Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) go launcher ειναι απο τους καλυτερους free launchers

2) auto hide soft keys κανει οτι λεει. Κρυβει τα κουμπια για να εκμεταλευεσαι την οθονη

3) rotation locker σου κλειδωδει την οθονη σε portrait η landspace.

 

Αυτα απο μενα.

 

Κορυφαια εφαρμογη η 2η!!Το καλυτερο ειναι οτι κρυβονται τα soft keys ενω η notification bar οχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια συγνωμη αν γινομαι κουραστικος, τι γινεται τελικα με την μεταφορα των εφαρμογων στην καρτα sd? Υπαρχει καποιος τροπος να γινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

θα το γραψω για 2η φορα σημερα :)

Εφαρμογες στην εξωτερικη sd δεν πανε. ΠΟΤΕ δεν πηγαιναν σε συσκευες που ειχαν εσωτερικη ακομα και 4 χρονια πριν..

Μονο σε φθηνες που δεν ειχαν καν εσωτερικη sd οποτε θεωρουσαν γενικα σαν μνημη την microsd.

 

Με root μπορει ο καθενας να κανει 1002 για αυτο το θεμα.

link2sd

Foldermount

Αρκετοι τροποι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και συγνωμη αν δεν ειδα οτι προαναφερθηκε.

 

Παρολο αυτα ακομα δεν μου το κανει. Δεν γινεται να μου περασει τις εφαρμογες στην sd. Το εχω rootαρισμενο και κατεβασα την εφαρμογη link2sd. Οταν το παταω μου βγαζει αυτο:

Link to comment
Share on other sites

Δεν στην "ειπα", απλα το ανεφερα :p

 

Για το link2sd πρεπει να κανεις ενα partition πρωτα στην sd που να ειναι ext (2 3 4) απο τον υπολογιστη με οποιοδηποτε προγραμα (πχ easeus partition manager) για να το αναγνωρισει η συσκευη. Fat και ntfs δεν κανουν.

Επισης οταν κανεις διαμορφωση πρεπει το ext partition να ειναι πρωτο (αν θυμαμαι καλα) και fat η ntfs το 2ο, οποτε πρεπει να σβηστουν ολα απο την sd.

Το foldermount δεν το εψαξα γιατι ειναι σχετικα νεο και εχω χρονια να ασχοληθω με ext partitions σε sd.

 

ps

δες και εδω

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Δεν στην "ειπα", απλα το ανεφερα :p

 

Για το link2sd πρεπει να κανεις ενα partition πρωτα στην sd που να ειναι ext (2 3 4) απο τον υπολογιστη με οποιοδηποτε προγραμα (πχ easeus partition manager) για να το αναγνωρισει η συσκευη. Fat και ntfs δεν κανουν.

Επισης οταν κανεις διαμορφωση πρεπει το ext partition να ειναι πρωτο (αν θυμαμαι καλα) και fat η ntfs το 2ο, οποτε πρεπει να σβηστουν ολα απο την sd.

Το foldermount δεν το εψαξα γιατι ειναι σχετικα νεο και εχω χρονια να ασχοληθω με ext partitions σε sd.

 

ps

δες και εδω

 

No worries no worries. Λοιπον τρεχω να το δοκιμασω και αν τα καταφερω κερναω καφε!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την καλύτερη εφαρμογή την έχει η θήκη VOIA που κλείνει από μπροστά; Γιατί βλεπω στο xda οι φθηνότερες έχουν προβλήματα.
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν στην "ειπα", απλα το ανεφερα :p

 

Για το link2sd πρεπει να κανεις ενα partition πρωτα στην sd που να ειναι ext (2 3 4) απο τον υπολογιστη με οποιοδηποτε προγραμα (πχ easeus partition manager) για να το αναγνωρισει η συσκευη. Fat και ntfs δεν κανουν.

Επισης οταν κανεις διαμορφωση πρεπει το ext partition να ειναι πρωτο (αν θυμαμαι καλα) και fat η ntfs το 2ο, οποτε πρεπει να σβηστουν ολα απο την sd.

Το foldermount δεν το εψαξα γιατι ειναι σχετικα νεο και εχω χρονια να ασχοληθω με ext partitions σε sd.

 

ps

δες και εδω

 

 

Done it! βεβαια το εκανα με ενα αλλο προγραμματακι που ειναι εξισου ευκολο! Εχει και Guide πως να το κανεις

http://tutorial-fornewbie.blogspot.gr/2013/04/how-to-create-partition-on-sd-card.html

 

Απο μενα για σενα..

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το έτσι λες και ξέρω απο που ειναι ο Liam

 

Βρε τζιμάνια, δείτε στο site του public, που άνοιξε καινούριο κατάστημα ;)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Από το browser τον προεγκατεστημενο μπορώ να μεταφέρω μια ηλεκτρονική διεύθυνση στην αρχική σελίδα όπως με τον Chrome ώστε να μπαίνω απευθείας από την αρχική σελίδα?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Πατάς στο εικονίδιο του σελιδοδείκτη πάνω δεξιά για να μπεις στα bookmarks.

Παρατεταμένο πάτημα πάνω σε αυτόν που θέλεις και προσθήκη στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Πατάς στο εικονίδιο του σελιδοδείκτη πάνω δεξιά για να μπεις στα bookmarks.

Παρατεταμένο πάτημα πάνω σε αυτόν που θέλεις και προσθήκη στην αρχική οθόνη.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αγόρασα το κονβετορα αυτό από το eBay.μεταφέρει κανονικότατα την εικόνα και ήχο απλώς Θέλω να απενεργοποίησΩ την εικόνα από το ταμπλέτ ώστε να παίζει μόνο στην τηλεόραση γίνεται?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η συγκεκριμένη κάρτα μνήμης κάνει για το tablet??

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552437

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η συγκεκριμένη κάρτα μνήμης κάνει για το tablet??

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552437

 

Ναι αυτη θα κανει μια χαρα, απλος χωρις τον ανταπτορα. Ειναι και καλη τιμη για 16 γκιγκα:D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω προεπιλεγμενο τον προεγκατεστημενο browser και όχι τον Chrome!

Ενώ αποθηκεύω σελίδα με τον προεγκατεστημενο μου τους ανοίγει με το Chrome..

:-(

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω προεπιλεγμενο τον προεγκατεστημενο browser και όχι τον Chrome!

Ενώ αποθηκεύω σελίδα με τον προεγκατεστημενο μου τους ανοίγει με το Chrome..

:-(

 

Φιλε μου προσωπικα δεν ξερω αν γινεται (ισως κανενα παιδι που ξερει περισσοτερα να μας πει) αλλα εγω το Rootαρα και τον εβγαλα τον Chrome. Πραγματικα ισυχασα. Ο Default Browser ειναι τοσο καλυτερος...

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα στο home-task nanager- καρτέλα default και πατάς clear στον chrome.

Όταν θα πατήσεις ξανά σε λινκ, θα σε ρωτήσει με τι να το ανοίξει. Θα επιλέξεις τον στοκ και το "παντα".

Link to comment
Share on other sites

Εγω τοσο καιρο χρησιμοποιουσα τον chrome καιχθες που εβαλα τον default επαθα πλακα!! Πολυ πιο smooth απο τον chrome! Δεν ξαναχρησιμοποιω chrome αν και τον συμπαθουσα πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απενεργοποιησα τον χρομ κ χρησιμοποιω του ταμπλετ απ την επιλογη internet κ ολα τελεια!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα στο home-task nanager- καρτέλα default και πατάς clear στον chrome.

Όταν θα πατήσεις ξανά σε λινκ, θα σε ρωτήσει με τι να το ανοίξει. Θα επιλέξεις τον στοκ και το "παντα".

 

το επεξηγείς αν θες λίγο γιατι δεν πολυκατάλαβα?

πάντως απενεργοποίησα τον chrome και ανοίγει πλέον τα πάντα μόνο με default..

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Που κόλλησες;

Κάνε τον άλλο τρόπο τον κλασσικό.

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-βρες τον chrome-πάτα πάνω- εκκαθάριση προεπιλογων [ATTACH]41127[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...