Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω δοκιμασει σε πολλες πριζες. Δεν παιζει παιζει ρολο η πριζα. Και χρησιμοποιω όλα αυτά που ειχε μεσα στο κουτι του. Αρα ο φορτιστης λετε , ε? Όχι το ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω δοκιμασει σε πολλες πριζες. Δεν παιζει παιζει ρολο η πριζα. Και χρησιμοποιω όλα αυτά που ειχε μεσα στο κουτι του. Αρα ο φορτιστης λετε , ε? Όχι το ταμπλετ.

Για να είσαι σίγουρος δοκίμασε με άλλον ιδίου τύπου φορτιστή αν έχει κανένας φίλος σου. Τον ίδιο φορτιστή έχει και το G2

Link to comment
Share on other sites

Με το δικο του φορτιστη το φορτιζω και εγω. Το αγορασα από το Media Markt και είμαι ετοιμος να παω να δω τι γινεται , απλα ρωταω και εσας για να είμαι σιγουρος. Μου εχουν δωσει φορτιστει LG με usb και γραφει travel adapter 5V 1.8A . Εσυ τι φορτιστη εχεις?

Το δικό μου το αγόρασα απο το πλαίσιο και έχει τον ιδιο φορτιστή. Normal σου φορτίζει, και εμενα τις πρώτες φορες έκανε πολύ να γεμίσει απο τελείως άδειο. Κανε ενα τεστ αφου το αδιασεις, κλειστο και αστο να φορτίσει κλειστό, λογικα κανα 6 όρο θα σου πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Travel adapter 5.0/1.8 και εγώ που το αγόρασα πέρσι. Άρα ο φορτιστής είναι ο σωστός. Θέλει γύρω στις 4 ώρες για πλήρη φόρτιση, αλλά η μπαταρία πράγματι παρουσιάζει διαφοροποιήσεις στην αρχή ή αν το αφήσεις κανένα μήνα χωρίς χρήση, οπότε κάνε δυο τρεις κύκλους πριν πας στο μαγαζί.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρετε αν με την κιτκατ πήρε το ui του g3 η αν αυτό προβλέπεται γενικά?

Όχι κράτησε το ίδιο interface με την προσθήκη του knock code. Επειδή μιλάμε για την LG κρατάμε μικρό καλάθι για καινούρια ενημέρωση. Το θετικό είναι ότι η 4.4.2 τρέχει καλύτερα από την 4.2.2, αύξησε τη διάρκεια της μπαταρίας και έφτιαξε το πρόβλημα με τα ηχεία. Ακόμα κι δεν δώσουν τίποτα (που πολύ κακώς θα κάνουν) τουλάχιστον η τελευταία επίσημη έκδοση είναι μια χαρά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά γιατί είδα το 7 αρι και ερωτεύτηκα αλλά θέλω απο 8 και πανω... Αν ειχε και το ui του g3 θα ηταν instant buy

 

Edit: κάτι ακόμα... Μπορούμε να το γυρίσουμε σε google play edition? Φαντάζομαι οτι η Ρομ θα λειτουργει το ίδιο και θα υπάρχει κάποιο port

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Μια ώρα μπαταρια παραπάνω να είχε αυτόνομη και θα ήταν το καλύτερο ταμπλετ της αγοράς. Τόσους μήνες παιδιά ,είμαι πολύ ευχαριστημένος :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το αλλαζω με κανενα πλεον. απο τα χριστουγγενα ως τωρα καθε μερα το λιωνω και δεν νιωθει.

 

ps

Και να θες να το αλλαξεις με τα καινουργια G, βλεπεις την πλαστικουρα και δεν μπορεις :p

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές χωρίς κανένας περίεργο λόγο ... άρχισε να μου αποσυνδέει την κάρτα SD.

Λαμβάνω μήνυμα ότι η κάρτα αφαιρέθηκε και υπάρχει περίπτωση να χαθούν δεδομένα ...

Μέτα από reboot την βλέπει κανονικά ... στην πορεία όταν μπαίνει σε αδράνεια το tablet ξαναχάνεται...

Η SD είναι Sandisk 16 MB..

Καμιά ιδέα ... Πρόβλημα στο tab ή στην SD ?

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές χωρίς κανένας περίεργο λόγο ... άρχισε να μου αποσυνδέει την κάρτα SD.

Λαμβάνω μήνυμα ότι η κάρτα αφαιρέθηκε και υπάρχει περίπτωση να χαθούν δεδομένα ...

Μέτα από reboot την βλέπει κανονικά ... στην πορεία όταν μπαίνει σε αδράνεια το tablet ξαναχάνεται...

Η SD είναι Sandisk 16 MB..

Καμιά ιδέα ... Πρόβλημα στο tab ή στην SD ?

Δοκίμασε και μια άλλη SD να δεις αν στο κάνει. Πολύ πιθανό να φταίει αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και μια άλλη SD να δεις αν στο κάνει. Πολύ πιθανό να φταίει αυτή.

Κι εμένα μου το έκανε αυτό και διορθώθηκε με επαναφορά. Έχω άλλο θέμα όμως. Από την τελευταία αναβάθμιση που μας έδωσαν με το knock code, κάποιες φορές το πρωί που πάω να το ξεκλειδώσω βλέπω ότι έχει σβήσει χωρίς λόγο (δεν το σβήνω ποτέ). Κάτι δε μου αρέσει...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε αυτό και διορθώθηκε με επαναφορά. Έχω άλλο θέμα όμως. Από την τελευταία αναβάθμιση που μας έδωσαν με το knock code, κάποιες φορές το πρωί που πάω να το ξεκλειδώσω βλέπω ότι έχει σβήσει χωρίς λόγο (δεν το σβήνω ποτέ). Κάτι δε μου αρέσει...

 

Τι εννοείς επαναφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών.

 

Και αν το ξανακάνει ?

Τι μπορεί να άλλαξε στα ξαφνικά και πετάει την SD ?

Link to comment
Share on other sites

Και αν το ξανακάνει ?

Τι μπορεί να άλλαξε στα ξαφνικά και πετάει την SD ?

Θα σε γελάσω. Τον τελευταίο καιρό μου το έκανε συχνά, αλλά δεν έδινα σημασία αφού την sd την έχω σχεδόν διακοσμητική. Μια αναβάθμιση του facebook που οδηγούσε σε αδυναμία συγχρονισμού με τον λογαριασμό (μάλλον λόγω art), η αδυναμία να βρω κάποιο υποκατάστατο της εφαρμογής του facebook (μετά απο αυτό την εκτίμησα) με ανάγκασαν να κάνω επαναφορά. Έχασα βέβαια τα πάντα (εκεί εκτίμησα πάλι το sense) αλλά το πρόβλημα με την sd σταμάτησε.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω. Τον τελευταίο καιρό μου το έκανε συχνά, αλλά δεν έδινα σημασία αφού την sd την έχω σχεδόν διακοσμητική. Μια αναβάθμιση του facebook που οδηγούσε σε αδυναμία συγχρονισμού με τον λογαριασμό (μάλλον λόγω art), η αδυναμία να βρω κάποιο υποκατάστατο της εφαρμογής του facebook (μετά απο αυτό την εκτίμησα) με ανάγκασαν να κάνω επαναφορά. Έχασα βέβαια τα πάντα (εκεί εκτίμησα πάλι το sense) αλλά το πρόβλημα με την sd σταμάτησε.

 

Ευχαριστώ !!! Θα το δοκιμάσω .

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μου εκανε κι εμένα και μου έκαψε 64άρα microsd.

Ισως να φταίει το οτι ηταν κινέζικη (οικονομική).

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Κανά δύο αποσυνδεσεις μου ειχε κανει και μενα, οσο το ειχα σε art. Απο.τοτε που το γυρισα σε dalvik και το εκανα factory reset δεν μου το εχει ξανακάνει. Και εχει περάσει αρκετος καιρος απο τοτε. Του εχω μια 32αρα exceria της Toshiba.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο tablet και θα ήθελα να ρωτήσω εαν αξίζει γενικά σαν αγορά. Επειδή οι σελίδες του νήματος είναι πολλές, θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τυχόν μειονεκτήματα (εάν φυσικά έχει) ? Είπα να περιμένω το g pad 10.1 αλλά με χαλάει η ανάλυση της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα, το μονο μειον που του βρισκω, ειναι η θεση των μεγαφωνων του. Θα τα ηθελα στην πρόσοψη και οχι πισω.

Την βρισκω τελειως ακατάλληλη σαν θεση.

Ειλικρινά δεν βρισκω καποιο αλλο λαθος να του προσαψω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Fanatikos ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι που διάβασα στα γρήγορα στις αρχικές σελίδες του συγκεκριμένου νήματος (200+ γαρ...) για κάποια μπλέ γραμμή, αφορά τα τότε μοντέλα ή παρουσιάζεται ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αυτά ηταν καποια προβλήματα στις αρχικες σειρες. Εδω και παρα πολυ καιρο δεν εχει ακουστει κατι.

Και τοτε παλι δεν ηταν κατι γενικευμενο. Υπηρξαν αρκετα περιστατικα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο ή απολυτο οπως πχ το smearing στα sgs4.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...