Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψήνεται φίλος για tablet και ζήτησε τη βοήθειά μου. Εξαιρετικό το G-Pad αλλά στην ίδια τιμή το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4" νομίζω ότι είναι μονόδρομος πια.

Θα συμφωνήσω... Απλά μονόδρομος μου φαίνεται και μένα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζω το ταμπλετ στο αθόρυβο και ο ήχος (youtube πχ)ακούγεται κανονικά!

Γιατί?

Και χωρίς να ψάξεις τους επιμέρους ήχους, αν χαμηλώσεις τη στιγμή που παίζει το βίντεο, θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, φιλος μου ειδε το gpad και επαθε την πλακα του. Θελει να παρει ενα καινουριο. Εγω του προτεινω να παρει το samsung galaxy tabe pro 8.4. Οχι πως το lg δεν ειναι καλο απλα το samsung ειναι καλυτερο. Εσεις τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Ψήνεται φίλος για tablet και ζήτησε τη βοήθειά μου. Εξαιρετικό το G-Pad αλλά στην ίδια τιμή το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4" νομίζω ότι είναι μονόδρομος πια.

 

Θα συμφωνήσω... Απλά μονόδρομος μου φαίνεται και μένα...

 

Σ' αυτα τα πραγματα δεν υπαρχουν μονοδρομοι. Εχω και το 10αρι tab ταυτοχρονα. Το g-pad δουλευω συνεχεια. Γουστα και προτιμήσεις του καθενος.

Ομως οπως πολυ σωστα λεει ο Νικος, πιο πανω, ανοίξτε θεμα στις επιλογες συσκευων για να σας προτείνουν.

Εδω ειναι το τοπικ του g-pad και ολα αυτα ειναι off topic.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα κατάφερα και την ώρα που το έβαλα να φορτίσει το έβαλα σε download mode. Πως βγαίνω ρε παιδιά;

 

OK παρατεταμένο power off

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου κατάφερε και έκανε το ταμπλετ βουτιά και πνιγηκε....

Το θέμα είναι ότι είναι φιξ κατασκευή... Πως ανοίγει να το καθαρίσει από μέσα λίγο?

 

Δουλεύει κανονικά πάντως απλά η οθόνη έχει ενα εσωτερικό ραγισμα στην κάτω αριστερή γωνία... Και απλά δείχνει πολύ σκοτεινά....

 

Την είπα να το κλείσει να το κάνει με χλιαρό με το πιστολάκι λίγο... Και να το αφήσει μέσα στο ρύζι για 1με2 μέρες... (κάνει δουλίτσα το ρύζι δοκιμασμένα).

 

Απλά είναι εξωτερικό τώρα και δεν γίνεται να κάνω κάτι εγώ από εδώ...

 

(ελπίζω μόνο μην αρχίζει μετά τα προβλήματα.. Γιατί είναι και lg και δεν τα πάει και πολύ καλά με ποιότητα η lg). Χεχεχ.

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ρυζι και στον ηλιο!

Σε τι το 'πνιξε? Παιζει και αυτο το ρολο του.

 

Για ανοιγμα, δες τι μπορεις να βρεις στο YouTube.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρυζι και στον ηλιο!

Σε τι το 'πνιξε? Παιζει και αυτο το ρολο του.

 

Για ανοιγμα, δες τι μπορεις να βρεις στο YouTube.

 

Σε νερό... Καθαρό νερό...

Δεν έχω βρει τίποτα στο YouTube...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Μου αποσυνδέεται συνέχεια η καρτα μνήμης και δεν γνωρίζω γιατί συμβαίνει αυτό.Ανοίγω το καπάκι της θηκης και μου βγάζει μνμ οτι η καρτα εχει αποσυνδεθεί.

Καμιά βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου κατάφερε και έκανε το ταμπλετ βουτιά και πνιγηκε....

Το θέμα είναι ότι είναι φιξ κατασκευή... Πως ανοίγει να το καθαρίσει από μέσα λίγο?

 

Δουλεύει κανονικά πάντως απλά η οθόνη έχει ενα εσωτερικό ραγισμα στην κάτω αριστερή γωνία... Και απλά δείχνει πολύ σκοτεινά....

 

Την είπα να το κλείσει να το κάνει με χλιαρό με το πιστολάκι λίγο... Και να το αφήσει μέσα στο ρύζι για 1με2 μέρες... (κάνει δουλίτσα το ρύζι δοκιμασμένα).

 

Απλά είναι εξωτερικό τώρα και δεν γίνεται να κάνω κάτι εγώ από εδώ...

 

(ελπίζω μόνο μην αρχίζει μετά τα προβλήματα.. Γιατί είναι και lg και δεν τα πάει και πολύ καλά με ποιότητα η lg). Χεχεχ.

 

Κατω απο την SD εχει μια βιδα απο εκει ξεκινας.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε νερό... Καθαρό νερό...

Δεν έχω βρει τίποτα στο YouTube...

 

Παλι καλα που ηταν καθαρο νερακι. Της γυναικας μου της επεσε παλιότερα, ενα u900 στην λεκανη της τουαλέτας. Οποτε καταλαβαίνεις μονο καθαρο νερακι δεν ηταν.:mad:

 

Αστο στο ρυζακι και στο ηλιο η καπου που να ειναι σχετικα υψηλή η θερμοκρασία ωστε να εξατμίζεται το νερο.

 

Για το YouTube, εχεις δικιο. Πολυ περίεργο που δεν υπαρχει τιποτα σχετικό. Ποτε δεν ειχα ψάξει, για να πω την αλήθεια αλλα θεώρησα οτι οπως υπαρχουν 1000αδες βιντεο για αλλες συσκευές, θα υπήρχε και γι' αυτο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξαφνικά σου άρχισε να το κάνει; τι έκανες τελευταία;

 

Το πρόβλημά ξεκίνησε οταν έκανα επαναφορά αρχείων σε ενα παλιότερο αντίγραφο ασφαλείας που ειχα δημιουργήσει.

Είδα το πρόβλημα και γύρισα πάλι στην αρχική κατάσταση (είχα φτιάξει αντίγραφο ασφαλειας)αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά ξεκίνησε οταν έκανα επαναφορά αρχείων σε ενα παλιότερο αντίγραφο ασφαλείας που ειχα δημιουργήσει.

Είδα το πρόβλημα και γύρισα πάλι στην αρχική κατάσταση (είχα φτιάξει αντίγραφο ασφαλειας)αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα ... κατά έναν μυστήριο τρόπο το θέμα λύθηκε από μόνο του ...:) Εξήγηση ακόμα δεν έχω:X .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η CM11 τιο λεει σαν ρομ, σερνεται η μανισια και μου εχει σπασει τα νευρα. Εχετε καμμια καλη ρομ να προτεινετε? προτιμω GPE dld stock android
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η CM11 τιο λεει σαν ρομ, σερνεται η μανισια και μου εχει σπασει τα νευρα. Εχετε καμμια καλη ρομ να προτεινετε? προτιμω GPE dld stock android

 

Τι εννοείς σέρνεται η μανισια ? Δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω δει κάτι τέτοιο ...καμιά καθυστέρηση .. και το tab είναι γεμάτο ... μήπως παίζει κάτι άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η CM11 τιο λεει σαν ρομ, σερνεται η μανισια και μου εχει σπασει τα νευρα. Εχετε καμμια καλη ρομ να προτεινετε? προτιμω GPE dld stock android

Βαλ' την άφοβα. Την cm11 την τελευταία έχω και τρέχει άψογα. Κανένα bug

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...