Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα αλλαξε καρτα φιλε

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλησπερα..

χρειαζομαι λιγο τα φωτα σας γιατι ειμαι αρκετα φουντωμενος.

Πριν κανα χρονο ανανεωσα μεσω τηλεφωνου για 4-5ο συνεχομενο χρονο το συμβολαιο με την κυρια Wind.

Ειχα κανει αιτηση φορητοτητας την οποια εν τελη δεν εκανα γιατι μου προσφερε η wind τα εξης.

750mb addon στο κινητο και -8 ευρω στο σταθερο.

ξαφνικα ανοιγω τον φακελο σημερα και βλεπω αυτες οι εκπτωσεις εχουν κοπει ενω δεν επρεπε..

παιρνω τηλεφωνο 1280 και μιλαω με ενα τυπο που μου λεει καμια προσφορα δεν ειναι αοριστου χρονου.

του λεω θα κανω διακοπη η θα το κανω καρτα και μου λεει κανενα προβλημα.

απλα θα πρεπει να πληρωσετε το ποσοστο της επιδοτησης που εχετε λαβει...το ποσο των 200ευρω!!!

το συμβολαιο μου ληγει τον 10ο μηνα και δεν εχω λαβει καμια επιδοτηση.

αυτος θεωρει επιδοτηση και την εκπτωση η την τηλεφωνικη συμφωνια.

 

Τι μπορω να κανω για αυτο το θεμα...εχω βιδωσει με ολους τους εκει.. θελω να φυγω να το κανω καρτα. και το σταθερο οπουδηποτε αλλου.

 

οτι πληροφορια θελετε μπορω να σας δωσω αν καπου ημουν ελλειπης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάνει 18μηνη σύμβαση με έκπτωση αντί επιδότησης ???

Αν ναι και αν η έκπτωση ήταν ετήσια (η έκπτωση είναι η επιδότηση σε τέτοιες περιπτώσεις), τότε ίσως έχει δίκιο η κυρία.

Βέβαια θα έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει για αυτά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάνει 18μηνη σύμβαση με έκπτωση αντί επιδότησης ???

Αν ναι και αν η έκπτωση ήταν ετήσια (η έκπτωση είναι η επιδότηση σε τέτοιες περιπτώσεις), τότε ίσως έχει δίκιο η κυρία.

Βέβαια θα έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει για αυτά...

Το συμβόλαιο ναι ηταν 18μηνο και οι εκπτώσεις κοπηκαν στον ενα χρονο. Χωρις καμια ενημέρωση βεβαια. Οταν λεμε συμβολαιο οχι υπογραφες κλπ. Απλα στο τηλεφωνο. Εκει που φουντωνω ειναι που λεει θα σας ερθει 200ευρω προορη διακοπή. Τρεις μηνες που περιμενα να μου βάλουν την vdsl και την πληρωνα κανονικα; δεν μπορω να ζητήσω πιστωτικο για αυτη την καθυστέρηση που πληρωνα; ηδη εχω κανει αιτηση φορητοτητας στην cyta και αυριο θα κανω καρτα το κινητο. Δεν πρόκειται να πληρωσω κανενα ποσο προς την συγκεκριμένη εταιρια πια. 7 χρονια τυπικος συνδρομητης της.

 

Αυτο το πράγμα με τις προσφορες που κόβονται και αρχιζουν και χρεώνουν χωρίς καμια ενημερωση ειναι πολυ κακο χουι όλων των εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε συμβολαιο οχι υπογραφες κλπ. Απλα στο τηλεφωνο.

Καποιους σαν κι εσενα ψαχνουν,για να βγαζουν το μεροκαματο.Ακου "συμβολαιο" απο το τηλεφωνο...χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαααααα....

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και ο πατέρας μου, αλλαξα με εταιρια cyta και φυσικά και αριθμό και αστους να τραγουδια, μετα απο 4 μηνες σταματάνε και τα τηλεφωνα τα ενοχλητικα, τους ειπα αν και οποτε θέλετε μπορειτε να με πάτε δικαστικα να δουμε ποιος εχει δικιο, ούτε τελικο λογαριασμό δεν εστειλαν!!!!!!!

Μηπως φοβηθηκαν μηπως το χρεισημοποιησω σαν αποδεικτικο στοιχειο;;;;;;;

Χαχαχαχαχαχαχα Χαχαχαχαχαχαχα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Οπως σας είπα, εχω κανει ηδη αίτηση φορητοτητας με το ατομο στην cyta μιλησα αρκετη ωρα και τελικα εκλεισα με 24 ευρω 35mbps για δωδεκαμηνο που στην ουσια ειναι 26,5 μαζι με τέλη ενεργοποίησης 30ευρω. Δεν σου λενε ομως οτι τα 24 ευρώ δεν είναι η φιξ τιμή... Ειναι απλα προσφορα που ισχύει για ενα χρονο μετα ειναι 30. Δηλαδη τα βλεπετε? λαμογακια ολοι. Στη ζουλα δήθεν ανταγωνιστικες τιμες. Βεβαια επειδή ηθελα δωδεκαμηνο υπεγραψα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς ποιό Skroutzμάγαζο δίνει κινητά με επιδότηση Wind;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα το birdphone. Μέχρι πέρυσι το έκανε σίγουρα γιατί είχα πάρει κινητό με αυτό τον τρόπο από το συγκεκριμένο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή στην επαρχία έχει ακόμα σοβαρό πρόβλημα η Wind (σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες),

και κάποιες κεραίες εκπέμπουν ακομα σε GPRS (και κάποιες σε EDGE),

μήπως γνωρίζετε κάποιο android app που να "καρφώνει" το κινητό σε συγκεκριμένη κεραία (αυτή του EDGE)?

 

Με το G-Mon γνωρίζω την κεραία αλλά πρέπει να έχω το κινητό σε συγκεκριμένη θέση και προσανατολισμό στο μπαλκόνι (κάτι που δε γίνεται το χειμώνα) και μέσα στο σπίτι "πιάνει" μόνο την κεραία με το GPRS (κάτι που δεν θέλω) λόγω αυξημένης ισχύος σήματος dBm.

Δοκίμασα το AutomateIt αλλά μόνο ενημερώνει για αλλαγή κεραιας, δεν "καρφώνει" το κινητό σε 1 κεραία.

Πώς μπορεί να γίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Η επικοινωνία σου περνά σε άλλο επίπεδο!

 

Στο πλαίσιο εκσυγχρονισμού του δικτύου, η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων με υψηλή ευκρίνεια (HD voice) για τους συνδρομητές της WIND είναι γεγονός από τις αρχές του 2014.

 

Μέσω αυτής της λειτουργίας η επικοινωνία περνάει σε άλλο επίπεδο, εξαλείφοντας ουσιαστικά οποιονδήποτε ενοχλητικό θόρυβο κατά την διάρκεια της συνομιλίας , προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας.

 

Η WIND προσφέρει αποκλειστικά δυνατότητα HD Voice στο 100% του 2G δικτύου (ή 98% 2G πληθυσμιακής κάλυψης) της εταιρίας και στο μεγαλύτερο μέρος του 3G δικτύου (57% πληθυσμιακή κάλυψη).

 

Βασική προϋπόθεση για να απολαύσει κάποιος κλήσεις με υψηλή ευκρίνεια είναι να χρησιμοποιεί συσκευές που υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία. H WIND μέσω των καταστημάτων της προσφέρει μια ευρύτατη γκάμα συμβατών συσκευών που ξεκινούν από €89.

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/hd-voice-sti-wind/

Ειλικρινά δεν ήξερα ότι η wind έχει hd voice είδατε διαφορα στην ποιότητα συνομιλίας...?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η επικοινωνία σου περνά σε άλλο επίπεδο!

 

Στο πλαίσιο εκσυγχρονισμού του δικτύου, η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων με υψηλή ευκρίνεια (HD voice) για τους συνδρομητές της WIND είναι γεγονός από τις αρχές του 2014.

 

Μέσω αυτής της λειτουργίας η επικοινωνία περνάει σε άλλο επίπεδο, εξαλείφοντας ουσιαστικά οποιονδήποτε ενοχλητικό θόρυβο κατά την διάρκεια της συνομιλίας , προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας.

 

Η WIND προσφέρει αποκλειστικά δυνατότητα HD Voice στο 100% του 2G δικτύου (ή 98% 2G πληθυσμιακής κάλυψης) της εταιρίας και στο μεγαλύτερο μέρος του 3G δικτύου (57% πληθυσμιακή κάλυψη).

 

Βασική προϋπόθεση για να απολαύσει κάποιος κλήσεις με υψηλή ευκρίνεια είναι να χρησιμοποιεί συσκευές που υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία. H WIND μέσω των καταστημάτων της προσφέρει μια ευρύτατη γκάμα συμβατών συσκευών που ξεκινούν από €89.

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/hd-voice-sti-wind/

Ειλικρινά δεν ήξερα ότι η wind έχει hd voice είδατε διαφορα στην ποιότητα συνομιλίας...?

 

Έχει αναφερθεί ξανά ότι η Wind έχει το HD Voice εδώ και αρκετούς μήνες. Προσωπικά χρησιμοποιώ το iPhone 6 και μερικές φορές βλέπω διαφορά και άλλες όχι....Πάντα με φουλ σήμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ήμουν πελάτης στη wind στο σταθερό μου κ μετα έχασα τη δουλεια μου αδυνατούσαν να πληρωσω, οποτε τους ζήτησα διακανονισμό και αρνήθηκαν επειδή είμαι καινούριος πελάτης!!!Οποτε απενεργοποίηση τη γραμμή,άλλαξαν τηλ κ εταιρεια αφού δεν εβρησκα λύση εφόσον δεν δέχτηκαν τπτ!Το οφειλόμενο είναι 240Ε.Προχθες όμως,μετα απο 6 μήνες, βρήκαν το τηλ της γιαγιάς μου (86χρ!!!)και την πήραν τηλ αλλά δεν της ειπαν τίποτα,μονο οτι προκυτε για δικο μου θέμα απο δικηγορικό γραφείο. Η γιαγιά μου,μου έδωσε το τηλ τους που είδε γραμμένο στη οθόνη της.Τους πήρα τηλ κ έτσι έμαθα οτι είναι της wind. Η δικηγόρος μου είπε οτι πρεπει να πληρωσω σε 2 δόσης, αλλά εγώ μεγαλώνω μονη το παιδι μου κ δεν μπορώ, κ είναι αδύνατον να βγάλω το ψωμί απτό στόμα του παιδιού μου επειδή η wind τρελάθηκε!! Εγώ ανέφεραν στη δικηγόρο οτι είχα ζητήσει διακ\μο αλλά αρνήθηκαν.Αυτή μου είπε οτι μέχρι της 4 Μαϊου 2015 πρεπει να καταθεσω σε καταστημα 120Ε κ να την πάρω τηλ για τα υπόλοιπα... έχω τρελαθεί κ φοβάμαι... Δεν χρωστάω πουθενά αλλού, αλλά έχω ακούσει τοσα για την wind που κοντευω να τρελαθω! Μπορούν να μου κανουν κατάσχεση κάπου? Τι να κάνω?Πως να το χειριστω? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ...Ευχαριστώ. Μαρία.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'ολα μη στεναχωριέσαι.

Αν δεν έχεις κάποιον γνωστό δικηγόρο να σου μιλήσει για τα δικαιώματα σου, μπορείς να επικοινωνήσεις με τον συνήγορο του πολίτη. Βρήκα επίσης αυτό το νήμα εδώ.

H Wind βγαζει σε πλειστηριασμο σπιτι για ωφειλη 230 ευρω??

Όχι για να σε τρομάξω, αφού τελικά δεν έγινε αυτό που γράφει ο τίτλος. Απλά να διαβάσεις το νήμα. Θα ήταν όμως πιό ευχάριστο κάποιος φίλος εδώ που γνωρίζει πραγματικά τι ισχύει για αυτά τα ποσά οφειλών, να επικοινωνήσει μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση. :) Ξέχασα να αναφέρω,οτι τον Οκτώβρη με πήραν τηλ να με ενημερώσουν οτι γίνονται κλήσης υψηλής χρέωσης απο το σταθερό μου...Δεν πήγα α ζητησω αναλυτικό λογμο όμως, δεν είχα χρόνο να περάσω απο κατάστημα. Εγώ δεν έχω κανει ποτε τέτοιες κλήσης, Ρώτησα τον συντροφο μου κ μου είπε το ίδιο, μονο δλδ μια κλήση που κάναμε για ενα παιχνιδι στη Μενεγάκη :Ο αλλά αποκλείεται να είναι 140Ε!!! Ρώτησα την κόρη μου 5,5χρ κ εννοειτε όχι κ αυτή. Ηταν ο λογαριασμός 140Ε!!Τρελάθηκα κ απο τότε τους ζήτησα διακανονισμό αλλά αυτοί δεν δέχτηκαν επειδή ήμουν νεος πελάτης!Οποτε μαζεύτηκαν τα πάγια κ είναι σύνολο τελικο 240Ε!! Μπορω να ζητησω αναλυτικό λογ/μο τώρα η είναι αργά?ΔΕΝ έχω κανει τέτοιες κλήσης ύψος 140Ε, άλλωστε δουλεια ήμουν κ η κόρη μου σχολείο.Διάβασα το άρθρο σας, αλλά κ παλι φοβάμαι...
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει δεν είχα χρόνο να περάσω από το κατάστημα και έτσι άφησα την οποιαδήποτε οφειλή να τρέχει και έτσι απλά άλλαξα εταιρεία σταθερής ;;; Τι θα πει με ενημέρωσαν ότι από το σταθερό μου γίνονταν κλήσεις υψηλής χρέωσης και εγω δεν το έψαξα περαιτέρω το θέμα γιατί δεν είχα χρόνο ;;; Ρώτησες αν σου κάνουν κατάσχεση, αλλά δεν μας είπες αν έχεις κάποιο περιουσιακό στοιχείο για να σου κάνουν κατάσχεση. Επίσης κάλεσε μια δικηγόρος στην γιαγιά σου αλλά δεν μας διευκρίνησες αν τηλεφώνησε από το δικηγορικό της γραφείο ή από Εταιρεία Ενημέρωσης οφειλετών για ληξιπρόθεσμες απαιτήσεις. Δεν μας είπες αν καταγράφηκε η συνομιλία σου ή οχι όταν εσυ κάλεσες το νούμερο πίσω. Μας είπες ότι ήσουν νέα συνδρομήτρια αλλά δεν μας είπες πόση διάρκεια είχε η σύμβαση παροχής υπηρεσιών, ήταν 12μηνη,24μήνη, πόση από αυτή την διάρκεια είχες καλύψει, πως ακριβώς έγινε η διακοπή της τηλεφωνικής σου γραμμής, μονομερώς από την Wind λόγω οφειλών και αν ναι ακολουθήθηκε η νόμιμη οδός, σε ενημέρωσαν δηλαδή εγγράφως και δεν εννοώ να αναγράφεται απλώς ότι οφείλεις τον προηγούμενο λογαριασμό στον επόμενο ή σε ενημέρωσαν μόνο τηλεφωνικώς ότι οφείλεις το τάδε ποσό ή το ζήτησες εσυ αφου πρώτα είχε γίνει αοριστού η σύμβαση σου με την wind ;;;

 

Επειδή είπες ότι έχασες την δουλειά σου και έχεις ένα ανήλικο τέκνο κάτω από την επιμέλεια σου, αν έχεις τεκμαρτό εισόδημα ή πραγματικό εισόδημα για το έτος 2014 - εισοδήματα του 2013, περίπου 5.000 - 5.200 ευρώ ετησίως, αυτό φαίνεται από το εκκαθαρστικό της φορολογικής σου δήλωσης, δικαιούσαι παροχή νομικής βοήθειας από το κράτος, δηλαδή δικαιούσαι δικηγόρο χωρίς να τον πληρώσεις το παραμικρό και επειδή βλέπω ότι είσαι από Θεσσαλονική, θα πας στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονικής, στον δεύτερο όροφο στο γραφείο 214 των Ασφαλιστικών Μέτρων Μονομελούς και εκει θα αιτηθείς δικηγόρο για εξωδικαστική επίλυση της διαφοράς και μεταγενέστερα και για κατάθεση ανακοπής κατά της ενδεχόμενης διαταγής πληρωμής που θα πετύχει να εκδώσει η δικηγόρος που συνεργάζεται με την Wind. Να φέρεις μαζί σου φωτοτυπία ταυτότητας, εκκαθαριστικό εφορίας οικ.ετους 2014, το Ε3 που είναι για τα ακίνητα, ενδεχόμενη κάρτα ανεργίας και αίτηση που θα την παραλάβεις από τον 4ο όροφο του ιδίου κτηρίου (Δικαστικού Μεγάρου) όπου βρίσκεται και στεγάζονται τα γραφεία του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονικής.

 

Και να μην φοβάσαι και αγχώνεσαι για τίποτα, ακόμα και να πετύχει και να εκδώσει Διαταγή Πληρωμής εις βάρος σου θα έχεις την δυνατότητα δια μέσου του δικηγόρο σου να ασκήσεις ανακοπή κατά της Διαταγής Πληρωμής και θα βρεθεί τρόπος να πληρώσεις την πραγματική οφειλή σου. Εννοείται φυσικά ότι εσυ μέχρι τις 04.05 δεν πληρώνεις τίποτα αν δεν συννενοηθείς με τον δικηγόρο σου.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ότι είναι τοσο ευκολο να φτασουν σε κατασχεση , αρκει να δειξεις κι εσυ καλη πιστη.

Τι εννοω......

Διακανονισμο μην περιμενεις. Καμια από αυτές τις εταιριες δεν κανει. Αν παρεις επισημα εσυ την εταιρια και τους πεις για διακανονισμο, η απαντηση θα είναι αρνητικη.

Ωστοσο θα αρχισουν να σε περνουν τηλ. διάφοροι εξωτερικοι συνεργατες και θα σου λενε , ότι μπορεις να κανει διακανονισμο κατι που είναι ψεμα όμως. Το κολπο είναι να σε πείσουν να βαλεις το πρωτο οποιο ποσο συμφωνήσετε, και μολις το βαλεις, θα σε παρουν καπακι τηλ. (άλλος συνεργάτης αυτή τη φορα) και θα αρχισει να σε πιεζει να βαλεις και το υπολοιπο ποσο αμεσα και θα σου λεει ότι η εταιρια δεν κανει διακανονισμούς και ότι ο προηγούμενος συνεργάτης δεν ηξερε. Δεν εχει σχεση με το αν εισαι νεος ή παλιος πελατης. Απλα δεν κανουν διακανονισμούς.

Μου εχει τύχει αναλογη περιπτωση με την Cosmote.

Τι θα σου προτεινα να κανεις, και τι εννοουσα με το καλη πιστη πιο πανω.

Ξεκινα να βαζεις κάθε μηνα , οποιο ποσο μπορεις εσυ. Ξερω ότι οι εποχές είναι δυσκολες, αλλα ετσι κι αλλιως το ποσο που χρωστας πρεπει να το δωσεις.

Δειξε λοιπον ότι εχεις διαθεση να πληρωσεις αλλα οσο μπορεις κάθε μηνα. Αυτοι θα συνεχισουν να σε περνουν και να σε απειλουν, απλα ξεκαθαρισε τους τη θεση σου. Πες τους το ποσο θα το πληρωσω αλλα θα βαζω κάθε μηνα αυτά που μπορω.

Οσο επιμενουν να σε περνουν τηλ. εσυ να επιμενεις στη σταδιακη αποπληρωμή του ποσου και ριξτους και κανενα καντήλι, αν δεις ότι γινονται επιθετικοι. Στοχος τους είναι ο εκφοβισμος μεσω καποιου δικηγορου, που μπορει να μην είναι και δικηγόρος.

Από τη στιγμη που εσυ θα βαζεις κάθε μηνα ένα ποσο ακομα και δικαστικά να σε πανε, αφου θα είναι εμφανες ότι κανεις προσπαθεια αποπληρωμης, δεν νομιζω ότι υπαρχει δικαστης που να τους δικαιωσει. Ασε που αν δουν ότι ξεκινησες να βαζεις κάθε μηνα καποιο ποσο, ναι μεν θα συνεχισουν τα τηλ. και την πιεση, αλλα δεν θα φτασουν στα δικαστηρια. Δεν τους συμφερει.

 

Εγω πριν αρκετο καιρο χρωστουσα 450 ευρω στην Cosmote. Πηρα τηλ. ο ιδιος και ζητησα διακανονισμο. Αρνηθηκαν κατηγορηματικα.

Μετα από λιγο με πηρε ενας εξωτερικος συνεργάτης και μου λεει , διακανονισμο θελετε, ευχαρίστως. Να το κανουμε σε τρια ποσα (150+150+100) που θα τα πληρωσετε σε 3 μηνες. Απαραιτητη προυποθεση όμως να πατε αυριο κι ολας να βαλετε το πρωτο ποσο.

Την επομενη μερα βαζω τα πρωτα 150 ευρω και μετα από 10 λεπτα με περνει τηλ. άλλος εξωτερικος συνεργάτης και αρχισε το παραμυθι που περιεγραψα παραπανω. Ότι η εταιρια δεν κανει διακανονισμούς, ότι ο άλλος συνεργάτης δεν ηξερε, ότι θα με πανε δικαστικά κ.τ.λ.

Ξεκαθαρισα ότι εγω αφου κανονισα διακανονισμο, θα πραξω αυτό που ειχα κανονισει.

Συνεχισαν να με περνουν καθημερινα , καποιος δικηγόρος στη συνεχεια και με απειλουσε ότι θα με πανε στα δικαστηρια. Απαντουσα σταθερα ότι εγω θα τηρησω ευλαβικα το διακανονισμο. Στη συνεχεια αρχισε να με βριζει(ηταν γυναικα δικηγόρος μαλιστα) την εβρισα κι εγω καναδυο φορες και της το εκλεισα.

Συνεχισαν να με περνουν και σταματησα να απανταω. Καποια στιγμη βαρεθηκαν και αφου ειδαν ότι βαζω και τα χρηματα όπως ειχα συμφωνησει και αυτό δεν θα αλλαζε, σταματησαν και τα τηλ.

Μεχρι που αποπληρωσα ολο το ποσο. Μετα με πηραν και μου ειπαν αν θελω να ξανακανω συμβολαιο, και αφου τους τα εχωσα χοντρα, δεν ξαναπατησα στην Cosmote.

Από τοτε οποτε με ξαναπερνουν για προσφορα τρωνε ένα ........ και τους το κλεινω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Έχω το Huawei E3531usb modem stick 21Mbps HSPA από το πρόγραμμα κοινωνικής αληλεγγύης

και θέλω να συνδέσω σε αυτό μια συσκευή με καλώδιο (ethernet) και 1 ασύρματα.

Βρήκα αυτό

http://www.amazon.com/D-Link-Wireless-Mobile-Broadband-DIR-412/dp/B004089H9S/ref=sr_1_7/185-9628848-8814434?ie=UTF8&qid=1430166765&sr=8-7&keywords=mobile+broadband+modem

 

Αν ξέρει κάποιος να που πει αν είναι συμβατά τα 2 και αν θα πρέπει να προσέξω κάτι ώστε να λειτουργεί στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Από wind σε wind και τα δύο με 3G στη Θεσσαλονίκη η ποιότητα όντως έχει διαφορά! Αλλά έχει σχεδόν από το καλοκαίρι που μας πέρασε που το παρατήρησα!
Link to comment
Share on other sites

Κατάσχεση σε ακίνητο για 240 ευρώ είναι αδύνατον να επιτευχθεί, υπάρχει ειδικό άρθρο στον Κώδικα Πολιτικής Δικονομίας που λέει ότι η κατάσχεση αντικειμένων πάντα προσαρμόζεται στο σωστό μετρό, ανάλογα με το ποσό της χρηματικής απαίτησης.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,οντως το βλεπω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

και πως βλέπουμε αν το κινητό μας υποστηρίζει αυτή τη παροχή;
κοιτα στο manual η στο net με βαση το μοντελο κινητου που εχεις αν το εχει!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...