Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, είδα στο review : http://www.myphone.gr/d/lg/g-pad-8-3.270/review/page-4 ότι υπάρχει ένα αδικαιολόγητο λαγκάρισμα στην συσκευή. Θέλω να ρωτήσω, όσους το χρησιμοποιείτε, πόσο εκνευριστικό μπορεί να είναι αυτό και ιδίως στον browser ;;; Έχω ένα Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 και ήδη και σε εκείνο με ενοχλεί που δεν έχω την αίσθηση που έχω, εδώ και περίπου 3 βδομάδες με το Νexus 5, όπου πραγματικά έχω πάθει ένα μικρό σοκ με την εν γένει λειτουργία του. Βέβαια θα μου πειτε δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα smartphone με ένα ταμπλετ και ούτε μπορείς να συγκρίνεις ένα μοντέλο του Αυγουστου του 2012 με ένα μοντέλο του Νοέμβρη του 2013. Αλλά πείτε μου αξίζει η αγορά του LG G PAD 8.3 ή να περιμένω να βγει το NEXUS 10 ?? ?? Όπου και πάλι βέβαια θα υπάρχουν διαφορές και στα χρήματα αλλά και στις ίντσες !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, είδα στο review : http://www.myphone.gr/d/lg/g-pad-8-3.270/review/page-4 ότι υπάρχει ένα αδικαιολόγητο λαγκάρισμα στην συσκευή. Θέλω να ρωτήσω, όσους το χρησιμοποιείτε, πόσο εκνευριστικό μπορεί να είναι αυτό και ιδίως στον browser ;;; Έχω ένα Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 και ήδη και σε εκείνο με ενοχλεί που δεν έχω την αίσθηση που έχω, εδώ και περίπου 3 βδομάδες με το Νexus 5, όπου πραγματικά έχω πάθει ένα μικρό σοκ με την εν γένει λειτουργία του. Βέβαια θα μου πειτε δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα smartphone με ένα ταμπλετ και ούτε μπορείς να συγκρίνεις ένα μοντέλο του Αυγουστου του 2012 με ένα μοντέλο του Νοέμβρη του 2013. Αλλά πείτε μου αξίζει η αγορά του LG G PAD 8.3 ή να περιμένω να βγει το NEXUS 10 ?? ?? Όπου και πάλι βέβαια θα υπάρχουν διαφορές και στα χρήματα αλλά και στις ίντσες !!!

 

Το G pad είναι απ τα πιο καλά android ταμπλετ.

Αλλά τα μικρά κομπιασματα ίσως τα δεις υπό προϋποθέσεις.

Δεν ενοχλούν όμως καθώς δεν έχουν καμία σχέση όπως τα φθηνά tablets ή τα περυσινά σα το δικό σου.

Βεβαίως iPad δεν είναι και εκεί διαλέγεις το απόλυτο smooth παρέα με τα κλειδώματα και τη γενικά άλλη φιλοσοφία του λειτουργικού.

Ούτε όμως smooth και άμεσο είναι σα το νέο Ν7 που όμως εκτός απ αυτό και τα updates χάνει με Hans down σε σχέση με το GPad σχεδόν σε όλα τα αλλά.

Η γνώμη μου...πήγαινε δες το σε 1 κατάστημα και αποφάσισε μόνος σου καθώς οι ανάγκες του κάθε ανθρώπου είναι διαφορετικές :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ιδεα μου, ή οντως τα ηχεια σε τερμα ενταση (και λιγο πριν το τερμα) ψιλο μπουκωνουν λιγο? Οχι οτι τριζουν, αλλα σαν να ειναι μονιμα ψηλα τα μεσαια ας πουμε...οχι σε μουσικη, αλλα στο youtube/vimeo/skype για παραδειγμα.

 

Κατα τ'αλλα, αριστη συσκευη, τρελλο value for money, σφαιρα, κανενα lag στο UI, οθονη αψογη, εκτος του bleeding (που ειχα και στο ipad 2, αλλα ποτε δεν με ενοχλησε, γιατι φαινεται μονο στην εκκινηση) και της μπλε γραμμης (που αν δεν το διαβαζα δυσκολα θα την εβλεπα μονος μου, αλλα οντως υπαρχει!). Τελος καλη μπαταρια για ταμπλετ (μην ξεχναμε οτι δεν ειναι κινητο) με 10% υπολοιπο εχω 3 ωρες και 45 λεπτα οθονη, με μονιμα ανοιχτο το wifi, καποιο gaming, αρκετο tapatalk/facebook/skype/instagram/emails, και ολα αυτα με την πρωτη φορτιση. Πιστευω εχει ακομα να δειξει αρκετα η μπαταρια.

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ηχεια μπουκωνουν στα πριμα ψηλα. Αλλα μην περιμενεις κανενα ταμπλετακι αυτων των διαστασεων να τα παει καλυτερα.

Η μπαταρια είναι το μελανο σημειο αυτης της συσκευης - δεν είναι καλη παιδια. Ειδικα σε standby mode καταπινει πολύ περισσοτερο από οσο θα επρεπε. Κατά τα αλλα τα εχω γραψει από τις πρωτες μερες ότι προκειται για μια εξαιρετικη ταμπλετα, αλλα πλεον με τα πρωτα 8ιντσα full windows 8 να είναι στη γωνια (Toshiba encore επισημά την άλλη εβδομαδα στη χωρα μας, acer w4, dell venue pro 8) με full office 2013 είναι πολύ "λιγα" τα ios/android tablets....

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, ισως και να εχεις και δικιο, αλλωστε εισαι ενας απο τους "γνώστες", αλλα δεν νομιζω να ειναι κοντα στα 300€ αυτα που αναφερεις. Τωρα παλι, αν ειναι, σιγουρα θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη. Αλλα για μενα και την χρηση που το προοριζω, το android ειναι οτι καλυτερο. Θελω μtorrent, ολων των ειδων τις ταινιες (mkv, divx, mp4, κλπ) aptoid πανω απο ολα, και μεγαλη ποικιλια στο play store. Μου αρεσουνε πολυ τα windows phones, αλλα για τηλεφωνα, στο επιπεδο του iphone,με πολυ καλη αυτονομια και βολικο μεγεθος, με ποιοτητα κατασκευης. Οταν θελεις ομως πληρη ελευθερια, και τα υπολοιπα που ανεφερα, μονο στο android, τουλαχιστον για τωρα.

 

Τελος, στο συνολο της η συγκεκριμενη ταμπλετα ειναι περιπτωση! Σαν να εχω ενα S4 στα χερια μου με μεγαλη οθονη, και παρα πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει στο συνολο της. Μην ειμαστε και υπερβολικοι αλλωστε...ποσο θα μεινει; Κατι καλυτερο/ομορφοτερο/πιο καινουριο θα βγει, και θα γινει η αλλαγη! χαχαχα ;)

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, ισως και να εχεις και δικιο, αλλωστε εισαι ενας απο τους "γνώστες", αλλα δεν νομιζω να ειναι κοντα στα 300€ αυτα που αναφερεις. Τωρα παλι, αν ειναι, σιγουρα θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη. Αλλα για μενα και την χρηση που το προοριζω, το android ειναι οτι καλυτερο. Θελω μtorrent, ολων των ειδων τις ταινιες (mkv, divx, mp4, κλπ) aptoid πανω απο ολα, και μεγαλη ποικιλια στο play store. Μου αρεσουνε πολυ τα windows phones, αλλα για τηλεφωνα, στο επιπεδο του iphone,με πολυ καλη αυτονομια και βολικο μεγεθος, με ποιοτητα κατασκευης. Οταν θελεις ομως πληρη ελευθερια, και τα υπολοιπα που ανεφερα, μονο στο android, τουλαχιστον για τωρα.

 

Τελος, στο συνολο της η συγκεκριμενη ταμπλετα ειναι περιπτωση! Σαν να εχω ενα S4 στα χερια μου με μεγαλη οθονη, και παρα πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει στο συνολο της. Μην ειμαστε και υπερβολικοι αλλωστε...ποσο θα μεινει; Κατι καλυτερο/ομορφοτερο/πιο καινουριο θα βγει, και θα γινει η αλλαγη! χαχαχα ;)

Φανη το κακο είναι ότι ο κοσμος απλα δεν είναι ενημερωμένος για τα μηχανάκια αυτά. Εχοντας αλλαξει 7 tablet pc βλεπω ότι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν τι μπορουν να κανουν αυτά τα μηχανήματα. Εν συντομια, γιατι ειμαστε εκτος:

Toshiba encore: 339 ευρω, επισημά την εβδομαδα αυτή στη χωρα μας, full windows 8.1 (legacy apps, ο,τι εχεις στον υπολογιστη σου δηλαδή και όχι παιχνιδοεφαρμογες των android/ios store), full office 2013 (πληρωμένα) ,intel bay trail (δυναμη CPU, GPU ανωτερη των snapdragon 800), 2GB RAM, 32GB eMMC, 8 ωρες πραγματικη αυτονομια (μεγαλυτερη από g pad δηλαδή), microsd, microhdmi, microusb. Ο ορισμος της ελευθεριας (ελεω λειτουργικου και συνδεσιμότητας).

Παραπλησιο form factor:

http://www.phonearena.com/phones/compare/Toshiba-Encore,LG-G-Pad-8.3/phones/8145,8141

Τα υπολοιπα ελα σε Pm...

 

@panosfx

Γιατι να σερνεται? Εχεις χρησιμοποιησει clover trail μηχανημα, που να δεις bay trail...

Εχω και desktop replacement (duo 13), αλλα αυτό είναι άλλη ιστορια....

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

\

Toshiba encore: 339 ευρω, επισημά την εβδομαδα αυτή στη χωρα μας, full windows 8.1 (legacy apps, ο,τι εχεις στον υπολογιστη σου δηλαδή και όχι παιχνιδοεφαρμογες των android/ios store), intel bay trail (δυναμη CPU, GPU ανωτερη των snapdragon 800), 2GB RAM, 32GB eMMC, 8 ωρες πραγματικη αυτονομια (μεγαλυτερη από g pad δηλαδή), microsd, microhdmi, microusb. Ο ορισμος της ελευθεριας (ελεω λειτουργικου και συνδεσιμότητας).

 

Το οποιο θα σερνεται σε σχεση με το LG.Για windows καλυτερα δωστε παραπανω λεφτα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την MicroSD κάρτα θα ήθελα. Μπορεί να είναι NTFS ή πρέπει να είναι FAT32. Μπορούμε να την κάνουμε format σε exFAT για να μπορεί να διαβάζει αρχεία >4GB ή υπάρχει άλλος τρόπος. Εάν την κάνουμε exFAT τη διαβάζουν τα Windows XP ή τα Windows 7? Το ρωτάω γιατί έχω κάτι ταινίες που θα ήθελα να παίξω στο τάμπλετ αλλά είναι >4GB.

Ευχαριστώ

 

NTFS πρέπει να διαβάζει, αν έχεις πρόβλημα υπάρχουν και εφαρμογές όπως το stickmount που παίρνουν plugin, τόσο για NTFS όσο και για exFAT.

Link to comment
Share on other sites

Φανη το κακο είναι ότι ο κοσμος απλα δεν είναι ενημερωμένος για τα μηχανάκια αυτά. Εχοντας αλλαξει 7 tablet pc βλεπω ότι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν τι μπορουν να κανουν αυτά τα μηχανήματα. Εν συντομια, γιατι ειμαστε εκτος:

Toshiba encore: 339 ευρω, επισημά την εβδομαδα αυτή στη χωρα μας, full windows 8.1 (legacy apps, ο,τι εχεις στον υπολογιστη σου δηλαδή και όχι παιχνιδοεφαρμογες των android/ios store), full office 2013 (πληρωμένα) ,intel bay trail (δυναμη CPU, GPU ανωτερη των snapdragon 800), 2GB RAM, 32GB eMMC, 8 ωρες πραγματικη αυτονομια (μεγαλυτερη από g pad δηλαδή), microsd, microhdmi, microusb. Ο ορισμος της ελευθεριας (ελεω λειτουργικου και συνδεσιμότητας).

Παραπλησιο form factor:

http://www.phonearena.com/phones/compare/Toshiba-Encore,LG-G-Pad-8.3/phones/8145,8141

Τα υπολοιπα ελα σε Pm...

 

@panosfx

Γιατι να σερνεται? Εχεις χρησιμοποιησει clover trail μηχανημα, που να δεις bay trail...

Εχω και desktop replacement (duo 13), αλλα αυτό είναι άλλη ιστορια....

 

Το Toshiba ήταν μια από τις επιλογές μου. Τελικά αποφάσισα να μην ασχοληθώ με Windows tablets προς το παρόν για τους εξής λόγους:

1) Οι διαθέσιμες εφαρμογές για android είναι πολύ περισσότερες από τις "metro" εφαρμογές των windows.

2) Το κλασικό desktop είναι δύσχρηστο σε οθόνη 8 ιντσών. Πρέπει να συνδεθεί το tablet με οθόνη μέσω hdmi και να προσαρτηθεί πληκτρολόγιο και ποντίκι.

3) Τόσο η επεξεργαστική ισχύς όσο και η μνήμη του Toshiba δεν επαρκούν για να τρέξουν ικανοποιητικά οι desktop εφαρμογές.

4) Έχω laptop με windows!

Link to comment
Share on other sites

Το Toshiba ήταν μια από τις επιλογές μου. Τελικά αποφάσισα να μην ασχοληθώ με Windows tablets προς το παρόν για τους εξής λόγους:

1) Οι διαθέσιμες εφαρμογές για android είναι πολύ περισσότερες από τις "metro" εφαρμογές των windows.

2) Το κλασικό desktop είναι δύσχρηστο σε οθόνη 8 ιντσών. Πρέπει να συνδεθεί το tablet με οθόνη μέσω hdmi και να προσαρτηθεί πληκτρολόγιο και ποντίκι.

3) Τόσο η επεξεργαστική ισχύς όσο και η μνήμη του Toshiba δεν επαρκούν για να τρέξουν ικανοποιητικά οι desktop εφαρμογές.

4) Έχω laptop με windows!

 

Αληθεια, αφου δεν εχεις ασχοληθεί με windows tablets, προς το παρον, όπως λες, πως ακριβως εχεις σχηματισει την αποψη που παραθέτεις?

 

1) Οι εφαρμογες που υπαρχουν στο android marketplace και προοριζονται αποκλειστικα για tablets είναι στην πραγματικοτητα πολύ λιγοτερες από αυτές που ηδη υπαρχουν στο windows marketplace. Οι υπολοιπες, εκατοντάδες χιλιαδες, στις οποιες αναφερεσαι είναι "ξεχειλωμένες" εφαρμογες, που εχουν σχεδιαστεί για τηλεφωνα και μικρες οθονες (για εκει καλες είναι , για 8ιντσα και 10ιντσα ταμπλετ είναι ο ορισμος της κακογουστιάς και της ελλειψης εργονομιας). Αν μου ελεγες για ios appstore θα το συζητάγαμε από άλλη βαση. Τελος, εδώ εχεις και απειρες εφαρμογες που εχουν φτιαχτει για full windows 8, σοβαρες, επαγγελματικες και όχι με footprint των 10ΜΒ, πιτα στα bugs και στα memory leaks.

 

2) Από που προκυπτει ότι είναι δυσχρηστο? Στην αναλυση αυτή και με το σωστο dpi scaling (παρεμπιπτοντως το clear type στα παραθυρα είναι εξαιρετικο και κανει την αναλυση να μοιαζει με υψηλοτερη - crisp and clear) είναι μια χαρα και το desktop ui. Αλλωστε για τα βασικα (email, ie, calendar κλπ) υπαρχουν ολες οι βασικες, καλοσχεδιασμένες εφαρμογες στο metro ui, με εξαιρετικο touch interface. Οποτε θες, δε, καρφώνεις το καλωδιο στην hdmi και με ΒΤ ποντικι και πληκτρολογιο εχεις ένα πληρη υπολογιστη, χωρις κανενα περιορισμο, με ένα μονο καλωδιο στα ποδια σου.

 

3) Αν μιλας για βαρια σχεδιαστικα προγράμματα (autocad, dreamweaver κλπ) ναι εκει υπαρχει θεμα. Αλλα αληθεια, για αυτά δεν εχεις τον δυνατο υπολογιστη σου? Για όλα τα υπολοιπα: Full office 2013, evernote, torrent κλπ κλπ ακομα και ελαφρια χρηση photoshop είναι μια χαρα.

 

4) Ακομα καλυτερα. Αρα εισαι χρηστης παραθυρων, ξερεις καλα τη φιλοσοφια τους και δε χρειαζεται να "μαθαίνεις ακομα ένα λειτουργικο", που είναι γεματο περιορισμους

 

Συμπερασματικα και σταματω εδώ γιατι κουραζουμε: Μην αφοριζετε πραγματα και καταστασεις, ειδικα αν δεν τα εχετε δοκιμασει παιδια.

Γιατι απλα χανετε εξαιρετικα τεχνολογια καλούδια...

Toshiba encore, acer w4, dell venue 8 pro και αλλα τρομερα εργαλεία που ερχονται. Ψαχτείτε...

Over and out...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, αφου δεν εχεις ασχοληθεί με windows tablets, προς το παρον, όπως λες, πως ακριβως εχεις σχηματισει την αποψη που παραθέτεις?

 

1) Οι εφαρμογες που υπαρχουν στο android marketplace και προοριζονται αποκλειστικα για tablets είναι στην πραγματικοτητα πολύ λιγοτερες από αυτές που ηδη υπαρχουν στο windows marketplace. Οι υπολοιπες, εκατοντάδες χιλιαδες, στις οποιες αναφερεσαι είναι "ξεχειλωμένες" εφαρμογες, που εχουν σχεδιαστεί για τηλεφωνα και μικρες οθονες (για εκει καλες είναι , για 8ιντσα και 10ιντσα ταμπλετ είναι ο ορισμος της κακογουστιάς και της ελλειψης εργονομιας). Αν μου ελεγες για ios appstore θα το συζητάγαμε από άλλη βαση. Τελος, εδώ εχεις και απειρες εφαρμογες που εχουν φτιαχτει για full windows 8, σοβαρες, επαγγελματικες και όχι με footprint των 10ΜΒ, πιτα στα bugs και στα memory leaks.

 

2) Από που προκυπτει ότι είναι δυσχρηστο? Στην αναλυση αυτή και με το σωστο dpi scaling (παρεμπιπτοντως το clear type στα παραθυρα είναι εξαιρετικο και κανει την αναλυση να μοιαζει με υψηλοτερη - crisp and clear) είναι μια χαρα και το desktop ui. Αλλωστε για τα βασικα (email, ie, calendar κλπ) υπαρχουν ολες οι βασικες, καλοσχεδιασμένες εφαρμογες στο metro ui, με εξαιρετικο touch interface. Οποτε θες, δε, καρφώνεις το καλωδιο στην hdmi και με ΒΤ ποντικι και πληκτρολογιο εχεις ένα πληρη υπολογιστη, χωρις κανενα περιορισμο, με ένα μονο καλωδιο στα ποδια σου.

 

3) Αν μιλας για βαρια σχεδιαστικα προγράμματα (autocad, dreamweaver κλπ) ναι εκει υπαρχει θεμα. Αλλα αληθεια, για αυτά δεν εχεις τον δυνατο υπολογιστη σου? Για όλα τα υπολοιπα: Full office 2013, evernote, torrent κλπ κλπ ακομα και ελαφρια χρηση photoshop είναι μια χαρα.

 

4) Ακομα καλυτερα. Αρα εισαι χρηστης παραθυρων, ξερεις καλα τη φιλοσοφια τους και δε χρειαζεται να "μαθαίνεις ακομα ένα λειτουργικο", που είναι γεματο περιορισμους

 

Συμπερασματικα και σταματω εδώ γιατι κουραζουμε: Μην αφοριζετε πραγματα και καταστασεις, ειδικα αν δεν τα εχετε δοκιμασει παιδια.

Γιατι απλα χανετε εξαιρετικα τεχνολογια καλούδια...

Toshiba encore, acer w4, dell venue 8 pro και αλλα τρομερα εργαλεία που ερχονται. Ψαχτείτε...

Over and out...

 

1) Οι εφαρμογές στο android, είτε είναι σχεδιασμένες για tablet είτε όχι, έχουν σχεδιαστεί για χρήση σε οθόνες αφής (σε αντίθεση με τις desktop εφαρμογές των windows). Επιπλέον πολλές από τις εφαρμογές του play store παρέχουν καλή εμπειρία χρήσης σε tablets, αν και δεν προορίζονταν εξαρχής για τέτοια χρήση.

 

2) Το desktop περιβάλλον των windows είναι εξ' ορισμού δύσχρηστο σε οθόνες αφής, γιατί έχει σχεδιαστεί για χρήση με ποντίκι (ή touchpad) και πληκτρολόγιο. Όσο πιο μικρή είναι η οθόνη ενός tablet, τόσο πιο δύσχρηστο είναι.

 

3) Έχοντας χρησιμοποιήσει laptop με entry level core i3, μπορώ να πω ότι προσφέρει υποδεέστερη εμπειρία χρήσης συγκριτικά με το δικό μου laptop με core i5 ακόμα και για τις "καθημερινές" εφαρμογές. Συνεπώς θεωρώ ότι οι bay trail δεν θα είναι επαρκής για το full desktop (το ίδιο ισχύει και για τα 2GB RAM). Αυτό που δεν ξέρω είναι αν οι bay trail μπορούν να προσφέρουν ικανοποιητική εμπειρία χρήσης στο Metro UI.

 

4) Το android αν είναι rooted δεν έχει περιορισμούς. Για το Metro UI δε γνωρίζω τι ακριβώς ισχύει (αν δεν κάνω λάθος όμως οι Metro εφαρμογές εγκαθίστανται μόνο μέσω windows store, το οποίο είναι σημαντικός περιορισμός).

 

Αν υπάρξει windows tablet που να προσφέρει καλή εμπειρία χρήσης και στα δύο γραφικά περιβάλλοντα, καλή αυτονομία και αρκετές διαθέσιμες touch friendly εφαρμογές, τότε θα σκεφτώ να το αποκτήσω. Μέχρι τότε προτιμώ να χρησιμοποιώ δύο διαφορετικές συσκευές (laptop με windows και tablet με android).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις θηκες, το play247 στο Μαρουσι (απο οτι μου ειπε το παλληκαρι εκει) θα τις εχει Τεταρτη, και σιλικονης και flip cover. Εχει ηδη screen protector και σε καλη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου επίσης αναφέρθηκε ότι με Nova launcher χάνεται τo double tap. Αυτό ισχύει μόνο για το κλείσιμο, και επειδή πατάς πάνω σε σημείο διαχείρισης 3rd party εφαρμογής (όλη η οθόνη δηλαδή). Από κλειστό, το double tap δουλεύει κανονικά και ανοίγει. Δυστυχώς δεν υπάρχει επιλογή στον Nova που να επιστρέφει στην default ρύθμιση του κατασκευαστή με την συγκεκριμένη χειρονομία, δοκίμασα το "κανένα" και δεν έκανε τίποτα μετά. Πολύ μικρή απώλεια σε σχέση με αυτά που προσφέρει ο Nova.

 

Με Nova launcher prime και την εφαρμογή Screen off and lock μπορείς να κλείνεις την οθόνη με double tap.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 χρονια που αγορασα καποιο αυτοκινητο μου μιλουσαν σε αντιπροσωπια για την αγορα (μονοδρομο] υβριδικου αυτοκινητου και πως ουτως η αλλως σε λιγο οοολα τα αυτοκινητα υβριδικα θα ηταν. Μονο ετσι δεν ηρθαν τα πραγματα. Ομοιως και τωρα χαιρομαι τα στανταρτ της εποχης [ android tablets] και ΑΝ εισβαλλουν ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΑ και απαλαγμενα απο τις παθογενειες της νεοτητας τους tablets νεου λειτουργικου και περιβαλλοντος ....πιθανον να μου δημιουργηθει η αναγκη να τα αποκτησω. Εως τοτε χαιρομαι το καταπληκτικο μου ταμπλετακι και μακαρι να αντεξει πολυ γιατι ΜΑΛΛΟΝ θα περασουν χρονια μεχρι τοτε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω και εγώ το tablet από την Παρασκευή και πραγματικά μου αρέσει πολύ. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Προσπάθησα να δημιουργήσω νέο χρήστη και μου βγάζει ένα παράθυρο ότι αυτός ο νέος χρήστης δεν θα έχει πρόσβαση στην SD. Δεν έχω βάλει SD ακόμα στο tablet αλλά δηλαδή έαν έχω 2 users και έχω φορτώσει ταινία στην SD δεν θα μπορεί να την δει ο δεύτερος χρήστης. Δεν μου βγάζει πολύ νόημα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις θηκες, το play247 στο Μαρουσι (απο οτι μου ειπε το παλληκαρι εκει) θα τις εχει Τεταρτη, και σιλικονης και flip cover. Εχει ηδη screen protector και σε καλη τιμη.

 

Οτι ναναι...εμενα μολις τωρα μου ειπαν να ξανατηλεφωνησω την παρασκευη μηπως εχουν κανενα νεο. Απ οτι ενιωσα απλα σε κρατανε ζεστο...οποτε θα ψαχτω για πιο σιγουρα απο ebay mallon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οντως, για να μην ψωνισεις απο αλλου...

 

Οσο αναφορα την μπλε γραμμη, μιλησα σημερα με Lg, και μου ειπανε οτι τις επομενες μερες θα βγει ενα patch/μικρο update, που θα διορθωνει την μπλε γραμμη. Μπορειτε και μονοι σας να το τσεκαρε με ενα τηλεφωνημα. Σημερα τους ηρθε αυτη η ενημερωση, μου ειπανε. Και οτι δεν εννοουμε μετα τις γιορτες, αλλα τις αμεσα επομενες μερες.

 

Ευχομαι να ισχυει, εχω doa μεχρι Παρασκευη, οποτε βλεπουμε. Ο κυριος που μιλησαμε μου ειπε οτι και αλλο να παρω, θα ειναι το ιδιο, και τσαμπα το τρεξιμο. Να περιμενω το patch, και θα φτιαξει. Και σχετικα με το bleeding, ειναι σε ολες τις συσκευες, σε αλλες λιγοτερο σε αλλες περισσοτερο, αλλα οχι καθολου σε καμια! Αυτα μου ειπανε. Οποιος θελει με πμ, να του πω και το ονομα του κυριου που μιλησα, εχοντας αφησει και τα δικα μου στοιχεια, ωστε μην χασω και το doa, περιμενοντας το patch, που μπορει να μην φτιαξει το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει βγει καινουργια εκδοση εγω που εχω το κορεατικο firmware V50010c ηρθε ενημερωση για V50010e ενω τα αυτα ο κυκλοφρουν ελλαδα εχουν την V50010a. οταν κανω το update θα σας πω για την γραμμη.
Link to comment
Share on other sites

Ok, περιμενουμε νεοτερα λοιπον. Οντως εμεις εδω εχουμε το αρχικο, το 10a. Ελπιζω να εχει διαφορα με το 10e, ή το 10x που θα δωσουνε εδω...

 

Δυστυχως εγω θα αναγκαστω να το αλλαξω μιας και συνεχεια, με μικρη χρηση των 5-10 λεπτων, μου κατεβαζει την φωτεινοτητα και αν προσπαθησω να την ανεβασω μου βγαζει το μηνυμα οτι "δεν γινεται να ανεβει η φωτεινοτητα λογω αυξημενης θερμοκρασιας". Το ειχα σε αναμονη, με ολες τις εφαρμογες κλειστες και το wifi κλειστο, και επεξα κυριολεκτικα 8,5 λεπτα Sonic (εχω κρατημενα screen shot, τα οποια εστειλα και στο μαγαζι και στην LG, οποιος θελει να τα δει! ) , και μου εβγαλε το μηνυμα. Δεν νομιζω να ειναι φυσιολογικο αυτο! Εχεις κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο με την θερμοκρασια το εχω κ εγω.. οταν ζεσταινεται δν σε αφηνει να εχεις την φωτεινοτητα στο 100% δν ξερω καρτα ποσο λογικο ειναι.. λιγο bleed στις γωνιες κ αυτη η μπλε γραμμη σε αναγκαζουν για αλλαγη.. πιστευω βεβαια οτι θα φτιαξουν καπως τα πραγματα.. προσωπικα η γραμμη δν με πειραζει γιατι πρεπει να ξεστραβωθεις για να την δεις.. δν ξερω βεβαια αν σε αλλους ειναι πιο μεγαλη σε παχος. αυτο π με χαλαει ειναι το backlight bleed σε δυο γωνιες π εχω κ με χαλαει καπως στο μαυρο οταν βλεπω ταινιες..
Link to comment
Share on other sites

Οντως, το βασικοτερο ειναι το bleeding παραλληλα με την γραμμη, αλλα με 8-9 λεπτα χρησης να ζεστενεται, ειναι λιγο παραξενο. Δεν εκανα και την τρελλη χρηση, με ενα απλο παιχνιδακι! Δευτερη φορα που το ειδα απο την Παρασκευη που το πηρα. Την πρωτη φορα θεωρησα οτι ητανε κολλημα λογισμικου, και εκαν ενα restart. Τωρα ομως δεν θα περιμενω να δω και τριτη και τεταρτη φορα, απλα παει για αλλαγη! Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οντως, για να μην ψωνισεις απο αλλου...

 

Οσο αναφορα την μπλε γραμμη, μιλησα σημερα με Lg, και μου ειπανε οτι τις επομενες μερες θα βγει ενα patch/μικρο update, που θα διορθωνει την μπλε γραμμη. Μπορειτε και μονοι σας να το τσεκαρε με ενα τηλεφωνημα. Σημερα τους ηρθε αυτη η ενημερωση, μου ειπανε. Και οτι δεν εννοουμε μετα τις γιορτες, αλλα τις αμεσα επομενες μερες.

 

Ευχομαι να ισχυει, εχω doa μεχρι Παρασκευη, οποτε βλεπουμε. Ο κυριος που μιλησαμε μου ειπε οτι και αλλο να παρω, θα ειναι το ιδιο, και τσαμπα το τρεξιμο. Να περιμενω το patch, και θα φτιαξει. Και σχετικα με το bleeding, ειναι σε ολες τις συσκευες, σε αλλες λιγοτερο σε αλλες περισσοτερο, αλλα οχι καθολου σε καμια! Αυτα μου ειπανε. Οποιος θελει με πμ, να του πω και το ονομα του κυριου που μιλησα, εχοντας αφησει και τα δικα μου στοιχεια, ωστε μην χασω και το doa, περιμενοντας το patch, που μπορει να μην φτιαξει το προβλημα!

 

Ευχάριστα νέα...

Δεν ξέρω κατά πόσο θα καταφέρουν να διορθώσουν κάτι που φαίνεται να είναι θέμα κακής τοποθέτησης hardware με ένα patch, αλλά ας μην είμαι βιαστικός.

Επειδή δεν διευκρινίζεις στο post σου, το patch αυτό θα διορθώνει και το bleeding?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα, μου μιλησανε αποκλειστικα για την μπλε γραμμη (που και εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση, να διορθωθει με ενα patch), και για το bleeding οτι γραφω. Δηλαδη, ολες εχουνε θεμα αλλες λιγο αλλες πολυ, οτι σου κατσει. Μονο αν ειναι κατι υπερβολικο με τα δικα τους δεδομενα, γινεται αλλαγη λογω bleeding.

 

(Λιγο πριν παλι τα ιδια με την υπερθερμανση, που το βρισκω εντελως απαραδεκτο...)

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα, μου μιλησανε αποκλειστικα για την μπλε γραμμη (που και εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση, να διορθωθει με ενα patch), και για το bleeding οτι γραφω. Δηλαδη, ολες εχουνε θεμα αλλες λιγο αλλες πολυ, οτι σου κατσει. Μονο αν ειναι κατι υπερβολικο με τα δικα τους δεδομενα, γινεται αλλαγη λογω bleeding.

 

(Λιγο πριν παλι τα ιδια με την υπερθερμανση, που το βρισκω εντελως απαραδεκτο...)

 

Εμένα τουλάχιστον δεν υπερθερμαίνεται με τίποτα. Και σε ολόκληρη mkv ταινία δεν υπερθερμάνθηκε. Ελάχιστα ένιωσα την θερμοκρασία στους χέρι αλλά με τίποτα υπερθέρμανση. Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια... Πριν 2 χρόνια είχα αγοράσει κατά λάθος το fifa, το έβαλα και έπαιξα κανα 10λεπτο αλλά βαρέθηκα και σταμάτησα.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...