Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για την επανάληψη του post αλλά θα ήθελα να ξέρω αν έχει θέμα να την επιστρέψω.

 

Εχω μια ερώτηση για όποιον έχει πάρει τη θήκη που κλείνει σαν book της VOIA και έχει σχέση με τον μαγνήτη. Εμένα έχει ένα μαγνήτη περίπου στην άκρη της θήκης από την πλευρά που ακουμπάει με την πλάτη και όχι από την πλευρά που ανοίγει. Αλλά αν το κρατήσω ανάποδα ανήγει αμέσως λες και δεν το κρατάει ο μαγνήτης. Σε εσάς τι συμβαίνει αν μπορεί να το κοιτάξει κάποιος που την έχει πάρει.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω θήκη της voia έχω αλλά για ποιο μαγνήτη μιλάς? Βάλε φωτο η λίνκ της θήκη σου μήπως καταλάβει κάποιος τι μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τη θήκη της VOIA αυτή έχει ένα μαγνήτη στο καπάκι στην μέση και αριστερά όπως το βλέπεις όταν το κρατάς μπροστά σου σε portrait mode. Αν ανοίξεις τη θήκη και βάλεις ένα μεταλικό αντικειμενο θα δεις ότι κολλάει. Το θέμα μου είναι ότι δεν δουλέυει όπως σε άλλες θήκες που την κρατάει κλειστή ακόμα και αν γυρίσεις τη θήκη ανάποδα. Σε εμένα αν γυρίσεις τη θήκη ανάποδα ανοιγει το μπροστά κάλυμα. Μπορεις να το κοιτάξεις.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τη θήκη της VOIA αυτή έχει ένα μαγνήτη στο καπάκι στην μέση και αριστερά όπως το βλέπεις όταν το κρατάς μπροστά σου σε portrait mode. Αν ανοίξεις τη θήκη και βάλεις ένα μεταλικό αντικειμενο θα δεις ότι κολλάει. Το θέμα μου είναι ότι δεν δουλέυει όπως σε άλλες θήκες που την κρατάει κλειστή ακόμα και αν γυρίσεις τη θήκη ανάποδα. Σε εμένα αν γυρίσεις τη θήκη ανάποδα ανοιγει το μπροστά κάλυμα. Μπορεις να το κοιτάξεις.. Ευχαριστώ

 

Καλα μυριστηκα απο την αρχη το ακυρο της υπο8εσης αλλα ελεγα μηπως ειχες αλλη θηκη.......φιλε μου που να πιασει αυτο το μαγνητακι που λες? αφου απεναντι του δεν εχει τπτ....στην ο8ονη δεν κολαει...θελει μεταλλο. Αυτο το εχει μονο για να εξομειωνει το διπλο ταπ και να ανοιγοκλεινει την οθονη οταν ανοιγοκλεινεις το καλυμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Μίλησα σήμερα με την lg κι έφαγα άκυρο... Όσον αφορά το screenshot που ανέβασα με τα ασπράκια γύρω γύρω (σελ.30), το έστειλα και σε εκείνους και μου είπαν ότι έτσι συμβαίνει γιατί η οθόνη φωτίζεται περιμετρικά. Οκ, κάτι θα ξέρουν. Κι όσον αφορά το wifi που χάνεται και δεν ξανασυνδέεται, μοιάζει με ασυμβατότητα των ρούτερ. Εν τω μεταξύ δεν τους έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο και δεν ήξεραν να μου πουν τι να κάνω παρά μόνο να δω αν θα ξανασυμβεί. Σώθηκα δηλαδή :( Βάι!

 

Τι πάει να πει ασυμβατότητα των ρούτερ;;;;;;!!!!!!!!! Γιατί δηλαδή αυτή η συσκευή είναι ασύμβατη με κάποια ρουτερ και όλες οι άλλες (ή έστω οι συντριπτική πλειοψηφία) δεν είναι. Είχα ένα τηλέφωνο (sony) κάποτε και πήγαινα για καφέ με φίλους, οι άλλοι έπιαναν ιντερνετ στην καφετέρια κι εγώ όχι. Σούπερ σπαστικό. Δηλαδή αυτό θα κάνουμε, θα ψάχνουμε να δούμε που θα πάμε για καφέ με βάση το μοντέλο του ρούτερ!!!! Τι μπούρδες είναι αυτές.

 

Κι αν το πάρω και δεν είναι συμβατό με το ρούτερ του σπιτιού μου; Πρέπει να αγοράσω άλλο ρούτερ; Κι αν δεν είναι ούτε αυτός συμβατός; Αφού λοιπόν υπάρχει ασυμβατότητα, ας μας δείξει η LG τη λίστα των συμβατών και ασύμβατων ρούτερ.

 

Άμα πια!!!! με τις φθηνές δικαιολογίες και τα παραμύθια τους!!! όχι μόνο για την LG, για όλους μιλάω.

 

Αν το έχει πάθει και κανένας άλλος ας το πει για να δούμε αν είναι της συγκεκριμένης συσκευής ή γενικό.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απλός οδηγός για root υπάρχει;

 

Επίσης η διαδικασία για αλλαγή του tablet λόγω της μπλε γραμμής ποια είναι; Μιλάμε με την αντιπροσωπεία;

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλα μυριστηκα απο την αρχη το ακυρο της υπο8εσης αλλα ελεγα μηπως ειχες αλλη θηκη.......φιλε μου που να πιασει αυτο το μαγνητακι που λες? αφου απεναντι του δεν εχει τπτ....στην ο8ονη δεν κολαει...θελει μεταλλο. Αυτο το εχει μονο για να εξομειωνει το διπλο ταπ και να ανοιγοκλεινει την οθονη οταν ανοιγοκλεινεις το καλυμα.

 

Μπράβο ρε φίλε ευχαριστώ. Όλοι λέγανε ότι δουλεύει καλά ο μαγνήτης και δεν μπορούσα να καταλάβω τι εννοούσαν. Πάντως κακά τα ψέματα θα μπορούσε να υπάρχει η δυνατότητα να κλείνει όπως και η original τι premium είναι?? Βέβαια αν δούμε που πιάνει ο μαγνήτης στην κανονική θήκη μπορούμε να κολήσουμε και ένα μαγνήτη στη δικία μας θήκη για να κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Μίλησα σήμερα με την lg κι έφαγα άκυρο... Όσον αφορά το screenshot που ανέβασα με τα ασπράκια γύρω γύρω (σελ.30), το έστειλα και σε εκείνους και μου είπαν ότι έτσι συμβαίνει γιατί η οθόνη φωτίζεται περιμετρικά. Οκ, κάτι θα ξέρουν. Κι όσον αφορά το wifi που χάνεται και δεν ξανασυνδέεται, μοιάζει με ασυμβατότητα των ρούτερ. Εν τω μεταξύ δεν τους έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο και δεν ήξεραν να μου πουν τι να κάνω παρά μόνο να δω αν θα ξανασυμβεί. Σώθηκα δηλαδή :( Βάι!

 

 

Ποιο ρούτερ έχεις;

 

Εγώ στο παρελθόν, που είχα προβλήματα σύνδεσης με κινητά της LG και ένα speedtouch της Cosmote, συνδεόμουν με στατική ip.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, έχει πολύ έντονο το φαινόμενο bleeding πολύ κακώς δεν απαίτησες να στο αλλάξουν!! Προφανώς δεν τους τα... έχωσες και βρήκαν ευκαιρία να σου πουν πως είναι κάτι φυσιολογικό!! Εγώ είχα το αντίστοιχο θέμα με 3 (!!!) τηλεοράσεις της LG και τις έκανα επιστροφή και τις 3 μέχρι που βρήκα την κατάλληλη!! (...και θα συνέχιζα για πάντα :lol: μέχρι να ήμουν ικανοποιημένος)!

Να τους πάρεις τηλέφωνο αύριο και να βάλεις στο παιχνίδι την λέξη "καταγγελία" και να δεις για πότε θα γίνει δουλειά! Απλά να ξέρεις πως μπορεί το επόμενο που θα πάρεις να είναι χειρότερο! Δυστυχώς έτσι είναι αυτά...

Don,t worry φιλε, δικηγορος (εστω και στα χαρτια) εδω. Πηγα εκει που το πηρα και μετα απο λιγο "μα... μου... ξεμου", το αλλαξε.

Επιτρεψτε μου ομως λιγο να το παρω απο την αρχη, εχει πλακα. Τη μερα που το αγορασα, γυριζω σπιτι, το ανοιγω και το βρισκω μεσα μαυρο! Καπακι παω πισω. Μαλλιοτραβιοντουσαν! Ο serial number να συμφωνει κι ολες οι ετικετες να λενε ασπρο. Τελος παντων, κανενα θεμα, πηρα αλλο και ηταν ασπρο. Μου λετε εσεις εδω οτι εχει bleeding, αντε παλι πισω. Γυριζω πριν κανα μισαωρακι με το καινουριο, το ανοιγω... μαυρο! Και παλι οι ετικετες να γραφουν ασπρο και σωστος serial number. Χαχα ηθελα να κλαψω! Αλλα, πρωτα αποφασισα να δω πως παιζει. Πολυ καλυτερα! Εχει σημαδακια παλι, αλλα καμια σχεση. Το θεμα ομως ειναι, οτι δεν το γυριζω. Ειναι παρα παρα πολυ ωραιο τελικα. Κανει ωραια αντιθεση η φωτεινη του οθονη με το μαυρο! Μοναδικο μειονεκτημα: η πισω πλευρα, στη μαυρη εκδοση, τραβαει δαχτυλιες

 

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που γραφω, εμφανιζεται μπλε γραμμη στη δεξια πλευρα, κρατωντας το ορθιο, ενω η συσκευη εχει ζεσταθει. Το ασπρο δεν ειχε τετοια συμπεριφορα. Τι γινεται ρε παιδια, σοβαρα τωρα, κινεζια σκετη ειναι;;; Ρητορικο ερωτημα.

Τελος, el greco, ρουτερ εχω ενα sagem του οτεconnx. Μολις δω αναλογη συμπεριφορα και με αυτη τη συσκευη, θα το πω...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τις λίγες μέρες που το έχω μπλε γραμμή δεν είδα ακόμη. Η συσκευή έχει ζεσταθεί αρκετές φορές με το σχετικά ελαφρύ candy crush αλλά και το βαρύτερο modern combat 4 και δεν είδα κάτι (το έψαξα μετά από αυτά που διάβαζα). Ελπίζω να μείνει έτσι.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπει το σύστημα να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην sd με καμμία από τα παραπανω. Εκτός αν δεν κάνω κάτι καλά εγώ αν και μάλλον αυτά είναι μόνο για τα ρουταρισμενα.

 

Χωρίς root οι παραπάνω εφαρμογές επιτρέπουν την μεταφορά apps τα οποία δεν χρησιμοποιούν system processes. Ακόμα και με root, κάποιες εφαρμογές όπως πχ το Currents της Google DEN μπορεί να πάει SD.

 

Επίσης να προσθέσω πως πλέον προστίθεμαι και εγώ, μετά από πολλές ημέρες, στο κλαμπ των μπλε γραμμών.. Απλώς μου κάνει εντύπωση πως άργησε να εμφανιστεί.. Και το θέμα είναι πως την παρατήρησα κάνοντας τις ίδιες δουλειές με πιο παλιά.. Άρα, η λογική λέει πως είναι θέμα hw και όχι sw..

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν δοκίμασα τις εφαρμογές που προαναφέρθηκαν σε πολλά παιχνίδια και άλλες εφαρμογές ...με παραπέμπει στο μενού που μπορείς μεταξύ άλλων να κανείς απεγκατάσταση αλλά σου έχει απενεργοποιημένη την μεταφορά στην εξωτερική κάρτα.Κάνοντας τα ίδια σε κινητό που δεν είναι ρουταρισμενο ,και για τα ίδια προγράμματα ,μου επέτρεπε την μεταφορά . Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν δοκίμασα τις εφαρμογές που προαναφέρθηκαν σε πολλά παιχνίδια και άλλες εφαρμογές ...με παραπέμπει στο μενού που μπορείς μεταξύ άλλων να κανείς απεγκατάσταση αλλά σου έχει απενεργοποιημένη την μεταφορά στην εξωτερική κάρτα.Κάνοντας τα ίδια σε κινητό που δεν είναι ρουταρισμενο ,και για τα ίδια προγράμματα ,μου επέτρεπε την μεταφορά .

 

Το κινητό έτρεχε JB? Και αν ναι, ποια έκδοση?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατήρησα κατι αλλο σημερα και παρακαλω πολυ να το κοιταξετε και εσεις και να μου πειτε. μετα απο 10 μερες χρησης

 

1) μπλε γραμμη μου εβγαλε απο το πρωτο λεπτο , απο πανω μεχρι κατω δεξια στην οθόνη και χωρις να ζεσταθει. την ειδα βεβαια μονο οταν εβαλα μαυρο φοντο στην αρχικη, και με δυσκολια. δεν με ενοχλει καθολου και την εχω ξεχασει κιολλας.

 

2) Σημερα παρατηρωντας πολυ καλα την οθονη, διαπιστοσα καποια ελαφρυα κενα μεταξυ της οθονης και του γυρω γυρω πλαστικου. Ελενξτε το μια προσεχτικα και πειτε μου αν το εχει και σε εσας αυτο. Εγω παντως κανονιζω να παω στο σερβις για αυτο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατήρησα κατι αλλο σημερα και παρακαλω πολυ να το κοιταξετε και εσεις και να μου πειτε. μετα απο 10 μερες χρησης

 

1) μπλε γραμμη μου εβγαλε απο το πρωτο λεπτο , απο πανω μεχρι κατω δεξια στην οθόνη και χωρις να ζεσταθει. την ειδα βεβαια μονο οταν εβαλα μαυρο φοντο στην αρχικη, και με δυσκολια. δεν με ενοχλει καθολου και την εχω ξεχασει κιολλας.

 

2) Σημερα παρατηρωντας πολυ καλα την οθονη, διαπιστοσα καποια ελαφρυα κενα μεταξυ της οθονης και του γυρω γυρω πλαστικου. Ελενξτε το μια προσεχτικα και πειτε μου αν το εχει και σε εσας αυτο. Εγω παντως κανονιζω να παω στο σερβις για αυτο.

 

1) Από πάνω μέχρι κάτω εμφανίζεται και σε μένα αλλά όχι από το πρώτο λεπτό.

 

2) Προφανώς εννοείς κενά εκεί που αγκαλιάζει το πλαστικό το bezel της οθόνης και όχι την οθόνη. Το έχω αναφέρει σε παλιότερο post και εγώ. Είναι σαν μετά από μια εβδομάδα να αρχίζει να ξεκολλάει το πλαστικό που αγκαλιάζει το bezel αλλά μιλάμε για απειροελάχιστα κενά που πρέπει να φέρεις το tablet στους 5 πόντους για να τα δεις...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έτρεχε JB? Και αν ναι, ποια έκδοση?

 

Όχι. .το κινητό είναι παλιό. Απλά το ανέφερα για να γίνει κατανοητή η διάφορα πως στην ταμπλέτα μας δεν γίνεται, αν δεν είναι ρουταρισμενη ,ενώ στο παλιό κινητό γίνεται.

Αλλά μου κάνει εντύπωση η άποψη σου. Εσύ έχεις κάνει μεταφορά εφαρμογής στην εξωτερική κάρτα σε αρουταριστο LG g pad?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια ερωτηση: οταν η φωτεινότητα ειναι σε χαμηλή ενταση (0-10%) στο κατω μερος της οθόνης (οπως κραταμε το tablet ορθιο) σας εμφανίζει 'ανομοιογένεια' φωτισμου; Ενοώ σαν να χτυπανε προβολακια την οθονη προς τα πάνω, ενα πραγμα... τωρα που χαμηλωσα τη φωτεινοτητα της οθονης ειναι παρα πολυ εντονο... Θα ηθελα την απαντηση σας διοτι αν ισχυει μονον σε μενα, να το αντικαταστησω αμεσα...

 

Παντως κατα τα αλλα ουτε μπλε γραμμες ειδα ουτε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο θέμα της εκάστοτε συσκευής, αλλά ποια έκδοση του Android έχει...

 

Οκ.... στη ταμπλέτα μας με την παρούσα έκδοση γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια ερωτηση: οταν η φωτεινότητα ειναι σε χαμηλή ενταση (0-10%) στο κατω μερος της οθόνης (οπως κραταμε το tablet ορθιο) σας εμφανίζει 'ανομοιογένεια' φωτισμου; Ενοώ σαν να χτυπανε προβολακια την οθονη προς τα πάνω, ενα πραγμα... τωρα που χαμηλωσα τη φωτεινοτητα της οθονης ειναι παρα πολυ εντονο... Θα ηθελα την απαντηση σας διοτι αν ισχυει μονον σε μενα, να το αντικαταστησω αμεσα...

 

Παντως κατα τα αλλα ουτε μπλε γραμμες ειδα ουτε τιποτα...

 

Καποιοςνα μου πει;;; εχω αγχωθει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια ερωτηση: οταν η φωτεινότητα ειναι σε χαμηλή ενταση (0-10%) στο κατω μερος της οθόνης (οπως κραταμε το tablet ορθιο) σας εμφανίζει 'ανομοιογένεια' φωτισμου; Ενοώ σαν να χτυπανε προβολακια την οθονη προς τα πάνω, ενα πραγμα... τωρα που χαμηλωσα τη φωτεινοτητα της οθονης ειναι παρα πολυ εντονο... Θα ηθελα την απαντηση σας διοτι αν ισχυει μονον σε μενα, να το αντικαταστησω αμεσα...

 

Παντως κατα τα αλλα ουτε μπλε γραμμες ειδα ουτε τιποτα...

 

Συμβαίνει στο δικό μου. Κάποια στιγμή θέλω να το στείλω στο σέρβις της LG, μάλλον μετά τις γιορτές. Αν βρίσκεσαι εντός της περιόδου DOΑ, αντικατέστησε το.

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα εμφανίζεται όταν χαμηλώνει η φωτεινότητα......και σε 2 ακόμα που έχω δει είναι ακριβώς έτσι. Δεν το θεωρώ πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...