Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεις θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω.

Έχω παίξει εγώ. Μια χαρά παίζει, δεν είχα πρόβλημα (ώρες ώρες είχα την αίσθηση ότι είμαι οριακά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο). Το ίδιο το παιχνίδι πάλι ήταν εκνευριστικό :D

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω παίξει εγώ. Μια χαρά παίζει, δεν είχα πρόβλημα (ώρες ώρες είχα την αίσθηση ότι είμαι οριακά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο). Το ίδιο το παιχνίδι πάλι ήταν εκνευριστικό :D

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Μου το προτινεις δηλαδη? Το θελω πιο πολυ για το hearthstone και για youtube. Σπιτι θα το εχω οποτε δεν με νοιαζει η μπαταρια τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αν αγορασω κατι τετοιο θα μπορω να εχω ιντερνετ στο Tablet;Δηλαδη θα μπορω να το συνδεσω με το Tablet;

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/mobile-internet-usb/Turbo-X-3G-USB-Stick.htm

Εγώ παλι νομιζω οτι θα παίξει. Βέβαια θα χρειαστείς και ενα μετατροπέα απο microusb σε USB. Καλυτερα πήγαινε με το tablet στο πλαισιο

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

μηπως μπορει καποιος να μου δωσει καποια βοηθεια για ροοτ...

με ενδιαφερει το multitasking/dual window

 

ειμαι εντελως ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι νομιζω οτι θα παίξει. Βέβαια θα χρειαστείς και ενα μετατροπέα απο microusb σε USB. Καλυτερα πήγαινε με το tablet στο πλαισιο

 

Αντί να παιδεύεσαι δεν παίρνεις καλύτερα ένα portable router που σου μετατρέπει το 3G σε WiFi. για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και άμα λάχει ρίχνεις πάνω του κι άλλες συσκευές που έχουν wifi και laptop και κινητό και ό,τι άλλο υποστηρίζει WiFi.

 

@agiosg

Δεν θυμάμαι πώς το είχα κάνει root γιατί έχει περάσει καιρός από τότε. Σίγουρα θα βρεις λύση στο xda developers. Αν είσαι όντως άσχετος ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ για να μη δημιουργήσεις πρόβλημα στη συσκευή σου. Δεν θέλω να σε τρομάξω, γιατί δεν υπάρχει σοβαρός κίνδυνος, αλλά δεν μπορείς να το κάνεις και με τη λογική "έλα μωρέ δε βαριέσαι, αυτό μου φαίνεται μπελάς, δεν θα το κάνω έτσι".

 

Πάντως το multiwindow με το Xposed που έχω βάλει, δεν παίζει σωστά. Μερικές φορές το ένα από τα δύο παράθυρα δεν σου δίνει πληκτρολόγιο ή δεν αποκρίνεται με σωστό τρόπο. Οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει να κάνεις multi window, εκτός αν βρεις κάποιον άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δει το Drippler στην στοκ ρομ; Lagάρει απίστευτα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... είναι η μόνη εφαρμογή που το κάνει αυτό... Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάπου hardware acceleration κλπ;;
Link to comment
Share on other sites

Αντί να παιδεύεσαι δεν παίρνεις καλύτερα ένα portable router που σου μετατρέπει το 3G σε WiFi. για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και άμα λάχει ρίχνεις πάνω του κι άλλες συσκευές που έχουν wifi και laptop και κινητό και ό,τι άλλο υποστηρίζει WiFi.

 

@agiosg

Δεν θυμάμαι πώς το είχα κάνει root γιατί έχει περάσει καιρός από τότε. Σίγουρα θα βρεις λύση στο xda developers. Αν είσαι όντως άσχετος ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ για να μη δημιουργήσεις πρόβλημα στη συσκευή σου. Δεν θέλω να σε τρομάξω, γιατί δεν υπάρχει σοβαρός κίνδυνος, αλλά δεν μπορείς να το κάνεις και με τη λογική "έλα μωρέ δε βαριέσαι, αυτό μου φαίνεται μπελάς, δεν θα το κάνω έτσι".

 

Πάντως το multiwindow με το Xposed που έχω βάλει, δεν παίζει σωστά. Μερικές φορές το ένα από τα δύο παράθυρα δεν σου δίνει πληκτρολόγιο ή δεν αποκρίνεται με σωστό τρόπο. Οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει να κάνεις multi window, εκτός αν βρεις κάποιον άλλο τρόπο.

 

Ομως με ενδιαφερει το κυριως το multi window και αν δεν δουλευει σωστα τοτε αυτο ειναι μειον.

Αν το κανω ομως ροοτ μιας και εχω βρει καποιες οδηγιες επανερχεται ευκολα στην αρχικη του κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Με καλούν μέσο skype όμως δεν βλέπω ή ακούω τις κλήσεις.

Εχω βάλει στις ρυθμίσεις του skype να είναι ορατό συνεχώς,να δονείται,αναβοσβήνει,ήχο ειδοποίησης.Δυστυχώς τίποτα δεν με ειδοποιεί ότι με καλούν.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δει το Drippler στην στοκ ρομ; Lagάρει απίστευτα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... είναι η μόνη εφαρμογή που το κάνει αυτό... Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάπου hardware acceleration κλπ;;

 

Εγω που το έχω,δεν παρατηρώ κάτι...στοκ,ρούτ μόνο

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το έχω,δεν παρατηρώ κάτι...στοκ,ρούτ μόνο

 

κι εγώ στοκ κ ρουτ... όταν ανοίξεις την εφαρμογή, πατήσεις σε κάποιο θέμα και αρχίσεις να σκρολλάρεις δεν lagάρει;;; σε μένα πρέπει να περιμένεις ίσως και 30 - 40 δευτερόλεπτα για να σκρολλάρει κανονικά... κ δεν νομίζω να κατεβάζει δεδομένα τόση ώρα για μια σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στοκ κ ρουτ... όταν ανοίξεις την εφαρμογή, πατήσεις σε κάποιο θέμα και αρχίσεις να σκρολλάρεις δεν lagάρει;;; σε μένα πρέπει να περιμένεις ίσως και 30 - 40 δευτερόλεπτα για να σκρολλάρει κανονικά... κ δεν νομίζω να κατεβάζει δεδομένα τόση ώρα για μια σελίδα...

 

Ναι το κάνει,αλλά όχι τόσο πολύ όσο λές,2-3 δευτερόλεπτα το πολύ...Τι να σου πώ...Αν την έσβηνες και την ξανακατέβαζες...?

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σύστημα (fat 32,ntfs)πρέπει να είναι διαμορφωμένοι οι αποθηκευτικοί χώροι για να παίξουν στο ταμπλετ?

fat32 ή exFat. Προτιμότερο τo exFat, αλλά δεν είναι συμβατό μέ όλες τις συσκευές, όπως πχ smart tv

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για επίσημη lollipop στο ταμπλετ μας;

 

Μας κρατάνε στο σκοτάδι...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς μια απλή και ξεκάθαρη περιγραφή του τρόπου που περνάμε custom recovery σε 4.4.2; Προσπάθησα με το 1 click αλλά δεν προχωρούσε η διαδικασία.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι ενδιαφέρομαι να αγοράσω το LG GPad 8 LTE και θέλω να ρωτήσω όσους έχουν ή το ίδιο τάμπλετ ή παρόμοιο το εξής. Λόγο του ότι είναι 4G μπορείς να επιλέξεις να το βάλεις και σε 3G ή GSM?

Γιατί σε πολλά σημεία αν το χρησιμοποιείς και ως τηλέφωνο δεν πιάνει ούτε 3G και αν δεν μπαίνει σε GSM θα χάνονται οι κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να περνεις κλησεις φιλε...Sim που ειναι μονο για internet περνει...Δεν πιανει δηλαδη GSM...4G 3G EDGE GPRS θα πιανεις
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω κάποιο άλλο τάμπλετ που θα έχει μονο 3G αυτό θα μπορεί να δέχεται κλήσεις? Όχι απαραίτητα με την σιμ του ιντερνέτ αλλά και με άλλη σιμ κάρτα

Το ρωτώ γιατί και στα iphone δεν μπαίνει σε GSM αλλά μόνο 3G και 4G

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω κάποιο άλλο τάμπλετ που θα έχει μονο 3G αυτό θα μπορεί να δέχεται κλήσεις? Όχι απαραίτητα με την σιμ του ιντερνέτ αλλά και με άλλη σιμ κάρτα

Το ρωτώ γιατί και στα iphone δεν μπαίνει σε GSM αλλά μόνο 3G και 4G

 

Παμε παλι για data εχεις 4g 3g edge gprs για voice εχεις gsm...Απο τη στιγμη που το ταμπλετ ειναι 4g ή 3g δεν επικοινωνει με δικτυα gsm αρα δε μπορεις να λαβεις-κανεις κλησεις φωνης

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πιάνει όλα τα δίκτυα από GPRS έως και 4G απλά λόγω Hardware δεν μπορεί να κάνει κλήσεις. Το ότι πιάνει μόνο 3G ή 4G ένα tablet/smartphone δεν σημαίνει πως δεν κάνει κλήσεις (άλλο που δεν υπάρχει κάποιο που να πιάνει μόνο αυτά τα 2). Εν κατακλείδι για να κάνεις κλήσεις πρέπει να το υποστηρίζει η συσκευή με υλικό και το συγκεκριμένο δεν το κάνει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. αν απορρίψω το εν λόγο τάμπλετ και πάρω ένα που έχει μόνο 3G σαν φωνή θα μπορώ πλέων να δέχομαι κλήσεις ή είναι πάλι άσχετο?

Δηλαδή με κανένα ταμπλετ δεν κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις? Γιατί εγώ έχω δει πολλούς να δέχονται- κάνουν κλήσεις με κάτι 10αρες ταμπλέτες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή τη πρέπει να αναφέρει μια συσκευή για να κάνει και κλήσεις πχ στο gsm arena?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα παρακάτω 2 τάμπλετ δέχονται και κλήσεις?

Lenovo A 8 -50

mls iqtab shot 3g

και εν κατακλείδι ποιο από τα τρία θα επιλέγατε μαζί με το LG?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πρέπει να αναφέρετε ρητά η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεως. Εγώ θα πήγαινα στο LG.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...