comment
Share on other sites

Αυτή νομίζω υπήρχε ανέκαθεν στα επαγγελματικά. 

Τα φοιτητικά προγράμματα, κατ εμέ δεν έχουν λόγο ύπαρξης. 

Καλά κάνει και δεν έχει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τίτλοι είναι μόνο. 
Η κοσμοτε το ονόμασε προνομιακό, η q έβγαλε πωλητές στους δρόμους και έδιναν νέα νούμερα και τα έλεγαν..φοιτητικά  😄

Και τα δυο παραπάνω 1500’ προς όλους και 1,5 γίγα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, hercoulis said:

Τίτλοι είναι μόνο. 
Η κοσμοτε το ονόμασε προνομιακό, η q έβγαλε πωλητές στους δρόμους και έδιναν νέα νούμερα και τα έλεγαν..φοιτητικά  😄

Και τα δυο παραπάνω 1500’ προς όλους και 1,5 γίγα 

Ακριβώς. 

Οποιος ήθελε έπαιρνε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το διαφημιστικό κομμάτι είναι θέμα καθαρά του συνεργάτη. Η Nova το μόνο που έχει να κάνει είναι να εγκρίνει οποίο της αρέσει από τις προτάσεις που δέχεται. Φίλε μου Παντελή επίτρεψέ μου να διαφωνήσω στο κομμάτι με τα φοιτητικά,καθώς θεωρώ ότι αυτά έχουν την δική του συνδρομητική βάση. Εφόσον έχεις φοιτητικά πρόγραμμα στα σταθερά δεν είναι κάτι δύσκολο να δώσεις και φοιτητικά καρτοκινητά/καρτοσυμβόλαια. Αν έδινε φοιτητικό καρτοκινητό με ανανέωση από 1€ που έχει τώρα το απλό το Free2go θα είχε γίνει ανάρπαστο. Προς το παρόν μόνο το Student του CU είναι ακόμα ελκυστικό σε παροχές

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

τα φοιτητικά,καθώς θεωρώ ότι αυτά έχουν την δική του συνδρομητική βάση

Αυτό ακριβώς εννοώ. 
Οι πιο πολλοί φοιτητες θέλουν φοιτητικά προγράμματα. 
Τώρα το αν συμφέρουν ή όχι αυτό είναι στην κρίση του καθενός. Άλλωστε ο στόχος των φοιτητικών δεν ειναι οι παροχες αλλά οι τιμές.

Στον ανταγωνισμό μπορει ένας φοιτητής με 15€ ανανέωση να πάρει ένα πακέτο που καλύπτει πληρως της ανάγκες του, το οποίο δινει πολυ περισσότερες παροχες από το αντίστοιχο μη φοιτητικό πακέτο του F2g.  IMG_0575.thumb.jpeg.6017912313cd329bafc530667c97ca74.jpegIMG_0576.thumb.jpeg.7c47ddf20717811ccfce7955b76700b5.jpeg

Σχεδόν τριπλάσια GB το φοιτητικό της Vodafone από το Free to go. Αντικειμενικα μιλώντας, ποιο θα επιλέξει ο φοιτητής; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Όλα απεριόριστα και τέλος. Τι να κάνουν στον φοιτητή 2 και 5 gb. 

Οι καιροί άλλαξαν. 

Δεν γενικευω, αλλά ξέρω γονείς που δίνουν 200 € τον μήνα για τσιγάρα και δεν βάζουν 10 € στο κινητό του παιδιού τους. 

Ντροπή 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, p_k said:

Όλα απεριόριστα και τέλος. Τι να κάνουν στον φοιτητή 2 και 5 gb. 

Οι καιροί άλλαξαν. 

Δεν γενικευω, αλλά ξέρω γονείς που δίνουν 200 € τον μήνα για τσιγάρα και δεν βάζουν 10 € στο κινητό του παιδιού τους. 

Ντροπή 

Μωρε εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, απλά μπαίνω στην νοοτροπία των περισσότερων φοιτητών θέλοντας να πω πως πρέπει να γίνουν και αλλά βήματα από την εταιρεία, έτσι ώστε να απευθύνεται σε πιο ευρύ κοινό, σε αυτούς που θέλουν συμβόλαια αλλά και σε αυτούς που θέλουν (φοιτητικά) καρτοκινητά. 

Αυτο που λες για τους γονείς αυτούς είναι κατάντια αλλά υπάρχουν ένα σωρό χειροτερα. 
Μεγαλώνουν παιδια με ένα ταμπλετ και οι γονείς δεν πιάνουν τα playmobil και τα αυτοκινητάκια να παίξουν με τα παιδάκια τους. Έρευνες λένε πως γίνεται λόγω της κούρασης από την καθημερινότητα και λοιπές μπούρδες. 
Μα ποια κούραση; Είμαστε σοβαροι; Ήθελα μια φορά να καταλάβω και γω ποσό κουραστικό είναι να παιζεις με το παιδάκι σου με τα αυτοκινητάκια και με τα playmobil, γιατί 2 χρόνια τώρα εγώ δεν το ένιωσα ποτέ μα ποτε. Ίσα ίσα εμένα αυτό το πλάσμα με κάνει να ξεχνάω τα πάντα και να ξεκουράζομαι. 

Ή το άλλο που πας σε μια παιδική χαρά και κάνουν σαν τρελες οι μαμάδες και οι μπαμπάδες «Μη και πέσει το παιδί». Δηλαδή τι θα πάθει αν φαει και μια σαβούρα ενώ τρέχει;

Τελοσπαντων, επεκτάθηκα πολυ. Ακατάλληλοι πολλοί για γονείς, αυτό είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το λιγκουιτ είναι το καλύτερο για φοιτητές και ας ονομάζουν αυτοί ότι θέλουν φοιτητικό. 
Και το f2go είναι ακόμα πιο ιδανικό για πραγματικά φτωχούς φοιτητές. 
Να ξέρετε όμως ότι οι γονείς θα προτιμήσουν κοσμοτε για το καλύτερο σήμα. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, panos.k2 said:

Αυτό ακριβώς εννοώ. 
Οι πιο πολλοί φοιτητες θέλουν φοιτητικά προγράμματα. 
Τώρα το αν συμφέρουν ή όχι αυτό είναι στην κρίση του καθενός. Άλλωστε ο στόχος των φοιτητικών δεν ειναι οι παροχες αλλά οι τιμές.

Στον ανταγωνισμό μπορει ένας φοιτητής με 15€ ανανέωση να πάρει ένα πακέτο που καλύπτει πληρως της ανάγκες του, το οποίο δινει πολυ περισσότερες παροχες από το αντίστοιχο μη φοιτητικό πακέτο του F2g.  IMG_0575.thumb.jpeg.6017912313cd329bafc530667c97ca74.jpegIMG_0576.thumb.jpeg.7c47ddf20717811ccfce7955b76700b5.jpeg

Σχεδόν τριπλάσια GB το φοιτητικό της Vodafone από το Free to go. Αντικειμενικα μιλώντας, ποιο θα επιλέξει ο φοιτητής; 

Θα διαλέξει CU λόγω παροχών…ξέρω πολλά παιδιά που προτιμούν φοιτητικό καρτοκινητό για να μην έχουν συμβόλαιο. 
Κατα βάση ειτε What’s Up έχουν ειτε CU αλλά πολλές φορές το παίζουν και δικαρτο.

5 minutes ago, hercoulis said:

Νομίζω ότι το λιγκουιτ είναι το καλύτερο για φοιτητές και ας ονομάζουν αυτοί ότι θέλουν φοιτητικό. 
Και το f2go είναι ακόμα πιο ιδανικό για πραγματικά φτωχούς φοιτητές. 
Να ξέρετε όμως ότι οι γονείς θα προτιμήσουν κοσμοτε για το καλύτερο σήμα. 

Ακριβώς, θα προτιμήσουν Cosmote η CU φοιτητικό οι γονείς. Εγώ Κεφαλονιά με Cosmote φοιτητικό κατέβηκα και έκανα και ενα CU για να εκμεταλλεύομαι όλες τις προσφορές.

44 minutes ago, p_k said:

Όλα απεριόριστα και τέλος. Τι να κάνουν στον φοιτητή 2 και 5 gb. 

Οι καιροί άλλαξαν. 

Δεν γενικευω, αλλά ξέρω γονείς που δίνουν 200 € τον μήνα για τσιγάρα και δεν βάζουν 10 € στο κινητό του παιδιού τους. 

Ντροπή 

Θα μου επιτρέψεις να απαντήσω ότι οι γονείς κοιτάνε να έχουν χρήματα για το παιδί τους για να πληρωνουν τα έξοδα τους πρώτα και έπειτα βάζουν 10-12€ κάρτα στο κινητο τους. Από εκεί και πέρα αυτά τα παιδιά πολλές φορές  βάζουν κάθε μήνα κάρτα και τα δεδομένα πάντα τελειώνουν. Και μετά ψάχνουν WiFi ή Hotspot από φίλους.  
Έτσι αποφάσισα να κανω απεριόριστο συμβόλαιο, ώστε να δίνω ενα χ ποσό και να εχω λεπτά και Ίντερνετ παντου.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Γι'αυτό και την πολεμάνε....

Ποιος ακριβώς την πολεμάει;

Εννοεις τους ανταγωνιστές της;

 

By the way,  το super duper επενδυτικό πλάνο που εξαιτίας του θα περάσει πρώτη σε σε 1 χρόνο, είναι τα +15 μυρια στο εννιάμηνο;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nikolas14 said:

Θα διαλέξει CU λόγω παροχών…ξέρω πολλά παιδιά που προτιμούν φοιτητικό καρτοκινητό για να μην έχουν συμβόλαιο. 
Κατα βάση ειτε What’s Up έχουν ειτε CU αλλά πολλές φορές το παίζουν και δικαρτο.

Ακριβώς, θα προτιμήσουν Cosmote η CU φοιτητικό οι γονείς. Εγώ Κεφαλονιά με Cosmote φοιτητικό κατέβηκα και έκανα και ενα CU για να εκμεταλλεύομαι όλες τις προσφορές.

Θα μου επιτρέψεις να απαντήσω ότι οι γονείς κοιτάνε να έχουν χρήματα για το παιδί τους για να πληρωνουν τα έξοδα τους πρώτα και έπειτα βάζουν 10-12€ κάρτα στο κινητο τους. Από εκεί και πέρα αυτά τα παιδιά πολλές φορές  βάζουν κάθε μήνα κάρτα και τα δεδομένα πάντα τελειώνουν. Και μετά ψάχνουν WiFi ή Hotspot από φίλους.  
Έτσι αποφάσισα να κανω απεριόριστο συμβόλαιο, ώστε να δίνω ενα χ ποσό και να εχω λεπτά και Ίντερνετ παντου.

Έκανες την καλύτερη δουλειά 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Έκανες την καλύτερη δουλειά 

Από την ημέρα που το έκανα, ησύχασα με το θέμα τελείωσαν τα δεδομένα και καταλήγω εγώ να κάνω Hotspot σε φίλους. 
Ιδανικό για φοιτητές αν έχουν Laptop μαζί τους και είναι περισσότερες ώρες έξω αντί για το σπίτι. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαβάζω. Παρακαλάνε οι περισσότεροι στο X(πρώην twitter)τα δικαιώματα του Βόλος ΝΠΣ-Ολυμπιακός να τα είχε η Nova. Σε κανένα επεισόδιο που έχει γίνει στο πρωτάθλημα η κάτοχος των δικαιωμάτων δεν έδειξε ούτε μια φάση που ίσως βοηθούσε να βγει και κάποιο συμπέρασμα. Κλείνω όμως το off-topic μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...