Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο γνωστός τρόπος ποιος είναι? Ο Κώτσος δεν το δίνει με δώρο θήκη, να σε βγάλει από το δίλημμα? Το public πάντως συμφέρει αν έχει ακόμα την προσφορα + θήκη + 20€ δωροεπιταγή...

 

O γνωστος τροπος ειναι οι ατοκες δοσεις :p (χωρις πιστωτικη)γιατι που λεφτα για κασ:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδες!Σημερα πηγα παρηγγειλα το G Pad σε λευκο χρωματακι απο Κωτσοβολο(με τον γνωστο τροπο) και μεχρι να ερθει λεω να ασχοληθω με τι θηκη και τι screen protector να του παραγγειλω.

 

1ον Απο screen protector αναμεσα σε αυτα που εχει στο σκρουτζ εχει δοκιμασει κανεις καποιο και αν ναι με πιο εμεινε ευχαριστημενος? http://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?from=catspan&keyphrase=lg+g+pad

 

2oν Απο θηκες θα παρω κλασικα την Voia απλα ειμαι σε διλημμα να παρω την silicone η να παρω την τυπου book :wacko:

(απο αποψη προστασιας παντα)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Σου προτινω και εγω να το παρεις απο public. 279 το g pad με δωρο θηκη, αυτη σαν καπακι-της voia εννοειται, και 20€ για επομενη online παραγγελια. Ετσι, μπορεις να παρεις και τη θηκη σαν βιβλιο οπως θα κανω εγω. (θα δωσω και ενα 10ευρω αλλα χαλαλι)

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεται στο GSMarena , άρχισε η αναβάθμιση του LG G pad 8.3 στην 4.4 kitkat ,

αλλά προς το παρόν μόνο στην νοτια Κορέα. Οπότε αναμένουμε ( αργότερα βέβαια ) να

έρθει και εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι σχετικα με το.θεμα της μπαταριας. Φορτισα σημερα στο 100% και μετα απο 3 ωρες χρησης σε wifi και normal φωτεινοτητα η μπαταρια μου εχει πεσει στο 49%,ειναι φυσιολογικο;Αξιζεινα το στειλω service η οχι;μου φαινεται υπρβολικα πολυ μεγαλο drain.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δώσεις παραπάνω λεπτομέριες κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει.

Τι χρήση του εκανες? Απλό browsing ή κανένα online game?

Ποια είναι η νορμάλ φωτεινότητα για σένα? Άλλος λέει νορμάλ το 100%! Εγώ λέω το 40%! Το ίδιο ειναι?

Τι σήμα WiFi εχεις? Καταλαβαίνεις ότι αν είναι ασθενές, τότε ο πομπός εκπέμπει ισχυρότερα αλλά καταναλώνει παραπανω!

Πόσους κύκλους έχει κάνει η μπαταρία σου? 5-6 κύκλους τους θέλει για να δείξει τι μπορεί να κάνει.

 

Βλέπεις πόσο σχετικό είναι, λοιπον? Λεπτομέριες!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσεις έτσι δηλαδή σου βγάζει τουλάχιστον άλλες 3 ώρες. Θεωρείς τις 6 ώρες προβληματική αυτονομία ;
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεται στο GSMarena , άρχισε η αναβάθμιση του LG G pad 8.3 στην 4.4 kitkat στην νοτια Κορέα

 

Είχανε κάτι βομβαρδισμούς (στη θάλασσα) εκεί χτες, αλλά σήμερα με την... αναβάθμιση θα παρηγορηθούν!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορες ερωτήσεις γιατί θέλω να το πάρω άμεσα. Ισχύει η προσφορά του public? Δόσεις κάνει εσείς που το πήρατε από εκεί; Έχει δυνατότητα να υπάρχουν δύο account με την δική του παραμετροποιηση το καθένα; Τέλος θα βρω κάτι αντίστοιχο που να είναι κ 3g? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερειες:

Wifi ανοικτο σημα φουλ διπλα απο ρουτερ

Browsing σε ελληνικα sites

Normal φωτεινοτητα ειναι στο 42% χωρις την αυτοματη επιλογη

Και εχω κανει τουλαχιστον 15 φορτισεις

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα δικά μου επίπεδα είσαι. Δούλεψε το και άλλο και πριν φορτίσεις, δωσε μας prnscr με τα στατιστικά της μπαταρίας και τις ώρες της οθόνης.

Αν και όπως σου είπαν και οι άλλοι γύρω στις 6 ώρες οθόνης σε βλέπω. Κάπου εκεί είναι γενικά. Άλλοι λίγο παραπάνω, άλλοι λίγο παρακάτω. Το καλύτερο που έχω πετύχει είναι σχεδόν 7 ωρές οθόνης και αυτό επειδή το δούλεψα σε σχετικά σκοτεινό χώρο. Οπότε κατέβασα πολύ την φωτεινότητα για να μην με κουραζει.

 

Πάντως να έχεις υπόψιν σου ότι εφόσον τριγυρνας στις ~ 6ώρες, είσαι ΟΚ.

 

EDIT:

Εγώ και έτσι στα τυφλά, μια χαρά το βλέπω το 3ωρο αν μιλάμε για συνεχή χρήση με 60-70% φωτεινότητα.

 

Νίκο, τις 6 ώρες με 60-70% φωτεινότητα δεν τις πιάνω εγώ με τπτ. Κάπου στις 5+ κάτι ψιλά, τερματιζω. Κάπου στο 5% δηλαδή μπαταρια, το βάζω στο φορτιστή.

 

Πάντως επειδή δουλεύω ταυτόχρονα και ένα note 10.1, περίπου τους ίδιους χρόνους μου βγάζει με την 4.2.2 που φοράει.

Πριν όμως, με την 4.0.4 ήταν άλλου! Ήμουν στις 9+ ωρες! Γι' αυτό επιμένω και λέω ότι η ics στην 4.0.4 εκδοση ήταν σαφώς πιο energy efficient από το χαζοφασολι που βγάλανε! Τοτε είδαμε άμεσα ένα 30-40% κάτω. Και να είχαν δώσει και κάτι περισσότερο από την ics θα 'λεγες "στα κομματια"!

 

Για να δούμε η ΚΚ τι θα μας πει. Για μένα το φασολι ήταν καθαρή αποτυχία.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι χαθηκα.

Μικρυνα με το gravitybox την μπαρα πλοηγησης και εμεινε ενα φωτεινο σημειο αναμεσα στα εικονιδια και την μπαρα.

Πως φευγει αυτο;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορες ερωτήσεις γιατί θέλω να το πάρω άμεσα. Ισχύει η προσφορά του public? Δόσεις κάνει εσείς που το πήρατε από εκεί; Έχει δυνατότητα να υπάρχουν δύο account με την δική του παραμετροποιηση το καθένα; Τέλος θα βρω κάτι αντίστοιχο που να είναι κ 3g? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η προσφορά του public ίσχυε σίγουρα μέχρι χθες που κοίταξα, αλλά δεν ξέρω για δόσεις.

Σίγουρα επιτρέπει πολλαπλά accounts με διαφορετικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του public ίσχυε σίγουρα μέχρι χθες που κοίταξα, αλλά δεν ξέρω για δόσεις.

Σίγουρα επιτρέπει πολλαπλά accounts με διαφορετικές ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ φίλε θα πάω το πρωί να το πάρω αν προλάβω. Φαντάζομαι ότι κάτι σε παρόμοια specs σε τέτοια τιμή δεν θα βρω

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι γυρω στο 6ωρο με 45% φωτεινοτητα σταθερα εδω και κανα μηνα

 

Ετσι! Εκεί γυροφερνουμε ολοι!

Για να δούμε η ΚΚ τι θα μας πει γιατι λένε ότι είναι καλύτερη στην μπαταρία. Μπαταρία που την "μπιπ" με τo ζελεδοφασουλο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι με τις εκδόσεις. Η jb έκοψε περίπου 25% σε όλες τις συσκευές. Η kk όπου και αν την δοκίμασα δίνει ένα 10% πάνω από την jb.

 

Γενικά πάντως σε κάθε soft update από την Google πάμε ενα βήμα μπροστά και δύο πίσω..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως παρομοια τα specs. πιστευω πως θα αρχισει συντομα να δειχνει την ηλικια του, αλλα απο την αλλη εχει αυτο το ατιμο το πενακι... αν σκοπευεις να το χρησιμοποιησεις βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως παρομοια τα specs. πιστευω πως θα αρχισει συντομα να δειχνει την ηλικια του, αλλα απο την αλλη εχει αυτο το ατιμο το πενακι... αν σκοπευεις να το χρησιμοποιησεις βεβαια.

 

Όντως έχει μικρότερη κ χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη κ έχει κ μια ηλικία. Το πενάκι είναι εγγύηση μιας κ ήδη έχω note 2 αλλά επειδή είναι για τη γυναίκα μπορεί να μην το χρησιμοποιήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

το wi-fi του πως θα το χαρακτηρίζατε?

μεσα στο σπιτι(διωροφο)θα εχω καλο σημα.

υπαρχει περιπτωση το ρουτερ(hol,netfaster)να μην υποστηριζει καποιες εφαρμογες του ταμπλετ.

το κινητο μου πχ είναι lg και στο δικο μου ρουτερ δεν παιζει βιντακια στο youtube,σε σπιτι φιλου μου τα παιζει κανονικα(ρουτερ οτε)

Link to comment
Share on other sites

το wi-fi του πως θα το χαρακτηρίζατε?

μεσα στο σπιτι(διωροφο)θα εχω καλο σημα.

υπαρχει περιπτωση το ρουτερ(hol,netfaster)να μην υποστηριζει καποιες εφαρμογες του ταμπλετ.

το κινητο μου πχ είναι lg και στο δικο μου ρουτερ δεν παιζει βιντακια στο youtube,σε σπιτι φιλου μου τα παιζει κανονικα(ρουτερ οτε)

 

Είναι αρκετά καλό το wifi του. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το πρωί public το είδα σε λευκό, πολύ όμορφο. Όντως ισχύει η προσφορά στα 299 - 20=279€ + θήκη. Βέβαια η πραγματική του τιμή στο skroutz είναι 279€ οπότε δεν τίθεται θέμα προσφοράς απλό τρικ είναι για να μπεις στο μαγαζί. Βέβαια σαν αφηρημένος που είμαι δεν είχα πάρει μαζί την πιστωτική μου κ θα ξαναπάω αλλά οκ.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις 5+ κάτι ψιλά, τερματιζω. Κάπου στο 5% δηλαδή μπαταρια, το βάζω στο φορτιστή.

 

Δεν ενδείκνυται αυτό. Πρέπει να το φορτίζεις, εφόσον φυσικά μπορείς, όταν έχει κατέβει στο 40-50%. Αν είσαι έξω, ταξίδι, μακριά από το φορτιστή κλπ. ασφαλώς κάποιες φορές θα το τερματίσεις, κανένα πρόβλημα. Αλλά εφόσον σου είναι δυνατό πρέπει να αποφεύγεις να ρίχνεις χαμηλά την μπαταρία.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζεις όταν θες, όσο θες. Κανόνας δεν υπάρχει :)

Δεν θα πάθει τίποτα η μπαταρία εφόσον δεν πέφτει καν κάτω από τα 3.5 volt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...