Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η CM11 τιο λεει σαν ρομ, σερνεται η μανισια και μου εχει σπασει τα νευρα. Εχετε καμμια καλη ρομ να προτεινετε? προτιμω GPE dld stock android

 

Εγώ άλλαξα launcher. Έβαλα nova Και γενικά είναι σαφώς πιο γρήγορος από τον δικό του στο άνοιγμα του μενού κλπ. Κατά τα αλλα το ταμπλετ

δεν κολλάει κάπου. Το κανεις ποτέ κανα τερματισμό;; Όχι επανεκκίνηση, να κλείσει καλά καλα

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από μπαταρία πως τα πάει ?

 

χαλια, το G2 αντεχει πιο πολυ ωρα με ανοιχτη οθονη. Γενικα δεν εχω ξετρελλαθει, ειναι παρα πολυ καλο ταμπλετακι αλλα εχει καποια θεματακια

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες μαξ με νορμάλ χρήση και 50% φωτεινότητα. Για περισσότερες ώρες φαντάζομαι χρειάζονται διάφορες καγκουριες και να μην το δουλεύεις στην ουσία.

Προσωπικά την αυτονομία του την βλέπω άψογη. Το g2 ναι, μπορεί να κρατάει κάνα 10 λεπτο παραπάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα με τον Νικο! Μα απολυτα, δηλαδή!

7+ κιόλας ώρες, με την φωτινοτητα στο 50%.

Συχρονισμοι 4 mail, browsing, fb, tweeter και YouTube.

Αν παίξεις και καμια ταινία μπορει να δεις και παραπανω ωρες.

Παιχνίδια καθολου. Εχω το PS και την 50αρα για τα παιχνιδια. Οχι το 8' ταμπλετακι!

 

Ειλικρινά δεν ξερω πόση αλλη αυτονομία θέλετε! Προσωπικα το βρισκω άψογο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος σύνδεση με miracast dongle.

Χαρακτηριστικά αρνητικά η θετικα.

Το μοντέλο του miracast θα ήταν χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πως βγάζεται 7 ώρες (οθόνη φαντάζομαι από τις πληροφορίες της μπαταρίας)? Πως τις μετράτε τις 7 ώρες? σερί οθόνη.. Standby καθόλου..?

 

Εγώ με 40 % φωτεινότητα το πολύ 4,30.. Χωρίς ενδιάμεση φόρτιση με φόρτιση στο 5% με 10%.. ούτε συντονισμούς ούτε location services..κυρίως browsing και remote desktop στο HTPC μου ….καθόλου παιχνίδια..

 

και από ότι διαβάζω και στο XDA κάπου εκεί παίζεi στις 5 ώρες max..

Το έχω από day one….

Για δώστε κανένα hint..

Έχετε root και greenify πχ.

 

Δεν νομίζω ότι είμαι ο μοναδικός με αυτούς τους χρόνους…

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πως βγάζεται 7 ώρες (οθόνη φαντάζομαι από τις πληροφορίες της μπαταρίας)? Πως τις μετράτε τις 7 ώρες? σερί οθόνη.. Standby καθόλου..?

 

Εγώ με 40 % φωτεινότητα το πολύ 4,30.. Χωρίς ενδιάμεση φόρτιση με φόρτιση στο 5% με 10%.. ούτε συντονισμούς ούτε location services..κυρίως browsing και remote desktop στο HTPC μου ….καθόλου παιχνίδια..

 

και από ότι διαβάζω και στο XDA κάπου εκεί παίζεi στις 5 ώρες max..

Το έχω από day one….

Για δώστε κανένα hint..

Έχετε root και greenify πχ.

 

Δεν νομίζω ότι είμαι ο μοναδικός με αυτούς τους χρόνους…

 

Μέσο ορο η μπαταρία μου αδειάζει 15% την ωρα,6 ώρες γεμάτες την βγάζω.

Φυσιολογική χρήση χωρίς games.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πως βγάζεται 7 ώρες (οθόνη φαντάζομαι από τις πληροφορίες της μπαταρίας)? Πως τις μετράτε τις 7 ώρες? σερί οθόνη.. Standby καθόλου..?

 

Εγώ με 40 % φωτεινότητα το πολύ 4,30.. Χωρίς ενδιάμεση φόρτιση με φόρτιση στο 5% με 10%.. ούτε συντονισμούς ούτε location services..κυρίως browsing και remote desktop στο HTPC μου ….καθόλου παιχνίδια..

 

και από ότι διαβάζω και στο XDA κάπου εκεί παίζεi στις 5 ώρες max..

Το έχω από day one….

Για δώστε κανένα hint..

Έχετε root και greenify πχ.

 

Δεν νομίζω ότι είμαι ο μοναδικός με αυτούς τους χρόνους…

 

Και γω στις 4μισι, άντε 5 ωρες ειμαι με πολύ βασική χρήση. Όποτε μην ανησυχείς. Αν βάλω ταινία, κρατάει παραπάνω, μπορεί να φτάσει και τις 5μισι. Φωτεινότητα μαξ 50

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα τι παιζει με την sd καρτα που κατα περιοδους σου γραφει πως εχει αποσυνδεθει

το κανει και σε αλλους 2 φιλους αυτο

 

μου συμβενει 1 φορα στις 2 ημερες ή μπορει σε 1 ημερα να μου το κανει 2 φορες

 

τις περισσοτερες φορες ειναι τελειος λαθος το μηνυμα δλδ βλεπει κανονικα την SD

και καμια φορα αναγκαζομαι ετσι ξερα να την βγαλω και να την ξαναβαλω στο καπακι (την καρτα - μην παρενηρμευνουμε) για να μου την διαβασει...

 

δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο

rooted ειναι με xposed - αν και δεν παιζει καποιο ρολο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα τι παιζει με την sd καρτα που κατα περιοδους σου γραφει πως εχει αποσυνδεθει

το κανει και σε αλλους 2 φιλους αυτο

 

μου συμβενει 1 φορα στις 2 ημερες ή μπορει σε 1 ημερα να μου το κανει 2 φορες

 

τις περισσοτερες φορες ειναι τελειος λαθος το μηνυμα δλδ βλεπει κανονικα την SD

και καμια φορα αναγκαζομαι ετσι ξερα να την βγαλω και να την ξαναβαλω στο καπακι (την καρτα - μην παρενηρμευνουμε) για να μου την διαβασει...

 

δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο

rooted ειναι με xposed - αν και δεν παιζει καποιο ρολο αυτο!

Εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό. Είμαι όμως με custom rom (cm11).

Link to comment
Share on other sites

A, εμένα με έχει ταράξει. Μια φορά κάθε δυο μέρες, τουλάχιστον. Και πράγματι δεν τη βλέπει τότε, πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να τη δει. Είμαι με στοκ-ρομ και δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα νέο τελευταία, μόνο αναβαθμίσεις των ούτως ή άλλως μάλλον λιγοστών μου εφαρμογών (δεν παίζω παιχνίδια: η ταμπλέτα μου είναι για ίντερνετ, μέιλ, ανάγνωση βιβλίων & περιοδικών, καμία ταινία - α και ένα παιχνίδι όλο και όλο το nj backgammon). Και είναι μια καλή (πιστεύω) toshiba, η SD*.

 

Έκανα διαγραφή όλων των δεδομένων της, καμία βελτίωση. Έσχατη λύση να τη φορμάρω σε άλλο file system για δοκιμή. Τι επιλογές έχω; Τι προτείνετε;

 

*HC I, (10), 32 GB, 30 MB/s, Taiwan διαμορφωμένη αυτόματα από την ταμπλέτα σε fat32

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγες μέρες έβαλα μια Samsung class 10 32αρα που είχα ξεχασμένη και δεν είχα κανένα θέμα.

Δεν ξέρω σε βάθος χρόνου βέβαια γιατί από τον Δεκέμβρη το δούλευα χωρίς sd.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για την ιστορια εχει καψει 2 microSD (δουλευαν και μετα εντελως dead) και δε ξαναβαλα αλλη SD πανω...σκεφτομαι να το στειλω στο Service για να το κοιταξουν.
Link to comment
Share on other sites

A, εμένα με έχει ταράξει. Μια φορά κάθε δυο μέρες, τουλάχιστον. Και πράγματι δεν τη βλέπει τότε, πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να τη δει. Είμαι με στοκ-ρομ και δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα νέο τελευταία, μόνο αναβαθμίσεις των ούτως ή άλλως μάλλον λιγοστών μου εφαρμογών (δεν παίζω παιχνίδια: η ταμπλέτα μου είναι για ίντερνετ, μέιλ, ανάγνωση βιβλίων & περιοδικών, καμία ταινία - α και ένα παιχνίδι όλο και όλο το nj backgammon). Και είναι μια καλή (πιστεύω) toshiba, η SD*.

 

Έκανα διαγραφή όλων των δεδομένων της, καμία βελτίωση. Έσχατη λύση να τη φορμάρω σε άλλο file system για δοκιμή. Τι επιλογές έχω; Τι προτείνετε;

 

*HC I, (10), 32 GB, 30 MB/s, Taiwan διαμορφωμένη αυτόματα από την ταμπλέτα σε fat32

 

Αν ειναι η exceria, ειναι εξαιρετική sd. Λιγο το taiwan με μπερδεύει γιατί κανονικά ειναι japan, αυτες.

Μια τετοια εχω και εγω, και αν εξαιρέσεις μμα φορα που μου το εκανε οταν το ειχα σε ART (οταν πρωτοπηραμε το update), δεν μου το εχει ξανακάνει. Μιλαω τωρα για πολυ καιρο πριν.

 

Δοκίμασε, να την φορμαρεις σε exfat ωστε να μπορεις να βαλεις και καμια ταινία hd. Ειναι λιγο περίεργο αυτο που σου κανει, πάντως.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό. Είμαι όμως με custom rom (cm11).

 

Λες να φταει που ειναι "Τουρμπεξ" η sd μου??? (turbo-x)

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

A, εμένα με έχει ταράξει. Μια φορά κάθε δυο μέρες, τουλάχιστον. Και πράγματι δεν τη βλέπει τότε, πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να τη δει. Είμαι με στοκ-ρομ και δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα νέο τελευταία, μόνο αναβαθμίσεις των ούτως ή άλλως μάλλον λιγοστών μου εφαρμογών (δεν παίζω παιχνίδια: η ταμπλέτα μου είναι για ίντερνετ, μέιλ, ανάγνωση βιβλίων & περιοδικών, καμία ταινία - α και ένα παιχνίδι όλο και όλο το nj backgammon). Και είναι μια καλή (πιστεύω) toshiba, η SD*.

 

Έκανα διαγραφή όλων των δεδομένων της, καμία βελτίωση. Έσχατη λύση να τη φορμάρω σε άλλο file system για δοκιμή. Τι επιλογές έχω; Τι προτείνετε;

 

*HC I, (10), 32 GB, 30 MB/s, Taiwan διαμορφωμένη αυτόματα από την ταμπλέτα σε fat32

Μερικοί είχαν θέμα με την αναβάθμιση σε kit kat. Με factory reset της ταμπλέτας λυνονταν το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ε, βεβαια! Μην ξαναγυρίσουμε παλι να μαθαίνουμε την ΑΒ!! Εννοείται οτι θελει το reset του. Και μαλιστα εγω θα ελεγα και πριν και μετα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

που θα βρων την 20D για ελλαδα, δεν τη καζτεβαζει απο εδω http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW371206432109876543213%2FV50020d_00.kdz
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ε, βεβαια! Μην ξαναγυρίσουμε παλι να μαθαίνουμε την ΑΒ!! Εννοείται οτι θελει το reset του. Και μαλιστα εγω θα ελεγα και πριν και μετα!

Ωραία, έκανα το ρισέτ και θα περιμένω 1-2 μέρες να δω συμπεριφορά.

 

Να προσθέσω, ότι εμένα μου πετούσε την SD έξω μόνο όταν ήταν κλειστή η οθόνη. Το είχα δηλαδή παραπέρα, ήταν σε sleep, το έπιανα να δουλέψω και έβλεπα το γνωστό μήνυμα. Ποτέ - ποτέ, καμία φορά, δεν μου πέταξε το μήνυμα ενώ χρησιμοποιούσα την ταμπλέτα. Πάντα όταν πήγαινα να το «ξυπνήσω». Το ίδιο και σε σας (όσοι είχατε πρόβλημα) ή όχι;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση σε kitkat μου αποσυνδέεται όταν ανοίγω την οθόνη από sleep mode. Σκεφτόμουν να κάνω hard reset αλλά βαριέμαι το στήσιμο ξανά ειδικά αν το πρόβλημα δεν φτιάξει. Νίκο αν φτιάξει εσένα μετά το reset, αφού έχουμε το ίδιο πρόβλημα μάλλον θα πάρω την απόφαση να το κάνω και εγώ. Αν δεν είναι κουραστικό ενημέρωσε αν σου το έκανε ξανά!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έκανα το ρισέτ και θα περιμένω 1-2 μέρες να δω συμπεριφορά.

 

Να προσθέσω, ότι εμένα μου πετούσε την SD έξω μόνο όταν ήταν κλειστή η οθόνη. Το είχα δηλαδή παραπέρα, ήταν σε sleep, το έπιανα να δουλέψω και έβλεπα το γνωστό μήνυμα. Ποτέ - ποτέ, καμία φορά, δεν μου πέταξε το μήνυμα ενώ χρησιμοποιούσα την ταμπλέτα. Πάντα όταν πήγαινα να το «ξυπνήσω». Το ίδιο και σε σας (όσοι είχατε πρόβλημα) ή όχι;

 

Ακριβώς αυτό έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς θα ενημερώσω. Αλλά δεν ξέρω αν λέγεται hard reset αυτό που έκανα ή... soft reset. Εννοώ ότι έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ή κάπως έτσι (δεν έχω την ταμπλέτα δίπλα μου). Ενώ σβήνει τα προσωπικά δεδομένα και τις εφαρμογές, δεν σβήνει τις αναβαθμίσεις συστήματος.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έκανα το ρισέτ και θα περιμένω 1-2 μέρες να δω συμπεριφορά.

 

Να προσθέσω, ότι εμένα μου πετούσε την SD έξω μόνο όταν ήταν κλειστή η οθόνη. Το είχα δηλαδή παραπέρα, ήταν σε sleep, το έπιανα να δουλέψω και έβλεπα το γνωστό μήνυμα. Ποτέ - ποτέ, καμία φορά, δεν μου πέταξε το μήνυμα ενώ χρησιμοποιούσα την ταμπλέτα. Πάντα όταν πήγαινα να το «ξυπνήσω». Το ίδιο και σε σας (όσοι είχατε πρόβλημα) ή όχι;

 

Προσωπικά δεν θυμάμαι εχει περασει παρα πολυς καιρός απο τοτε. Αλλα οι περισσότερες πιθανότητες ειναι τοτε να το παρουσιάσει. Οταν ειναι σε deep sleep.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...