Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνουμε κύκλους λέγοντας τα ίδια. Τα Προβολάκια είναι χαρακτηριστικό της τεχνολογίας περιμετρικού φωτισμού που χρησιμοποιεί η LG οπότε μην βάζουμε τον κόσμο να ψάχνει για νέες και παλιές παρτίδες.

 

Το ερώτημά μου είναι απλό: Αν το συγκεκριμένο ζήτημα είναι θέμα τεχνολογίας, γιατί δεν το εμφανίζουν όλα τα G Pad; Όποιος έχει μια πειστική απάντηση, ας την καταθέσει.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ερώτημά μου είναι απλό: Αν το συγκεκριμένο ζήτημα είναι θέμα τεχνολογίας, γιατί δεν το εμφανίζουν όλα τα G Pad; Όποιος έχει μια πειστική απάντηση, ας την καταθέσει.

 

Άλλο το bleeding και άλλο τα "προβολακια"

Τα "προβολακια" που φαίνονται σε άσπρο φόντο στο κάτω μέρος της οθόνης (πχ αν βάλεις άσπρη μπάρα από τις ρυθμίσεις για φόντο το software keys) φαίνονται όταν χαμηλώσεις την φωτεινότητα κάτω απο 35-40%. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν φτάνει το φως από το Led να καλύψει το φως του διπλανού Led και φαίνεται σαν να έχεις προβολακια... Αυτό λοιπόν το έχουν ΟΛΑ...

Το light bleeding είναι κάτι άλλο και δεν το έχουν όλα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το bleeding και άλλο τα "προβολακια"

Τα "προβολακια" που φαίνονται σε άσπρο φόντο στο κάτω μέρος της οθόνης (πχ αν βάλεις άσπρη μπάρα από τις ρυθμίσεις για φόντο το software keys) φαίνονται όταν χαμηλώσεις την φωτεινότητα κάτω απο 35-40%. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν φτάνει το φως από το Led να καλύψει το φως του διπλανού Led και φαίνεται σαν να έχεις προβολακια... Αυτό λοιπόν το έχουν ΟΛΑ...

 

Σύμφωνα με όσα έχουν δηλώσει άτομα σε αυτό το φόρουμ, ΔΕΝ έχουν όλοι το συγκεκριμένο ζήτημα. Συνεπώς το ερώτημα που έθεσα προηγουμένως εξακολουθεί να ισχύει.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.Μια ερωτηση για δυνατους παικτες...Μπορει να συνδεθει το ταμπλετ μας με το play station 3.Ξερω οτι ειναι δυσκολη ερωτηση και απαντηση θα παρω απο τους πιο σχετικους...Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με όσα έχουν δηλώσει άτομα σε αυτό το φόρουμ, ΔΕΝ έχουν όλοι το συγκεκριμένο ζήτημα. Συνεπώς το ερώτημα που έθεσα προηγουμένως εξακολουθεί να ισχύει.

 

Δεν ισχύει φίλε μου γιατί όσοι δεν το έχουν δει, ΔΕΝ έχουν βάλει άσπρη μπάρα στο κάτω μέρος (ή να είναι σε άσπρο φόντο τέλος παντων) και να έχουν ταυτόχρονα την φωτεινότητα στο 35% περίπου ή και χαμηλότερα. Τόσο απλά. Αν είναι και σε χαμηλά φωτισμένο χώρο θα το δουν αμέσως.

Το έχουν όλα γιατί είναι η τεχνολογία της οθόνης τέτοια με περιμετρικά leds. Και αν χαμηλώσεις αρκετά την φωτεινότητα απλά δεν φτάνει το φως του ενός Led να αλληλοκαλυφθεί με το φως του διπλανού Led, με αποτέλεσμα να φαίνεται σαν να έχει αναμμένα προβολάκια.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει φίλε μου γιατί όσοι δεν το έχουν δει, ΔΕΝ έχουν βάλει άσπρη μπάρα στο κάτω μέρος (ή να είναι σε άσπρο φόντο τέλος παντων) και να έχουν ταυτόχρονα την φωτεινότητα στο 35% περίπου ή και χαμηλότερα. Τόσο απλά. Αν είναι και σε χαμηλά φωτισμένο χώρο θα το δουν αμέσως.

Το έχουν όλα γιατί είναι η τεχνολογία της οθόνης τέτοια με περιμετρικά leds. Και αν χαμηλώσεις αρκετά την φωτεινότητα απλά δεν φτάνει το φως του ενός Led να αλληλοκαλυφθεί με το φως του διπλανού Led, με αποτέλεσμα να φαίνεται σαν να έχει αναμμένα προβολάκια.

 

Υπάρχουν κάποιοι που δεν έχουν "προσπαθήσει" να διαπιστώσουν την ύπαρξη του συγκεκριμένου προβλήματος και κάποιοι που επιβεβαιώνουν ότι δεν το έχουν, πραγματοποιώντας τη διαδικασία που αναφέρεις. Μάλιστα μερικοί έχουν αποκτήσει αψεγάδιαστο tablet μετά από ένα ή περισσότερα DOA.

Παρακολουθώ συστηματικά το νήμα του G PAD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει τροπο να δω αν εχω bleeding? Το χω ψαξει οταν ανοιγει το σημα της lg αλλα δεν βλεπω κατι. Τα προβολακια τα χω βρει πανευκολα.. επισης πως μπορω να τσεκαρω για μπλε γραμμη? Εχω παιξει δυο ταινιες και δεν βρισκω κατι.. και μου κανει εντυπωση να λενε ολα τα παιδια για προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρα πολλοί μπερδεύουν τα led προβολακια στο κάτω μέρος της οθόνης με το light bleeding......Λοιπόν όλα μα όλα τα LG G PAD αν βάλεις τον φωτισμό στο 30% και κάτω και σε τελείως άσπρο φόντο θα δούνε αυτα τα προβολακια όσοι λένε οτι δεν τα έχουν δει απλά δεν το χουν ψάξει ή το μπερδεύουν με κάτι άλλο....το συγκεκριμένο φυσικά δεν είναι πρόβλημα γιατι αμφιβάλλω αν κάποιος χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο tablet κατω απ το 30% και συνέχεια σε ασπρο φόντο. Δεν υπάρχει καμία νέα παρτίδα χωρίς αυτά τα προβολακια ολα έτσι φτιάχνονται αντιθέτως υπάρχουν νέες παρτίδες που όντως δεν έχουν το Θέμα με την μπλε γραμμή.....και εγώ έχω απ τις νέες παρτίδες, έχω ζεστάνει το tablet όσο δεν πάει και μπλε γραμμή πουθενά. Οσο για το light bleeding σε αυτην την τεχνολογία οθόνης είναι πραγματικά τι θα σου κάτσει εγώ άλλαξα τρεις τηλεοράσεις Samsung των 1500 ευρώ μέχρι να βρω μία που να μην ενοχλεί το light bleeding ιδικά όσο μεγαλύτερη είναι η οθόνη τοσο ανεβαίνουν οι πιθανότητες να έχεις ενοχλητικό light bleeding, ευτυχώς στο g pad μου έκατσε τέλεια οθόνη χωρίς καθόλου light bleeding με αποτέλεσμα το μαύρο να είναι απίστευτο. Αρα όσοι αγοράζουν αυτή την στιγμή το lg g pad να ξέρουν οτι περνούν ένα απ τα καλύτερα tablet της αγοράς απλά να ξέρουν οτι έχει μέτριο ήχο....όχι κακό αλλά μέτριο ποιοτηκά. Όσο για το light bleeding αν είναι έντονο και ενοχλητικό γι αυτό υπάρχει το doa πανε και το αλλάζουν. Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.Μια ερωτηση για δυνατους παικτες...Μπορει να συνδεθει το ταμπλετ μας με το play station 3.Ξερω οτι ειναι δυσκολη ερωτηση και απαντηση θα παρω απο τους πιο σχετικους...Για να δουμε...

 

Καθόλου δύσκολη ερώτηση. Το PS3 έχει έξοδο hdmi και το G Pad μπορεί να βγάλει από την micro usb αρσενικό hdmi. Έτοιμος.

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-ADAPTER-CABLE-LEAD-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S4-I9500-/141034620923?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item20d65187fb

 

Επίσης, ανάλογα και την χρήση που θες να κάνεις, μετατρέπεις το G Pad σε hotspot, και συνδέεις το PS3 ασύρματα. Aν και δεν βρίσκω πολύ νόημα σε αυτό..γιατί να μην συνδέσεις το PS3 κατευθείαν στο wifi... Ενημερώνω πως θα πάρεις μόνο data με αυτήν την σύνδεση, όχι και εικόνα από την οθόνη του.

Θα'θελες όμως να μου πεις που θα χρησίμευε αυτό; Σκοπεύεις να παίξεις παιχνίδια του PS3 στο tablet? Θα το ευχαριστηθείς σε τέτοια οθόνη; Θα μπορείς να διαβάσεις πληροφορίες μενού κλπ; Επίσης, ζήτημα να σου βγάλει μια ώρα αυτονομία.

 

Παιδιά πάντως πολύ κρίμα που έχουμε αναλωθεί όλοι στα "προβληματάκια" του tablet. Είναι μια τόσο καλή συσκευή, και έχουμε χαλάσει 50 σελίδες για να εξηγήσουμε την λειτουργία της IPS οθόνης και να ψάξουμε να βρούμε προβλήματα τα οποία δεν ενοχλούν στην λειτουργία του. Μήπως να ασχολιόμασταν καλύτερα με κάτι πιο σοβαρό; Περί λειτουργικού, ROMs, themes αν έχει κάποιος να προτείνει/δείξει κάτι που δοκίμασε. Το καλό με την LG είναι ότι δεν έχει counter φλασαρίσματος, επιστρέφεις OEM χωρίς ίχνη root.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει τροπο να δω αν εχω bleeding? Το χω ψαξει οταν ανοιγει το σημα της lg αλλα δεν βλεπω κατι. Τα προβολακια τα χω βρει πανευκολα.. επισης πως μπορω να τσεκαρω για μπλε γραμμη? Εχω παιξει δυο ταινιες και δεν βρισκω κατι.. και μου κανει εντυπωση να λενε ολα τα παιδια για προβληματα...

Απλά βαλε την φωτεινότητα στο 100% και βαλε να δεις μια εικόνα τελείως μαύρη.....αν το μαύρο ειναι παντου το ίδιο είσαι κομπλε αν φαίνεται λίγο σαν να πέφτει φως στην οθόνη ιδικά στις γωνίες είναι ανάλογα πόσο φαίνεται και ποσο σε ενοχλεί. Βασικά γραψε light bleeding στο google και δες τις εικόνες και θα καταλάβεις τι είναι.

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προβολάκια και το light bleeding τα παρουσιάζει και το δικό μου κάτω από τις συνθήκες που αναφέρετε. Παιδιά μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα του tablet. Ο ήχος του είναι τραγικός, όχι απλά κακός. Χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή equalizer, βελτιώθηκε ο ήχος (δεν ακούγεται πλέον αυτή η περίεργη ηχώ σαν να είναι μέσα σε κουτί), όμως έπεσε πολύ η ένταση του ήχου. Δοκίμασα και κάποιες εφαρμογές για αύξηση της έντασης του ήχου, αλλά δεν δούλεψε καμία. Πιθανότατα λοιπόν με κάποια αναβάθμιση να βελτιωθεί και ο ήχος ή με κάποια custom rom, όπως διαβάζω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει τροπο να δω αν εχω bleeding? Το χω ψαξει οταν ανοιγει το σημα της lg αλλα δεν βλεπω κατι. Τα προβολακια τα χω βρει πανευκολα.. επισης πως μπορω να τσεκαρω για μπλε γραμμη? Εχω παιξει δυο ταινιες και δεν βρισκω κατι.. και μου κανει εντυπωση να λενε ολα τα παιδια για προβληματα...

 

Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeleveque.backlightbleedtest.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι που δεν έχουν "προσπαθήσει" να διαπιστώσουν την ύπαρξη του συγκεκριμένου προβλήματος και κάποιοι που επιβεβαιώνουν ότι δεν το έχουν, πραγματοποιώντας τη διαδικασία που αναφέρεις. Μάλιστα μερικοί έχουν αποκτήσει αψεγάδιαστο tablet μετά από ένα ή περισσότερα DOA.

Παρακολουθώ συστηματικά το νήμα του G PAD.

 

 

Παιδια παρα πολλοί μπερδεύουν τα led προβολακια στο κάτω μέρος της οθόνης με το light bleeding......Λοιπόν όλα μα όλα τα LG G PAD αν βάλεις τον φωτισμό στο 30% και κάτω και σε τελείως άσπρο φόντο θα δούνε αυτα τα προβολακια όσοι λένε οτι δεν τα έχουν δει απλά δεν το χουν ψάξει ή το μπερδεύουν με κάτι άλλο....το συγκεκριμένο φυσικά δεν είναι πρόβλημα γιατι αμφιβάλλω αν κάποιος χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο tablet κατω απ το 30% και συνέχεια σε ασπρο φόντο. Δεν υπάρχει καμία νέα παρτίδα χωρίς αυτά τα προβολακια ολα έτσι φτιάχνονται αντιθέτως υπάρχουν νέες παρτίδες που όντως δεν έχουν το Θέμα με την μπλε γραμμή.....και εγώ έχω απ τις νέες παρτίδες, έχω ζεστάνει το tablet όσο δεν πάει και μπλε γραμμή πουθενά. Οσο για το light bleeding σε αυτην την τεχνολογία οθόνης είναι πραγματικά τι θα σου κάτσει εγώ άλλαξα τρεις τηλεοράσεις Samsung των 1500 ευρώ μέχρι να βρω μία που να μην ενοχλεί το light bleeding ιδικά όσο μεγαλύτερη είναι η οθόνη τοσο ανεβαίνουν οι πιθανότητες να έχεις ενοχλητικό light bleeding, ευτυχώς στο g pad μου έκατσε τέλεια οθόνη χωρίς καθόλου light bleeding με αποτέλεσμα το μαύρο να είναι απίστευτο. Αρα όσοι αγοράζουν αυτή την στιγμή το lg g pad να ξέρουν οτι περνούν ένα απ τα καλύτερα tablet της αγοράς απλά να ξέρουν οτι έχει μέτριο ήχο....όχι κακό αλλά μέτριο ποιοτηκά. Όσο για το light bleeding αν είναι έντονο και ενοχλητικό γι αυτό υπάρχει το doa πανε και το αλλάζουν.

 

 

Παιδιά εμένα ΔΕΝ το κανει! Έχω από την αρχή άσπρα soft keys και μόλις το προσπάθησα. Απλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Το έψαξα και στο YouTube και πραγματικά δεν μου το κάνει.

 

Θα τραβήξω φωτο και θα την ανεβάσω.

 

Οριστε και η φωτο. Καντε και ζουμ, η φωτινοτητα ειναι στο 10%.

 

https://www.dropbox.com/s/87aa35s9dvz1i8j/20140101_202735.jpg

 

Ουτε σοβαρο bleeding εχει. Κατι πραγματικα ψιλοχαζομαρουλες. Το τσεκαρα με το γνωστο προγραμμα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα ΔΕΝ το κανει! Έχω από την αρχή άσπρα soft keys και μόλις το προσπάθησα. Απλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Το έψαξα και στο YouTube και πραγματικά δεν μου το κάνει.

 

Θα τραβήξω φωτο και θα την ανεβάσω.

 

Τα "προβολάκια" βρίσκονται σε Όλα...

Βάλε ενώ έχεις λευκά softkeys την φωτεινότητα στο 20-25%, πήγαινε σε ένα ψιλό σκοτεινό δωμάτιο και πρόσεξε πάνω στην μπάρα των softkeys στο κατώτατο σημείο και θα δεις σαν να έχεις 7 προβολάκια...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δύσκολη ερώτηση. Το PS3 έχει έξοδο hdmi και το G Pad μπορεί να βγάλει από την micro usb αρσενικό hdmi. Έτοιμος.

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-ADAPTER-CABLE-LEAD-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S4-I9500-/141034620923?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item20d65187fb

 

Επίσης, ανάλογα και την χρήση που θες να κάνεις, μετατρέπεις το G Pad σε hotspot, και συνδέεις το PS3 ασύρματα. Aν και δεν βρίσκω πολύ νόημα σε αυτό..γιατί να μην συνδέσεις το PS3 κατευθείαν στο wifi... Ενημερώνω πως θα πάρεις μόνο data με αυτήν την σύνδεση, όχι και εικόνα από την οθόνη του.

Θα'θελες όμως να μου πεις που θα χρησίμευε αυτό; Σκοπεύεις να παίξεις παιχνίδια του PS3 στο tablet? Θα το ευχαριστηθείς σε τέτοια οθόνη; Θα μπορείς να διαβάσεις πληροφορίες μενού κλπ; Επίσης, ζήτημα να σου βγάλει μια ώρα αυτονομία.

 

Παιδιά πάντως πολύ κρίμα που έχουμε αναλωθεί όλοι στα "προβληματάκια" του tablet. Είναι μια τόσο καλή συσκευή, και έχουμε χαλάσει 50 σελίδες για να εξηγήσουμε την λειτουργία της IPS οθόνης και να ψάξουμε να βρούμε προβλήματα τα οποία δεν ενοχλούν στην λειτουργία του. Μήπως να ασχολιόμασταν καλύτερα με κάτι πιο σοβαρό; Περί λειτουργικού, ROMs, themes αν έχει κάποιος να προτείνει/δείξει κάτι που δοκίμασε. Το καλό με την LG είναι ότι δεν έχει counter φλασαρίσματος, επιστρέφεις OEM χωρίς ίχνη root.

 

Συμφωνω, πρεπει να ψαχτουμε λιγο περι ρουτ και roms! Αν βρεθει μια καλη ρομ θα γινει πυραυλος το pad! Οχι οτι δεν ειναι πολυ καλο και τωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα "προβολάκια" βρίσκονται σε Όλα...

Βάλε ενώ έχεις λευκά softkeys την φωτεινότητα στο 20-25%, πήγαινε σε ένα ψιλό σκοτεινό δωμάτιο και πρόσεξε πάνω στην μπάρα των softkeys στο κατώτατο σημείο και θα δεις σαν να έχεις 7 προβολάκια...

 

Δες την φωτο που εβαλα. Εκανα οτι ακριβώς ειπες. Απλα δεν φαινονται.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις οδηγιες περι bleeding..εχω και γω ελαχιστο σε μερικες γωνιες της οθονης αλλα δεν ειναι καθολου ενοχλητικο...εψαξα για να τις βρω..

Οποτε δεν αποτελει για μενα λογο doa... επισης παρατηρησα οτι και στο κινητο μου υπαρχει bleeding!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το ψάχνουμε τόσο πολύ και σε ιδιαίτερες συνθήκες για να βρούμε τα προβλήματα δεν έχει νόημα. Σε όποιους είναι τόσο ενοχλητικό και σοβαρό το πρόβλημα ας ζητήσουν αντικατασταση. Ας απολαύσουμε την πολύ καλή ταμπλέτα μας. :-)

 

Στην πρώτη φόρτιση με παιχνίδια και ebook reading έφτασε τις 7 ώρες οθόνη σε 48 ώρες. Ικανοποιητική αυτονομία θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δύσκολη ερώτηση. Το PS3 έχει έξοδο hdmi και το G Pad μπορεί να βγάλει από την micro usb αρσενικό hdmi. Έτοιμος.

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-ADAPTER-CABLE-LEAD-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S4-I9500-/141034620923?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item20d65187fb

 

Επίσης, ανάλογα και την χρήση που θες να κάνεις, μετατρέπεις το G Pad σε hotspot, και συνδέεις το PS3 ασύρματα. Aν και δεν βρίσκω πολύ νόημα σε αυτό..γιατί να μην συνδέσεις το PS3 κατευθείαν στο wifi... Ενημερώνω πως θα πάρεις μόνο data με αυτήν την σύνδεση, όχι και εικόνα από την οθόνη του.

Θα'θελες όμως να μου πεις που θα χρησίμευε αυτό; Σκοπεύεις να παίξεις παιχνίδια του PS3 στο tablet? Θα το ευχαριστηθείς σε τέτοια οθόνη; Θα μπορείς να διαβάσεις πληροφορίες μενού κλπ; Επίσης, ζήτημα να σου βγάλει μια ώρα αυτονομία.

 

Παιδιά πάντως πολύ κρίμα που έχουμε αναλωθεί όλοι στα "προβληματάκια" του tablet. Είναι μια τόσο καλή συσκευή, και έχουμε χαλάσει 50 σελίδες για να εξηγήσουμε την λειτουργία της IPS οθόνης και να ψάξουμε να βρούμε προβλήματα τα οποία δεν ενοχλούν στην λειτουργία του. Μήπως να ασχολιόμασταν καλύτερα με κάτι πιο σοβαρό; Περί λειτουργικού, ROMs, themes αν έχει κάποιος να προτείνει/δείξει κάτι που δοκίμασε. Το καλό με την LG είναι ότι δεν έχει counter φλασαρίσματος, επιστρέφεις OEM χωρίς ίχνη root.

Θελω να συνδεσω ασυρματα το ταμπλετ με το ps3 που εχω συνδεδεμενο με hdmi ηδη.Ο σκοπος ειναι να βλεπω βιντεο που εχω στο ταμπλετ στην τηλεοραση μεσω του ps3.Καταλαβες; Και σαφως δεν υπαινισομαι οτι το ταμπλετ ειναι κακο,ισα ισα...Λυση θελω ομως..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το ψάχνουμε τόσο πολύ και σε ιδιαίτερες συνθήκες για να βρούμε τα προβλήματα δεν έχει νόημα. Σε όποιους είναι τόσο ενοχλητικό και σοβαρό το πρόβλημα ας ζητήσουν αντικατασταση. Ας απολαύσουμε την πολύ καλή ταμπλέτα μας. :-)

 

Στην πρώτη φόρτιση με παιχνίδια και ebook reading έφτασε τις 7 ώρες οθόνη σε 48 ώρες. Ικανοποιητική αυτονομία θα έλεγα.

 

Απόλυτα σωστός. Την φωτεινότητα που την έχεις;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστός. Την φωτεινότητα που την έχεις;

 

Την πρώτη μέρα στο 70 και μετά την έβαλα στο 35 αφού έβλεπα μια χαρά. Σουηδία είμαι, 6 ώρες μέρα έχουμε εξάλλου αυτήν την περίοδο :-)

Νομίζω παίζει μεγάλο ρόλο η φωτεινότητα της οθόνης για το πόσο θα αντέξει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το ψάχνουμε τόσο πολύ και σε ιδιαίτερες συνθήκες για να βρούμε τα προβλήματα δεν έχει νόημα. Σε όποιους είναι τόσο ενοχλητικό και σοβαρό το πρόβλημα ας ζητήσουν αντικατασταση. Ας απολαύσουμε την πολύ καλή ταμπλέτα μας. :-)

 

Στην πρώτη φόρτιση με παιχνίδια και ebook reading έφτασε τις 7 ώρες οθόνη σε 48 ώρες. Ικανοποιητική αυτονομία θα έλεγα.

 

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλους!!

 

Σωστός όσον αφορά το πρώτο. Εγώ είχα αρκετό bleeding, οπότε το άλλαξα. Σε φωτεινότητες κάτω του 10% (και ΜΟΝΟ) είχα ευδιάκριτα 'προβολάκια', χωρίς να χρειαστεί να πάω σε σκοτεινό χώρο τα έβλεπα. Στο νέο που πήρα έχω σαφώς λιγότερο bleeding ενώ τα προβολάκια ΔΕΝ διακρίνονται! Ούτε στο 0%, όσο και να στραβώσω τα μάτια μου! Απλά έπεσα σε μπλε γραμμή. Σιγά τα ωά όμως, δεν αξίζει πια, καταντάει να ψάχνουμε ψύλλους στα άχυρα :p

 

 

Επίσης, πήρα χθες από τα πάμπλικ τη θήκη VOIA. Την προτελευταία που είχε στο ράφι! Ωραία είναι, εφαρμόζει καλά και είναι αρκετά μαζεμένη σε διαστάσεις :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!Κοντευω ενα μηνα με το ταμπλετ και πραγματικα νιωθω καθε μερα να το ευχαριστιεμαι περισσοτερο.Διαβαζω για τα "προβληματα" και το μονο που συμφωνω ειναι ο ηχος.Οχι οτι ειναι κακος αλλα σιγουρα σηκωνει βελτιωση.Κυριως εντοπιζω το προβλημα σε κλησεις skype και σε πολυ χαμηλη ενταση οπου ακουγεται παραμορφωμενος.Αν ειχε μια αντιστοιχη τεχνολογια με του Htc one(μπροστινα στερεοφωνικα ηχεια) θα μιλαγαμε για το απολυτο μηχανημα!Μην κανουμε την τριχα τριχια παιδια.Χαρειτε το ταμπλετ και μην αναλωνεστε με ανυπαρκτα προβληματα.Και οι λιγοι που πραγματικα τα εχουν ας ζητησουν αντικατασταση.Αφου δεν τα εχουν οι περισσοτεροι σιγουρα θα πετυχουν σωστη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.Μια ερωτηση για δυνατους παικτες...Μπορει να συνδεθει το ταμπλετ μας με το play station 3.Ξερω οτι ειναι δυσκολη ερωτηση και απαντηση θα παρω απο τους πιο σχετικους...Για να δουμε...

 

Καθόλου δύσκολη ερώτηση. Το PS3 έχει έξοδο hdmi και το G Pad μπορεί να βγάλει από την micro usb αρσενικό hdmi. Έτοιμος.

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-ADAPTER-CABLE-LEAD-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S4-I9500-/141034620923?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item20d65187fb

 

Επίσης, ανάλογα και την χρήση που θες να κάνεις, μετατρέπεις το G Pad σε hotspot, και συνδέεις το PS3 ασύρματα. Aν και δεν βρίσκω πολύ νόημα σε αυτό..γιατί να μην συνδέσεις το PS3 κατευθείαν στο wifi... Ενημερώνω πως θα πάρεις μόνο data με αυτήν την σύνδεση, όχι και εικόνα από την οθόνη του.

Θα'θελες όμως να μου πεις που θα χρησίμευε αυτό; Σκοπεύεις να παίξεις παιχνίδια του PS3 στο tablet? Θα το ευχαριστηθείς σε τέτοια οθόνη; Θα μπορείς να διαβάσεις πληροφορίες μενού κλπ; Επίσης, ζήτημα να σου βγάλει μια ώρα αυτονομία.

 

Ακομα καλωδια χρησιμοποιειται?

http://www.ebay.com/itm/201004045427?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσα έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο μέσω otg, αλλά δεν τον αναγνωρίζει. Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να θέλει περισσότερη τροφοδοσία ο σκληρός. Πως θα τον κάνω να τον αναγνωρίσει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...