Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το g pad βρίσκεται στα χέρια μου εδώ & 1 εβδομάδα.

Απλά άψογο. Ίσως η καλύτερη αγοράς συσκευής, που έκανα ποτέ.

Μοναδική έλειψη, η απουσία led ειδοποίησης, στο μπροστινό μέρος του tablet.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια προσφορα εχει βγει ηδη και εξαντληθηκε.

Στα 144 ευρω...σε αγγλικο πολυκαταστημα.

Εχει καταντησει κοροιδια αυτο με την LG.

Πληρωσα το optimus g 370 ευρω το βλεπω σε προσφορα στη vodafone 130

Πληρωσα το GPAD 300 ευρω το βλεπω σε προφορα στην Αγγλια 140

Το G2 εχει πεσει στα 300 ευρω και ποιος ξερει σε τι προσφορα θα το δουμε

Μονο με προσφορα ξανα LG

 

 

Πάντως στην Ελλάδα είναι σταθερή η τιμή καιρό τώρα... Σε ποιο Αγγλικό πολυκατάστημα αναφέρεσαι?

Τώρα που θα βγει το G3 ετοιμαστείτε για G2 στα 200-250!

Link to comment
Share on other sites

http://www.tesco.com/direct/lg-g-pad-83-tablet-white/267-8303.prd

Οριστε η προσφορα αλλα εξαντληθηκε

Προσωπικα δεν δινω για το g2 πανω απο 120 ευρω αφου αναγκη για αλλαγη κινητου δεν εχω

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Το g pad βρίσκεται στα χέρια μου εδώ & 1 εβδομάδα.

Απλά άψογο. Ίσως η καλύτερη αγοράς συσκευής, που έκανα ποτέ.

Μοναδική έλειψη, η απουσία led ειδοποίησης, στο μπροστινό μέρος του tablet.

 

Το έχω 2 βδομάδες (κλεισμένες απόψε) και έχω εγκαταλείψει το laptop μου και οτιδήποτε άλλο και πραγματικά η ταχύτητα του είναι μοναδική.Το μόνο που δεν μπόρεσα ειναι να δουλέψω επεξεργασία με το Polaris αρχείων word και excel.Μη ζητάμε και πολλά.Μου ανοίγουν τα συννημένα των mails μου πολύ πιο γρήγορα, απολαμβάνω ταχύτατο ίντερνετ και youtube και πληκτρολογώ ταχύτατα με ένα compact πληκτρολόγιο λευκό bluetooth.Το χρησιμοποιώ ξάπλα σε portrait θέση (πολύ καλή θέση ανάγνωσης) καθιστός σε landscape θέση με πληκτρολόγιο όταν θέλω να γράψω μακροσκελή κείμενα (όπως τώρα) και έχεις την αίσθηση netbook με εκπληκτική ταχύτητα.Παιχνίδια με ωραία αίσθηση γραφικών και ο αστείρευτος κόσμος του play με ότι ζητήσεις!Thank you lg!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα! Στοκ 4.2.2 και απολυτα ικανοποιημενος εκτος απο το γεγονος οτι με ενσυρματα ακουστικα (Sony ray handsfree βεβαια) με το που παει να παιξει καποιος ηχος π.χ ταινια , ανοιγει η φωνητικη εντολη του google now. Το εχει κανεις αλλος αυτο;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τσιμπισω και εγω το lg.

 

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις για διαβασμα? ebooks,pdf,blogs κλπ

 

Ειναι ξεκουραστο?

Ποση ωρα περιπου κραταει σε λειτουργια web surfing και διαβασματος μονο.

Πως ειναι η αισθηση οταν το κρατας? Αντεχεται να το κρατας αρκετη ωρα η θα πρεπει να το αφηνεις καπου και να κοιτας.

 

Δεν με ενδιαφερουν τα games, ταινιες κλπ καθολου. Μονο διαβασμα.

 

Τhank you!

Link to comment
Share on other sites

Manga διαβάζω online συνέχεια. 50% φωτεινότητα και μου κρατάει 7μιση ώρες τουλάχιστον διάβασμα. Με κανονική χρήση browsing manga fb κλπ, είμαι στις 6μιση.

 

Η αίσθηση μέταλλο φίλε μου. Νιώθεις ότι κρατάς συσκευή, όχι κινεζιά :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 90% ebook διάβασμα και browsing μόνο. Είναι άνετο. Η θήκη το έχει κάνει λίγο βαρύ όταν πρέπει να το σηκώνεις (πχ. στο κρεβάτι), αλλά το ακουμπάω και στο σώμα. Η ανάγνωση καθαρή και άνετη.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2 βδομάδες (κλεισμένες απόψε) και έχω εγκαταλείψει το laptop μου και οτιδήποτε άλλο και πραγματικά η ταχύτητα του είναι μοναδική.Το μόνο που δεν μπόρεσα ειναι να δουλέψω επεξεργασία με το Polaris αρχείων word και excel.Μη ζητάμε και πολλά.Μου ανοίγουν τα συννημένα των mails μου πολύ πιο γρήγορα, απολαμβάνω ταχύτατο ίντερνετ και youtube και πληκτρολογώ ταχύτατα με ένα compact πληκτρολόγιο λευκό bluetooth.Το χρησιμοποιώ ξάπλα σε portrait θέση (πολύ καλή θέση ανάγνωσης) καθιστός σε landscape θέση με πληκτρολόγιο όταν θέλω να γράψω μακροσκελή κείμενα (όπως τώρα) και έχεις την αίσθηση netbook με εκπληκτική ταχύτητα.Παιχνίδια με ωραία αίσθηση γραφικών και ο αστείρευτος κόσμος του play με ότι ζητήσεις!Thank you lg!

 

Μπορείς να στείλεις ένα link για το πληκτρολόγιο ;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τσιμπισω και εγοτ lg.

 

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις για διαβασμα? ebooks,pdf,blogs κλπ

 

Ειναι ξεκουραστο?

Ποση ωρα περιπου κραταει σε λειτουργια web surfing και διαβασματος μονο.

Πως ειναι η αισθηση οταν το κρατας? Αντεχεται να το κρατας αρκετη ωρα η θα πρεπει να το αφηνεις καπου και να κοιτας.

 

Δεν με ενδιαφερουν τα games, ταινιες κλπ καθολου. Μονο διαβασμα.

 

Τhank you!

 

Χρονια πολλα! Και γω του εχω βαλει διαφορα κομιξ αλλα και πολυ υλικο pdf και powerpoint απο το μεταπτυχιακο μου. Με 45% φωτεινοτητα μου κραταει μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2, γυρω στις 6 ωρες ενω ημουν στις 4μισι πριν!! ΜΟΝΟ διαβασμα και λιγο ιντερνετ! Οχι παιχνιδια ή εφαρμογες που τρεχουν συνεχεια πχ φβ και σκαιπ. Με βολευει αρκετα σε σχεση με το λαπτοπ για διαβασμα :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

PDF πολλα, ταινίες, surfing, fb, tapatalk, twitter, instagram και google+. Ειναι πραγματικα απίθανο. Εχω και ενα note 10.1 και το εχω βαλει στην άκρη.

Με ολα αυτά ειμαι σταθερα στις 6,5+ ωρες. Ομολογώ οτι ειμαι εντυπωσιασμένος, ιδιαίτερα μετα την αναβάθμιση που πήρε.

 

Παρε την φιλε χωρις δευτερη σκεψη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε προβληματάκι, στο Κέντρο Ενημέρωσης.

Δείχνει ότι υπάρχει Ενημέρωση Εφαρμογής, στην εφαρμογή McAfee Family Protection,

η οποία δεν είναι καν εγκατεστημένη στη συσκευή,

ούτε από το Κέντρο Ενημέρωσης, ούτε από το Google Play.

Μάλιστα για κάποιο λόγο, η συγκεκριμένη εφαρμογή στο Κέντρο Ενημέρωσης διαφέρει από τις άλλες,

έχοντας δίπλα της τη φράση Λήψη, αντί για Εγκατάσταση, όπως οι υπόλοιπες εφαρμογές που δεν είναι εγκατεστημένες.

Εμφανίστηκε & σε κανέναν άλλον?

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε προβληματάκι, στο Κέντρο Ενημέρωσης.

Δείχνει ότι υπάρχει ενημέρωση στην εφαρμογή McAfee Family Protection,

η οποία δεν είναι καν εγκατεστημένη στη συσκευή,

ούτε από το Κέντρο Ενημέρωσης, ούτε από το Google Play.

Μάλιστα για κάποιο λόγο, η συγκεκριμένη εφαρμογή στο Κέντρο Ενημέρωσης διαφέρει από τις άλλες,

έχοντας δίπλα της τη φράση Λήψη, αντί για Εγκατάσταση, όπως οι υπόλοιπες εφαρμογές που δεν είναι εγκατεστημένες.

Εμφανίστηκε & σε κανέναν άλλον?

 

Και σε μενα υπαρχει(και σε ολους νομιζω).Δεν ειναι εγκατεστημενη απλα σου λεει με το μηνυμα να την κατεβασεις.Αν δεν την θελεις απλα αδιαφορησε.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχίσει δλδ να εμφανίζεται το μήνυμα εφ όρου ζωής?

Τι άλλο θα δούμε..

 

Και γω το εχω απο τις πρωτες μερες. Οπως επισης εδω και χρονια εχω μονιμο μηνυμα και για McAfee στο xperia mini. Με κυνηγά! :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Στο Xperia SP απλά το απεγκατέστησα & δεν είχα άλλη ενοχληση.

Εδώ δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Έστειλα μήνυμα στο τμήμα υποστήριξης της LG

& θα συνεχίσω να στέλνω καθημερινά μέχρι να το διορθώσουν.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε προβληματάκι, στο Κέντρο Ενημέρωσης.

Δείχνει ότι υπάρχει Ενημέρωση Εφαρμογής, στην εφαρμογή McAfee Family Protection,

η οποία δεν είναι καν εγκατεστημένη στη συσκευή,

ούτε από το Κέντρο Ενημέρωσης, ούτε από το Google Play.

Μάλιστα για κάποιο λόγο, η συγκεκριμένη εφαρμογή στο Κέντρο Ενημέρωσης διαφέρει από τις άλλες,

έχοντας δίπλα της τη φράση Λήψη, αντί για Εγκατάσταση, όπως οι υπόλοιπες εφαρμογές που δεν είναι εγκατεστημένες.

Εμφανίστηκε & σε κανέναν άλλον?

 

Αυτό γίνεται επειδή είναι από τις εφαρμογές που έχει προσθέσει η LG. Εγώ εκτός τη μια φορά που του είπα ότι δεν το θέλω, δεν νομίζω να το έχω ξαναδεί...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο; Δεν μπορείς να βλέπεις το "1" πάνω στο εικονίδιο;

 

Δυστυχώς ενίοτε εμφανίζεται & στο task bar..

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Απλα σοκ!Δεν εχω ξαναδει 6 ωρες οθονη με μια εβδομαδα εκτος πριζας!

Ps Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα!

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά...

 

Επιμένεις να το ξελιγώνεις, ε;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...