Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:( Μόλις με ενημέρωσαν από την ΤΙΜ ότι τα κινητά της Ericsson έχουν πρόβλημα με το mobile TV και δεν μπορούν να παίζουν

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :(((((((((((((((((((((((

Πρώτη απαγοήτευση

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ.Εγώ mad θα έβαζα αν ήταν.Ναι για ταξίδι είναι καλό αλλά κάθε φορά που πέφτει το σήμα τσουπ ευρώ;

πιο πιθανό είναι να σου πέσει από μπαταρία :p όπως σου ξαναείπα λίγη υπομονή.το έχει πει η ΤΙΜ στην sony ericsson και περιμένουν τις αναβαθμίσεις για την υποστήριξη του mobile tv :O για το Κ750 πρέπει να είναι οκ η αναβάθμιση,για το Κ500 who knows;τελικά αν η sony ericsson κωλυσιεργεί μπορεί να δούμε και καμιά αλλαγή πλατφόρμας streaming στην ΤΙΜ :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

exw xasei thn mpala.mporei kapoios na me voh8hsei kaneis sxetika me to mobile tv?

exw to SE K700i kai den xerw pws na mpw sto wap!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα της ΤΙΜ λέει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ πως πας για το κάθε μοντέλο

Το κακό είναι ότι απ'ότι κατάλαβα έχουν κάτι προβληματάκια με τα κινητά Ericsson

Link to comment
Share on other sites

:( Μόλις με ενημέρωσαν από την ΤΙΜ ότι τα κινητά της Ericsson έχουν πρόβλημα με το mobile TV και δεν μπορούν να παίζουν

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :(((((((((((((((((((((((

Πρώτη απαγοήτευση

Άντε να δούμε πόσο θα τους κάνει να το φτίαξουν!!!

 

 

 

Πάντως έχω μια απορία...

 

Συνδέεσαι μέσω GPRS και ο μέσος ρυθμός μετάδοσης για να παρακολουθείς κάποιο κανάλι είναι γύρω στα 4 Kb!

 

Αν π.χ παρακολουθείς ένα κανάλι για 1 ώρα...

 

60 λεπτά * 60 δευτερόλεπτα * 4 Kb =14.400 Kb την ώρα με κόστος 1€ + 19% ΦΠΑ

 

Αν τώρα συνδεθείς μέσω GPRS Wap και κάνεις περιήγηση σε διάφορα sites, για τα 14.400 Kb έχουμε...

 

14.400 Kb * 0,01€ (η χρέωση για το GPRS ανά Kb) = 144€ + 19% ΦΠΑ

Μήπως μας τον "πιάνουν" γερά, με τις εξωφρενικές τιμές που έχουν για την πλοήγηση σε wap sites;;;

 

Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει λογική στη παραπάνω κοστολόγηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Μα τί λεμε;;Εγώ έχω 6230i κ 3.30 έκδοση.Πώς βλέπω τηλεόραση κανονικότατα; Το γράφω κ πιό πάνω!

εγώ πάντως drkaltsas έχω μεγάλο πρόβλημα.Μου λέει "μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου" και άλλα χαζά.Μέσω wap επιλέγεις το link;Εγώ τα βάζω απευθείας,μήπως τελικά φταίει αυτό;ά και κάτι άλλο: τις ρυθμίσεις wap τις έχει περάσει χειροκίνητα;γιατί από ότι βλέπω μέσα από το site της ΤΙΜ χρησιμοποιεί HTML client.Εγώ έχω τις Αυτόματες!να τα διαγράψω όλα και να τις περάσω πάλι;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως drkaltsas έχω μεγάλο πρόβλημα.Μου λέει "μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου" και άλλα χαζά.Μέσω wap επιλέγεις το link;Εγώ τα βάζω απευθείας,μήπως τελικά φταίει αυτό;ά και κάτι άλλο: τις ρυθμίσεις wap τις έχει περάσει χειροκίνητα;γιατί από ότι βλέπω μέσα από το site της ΤΙΜ χρησιμοποιεί HTML client.Εγώ έχω τις Αυτόματες!να τα διαγράψω όλα και να τις περάσω πάλι;

Εγώ μπαίνω απο το Μενού-Πολυμέσα-Αναπαραγωγή-Σελιδοδείκτες, όπου έχω αποθηκεύσει την σελίδα ΤΙΜ Mobile Tv. Διαλέγω το κανάλι που θέλω και παίζει. Παλιότερα έκανα το λάθος να δοκιμάζω κατ' ευθείαν απο την επιλογή Ιστός, αλλά δεν μπαίνεις απο εκεί. Όσο αναφορά τις ρυθμίσεις, καλύτερα διέγραψε τες, πάρε ένα τηλ. στο 1231 κ βάλε τις ρυθμίσεις όπως θα σου πουν τα παιδιά απο εκεί, όπως έκανα και εγω!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι στα εταιρικά πακέτα υφίσταται avantage; Αν ναι αφορά κάθε γραμμή ξεχωριστά ή το σύνολο του λογαριασμού ΒΒΕST; γιατί το σύνολο είναι 180Ε το μήνα(4 συνδέσεις) και δε μου έχει έρθει τίποτα :O

Έχω μία εντύπωση πως το Avantage δεν ισχύει για τα εταιρικά πακέτα!

Link to comment
Share on other sites

1)Τελικά με έβαλαν στο πρόγραμμα αλλα δε μου εστειλαν κάρτα.Πειράζει αυτό;

 

2)Λέει:"Πόντοι που έληξαν": 0

Τι σημαίνει αυτό; Μετά απο πότε λήγουν;

 

3)Έχει αναφερθεί ότι αν μπεις στο avantage τότε δε βγαίνεις αν πέσεις κάτω απο τα 45ευρώ. Ισχύει ακόμα και αν δεν ξανα κάνω σχεδόν ποτέ πάνω απο 45;

 

4)Την αντιστοίχιση των πόντων με δώρα που μπορώ να τη βρω;

 

ευχαριστώ

αντρε

Οι πόντοι, αρχίζουν κ λήγουν μετά απο 3 χρόνια, δλδ εάν τον Ιανουάριο του 2006 έχεις 1000 πόντους κ τον αντίστοιχο μήνα του 2009 έχεις 3000 κ δεν ''φας'' τους 1000 παλιούς πόντους, τους χάνεις. Κάπως έτσι..! Η κάρτα αργεί, κυρίως λόγω ΕΛ.ΤΑ! Εάν κάνεις 45άρια, μη φοβάσαι τίποτα! Την λίστα με τα δώρα, θα την βρείς στην επιστολή που πρέπει να σου έχουν στείλει με την κάρτα. Αλλά καλύτερα κάνε ενα τηλέφωνο στο 1211 κ ρώτα εάν σου την έχουν στείλει.. Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εντύπωση πως το Avantage δεν ισχύει για τα εταιρικά πακέτα!

 

Ναι δεν υφίσταται avantage.μάλιστα πήγα σε κατάστημα ΤΙΜ και μου έδωσαν μια πολύ ωραία απάντηση: "To avantage των εταιρικών πακέτων είναι οι επιδοτήσεις τους" :D very good...τουλάχιστον περιμένω καμιά καλή επιδότηση μπας και καθίσω στην ΤΙΜ(όχι όπως φαντάζονται τα πονηρά μυαλά :p )

Link to comment
Share on other sites

isxyei isxyei xaxaxxa. an kai stin anaeosi sto 1268 meta mou eipe ypolipo 30, kapaki pira to 1269 kai mou eipe 60. alla oxi kai 1000 defterolefta!!!!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Kανένα νέο από το EDGE της ΤΙΜ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kανένα νέο από το EDGE της ΤΙΜ;

 

είναι νομίζω εν αέρα.δεν έχει το siemens M65 edge να το δοκιμάσεις; :O Το θέμα είναι η χρέωση.Δεν είναι τυχαίο ότι με το Ν6230i βλέπεις πολύ καλύτερα τηλεόραση από το K500.edge,edge,edge :shifty:

Link to comment
Share on other sites

είναι νομίζω εν αέρα.δεν έχει το siemens M65 edge να το δοκιμάσεις; :O Το θέμα είναι η χρέωση.Δεν είναι τυχαίο ότι με το Ν6230i βλέπεις πολύ καλύτερα τηλεόραση από το K500.edge,edge,edge :shifty:

Δηλαδή δίνει EDGE με τις χρεώσεις του GPRS;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kai to 9500 pou exw ypotithetai exei Edge alla den glepw diadora stis taxythtes apo ta ypoloipa kinhta mou...Mallon tha prepei na perimenoume akoma....

από ότι έχω καταλάβει δεν έχει ενεργοποιηθεί σε όλες τις apn.Μάλλον στο MTV αλλά με κάθε επιφύλαξη γιατί σε κινητά που έχουν edge φαίνεται πολύ καθαρότερα και δεν κολλάει καθόλου.Επιπλέον το edge δε σημαίνει απαραίτητα μόνο egprs αλλά και ecsd :p Πράγματι όμως στο surfing δεν έχει διαφορά,μόνο στο MTV αν δεν είναι ιδέα μου(k750vs6230i)

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

από ότι έχω καταλάβει δεν έχει ενεργοποιηθεί σε όλες τις apn.Μάλλον στο MTV αλλά με κάθε επιφύλαξη γιατί σε κινητά που έχουν edge φαίνεται πολύ καθαρότερα και δεν κολλάει καθόλου.Επιπλέον το edge δε σημαίνει απαραίτητα μόνο egprs αλλά και ecsd :p Πράγματι όμως στο surfing δεν έχει διαφορά,μόνο στο MTV αν δεν είναι ιδέα μου(k750vs6230i)

H alitheia einai pws den katalanainw akrivws ti theleis na peis..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δωσει στην αγορα την υπηρεσια ουτε εχει αναφερθει τιποτα για το ποτε θα ειναι ενεργη απο το δικτυο,ειτε το παρεχει η εκαστοτε συσκευη ειτε οχι δεν ΠΑΙΖΕΙ!!!!!Οποτε περιμενουμε!!!!
Try Me
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δωσει στην αγορα την υπηρεσια ουτε εχει αναφερθει τιποτα για το ποτε θα ειναι ενεργη απο το δικτυο,ειτε το παρεχει η εκαστοτε συσκευη ειτε οχι δεν ΠΑΙΖΕΙ!!!!!Οποτε περιμενουμε!!!!

είχαν πει ότι εμπορικά θα το δώσουν τελευταίο εξάμηνο του 2005.έχει περάσει το πρώτο δήμινο του εξαμίνου αλλά τίποτα :mad: Η αντικατάσταση του εξοπλισμού προχωρά σχετικά γρήγορα αλλά πάλι αργούν...beta testers υπάρχουν στο δίκτυο(πανελλαδικά) αλλά εφόσον δεν έχει ανταγωνιστές δεν τη νοιάζει πότε θα ρίξει την υπηρεσία στην αγορά.Πάντως κατα πληροφορίες μου έχει ενεργοποιηθεί σαν ecsd(data call) και όχι σαν egprs αλλά δε μπορώ να καταλάβω το γιατί.χώρο στο δίκτυο θα άφηνε. Αναμονή λοιπόν 4 μήνες.Αν πάλι δε βγει η υπηρεσία μάλλον δε βλέπουμε edge(σε όλο του το μεγαλείο :blink: )

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

re paidia an kai perase h prosfora ego thn amartia mou 8a thn po...

mou eixe er8ei to sms,aksiopihsa thn prosfora diplasiasthke mia 30ara karta pou phra,kai meta apo 2-3 meres mou ksanahr8e sms kai ekana ta idia :)

paizei na egine la8os?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

re paidia an kai perase h prosfora ego thn amartia mou 8a thn po...

mou eixe er8ei to sms,aksiopihsa thn prosfora diplasiasthke mia 30ara karta pou phra,kai meta apo 2-3 meres mou ksanahr8e sms kai ekana ta idia :)

paizei na egine la8os?

Σε καλο δρομο εισαι! ευγε! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...