Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,έπειτα απο αναβάθμιση εργοστασιακών ρυθμίσεων σε kit_kat προσπαθώ να αναγνωρίσω το εξωτερικό Bluetooth πληκτρολόγιο μου αλλά δυστυχώς δεν συνδέεται.Σημειωτέο ότι αλλη συσκευή που προσπάθησα δηλαδή ακουστικά, έκανε σύζευξη αλλά το πληκτρολόγιο δεν......δύναται ν αναγνωριστεί .φαινεται οτι υπαρχει θέμα με την kit kat αλλά και το bluetooth.Googlarontas ειδα πολλα σχετικά topic με πολλές λύσεις μα δεν.........!!!!!Ευχαριστώ. Edited by bernard
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια οταν παιζει το nova go αυτη η ασπρη μπαρα κατω με τα συμβολα πως φευγει για να βλεπω τον αγωνα καλυτερα?

 

Σάκη, όταν κάνεις μια ερώτηση, περίμενε να δεις αν κάποιος ξέρει να απαντήσει. Να ρωτήσεις το ίδιο πράγμα δεύτερη φορά, δεν βοηθάει.

 

Αν εννοείς την άσπρα οριζόντια μπάρα με το «πήγαινε πίσω», «home» κλπ., ακριβώς για αυτήν μιλάμε παραπάνω. Για να φύγει μόνιμα, root και ανάλογη εφαρμογή. Χωρίς root, την εξαφανίζουν ορισμένες εφαρμογές, αλλά όχι όλες ακόμα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Σάκη, όταν κάνεις μια ερώτηση, περίμενε να δεις αν κάποιος ξέρει να απαντήσει. Να ρωτήσεις το ίδιο πράγμα δεύτερη φορά, δεν βοηθάει.

 

Αν εννοείς την άσπρα οριζόντια μπάρα με το «πήγαινε πίσω», «home» κλπ., ακριβώς για αυτήν μιλάμε παραπάνω. Για να φύγει μόνιμα, root και ανάλογη εφαρμογή. Χωρίς root, την εξαφανίζουν ορισμένες εφαρμογές, αλλά όχι όλες ακόμα.[/QUOT

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συγνωμη και ευχαριστω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dolphin φυσικά :)

the one and only! :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Default browser τι έχετε παιδια?

 

Εγω εχω ακόμα τον μαμά,αλλά μου κάνει νερά τώρα τελευταία και λέω να πάω σε κάτι καινούργιο σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Τον έσβησα τον dolphin είδα ότι σε πολλά αλλού πατούσα αλλού έμπαινε οπότε κράτησα τον chrome και αν θέλω flash player και πιο ελαφρύ τον Maxthon
Link to comment
Share on other sites

Default browser τι έχετε παιδια?

 

Γενικά χρησιμοποιώ τον Firefox, τον οποίο συγχρονίζω με το Firefox που έχω στο PC στη δουλειά και στο σπίτι. Είναι αρκετά ικανός με την έννοια ότι βλέπει σχεδόν όλες τις σελίδες, χωρίς να κάνει ιδιαίτερη θυσία στην ταχύτητα και γενικά ο συγχρονισμός είναι εξυπηρετικός.

 

Για flash περιεχόμενο (το οποίο είναι σπάνιο και γενικά θεωρώ απαράδεκτο να έχει ένα site flash τη σήμερον ημέρα) χρησιμοποιώ τον μαμίσιο.

 

Και για πολύ ειδικές περιπτώσεις που το site δεν έχει λάβει καθόλου υπόψη του την πιθανότητα να μπεις από ταμπλέτα χρησιμοποιώ τον Chrome, o οποίος αν και πιο αργός από όλους είναι ο μόνος που ποτέ δεν είχα πρόβλημα να δω ακόμα και το πιο απαιτητικό site, με περίεργα floating παράθυρα και με ό,τι άλλο φανταστείς.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά χρησιμοποιώ τον Firefox, τον οποίο συγχρονίζω με το Firefox που έχω στο PC στη δουλειά και στο σπίτι. Είναι αρκετά ικανός με την έννοια ότι βλέπει σχεδόν όλες τις σελίδες, χωρίς να κάνει ιδιαίτερη θυσία στην ταχύτητα και γενικά ο συγχρονισμός είναι εξυπηρετικός.

 

Για flash περιεχόμενο (το οποίο είναι σπάνιο και γενικά θεωρώ απαράδεκτο να έχει ένα site flash τη σήμερον ημέρα) χρησιμοποιώ τον μαμίσιο.

 

Και για πολύ ειδικές περιπτώσεις που το site δεν έχει λάβει καθόλου υπόψη του την πιθανότητα να μπεις από ταμπλέτα χρησιμοποιώ τον Chrome, o οποίος αν και πιο αργός από όλους είναι ο μόνος που ποτέ δεν είχα πρόβλημα να δω ακόμα και το πιο απαιτητικό site, με περίεργα floating παράθυρα και με ό,τι άλλο φανταστείς.

 

Ο Firefox παει σφαίρα αλλά αν δεις τη ram καταναλώνει όταν είναι σε λειτουργία θα τρομάξεις ,μιλάμε για διπλάσιο από chrome

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επανέρχομαι αλλά μήπως κάποιος αντιμετωπίζει μετα απο αναβάθμιση σε kit kat πρόβλημα συνδεσιμότητας bluetooth περιφερειακών?Η μήπως καμμία ιδέα?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σάκη, όταν κάνεις μια ερώτηση, περίμενε να δεις αν κάποιος ξέρει να απαντήσει. Να ρωτήσεις το ίδιο πράγμα δεύτερη φορά, δεν βοηθάει.

 

Αν εννοείς την άσπρα οριζόντια μπάρα με το «πήγαινε πίσω», «home» κλπ., ακριβώς για αυτήν μιλάμε παραπάνω. Για να φύγει μόνιμα, root και ανάλογη εφαρμογή. Χωρίς root, την εξαφανίζουν ορισμένες εφαρμογές, αλλά όχι όλες ακόμα.

καλημερα και ευχαριστω. μηπως μπορεις να μου πεις καποια εφαρμογη απο αυτες για να την βαλω χωρις να κανω root?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ευχαριστω. μηπως μπορεις να μου πεις καποια εφαρμογη απο αυτες για να την βαλω χωρις να κανω root?

 

Εγώ για την ώρα έχω εντοπίσει vlc και επεξεργαστή κειμένου polaris. Ελπίζω σύντομα να έχουμε περισσότερες.

Σημείωση: Ελπίζω έγινε κατανοητό. Δεν βγάζουν τη μπάρα γενικώς, απλά δεν την εμφανίζουν όταν τρέχουν οι ίδιες. Για να βγει η μπάρα μόνιμα, root και σχετική εφαρμογή.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Σάκη, όταν κάνεις μια ερώτηση, περίμενε να δεις αν κάποιος ξέρει να απαντήσει. Να ρωτήσεις το ίδιο πράγμα δεύτερη φορά, δεν βοηθάει.

 

Αν εννοείς την άσπρα οριζόντια μπάρα με το «πήγαινε πίσω», «home» κλπ., ακριβώς για αυτήν μιλάμε παραπάνω. Για να φύγει μόνιμα, root και ανάλογη εφαρμογή. Χωρίς root, την εξαφανίζουν ορισμένες εφαρμογές, αλλά όχι όλες ακόμα.

ok ok ok thanks
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις κλήσεις στο Skype συνεχεια με βλέπουν σε πολυ χάλια ποιότητα .Φταιει η ανάλυση της μπροστινης καμερας η το Ίντερνετ ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις κλήσεις στο Skype συνεχεια με βλέπουν σε πολυ χάλια ποιότητα .Φταιει η ανάλυση της μπροστινης καμερας η το Ίντερνετ ;

 

Πριν λίγο μιλούσα με κάποιον με V500 και σχολίασα πόσο καλά φαίνεται... ίσως να έχεις αργή σύνδεση και να ρίχνει την ποιότητα... Επίσης καλό είναι να έχει λίγο φως. Πάντως δεν διεκδικεί και βραβεία η μπροστινή κάμερα, μην περιμένεις θαύματα :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μιλούσα με κάποιον με V500 και σχολίασα πόσο καλά φαίνεται... ίσως να έχεις αργή σύνδεση και να ρίχνει την ποιότητα... Επίσης καλό είναι να έχει λίγο φως. Πάντως δεν διεκδικεί και βραβεία η μπροστινή κάμερα, μην περιμένεις θαύματα :)

 

Ναι το ξερω οτι δεν ειναι κορυφαίας ποιότητας και περίπου 1.2 mp αλλα οι άλλοι με βλέπουν συνεχεια ´´πιξελιασμενο´´ .Για να πω την αλήθεια μονο σπίτι κάνω κλήσεις που δεν έχω και κορυφαίο Ίντερνετ αλλα μου κάνει εντύπωση !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...