Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως ξερετε τι γινεται με την data card?Ισχυει απεριοριστη πλοηγηση και τα ΜΒ που προσφερονται σε καθε παγιο ειναι μονο για downloading ή ισχυει κατι αλλο?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε sidera κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος παραπάνω ..@ Πάντως ολόκληρο Ν70 και να μην κατεβάζει πάνω απο 1ΜΒ είναι καθαρά θεμα παρόχου... Γιατι κι εγω στο z520 και k300i με cosmote κατεβάζω αρχεία πάνω από 1ΜΒ. Συγκεκριμένα είχα κατεβάσει ένα αρχείο τύπου mp4 που πιάνει 1524ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε και κατι αλλο, εβαλα την καρτα του πατερα μου που εχει συνδεση και τα πληρωνει η εταιρεια,(ΕΧΕΙ VODAFONE) κατεβασα ενα παιχνιδι 23ΜΒ σε sis μορφη! ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΤΙΜ! Αλλα μου ειπε ενα παιδι οτι οντως καταφερνε να κατεβασει οτι ηθελε, και εκανε παυση στα 990Κβ που κατεβαιναν και καθε επομενα 990κβ εκανε παυση,συνεχεια και μπορουσε να κατεβασει οτι θελει, αν δν εκανε παυση το κατεβασμα διεκοποταν λεγοντας σφαλμα.Εγινε σε s60 στο 6600. Τωρα ετσι μου ειπε! Δν ξερω!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ε, ακόμα λοιπόν όχι.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις αίτηση για να σε εξαιρέσουν από τη λήψη τέτοιων μηνυμάτων.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα ΤΙΜ DC Non-Stop με πάγιο 99 με απεριόριστη πλοήγηση υπάρχει μια πολιτική ορθής χρήσης με Μέγιστη μηνιαία χρήση 20 GB για αποφυγή κακόβουλης χρήσης της υπηρεσίας.

 

Το όριο αυτό βέβαια είναι πολύ ψηλά και ουσιαστικά παρέχεται απεριόριστη πλοήγηση.

 

Περισσότερες πληροφορίες για τα πακέτα TIM DC θα βρεις στο http://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1221

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα ήρθαν, αλλά αφού τις είχα απλά τις αγνώησα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε, ενεργοποιηστε το Τιμ νον στοπ στον αριθμο dial wap που ειναι csd και θα εχετε 500λεπτα δωρεαν σερφαρισμα στο νετ με 4ευρω! Δεν το δοκιμασα ακομα! Αλλα αν πετυχει και το συνδεσουμε με το υπολογιστη επιτυχως θα ειναι τελειο! Ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα σε αλλο προγραμμα,π.χ με 20 ΜΒ δωρεαν.Ισχυει απεριοριστη πλοηγηση και τα 20 ΜΒ ειναι μονο για κατεβασμα ή χρεωνεται μετα απο καποιο σημειο και η πλοηγηση?Thanks
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα σε αλλο προγραμμα,π.χ με 20 ΜΒ δωρεαν.Ισχυει απεριοριστη πλοηγηση και τα 20 ΜΒ ειναι μονο για κατεβασμα ή χρεωνεται μετα απο καποιο σημειο και η πλοηγηση?Thanks

οσο θελεις πλοηγησε.

τα 20mb ειναι για download και upload.

απο εκει κι επειτα αν εσυ θες να κανεις χρηση πανω απο το προπληρωμενο...go on

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

OK.Δηλαδη μπορω κανονικα να κοιταω σελιδες και το e-mail μου,αλλα μπορω να κατεβασω και να στειλω μεχρι 20 ΜΒ χωρις να χρεωθω κατι παραπανω.Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση
Link to comment
Share on other sites

OK.Δηλαδη μπορω κανονικα να κοιταω σελιδες και το e-mail μου,αλλα μπορω να κατεβασω και να στειλω μεχρι 20 ΜΒ χωρις να χρεωθω κατι παραπανω.Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

ακριβως ετσι.

και μετα τα 20 χρεωνεσαι κανονικα 0,0019/kb

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα:p . Κανεις δεν το είχε σκεφτεί αυτό!!!Αν το ξέραμε πρίν βγει το TIM PLUS NON-STOP θα το είχα κάνει. Στον αριθμό 6935601271 σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι λίγο τραγικό με την ταχύτητα των 9600 όμως;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπα αποκλείεται. Κανένα όνειρο θα είδε :lol:
Link to comment
Share on other sites

OK.Δηλαδη μπορω κανονικα να κοιταω σελιδες και το e-mail μου,αλλα μπορω να κατεβασω και να στειλω μεχρι 20 ΜΒ χωρις να χρεωθω κατι παραπανω.Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

 

ακριβως ετσι.

και μετα τα 20 χρεωνεσαι κανονικα 0,0019/kb

 

Λίγη προσοχή! Και όταν τα βλέπεις τα e-mail σου πάλι κάνεις download/upload δεδομένων. Δηλαδή δεν έχεις δωρεάν απεριόριστο surfing. Αν δηλαδή ανοίξεις μια σελίδα ή ένα mail που είναι 100 kb, αυτά θα αφαιρεθούν από τον προπληρωμένο όγκο σου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτο εννοείτε. Και κατι άλλο. Το non stop 500 είναι για f2g. Το σύστημα θα αναγνωρίσει το 6935601271 ώς f2g???
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτο εννοείτε. Και κατι άλλο. Το non stop 500 είναι για f2g. Το σύστημα θα αναγνωρίσει το 6935601271 ώς f2g???

Λάθος, στο F2G non stop μπορείς να δηλώσεις οποιονδήποτε αριθμό ΤΙΜ ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Α, τότε αλλάζουν τα πράγματα! Τουλαχιστον κατεβάζει αρχεία ανω των 1024ΚΒ?
Link to comment
Share on other sites

Λίγη προσοχή! Και όταν τα βλέπεις τα e-mail σου πάλι κάνεις download/upload δεδομένων. Δηλαδή δεν έχεις δωρεάν απεριόριστο surfing. Αν δηλαδή ανοίξεις μια σελίδα ή ένα mail που είναι 100 kb, αυτά θα αφαιρεθούν από τον προπληρωμένο όγκο σου.

ναι αλλα,οταν ανοιγεις πχ ενα μειλ 10kb και καθεσαι και το χαζευεις...δεν χρεωνεσαι. θα χρεωθεις τα 10kb

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα αυτή, αλλά με 9600bps (κάτι λίγο παραπάνω από 1 kB/sec) όχι για download, ούτε για IRC δεν κάνει...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το είχα σκεπτεί,απλά το 6935601271 θα αφήνει να μπαίνεις σε web σελίδες πχ από laptop; Δεν έχω δοκιμάσει,απλά ρωτάω... Φθηνά πάντως έρχεται αν ισχύει κάτι τέτοιο! Πιο φθηνά από το gprs...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...