Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω που θα το παρω σημερα τη πρεπει να κανω για να περαστει καλα η αναβαθμηση?

 

Ανοιξε το.

Περνα την αναβαθμιση.

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και καλο στησιμο!

Καλοριζικο και καλως ηρθες στην παρεα!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το.

Περνα την αναβαθμιση.

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και καλο στησιμο!

Καλοριζικο και καλως ηρθες στην παρεα!

 

ευχαριστω φιλε μου, θα εχω νεα το βραδυ να σας πω,τι ακριβως να κανω να δω μηπως εχει θεμα και πρεπει να το αλλαξω (μπλε γραμμη η δε ξερω κ εγω τι?) για να το δω αρχη αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει να δει διάφορα πρεπει να κανει factory reset για να περάσει την αναβάθμιση.

Απο μπαταρία παει πολύ καλά και σε μενα.

6 ώρες τις έχω παντα μπορεί και λίγο παραπανω.

 

έκανα επαναφορά μιας που το λέγατε πολλοί, αλλά δεν βλέπω διαφορά σε σχέση με πριν. Ίσως βέβαια να φταίει το ότι τα πέρασα όλα με lg backup και titanium αλλά δεν είχα καμιά όρεξη να περάσω απ την αρχή apps, κωδικούς κλπ... πολύ ταλαιπωρία :p

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που στο λεω αλλα επρεπε να τα περασεις ολα απο την αρχη..Ετσι κι αλλιως αλλη αναβαθμιση δεν θα παρουμε για να το ξαναστησεις :p

Κανε τον κοπο αν θες να δεις διαφορα

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνω και εγω. Σταθερα 6+ ώρες οθονη με την φωτεινότητα παντα στο 50%+

Καποιες ασυμβατοτητες μονον με την ART. Η polaris σουίτα που δεν τρεχει και το bluetooth που μου λεει οτι σταματησε 2 φορες σε καθε αναβάθμιση εφαρμογης απο το play.

 

έκανα επαναφορά μιας που το λέγατε πολλοί, αλλά δεν βλέπω διαφορά σε σχέση με πριν. Ίσως βέβαια να φταίει το ότι τα πέρασα όλα με lg backup και titanium αλλά δεν είχα καμιά όρεξη να περάσω απ την αρχή apps, κωδικούς κλπ... πολύ ταλαιπωρία :p

 

Και ουτε θα δεις με αυτο τον τροπο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από πολύ φωτεινότητα λογικά η καποια παιχνίδια χάνεις. Γιατί ακόμα και με livestream δεν νιώθει η μπαταρία

 

50% και δεν παιζω παιχνιδια :) Παντως το streaming ψιλοτσουζει σε μενα.

 

Επισης θελω να πω κατι που παρατηρησα: οσο πιο πολυ δουλευει η συσκευη τοσο καλυτερες ωρες πιανει η μπαταρια. Το καταλαβα τωρα προσφατα που μεσα σε 2 εβδομαδες, λογω χρονου, δεν το σκαλιζα και το φορτισα 2 φορες ολες κι ολες. Μετα τη δευτερη φορτιση κρατησε 4μισι ωρες! 1-2 φορτισεις μετα, πιο κοντινες μεταξυ τους, ανα 2-3 μερες, οπως συνηθιζω, πιανω παλι το 6ωρο. :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,έχω έναν μήνα το τερατάκι και δεν έχω βάλει ακόμα κάρτα επέκτασης(sd card).Τώρα στις πληροφορίες συσκευής έχω την έκδοση 4.4.2 και kernel 3.4.0.Λογικά έχω την kit-kat απο updates.Μήπως πρέπει να κάνω και εγώ factory reset?θα δω κάποιες διαφορές ή όχι?Τέλος ας γράψει καποιος την αναβάθμιση βήμα-βήμα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κανω και το πρωτο μου post απο το Gpad. παιδια εκανα upgrade σε kit kat και επαναφορα εργοσρτασιακων ρυθμίσεων.αυτεσ οι μπλε γραμμες που θυμαμαι οτι υπηρχαν η τιποτα αλλο περιεργο πως μπορω να δω μηπως και τα εχει για να ειμαι μεσα στο doa. Μεχρι τωρα εντυπωσιασμένος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,έχω έναν μήνα το τερατάκι και δεν έχω βάλει ακόμα κάρτα επέκτασης(sd card).Τώρα στις πληροφορίες συσκευής έχω την έκδοση 4.4.2 και kernel 3.4.0.Λογικά έχω την kit-kat απο updates.Μήπως πρέπει να κάνω και εγώ factory reset?θα δω κάποιες διαφορές ή όχι?Τέλος ας γράψει καποιος την αναβάθμιση βήμα-βήμα.Ευχαριστώ.

 

Ναι, η 4.4.2 ειναι η ΚΚ.Το factory reset, κατα την γνωμη μου, ειναι επιβεβλημένο μετα απο τις major αναβαθμισεις. Απο jb περασαμε σε ΚΚ. Οι εφαρμογες πρεπει να περαστουν ξανα απο το play store με clean install και μονον τα data τους με restore απο καποιο πιθανο backup. Ετσι θα παρεις τα μεγιστα απο την αναβαθμιση.

 

Τι εννοείς να γραψουμε βημα-βημα την αναβαθμιση? Αφου την εχεις ηδη κανει!

 

Κανω και το πρωτο μου post απο το Gpad. παιδια εκανα upgrade σε kit kat και επαναφορα εργοσρτασιακων ρυθμίσεων.αυτεσ οι μπλε γραμμες που θυμαμαι οτι υπηρχαν η τιποτα αλλο περιεργο πως μπορω να δω μηπως και τα εχει για να ειμαι μεσα στο doa. Μεχρι τωρα εντυπωσιασμένος

 

Κατέβασε απο το play store την εφαρμογή backlight bleed test, επέλεξε το μαύρο background και παίξε με την φωτεινότητα απο min σε max. Ετσι θα δεις οτι προβλημα (αν) εχεις. Μπλε γραμμες, bleeding, προβολακια και δεν ξερω τι αλλο τέλος πάντων!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απομακρυσμενος ελεγχος απο pc η απο το g2 στην ταμπλετα πως γινεται;;;εβαλα το teamviewer,αλλα δε βρισκω που να σεταρω κωδικο και γενικα καποιο τροπο να συνδεθω;;πως ακριβως γινεται;;υπαρχει εναλλακτικη εφαρμογη;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η 4.4.2 ειναι η ΚΚ.Το factory reset, κατα την γνωμη μου, ειναι επιβεβλημένο μετα απο τις major αναβαθμισεις. Απο jb περασαμε σε ΚΚ. Οι εφαρμογες πρεπει να περαστουν ξανα απο το play store με clean install και μονον τα data τους με restore απο καποιο πιθανο backup. Ετσι θα παρεις τα μεγιστα απο την αναβαθμιση.

 

Τι εννοείς να γραψουμε βημα-βημα την αναβαθμιση? Αφου την εχεις ηδη κανει!

 

 

 

Κατέβασε απο το play store την εφαρμογή backlight bleed test, επέλεξε το μαύρο background και παίξε με την φωτεινότητα απο min σε max. Ετσι θα δεις οτι προβλημα (αν) εχεις. Μπλε γραμμες, bleeding, προβολακια και δεν ξερω τι αλλο τέλος πάντων!

 

Ευχαριστω φιλε την εβαλα Ουτε μπλε γραμμη βλεπω ουτε κατι ,μονο οταν ανεβωκατεβαζω αποτομα την φωτεινοτητα η κατω μπαρα λιγο τρεμοπαιζει αυτο θεμα θεωρείται????

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που στο λεω αλλα επρεπε να τα περασεις ολα απο την αρχη..Ετσι κι αλλιως αλλη αναβαθμιση δεν θα παρουμε για να το ξαναστησεις :p

Κανε τον κοπο αν θες να δεις διαφορα

 

Ε αφου χρειαζεται λοιπον αυτη η διαδικασια, λεω να περασω απ την αρχη τη ρομ με επιδιορθωση ωστε να φυγει και το ρουτ και να το ξαναπερασω απ την αρχη και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ ολη τη παρεα προσπαθω να βαλω το στικακι της vodafone μεσω otg με το ppp widget αλλα δε τα καταφερνω εχει κανεις καναν οδηγο να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Ε αφου χρειαζεται λοιπον αυτη η διαδικασια, λεω να περασω απ την αρχη τη ρομ με επιδιορθωση ωστε να φυγει και το ρουτ και να το ξαναπερασω απ την αρχη και αυτο...

 

Ούτως η άλλως θα φύγει το ρουτ.

Κάνε backup με titanium, wipe, root, restore.

Η διαδικασία είναι ίδια για όλες τις συσκευές, δεν χρειάζεται μόνο το gpad wipe.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πέρασα ενα benchmark test και σταμάτησε στο 27% και λεει το προγραμμα ψηλή θερμοκρασία θα επανεκκίνησει την συσκευη με ενα άλλο προγραμμα είδα οτι η μπαταρία ειναι μεταξύ 30-33 βαθμούς ειναι λογικό;; Δε μου έβγαλε κανένα μήνυμα το λογισμικό (υπόψιν browsing εκανα οχι gaming) Edited by dimcreed
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία να μου λύσετε, με την kitkat επιτρέπονται κανονικά οι μετακινήσεις εφαρμογών στην microSD ή χρειαζόμαστε κάτι επιπρόσθετο για αυτή την επιλογή;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και πριν δεν επιτρέπονταν. Ηθελε ρουταρισμα, partitioning στην sd και μια διαδικασια τελος παντων. Δεν ξερω αν ισχυουν τα ιδια και με την ΚΚ.

Και στο note 10.1 που εχω επίσης και εκει δεν υπαρχει η δυνατότητα και ειναι ακομη σε 4.1.2.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θηκη ποια σας βολεψε? Κοιτουσα ebay και εχει 1-2 καλουτσικες. Και παιδια τη θερμοκρασιες πιανετε? Μου εδειξε μετα απο ενα game και μπολικο browsing 35 Edited by dimcreed
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία να μου λύσετε, με την kitkat επιτρέπονται κανονικά οι μετακινήσεις εφαρμογών στην microSD ή χρειαζόμαστε κάτι επιπρόσθετο για αυτή την επιλογή;

 

Ερώτηση: Γιατί να μεταφερθούν εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα; Προφανώς κάποια ανάγκη θα εξυπηρετεί, για να ρωτάς, αλλά δεν μου έχει προκύψει εμένα παρόμοια και έχω την απορία. Υπάρχει δηλ. πιθανότητα να θέλει κάποιος να βάλει τόσες εφαρμογές που να μην επαρκεί η εσωτερική μνήμη; Ίσως να υπάρχουν και τέτοιοι χρήστες βέβαια.

 

Και μια ερώτηση δική μου: με την μετακίνηση στην sd, η εφαρμογή θα φορτώνει λίγο πιο αργά, έτσι;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γιατί να μεταφερθούν εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα; Προφανώς κάποια ανάγκη θα εξυπηρετεί, για να ρωτάς, αλλά δεν μου έχει προκύψει εμένα παρόμοια και έχω την απορία. Υπάρχει δηλ. πιθανότητα να θέλει κάποιος να βάλει τόσες εφαρμογές που να μην επαρκεί η εσωτερική μνήμη; Ίσως να υπάρχουν και τέτοιοι χρήστες βέβαια.

 

Και μια ερώτηση δική μου: με την μετακίνηση στην sd, η εφαρμογή θα φορτώνει λίγο πιο αργά, έτσι;

 

Αν έχετε τόσα πράγματα ώστε χρειάζεστε εξωτερική μνήμη, φροντίστε τουλάχιστον οι εφαρμογές (τουλάχιστον αυτές που χρησιμοποιούνται συχνά ) να είναι οι τελευταίες που θα μπουν εκεί. Πρώτα βάζουμε βίντεο, μουσική, φωτογραφίες και τελευταία επιλογή αν δεν έχουμε εναλλακτικές είναι οι εφαρμογές.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε τόσα πράγματα που δεν χωράνε στην εσωτερική μνήμη, φροντίστε τουλάχιστον οι εφαρμογές (τουλάχιστον αυτές που χρησιμοποιούνται συχνά ) να είναι οι τελευταίες που θα μπουν εκεί. Πρώτα βάζουμε βίντεο, μουσική, φωτογραφίες και τελευταία επιλογή αν δεν έχουμε εναλλακτικές είναι οι εφαρμογές.

νομιζω οτι πιο σωστο ειναι το αναποδο ..πρωτα εφαρμογες και μονο εφαρμογες σε ολη την εσωτερικη μνημη..και multimedia στην καρτα και στο flash disk

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πιο σωστο ειναι το αναποδο ..πρωτα εφαρμογες και μονο εφαρμογες σε ολη την εσωτερικη μνημη..και multimedia στην καρτα και στο flash disk

 

Λάθος το είπα. Έχεις δίκιο. Το ανάποδο εννοούσα. Είδες τι παθαίνεις αν δεν τα ξαναδιαβάζεις; Διορθώθηκε.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις τεράστια παιχνιδια εγκατεστημένα, πρακτικα ειναι αδυνατον να την γεμίσεις, ακολουθοντας την συμβουλή των παιδιων. Θελει χιλιαδες εφαρμογές!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...