Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά, υπάρχει κάποιος που να έχει πρόβλημα με την διαχείριση της μπαταρίας, τόσο μεγάλο, έτσι ώστε να έχει προβεί στην εγκατάσταση του greenify?..:worry:

 

Μου βγάζει γύρω στις 5.30 ώρες κατά μέσο όρο η μπαταρία, αλλά έβαλα greenify να κλείνει όλες τις εφαρμογές πλην skype, viber κλπ ώστε να τα πάει λίγο καλύτερα η μπαταρία ;) Και γιατί να μη το βάλει κάποιος αφού δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα. Καλή Χρονιά με υγεία σε όλους.

Είμαι σε αναζήτηση τάμπλετ και όπως φαίνεται (έπειτα από αρκετή μελέτη και προσεκτική ανάγνωση και των 57 σελίδων του θρέντ) καταλήγω στο gpad.

 

Η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για ανάγνωση pdf, kindle books και εγγραφή μπόλικων σημειώσεων.

Οπότε έρχομαι στις ερωτήσεις μου, καθ' ότι λίγο (βασικά πολύ λολ) άσχετος με τα τάμπλετ.

1) Γραφίδα δεν έχει, μπορώ όμως να αγοράσω επιπλέων σωστά;

2) Το kindle app for android το έχει κανείς δουλέψει στην εν λόγω συσκευή; Εντυπώσεις;

3) Ποιά επιλογή app για pdf προτείνεται;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, υπάρχει κάποιος που να έχει πρόβλημα με την διαχείριση της μπαταρίας, τόσο μεγάλο, έτσι ώστε να έχει προβεί στην εγκατάσταση του greenify?..:worry:

 

Η περισσότερη αυτονομία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Από το ευαγγέλιο των απανταχού superusers, τους XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2528304

 

Θέλει λίγη δουλίτσα όμως ε; Δεν είναι τόσο εύκολο όσο να περνάς app από το play. Ειδικά αν αποφασίσεις να περάσεις recovery για μεγαλύτερη ασφάλεια. Αν τα κάνεις σωστά, θα δουλέψει πάντως, τσεκαρισμένο.

hint: Μετά από κάθε G2 module που εγκαθιστάς, θέλει και reboot για να δουλέψει. Σχεδόν πάντα όμως δεν δουλεύει με το πρώτο, και χρειάζεται τουλάχιστον 2. Αν δεν δουλέψει, επέμεινε στα reboots, σε μένα κάποιο χρειάστηκε 5 ή 6 νομίζω.

Επίσης, αυτό που με χάλασε, είναι ότι το χρώμα της μπάρας κάτω είναι μαύρο και δεν αλλάζει. Αν την έχεις άσπρη, θα στην αλλάξει. Σε reboot θα ξεκινήσει άσπρη, αλλά στην πρώτη ενέργεια που θα κάνεις, θα γυρίσει σε μαύρη. Τουλάχιστον σε μένα αυτό έκανε και με χάλασε κάπως. Κατά τα άλλα, είναι απίστευτο στο τι μπορείς να πειράξεις και να αλλάξεις.

 

Σχετικά με το supersuser vs. superSU δεν έχω ασχοληθεί. Και τα 2 την ίδια δουλειά κάνουν, και δεν είναι κάποιο εργαλείο που χρησιμοποιείς εσύ, απλά θα πρέπει να υπάρχει για να δίνεις root access στις εφαρμογές που στο ζητάει. Οι περισσότεροι οδηγοί rooting πάντως, χρησιμοποιούν το superSU, έχω την εντύπωση ότι είναι απλά πιο καινούργιο.

 

έχει πολύ πράγμα και χρειάζεται πολύ χρόνο για να βγάλεις άκρη! φαίνεται να αξίζει όμως!

Link to comment
Share on other sites

Η περισσότερη αυτονομία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. ;)

 

Όχι, ναι σαφώς δεν λέω, απλώς εγώ το έχω βάλει στο oppo που όντως έχω κάποιο υπαρκτό θέμα. Στο gpad δεν έχω θέμα ντρειν πχ, για αυτό μου έκανε εντύπωση που υπάρχουν παιδιά που έχουν βάλει το greenify.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καλή Χρονιά με υγεία σε όλους.

Είμαι σε αναζήτηση τάμπλετ και όπως φαίνεται (έπειτα από αρκετή μελέτη και προσεκτική ανάγνωση και των 57 σελίδων του θρέντ) καταλήγω στο gpad.

 

Η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για ανάγνωση pdf, kindle books και εγγραφή μπόλικων σημειώσεων.

Οπότε έρχομαι στις ερωτήσεις μου, καθ' ότι λίγο (βασικά πολύ λολ) άσχετος με τα τάμπλετ.

1) Γραφίδα δεν έχει, μπορώ όμως να αγοράσω επιπλέων σωστά;

2) Το kindle app for android το έχει κανείς δουλέψει στην εν λόγω συσκευή; Εντυπώσεις;

3) Ποιά επιλογή app για pdf προτείνεται;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

1) Ναι, πάρε όποια θες

2) Δεν το έχω δουλέψει.

3) Το aldiko δουλεύω αυτές τις μέρες και μου φαίνεται πολύ καλό, καθώς και το moon+ reader. Νομίζω αξίζουν και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για ανάγνωση pdf, kindle books και εγγραφή μπόλικων σημειώσεων.

(...)

2) Το kindle app for android το έχει κανείς δουλέψει στην εν λόγω συσκευή; Εντυπώσεις;

3) Ποιά επιλογή app για pdf προτείνεται;

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Έχουμε ίδιο προφίλ χρήστη... Ανάγνωση, σημειώσεις, ατζέντα, ίντερνετ. Πήρα την ταμπλέτα για να μεγαλώσουν κάπως τα γράμματα από την 7άρα που είχα, χωρίς να γυρίσω στις 10ίντσες που είναι ογκώδεις και βαριές.

 

Έχουμε και λέμε λοιπόν (για γραφίδα δεν ξέρω):

(2) το kindle είναι αρκετά καλό, αν θέλεις να διαβάζεις αρχεία mobi. Υποθέτω, αφού είσαι ήδη χρήστης, θα έχεις υπόψη σου ότι τα βιβλία που αγοράζεις από την amazon έχουν βασικούς περιορισμούς, είναι κλειδωμένα, δεν μεταβιβάζονται κλπ.

(3) Για pdf χρησιμοποιώ τον reader της adobe, αν και εκεί διαβάζω μόνο περιοδικά, επιστημονικά εγχειρίδια και manual. Όπως θα ξέρεις ήδη, η φόρμα αυτή είναι δύσχρηστη για οτιδήποτε άλλο.

 

Για ανάγνωση epub, που είναι το πρότυπο που προτιμώ, έχω εδώ και 3+ χρόνια το aldiko και πλέον το moon+, αμφότερα pro (μάλιστα αν προλάβεις, το δεύτερο το έχουν προσφορά <2€). Το aldiko έχει αρκετά μειονεκτήματα, κυριότερη η έλλειψη λεξικού και η αδυναμία να κάνει δύο στήλες στην landscape σελίδα (εκτός αν κάνεις τα γράμματα ψείρες, οπότε οι δύο στήλες είναι ουσιαστικά άχρηστες). Το moon+ σε σχέση με πέρσι που το είχα δοκιμάσει έχει βελτιωθεί πολύ, έχει εξαιρετικά ενεργή ομάδα ανάπτυξης και πλέον άριστο λεξικό, με (επιπρόσθετα) προφορά των αγγλικών λέξεων (το λεξικό δεν είναι ενσωματωμένο, έχει διάφορα, επιλέγεις, κατεβάζεις, εγκαθιστάς).

 

Τέλος, υπάρχει και το calibre companion για διαχείριση της βιβλιοθήκης και ευκολότερη επικοινωνία με τον υπολογιστή, αν εκεί αποθηκεύεις την ηλεκτρονική σου βιβλιοθήκη.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καλή Χρονιά με υγεία σε όλους.

Είμαι σε αναζήτηση τάμπλετ και όπως φαίνεται (έπειτα από αρκετή μελέτη και προσεκτική ανάγνωση και των 57 σελίδων του θρέντ) καταλήγω στο gpad.

 

Η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για ανάγνωση pdf, kindle books και εγγραφή μπόλικων σημειώσεων.

Οπότε έρχομαι στις ερωτήσεις μου, καθ' ότι λίγο (βασικά πολύ λολ) άσχετος με τα τάμπλετ.

1) Γραφίδα δεν έχει, μπορώ όμως να αγοράσω επιπλέων σωστά;

2) Το kindle app for android το έχει κανείς δουλέψει στην εν λόγω συσκευή; Εντυπώσεις;

3) Ποιά επιλογή app για pdf προτείνεται;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Επειδή λες για πολλές σημειώσεις, έχεις δει και προς tab3 πλευρά;

 

Στο λέω γιατί έχω και το note 10.1, το οποίο έχει γραφίδα από την μάνα του και ξέρω πολύ καλα ότι για σημειώσεις είναι πραγματικά αξεπέραστο.

Ναι μεν έχει μικρότερη ανάλυση αλλά στις 8" δεν είναι σημαντικό πρόβλημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόση ώρα κάνει για να φορτίσει πλήρως;

 

2.5 ώρες περίπου έχω την εντύπωση, δεν είχα κρατήσει ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε μου. Το ρουτ ήταν πραγματικά γελοίο, όμως recovery δεν μπόρεσα ούτε εγώ να βάλω :lol: Όλο κάπου κολλάω. Αλλά απ ότι λένε στους xda, πολλοί αντιμετωπίζουν πρόβλημα. Ποιο recovery προσπάθησες να περάσεις?

 

Προσπαθησα να περασω και την CWM recovery αλλα και την TWRP και η διαδικασια μενει στη μεση.Παρολο που στο XDA εχει πληρη οδηγο για να περασεις την TWRP απαιτει εντολες adb με την οποια διαδικασια δεν ειμαι καθολου εξοικιωμενος.Δεν μπορει,θα υπαρχει καποιος πιο ευκολος τροπος εστω και ας χρειαστει να περιμενουμε λιγο.Απο την εμπειρια μου με το Glaxy S2 που εχω,μετα την Cyanogenmod rom απογειωθηκε και η βελτιωση ηταν τρομακτικη.Αναμενουμε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόση ώρα κάνει για να φορτίσει πλήρως;

 

3μιση ωρες

 

By the way, το doubletap γινεται μονο στον launcher της lg.. Δεν κλεινει με doubletap και nova πλεον. Φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει αν καποιος αλλαξει και lockscreen.

Τραγικη παντα αυτη η lg :)

Link to comment
Share on other sites

3μιση ωρες

 

By the way, το doubletap γινεται μονο στον launcher της lg.. Δεν κλεινει με doubletap και nova πλεον. Φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει αν καποιος αλλαξει και lockscreen.

Τραγικη παντα αυτη η lg :)

 

Αυτό λύνεται πολύ εύκολα ρυθμίζοντας με ένα gesture πάνω στην οθόνη να ενεργοποιεί την εφαρμογή screen off and lock. Το μόνο αρνητικό με τον NOVA είναι ότι δεν έχω διάφανη status bar και τη γραμμή με τα κουμπιά στο κάτω μέρος. Έβαλα όμως μαύρο φόντο και πάλι δεν φαίνεται καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για το thread 815 κανείς?

 

Νομίζω ότι υπάρχουν τρόποι για να περάσεις προγράμματα στην sd, μόνο που πρέπει να ρουταρεις. Ψάξε και στο μάρκετ για εφαρμογές του στιλ app2sd. Πληροφοριακά και στο note που έχω, δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην sd.

Προσωπικά επειδή είμαι κατά των παιχνιδιών σε ταμπλετ και κινητα (επειδή δεν τα ευχαριστιεμαι, οχι για κανένα άλλο λογο, προτιμώ την κονσόλα και την τιβί) θα σου έλεγα να ξεκινήσεις ξηλωνοντας τα παιχνίδια και ειδικά κάτι 1-2gb . Αν είναι δυνατόν δηλαδή, στην ταμπλέτα ή στο κινητό τέτοια παιχνιδια!

Επειδή όμως ξέρω ότι δεν θα το κανεις, σου είπα τα αρχικά. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω, αλλά εχω διαβάσει σχετικά.

 

Αν κάποιος άλλος γνωρίζει παραπάνω ή το έχει κάνει Θα σου απαντήσει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λύνεται πολύ εύκολα ρυθμίζοντας με ένα gesture πάνω στην οθόνη να ενεργοποιεί την εφαρμογή screen off and lock. Το μόνο αρνητικό με τον NOVA είναι ότι δεν έχω διάφανη status bar και τη γραμμή με τα κουμπιά στο κάτω μέρος. Έβαλα όμως μαύρο φόντο και πάλι δεν φαίνεται καμία διαφορά.

 

Έτσι το έχω σε όλες τις συσκευές. Άλλες με doubletap gesture άλλες όταν πατάω home στην αρχική οθόνη, δεν είναι εκεί το θέμα.

Το θέμα είναι ότι με αναγκάζει να χρησιμοποιήσω τον μαμα launcher για widgets, gestures κλπ η να περάσω 3rd party αναγκαστικά.

Ε φτιάξε ένα launcher της προκοπής μωρή lg και ας είναι exclusive όλα αυτά! Έλεος δηλαδή!

 

Ps

Τώρα που δούλεψε αρκετά τα έβγαλε ολα πάντως. Μπλε γραμμη, bleed και ενα κολλημένο πιξελ. Αυτα είναι! Μέχρι τρίτη θα έχω χάσει και τις 5 μέρες από το doa τσάμπα..

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Θήκες έχει το public? Είναι γενικά για 8" η για το g pad?

 

χθες που πήγα ατό public στη Νέα Ερυθραία, μου είπαν ότι οι θήκες τους είχαν τελειώσει. Λόγω της ιδιαίτερης διάστασης που έχει το G Pad δεν κάνουν οι θήκες για τα άλλα 8άρια, εκτός αν κάνεις καμία γυφτειά τύπου Πλαίσιο, που είχε δώσει σε κάποιον γνωστό μου θήκη για δεκάρι για να βάλει μέσα 8άρι. Η θήκη είχα ελαστικές υποδοχές και κράταγε τη συσκευή, η οποία πλέον είχε μέγεθος δεκαριού! ! ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

χθες που πήγα ατό public στη Νέα Ερυθραία, μου είπαν ότι οι θήκες τους είχαν τελειώσει. Λόγω της ιδιαίτερης διάστασης που έχει το G Pad δεν κάνουν οι θήκες για τα άλλα 8άρια, εκτός αν κάνεις καμία γυφτειά τύπου Πλαίσιο, που είχε δώσει σε κάποιον γνωστό μου θήκη για δεκάρι για να βάλει μέσα 8άρι. Η θήκη είχα ελαστικές υποδοχές και κράταγε τη συσκευή, η οποία πλέον είχε μέγεθος δεκαριού! ! ! :lol:

 

Γενικά δεν υπάρχουν θήκες. Υπάρχει πρόβλημα με την διάσταση του. Μόνον eBay βρήκα ποικιλία αλλά και εκεί σχετικά περιορισμένη.

Όσο για το Πλαίσιο, μου το πρότειναν και μένα αλλά δεν μπήκα καν στον κόπο να του απαντήσω του πωλητη. Ήταν εντελώς γελοία η πρότασή του.

 

Έτσι το έχω σε όλες τις συσκευές. Άλλες με doubletap gesture άλλες όταν πατάω home στην αρχική οθόνη, δεν είναι εκεί το θέμα.

Το θέμα είναι ότι με αναγκάζει να χρησιμοποιήσω τον μαμα launcher για widgets, gestures κλπ η να περάσω 3rd party αναγκαστικά.

Ε φτιάξε ένα launcher της προκοπής μωρή lg και ας είναι exclusive όλα αυτά! Έλεος δηλαδή!

 

Ps

Τώρα που δούλεψε αρκετά τα έβγαλε ολα πάντως. Μπλε γραμμη, bleed και ενα κολλημένο πιξελ. Αυτα είναι! Μέχρι τρίτη θα έχω χάσει και τις 5 μέρες από το doa τσάμπα..

 

Αν τους πιέσεις δεν νομίζω να αρνηθούν λόγω και των αργιών που μεσολαβούν και εφόσον είσαι οριακά.

 

PS: Χωρίς παρεξήγηση, για γκαντεμόσαβρο σε κόβω! :D

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Del please!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν τους πιέσεις δεν νομίζω να αρνηθούν λόγω και των αργιών που μεσολαβούν και εφόσον είσαι οριακά.

 

PS: Χωρίς παρεξήγηση, για γκαντεμόσαβρο σε κόβω! :D

 

Όταν λες να πιεσω; Να αρνηθούν;;

Στην απόδειξη μου εχει σφραγίδα που λεει 10 μερες doa. Καθε μέρα θα αλλάζω και τις 6 που μένουν μέχρι να βρω καλό!

Αν δεν εχουν, πολυ απλα τους βαλω να υπογράψουν οτι εχω άλλες 5 μέρες doa και θα συνεχιστούν οταν το ξαναπαρω.

 

Οταν πληρώνω δε χαρίζω :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να πιεσω; Να αρνηθούν;;

Στην απόδειξη μου εχει σφραγίδα που λεει 10 μερες doa. Καθε μέρα θα αλλάζω και τις 6 που μένουν μέχρι να βρω καλό!

Αν δεν εχουν, πολυ απλα τους βαλω να υπογράψουν οτι εχω άλλες 5 μέρες doa και θα συνεχιστούν οταν το ξαναπαρω.

 

Οταν πληρώνω δε χαρίζω :p

 

Και καλά θα κανείς, απλά κατάλαβα ότι θα είσαι οριακά εκτός, την Τρίτη. Αλλιώς πλάκα κανείς; Πατά τους στο λαιμο! Τα άντερά τους βγάζουν! Τουλάχιστον να παίρνουμε και εμείς αυτό που πρέπει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να πιεσω; Να αρνηθούν;;

Στην απόδειξη μου εχει σφραγίδα που λεει 10 μερες doa. Καθε μέρα θα αλλάζω και τις 6 που μένουν μέχρι να βρω καλό!

Αν δεν εχουν, πολυ απλα τους βαλω να υπογράψουν οτι εχω άλλες 5 μέρες doa και θα συνεχιστούν οταν το ξαναπαρω.

 

Οταν πληρώνω δε χαρίζω :p

 

Πρώτον νομίζω ότι είναι 10 εργάσιμες. Και δεύτερον όταν παίρνεις καινούρια συσκευή το DOA ανανεώνεται.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να περασω και την CWM recovery αλλα και την TWRP και η διαδικασια μενει στη μεση.Παρολο που στο XDA εχει πληρη οδηγο για να περασεις την TWRP απαιτει εντολες adb με την οποια διαδικασια δεν ειμαι καθολου εξοικιωμενος.Δεν μπορει,θα υπαρχει καποιος πιο ευκολος τροπος εστω και ας χρειαστει να περιμενουμε λιγο.Απο την εμπειρια μου με το Glaxy S2 που εχω,μετα την Cyanogenmod rom απογειωθηκε και η βελτιωση ηταν τρομακτικη.Αναμενουμε λοιπον...

 

Μην συγκρίνεις Samsung με LG, έχουν μια τεράστια διαφορά μεταξύ τους. Η Samsung έχει ξεκλείδωτο bootloader αλλά βάζει flash counter, ενώ η LG τον έχει κλειδωμένο, χωρίς όμως counter. Και θέλει δουλίτσα για να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Δεν χρειάζεται να είσαι προγραμματιστής για να τρέξεις τις adb εντολές.

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι εγκατεστημένο και το android SDK μαζί με τα 2 προαπαιτούμενα προγράμματα, είναι το μόνο που δεν αναφέρουν στο topic οι XDA, ίσως επειδή θεωρείται δεδομένο για κάποιον που θέλει να ξεκλειδώσει bootloader. Ή αλλιώς, πιο απλά, αλλά κάπως μπακαλίστικα, κάνεις όλη την δουλειά στον ίδιο φάκελο, προς το παρόν δεν λειτουργεί universal, αλλά το ψάχνουν και αυτό. Copy paste θα τις κάνεις στο cmd, και πατάς στο τέλος enter.

 

Δεν γίνεται να θες να είσαι superuser, να θες να ξεκλειδώσεις bootloader, και να μην έχεις ιδέα από cmd. Σαν να θες να οδηγήσεις φορτηγό χωρίς να έχεις ανέβει σε ποδήλατο. Βρες έναν οδηγό DOS και μάθε τα πολύ βασικά έστω, έτσι για να πάρεις μια ιδέα, μιας και θέλεις να ασχοληθείς.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον νομίζω ότι είναι 10 εργάσιμες. Και δεύτερον όταν παίρνεις καινούρια συσκευή το DOA ανανεώνεται.

 

Really??! Ε τότε μια χαρά! :D

 

 

 

 

 

Μην συγκρίνεις Samsung με LG, έχουν μια τεράστια διαφορά μεταξύ τους. Η Samsung έχει ξεκλείδωτο bootloader αλλά βάζει flash counter, ενώ η LG τον έχει κλειδωμένο, χωρίς όμως counter. Και θέλει δουλίτσα για να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Δεν χρειάζεται να είσαι προγραμματιστής για να τρέξεις τις adb εντολές.

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι εγκατεστημένο και το android SDK μαζί με τα 2 προαπαιτούμενα προγράμματα, είναι το μόνο που δεν αναφέρουν στο topic οι XDA, ίσως επειδή θεωρείται δεδομένο για κάποιον που θέλει να ξεκλειδώσει bootloader. Ή αλλιώς, πιο απλά, αλλά κάπως μπακαλίστικα, κάνεις όλη την δουλειά στον ίδιο φάκελο, προς το παρόν δεν λειτουργεί universal, αλλά το ψάχνουν και αυτό. Copy paste θα τις κάνεις στο cmd, και πατάς στο τέλος enter.

 

Δεν γίνεται να θες να είσαι superuser, να θες να ξεκλειδώσεις bootloader, και να μην έχεις ιδέα από cmd. Σαν να θες να οδηγήσεις φορτηγό χωρίς να έχεις ανέβει σε ποδήλατο.

 

Βασικά όχι "τα lg". Το g pad θέλει adb.

Το OG θέλει ενα κλικ για root και ένα κλικ για unlock+cwm (framaroot-freegee).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...