Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Χρειάζομαι βοήθεια. Θέλω να βρω το οικονομικότερο πακέτο καρτοκινητής για τις ανάγκες μου. Θα ήθελα 200-300’ προς όλους, το πολύ 50 sms και ~1gb μέχρι 15€. Δεν έχω κάποια προτίμηση σε εταιρεία. Δεν με ενδιαφέρουν φοιτιτικά.
:)
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες αυτά μπορεις να τα εχεις με 10 ευρώ. Απλά διάλεξε την εταιρεία που προτιμάς και κάνε online ανανεώσεις για το δωρεάν internet.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες αυτά μπορεις να τα εχεις με 10 ευρώ. Απλά διάλεξε την εταιρεία που προτιμάς και κάνε online ανανεώσεις για το δωρεάν internet.

 

Μήπως μπορείς να μου πρότεινες πια προτιμάς για τα παραπάνω?

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 1gb για 1 μήνα το καλύτερο είναι το 3g. Και βέβαια το online streaming είναι απαγορευτικό.

Δεν έχει καμία απολύτως σχέση ο όγκος δεδομένων με το αν μπαίνεις μέσω τρίτης ή τέταρτης γενιάς.

1 γίγα θα φας και στις δύο περιπτώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας 1GB θα το φας ειτε με 3η ειτε με 4η γενια.

Επιπλεον,εχει διαφορα στο χρονο καταναλωσης αν εχεις 4G.Απλα στην 3η γενια ειναι ελεγχομενο γιατι οι ταχυτητες ειναι μικρες.Αν εχεις 4G 30Mbps θα τρεχουν πιο γρηγορα ολα.

Edited by Vasileios

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Λοιπόν, έχω εταιρικό συμβόλαιο με 3 γραμμές με την wind, μόλις έληξε και θέλω να ψαχτώ και σε άλλες εταιρίες για να βρώ κάτι ποιο οικονομικό.

Τι μπορώ να κάνω για να τους ''πάρω'' μια καλή προσφορά??

Είμαι ανοιχτός σε όλα...και να αλλάξω πάροχο, και να παραμείνω wind, και να σπάσω το εταιρικό και να έχω 3 ανεξάρτητες γραμμές ακόμα και να πάω σε καρτοκινητό.

Όλα αυτά αρκει να πέσω από το 100αρικο σύνολο που δίνω τώρα και δεν έχω και τρελές παροχές.

 

Υ.Γ. Οι προσφορές που μου δίνουν τώρα όταν με καλούν από καταστήματα ή τηλεφωνικώς από τις ίδιες τις εταιρίες (π.χ.13818) είναι αστείες...

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρον

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! τις τελευταίες μέρες έχω ένα πρόβλημα με ένα συγκεκριμένο νούμερο από το εξωτερικό.

Με λίγα λόγια μπορούσα να καλέσω κανονικά το νούμερο και μετά με έπαιρνε πίσω η φίλη μου. Για πολύ καιρό δεν το χρησιμοποιήσαμε. Κάποιους μήνες αργότερα προσπάθησα να της χτυπήσω αναπάντητη στο νούμερο της και όταν πάτησα το call έδειχνε κανονικά το όνομα αλλά ο ήχος που κάνει όταν καλεί δεν υπήρχε. Προσπάθησα να την καλέσω και από άλλα νούμερα αλλά πάλι το ίδιο. Όταν της το είπα μου είπε πως δεν της είχε έρθει τίποτα από call log ούτε μήνυμα ούτε ειδοποίηση. Επίσης μου είπε πως όταν προσπάθησε να με πάρει εκείνη μου είπε πως καλούσε αλλά σε μένα δεν ερχόταν τίποτα ούτε πως με πήρε ούτε τίποτα. Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε με το τι είναι το πρόβλημα και πως να το λύσω ; Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αρκετό χρόνο ομιλίας στο κινητό σου; (αν είναι καρτοκινητό) Για πιά χώρα πρόκειται ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ελεύθερα να απευθηνθείς στις άλλες 2 εταιρείες και να ψάξεις για προσφορά.

Αν δεις ότι δεν σε συμφέρει , κάνε αίτηση αλλαγής σε καρτοκινητό.

Συνήθως θα σου κάνουν κάποια καλή προσφορά μετά από τέτοια αίτηση .

Με το νέο καθεστώς φορητότητας θα βρεθείς σε άλλη εταιρεία πολύ γρήγορα χωρίς να π0ρολάβουν να κάνουν αντιπροσφορά

Οπότε μην το επιχειρήσεις αν δεν σε συμφέρει πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αρκετό χρόνο ομιλίας( Επίσης έχω κάποια λεφτά στην κάρτα). Και η φίλη μου πήγε στους γονείς τις στην Αίγυπτο . Οπότε βρίσκεται στην Αίγυπτο τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το πού βρίσκεται η φίλη σου, αλλά το σε πιά χώρα καλείς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το πού βρίσκεται η φίλη σου, αλλά το σε πιά χώρα καλείς.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση είναι να καλέσεις της εξυπηρέτηση πελατών και να αναφέρεις ότι οι κλήσεις προς Αίγυπτο δεν ολοκληρώνονται ( μην τους πεις για αναπάντητες βέβαια)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γίνεται; Στικάκι usb της Wind που να βάλω κάρτα sim 4G της Cosmote θα δουλέψει για να το βάλω στο laptop μου;

 

Ακριβώς αυτό το θέμα αντιμετωπίζω με το huawei C3531 της wind, θα δουλέψει;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Huawei κιατέβασε το mobile Partner από το παρακάτω link και θα δουλέψει.

http://modemsolution.com/?wpfb_dl=202

Εγώ το δουλευω με το Ε3131 και παίζει ακόμα και με Vodafone U.K.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα αυτό θα τρεξεί σε mac osx ;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνεις κάτι για το download . Δωρεάν είναι . Οπότε μπορεις να δοκιμάσεις αν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για οποιον ενδιαφερεται, πριν λιγο πληροφορηθηκα πως η φορητοτητα προς Wind-Q για ολο τον Αυγουστο θα ειναι δωρεαν. Δεν υπαρχει το τελος των 30 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται ηδη απο τα site με μονο κοστος την συνοδευτικη καρτα ανανέωσης των 10€.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...