Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λαβουμε υποψη την περιαγωγη με Voda τοτε εχουμε βραδινο ασυρματο Internet μεσα απο 2 δικτυα πανελλαδικα και με δυνατοτητα HSDPA

 

Η εθνική περιαγωγή είναι μόνο για gsm/gprs, οπότε ξέχασε το 3G/Hsdpa!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασικά, για pop πρόσβαση του googlemail συνήθως θέλει στο όνομα χρήστη να δηλώσει κανείς ολόκληρο το email. Στην προκειμένη περίπτωση kostas@gmail.com.

Για κάνε αυτήν την μικρή αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Η εθνική περιαγωγή είναι μόνο για gsm/gprs, οπότε ξέχασε το 3G/Hsdpa!

 

Ναι το γνωριζω... Η WIND εχει δοκιμαστει απο κανεναν στι γρηγορες προσβασεις?

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος με καλεσει και εχω κλειστο το κινητο το μηνυμα το οποιο με ειδοποιει οτι καποιος με καλεσε οταν ανοιξω το κινητο ερχεται με καθυστερηση τουλαχιστο 12 ωρων και πανω.Υπαρχουν περιπτωσεις που ερχεται με καθυστερηση και 2 ημερων.Εχω απενεργοποιησει και ξαναενεργοποιησει την υπηρεσια χωρις αποτελεσμα.Εννοειται βεβαια οτι εχω ενημερωσει την Wind αλλα το προβλημα μου ελεγχεται εδω και ενα μηνα!Εχει κανενας αλλος τετοιο προβλημα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος με καλεσει και εχω κλειστο το κινητο το μηνυμα το οποιο με ειδοποιει οτι καποιος με καλεσε οταν ανοιξω το κινητο ερχεται με καθυστερηση τουλαχιστο 12 ωρων και πανω.Υπαρχουν περιπτωσεις που ερχεται με καθυστερηση και 2 ημερων.Εχω απενεργοποιησει και ξαναενεργοποιησει την υπηρεσια χωρις αποτελεσμα.Εννοειται βεβαια οτι εχω ενημερωσει την Wind αλλα το προβλημα μου ελεγχεται εδω και ενα μηνα!Εχει κανενας αλλος τετοιο προβλημα;

 

Εγώ όταν παλιά είχα κινητό Wind αργούσε περίπου 20' να έρθει το μήνυμα. Όχι παραπάνω (αν και 20' δεν είναι λίγο αλλά σε σχέση με το δικό σου πρόβλημα...).

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... Όντως φίλε μου scream.. Έχεις δίκιο.. Δεν παρέχεται POP3, απ' ότι διάβασα σ' ένα άλλο post, μέσω του Gprs Non Stop. Μόνο μέσω Wind Internet, που όπως είπες και συ χρεώνει.. Thanks anyway!!
Link to comment
Share on other sites

χμμμ... Όντως φίλε μου scream.. Έχεις δίκιο.. Δεν παρέχεται POP3, απ' ότι διάβασα σ' ένα άλλο post, μέσω του Gprs Non Stop. Μόνο μέσω Wind Internet, που όπως είπες και συ χρεώνει.. Thanks anyway!!

Αν θες να έχεις το GMail σου στο κινητό σου μέσω του non-stop βάλε την εφαρμογή GMail app της Google.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιώ την ειδοποίηση κλήσεων σε σύνδεση?

Το βασικό μήνυμα της υπηρεσίας ισχύει αυτόματα και δωρεάν για όλους τους συνδρομητές με συμβόλαιο εφόσον δεν έχουν ενεργοποιήσει την προώθηση όλων των κλήσεων ή την προώθηση όταν το κινητό είναι κλειστό.

 

Όλοι οι συνδρομητές συμβολαίων και χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας μπορούν να ενεργοποιήσουν ή απενεργοποιήσουν την υπηρεσία χωρίς χρέωση όποτε επιθυμούν.

 

Για την ενεργοποίηση του βασικού μηνύματος της υπηρεσίας, στείλτε ένα γραπτό μήνυμα χωρίς χρέωση με την εντολή ΝΑΙ στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση της υπηρεσίας ή του μηνύματος απόκρυψης θα πρέπει να αποστείλετε γραπτό μήνυμα με την εντολή ΟΧΙ στο 1265.

 

Για την ενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης ενημέρωσης για την ύπαρξη της υπηρεσίας, στείλτε την εντολή KΡΥΦΑ NAI στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης, θα πρέπει να στείλετε την εντολή ΚΡΥΦΑ ΟΧΙ στο 1265.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας παρακαλώ για την βοήθεια σας...

έχω δύο ερωτήσεις: 1)το gmail app έχει την δυνατότητα να στείλεις attachments?

2) προσπάθησα να κάνω τις ρυθμίσεις για να λειτουργήσει το e-mail μέσω της εφαρμογής του κινητού μου (gmail-nokia 6288-wind) αλλά δεν κατάφερα τίποτα... το μήνυμα που μου βγάζει είναι "o έλεγχος ταυτότητας απέτυχε" και στις λεπτομέρειες "535 5.7.1 Credentials rejected"

:(τι κάνω λάθος????

 

 

 

 

υ.γ. εννοείται ότι τον κωδικό τον βάζω σωστά ε...:blink:

Link to comment
Share on other sites

για να εχω μονο την ειδοποιηση,αλλα οχι τηλεφωνητη,πρεπει να το ρυθμισω απο την συσκευη, η μπορω να απενεργοποιησω τις προωθησεις αντιστοιχα,οπως τις ενεργοποιειτε απο το 67?και αν ναι,ποιος ειναι ο αριθμος?
Link to comment
Share on other sites

για να εχω μονο την ειδοποιηση,αλλα οχι τηλεφωνητη,πρεπει να το ρυθμισω απο την συσκευη, η μπορω να απενεργοποιησω τις προωθησεις αντιστοιχα,οπως τις ενεργοποιειτε απο το 67?και αν ναι,ποιος ειναι ο αριθμος?

 

Για να ακυρώσεις όλες τις προωθήσεις, πατάς:

 

##002# πλήκτρο κλήσης

 

Μετά, στέλνεις το μήνυμα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας ειδοποίησης κλήσεων, ανάλογα με το αν θέλεις να είναι φανερή ή κρυφή, όπως περιγράφει αναλυτικά ο multipetros και είσαι έτοιμος! :)

 

Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις μόνο ειδοποίηση και όχι τηλεφωνητή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να καταργηθεί... Εδώ ακούγεται ότι η επειδή ο υπάρχον proxy server έχει φτάσει στα όριά του, η WIND σκέφτεται να εγκαταστήσει και δεύτερο proxy για το gwap!

 

Το WIND Plus non-stop, έστω και αθόρυβα, είναι μία από τι killer υπηρεσίες της WIND που της έχουν φέρει πολλούς, και κυρίως, καλούς (από άποψη ARPU) πελάτες!

 

Ούτως ή άλλως οι χρεώσεις για το wap από όλες τις εταιρείες καρτοκινητής στην Ελλάδα παραμένουν σε εξωφρενικά επίπεδα. Αν ρίξει κανείς μια ματιά στους τιμοκαταλόγους vodafone και cosmote θα το διαπιστώσει. Πρόσφατα που ήμουν στο εξωτερικό, πλήρωνα από το καρτοκινητό μου 24 cent ανα ΜΒ για χρήση του wap με δικτύωση 3G, ενώ για αντίστοιχη χρήση στην Ελλάδα θα πλήρωνα περίπου 12 ευρώ με το σύστημα της ογκοχρέωσης, και δεν θέλω ούτε καν να σκέφτομαι πόσο με το σύστημα της χρονοχρέωσης! ...αν δεν υπήρχε το non stop plus.

 

Λογικά μόνο μειώσεις μπορεί να γίνουν στον τομέα αυτό, και όχι άλλες αυξήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να αναφέρω για υπηρεσίες που δεν υπάρχουν ακόμα... στο κινητό μου (nokia 6288) βλέπω επιλογές για την "παρουσία μου" που είναι μια υπηρεσία που προφανώς δεν υποστηρίζεται... ξέρουμε κάτι γι'αυτήν?

Επίσης κάποτε είχε αναφερθεί το κινητό θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν ψηφιακό πορτοφόλι για μικροσυναλλαγές συνδεδεμένο με την πιστωτική ή τον λογαριασμό, θα γίνει κάτι τέτοιο; υπάρχει στο εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποτε είχε αναφερθεί το κινητό θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν ψηφιακό πορτοφόλι για μικροσυναλλαγές συνδεδεμένο με την πιστωτική ή τον λογαριασμό, θα γίνει κάτι τέτοιο; υπάρχει στο εξωτερικό;

 

 

υπηρχε μια σκεψη να γινει απο την τρ. Πειραιως αλλα κολλησε....στο εξωτερικο η υπηρεσια υπαρχει....μαλιστα...σχετικα προσφατα ακουσα στο CNN οτι χρησιμοποιεται σε καποια αφρικανικη χωρα...την Γκανα νομιζω...με μεγαλη επιτυχια....:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν γίνεται πλέον αν λάβεις email με την WIND;

Γιατί παλιά είχα ρυθμίσει ένα Ε61 και μπορούσα, ενώ τώρα παλεύω να στείλω mail με το P1 αλλά τίποτα, συνέχεια λαμβάνω μήνυμα για λάθος ρυθμίσεις διακομιστή

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις μια υπηρεσια επι τελεστετ ακομα που εστελνε ανωνυμα ενα τυποποιημενο μυνημα του στυλ καποιος σε σκεφτεται και εδινε την δυνατοτητα στον παραληπτη να μαντεψει ποιος ηταν ο ανωνυμος αποστολεας. τρελα γελια τοτε
Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις μια υπηρεσια επι τελεστετ ακομα που εστελνε ανωνυμα ενα τυποποιημενο μυνημα του στυλ καποιος σε σκεφτεται και εδινε την δυνατοτητα στον παραληπτη να μαντεψει ποιος ηταν ο ανωνυμος αποστολεας. τρελα γελια τοτε

 

δες το vodafone guess who

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Το windplus non-stop (πριν περιοριστεί στα 500 λεπτά, το τσάμπα streaming tv (ευτυχώς που η άλλη "τρύπα" για αυτό δεν κυκλοφόρησε και βλέπουμε ακόμη τσάμπα όσοι την ξέρουμε) και φυσικά το κορυφαίο ORGANIZER άσχετα αν κάποιοι/ες το ξεσκίσαν για τσάμπα τηλεφωνήματα και για κάποια χρόνια η υπηρεσία καταλόγου της vodafone είχε πάρει φωτιά για να συνδέει με σταθερά και κινητά τους χρήστες της υπηρεσίας και να μιλάνε τσάμπα με τις ώρες πρακτικά παντού εντός Ελλάδας αλλά και εκτός καλώντας το ... (γκουχου γκουχου)!
Link to comment
Share on other sites

για του λογου του αληθες.....

 

http://papaloukas-diamantidis-blog.wind.com.gr/

 

 

μπειτε και δειτε την διαφημιση!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...