Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να πας στα settings του Skype και να δεις αν το video quality είναι στο high

 

Το έχω δει και αυτο .Να σαι καλα :)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μια βοήθεια θέλω γιατί ταξιδεύω και δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες. Βλέπω βίντεο και με mxplayer και με τον μαμά player και το βίντεο (όχι μόνο ένα αλλά όλα τα επεισόδια που έχω δει) κολλάει. Ο ήχος συνεχίζει κανονικά και κάποια δευτερόλεπτα μετά ξεκολλάει η εικόνα και συνεχίζει. Έχετε κάποια ιδέα ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια βοήθεια θέλω γιατί ταξιδεύω και δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες. Βλέπω βίντεο και με mxplayer και με τον μαμά player και το βίντεο (όχι μόνο ένα αλλά όλα τα επεισόδια που έχω δει) κολλάει. Ο ήχος συνεχίζει κανονικά και κάποια δευτερόλεπτα μετά ξεκολλάει η εικόνα και συνεχίζει. Έχετε κάποια ιδέα ;

 

Μήπως η τοποθεσία από την οποία παίζεις είναι αργή? (δίκτυο, κάρτα, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η τοποθεσία από την οποία παίζεις είναι αργή? (δίκτυο, κάρτα, κλπ)

 

Δεν βλέπω online και τα επεισόδια είναι αποθηκευμένα στην εσωτερικό χώρο του tablet.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια βοήθεια θέλω γιατί ταξιδεύω και δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες. Βλέπω βίντεο και με mxplayer και με τον μαμά player και το βίντεο (όχι μόνο ένα αλλά όλα τα επεισόδια που έχω δει) κολλάει. Ο ήχος συνεχίζει κανονικά και κάποια δευτερόλεπτα μετά ξεκολλάει η εικόνα και συνεχίζει. Έχετε κάποια ιδέα ;

 

το ιδιο γινεται και με το δικο μου. δεν ξερω τι παιζει. ειναι σα να ερχεται πιο γρηγορα ο ηχος και μετα η εικονα. τα επεισοδια ειναι κατεβασμενα και αποθηκευμενα στη μνημη του ταμπλετ. δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το cache το έκανε και σε μένα και εστρωσε

 

πως το κανω αυτο; πρεπει να κανω root να bootαρω σε καποιο mode και να κανω clear dalvik cache; ή εννοεις κατι αλλο; Για την ωρα ειμαι σε stock rom και εχω το προβλημα με το youtube και τις πρασινες γραμμες..... μετα την αναβαθμιση σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

πως το κανω αυτο; πρεπει να κανω root να bootαρω σε καποιο mode και να κανω clear dalvik cache; ή εννοεις κατι αλλο; Για την ωρα ειμαι σε stock rom και εχω το προβλημα με το youtube και τις πρασινες γραμμες..... μετα την αναβαθμιση σε kitkat.

 

Οχι!Πας ρυθμισεις , εφαρμογές , επιλεγεις το youtube και πατάς εκκαθαριση δεδομένων και προσωρινής μνημης

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω online και τα επεισόδια είναι αποθηκευμένα στην εσωτερικό χώρο του tablet.

 

Εννοεις την εσωτερικη μνημη? Ειναι σιγουρο;

 

Πολυ περιεργο αυτο. Εχω δει ματροσκες full hd απο την sd, χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Και μαλιστα επειδη ο ηχος ηταν dts εψαχνα decoder για τον ΜΧ. Τελος παντων βρηκα και ολα αψογα!

 

Δοκιμασε και τον vlc να δεις τι γινεται.

 

Ειναι σιγουρο οτι τα εχεις στην εσωτερικη μνημη?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις την εσωτερικη μνημη? Ειναι σιγουρο;

 

Πολυ περιεργο αυτο. Εχω δει ματροσκες full hd απο την sd, χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Και μαλιστα επειδη ο ηχος ηταν dts εψαχνα decoder για τον ΜΧ. Τελος παντων βρηκα και ολα αψογα!

 

Δοκιμασε και τον vlc να δεις τι γινεται.

 

Ειναι σιγουρο οτι τα εχεις στην εσωτερικη μνημη?

μηπως εν τελει φταιει που ειναι στην εσωτερικη; γιατι εσυ ειπες οτι τα εχεις στην sd. οταν τα εβαζα στην sd και εμενα δεν κολλουσανε αλλα οταν τα αφηνα στην μνημη του ταμπλετ εκει ειναι που ερχοτανε πρωτα ο ηχος και μετα η εικονα

Link to comment
Share on other sites

μηπως εν τελει φταιει που ειναι στην εσωτερικη; γιατι εσυ ειπες οτι τα εχεις στην sd. οταν τα εβαζα στην sd και εμενα δεν κολλουσανε αλλα οταν τα αφηνα στην μνημη του ταμπλετ εκει ειναι που ερχοτανε πρωτα ο ηχος και μετα η εικονα

 

Αυτές τις μέρες είδα ο ΚΚΕ επεισόδια μαζεμένα. Τα πρώτα ήταν στην εσωτερική μνήμη όπου κολλούσε και σήμερα είδα κάποια από την sd που πάλι κολλούσε. Το θέμα είναι ότι το κάνει και ο μαμά player.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

μηπως εν τελει φταιει που ειναι στην εσωτερικη; γιατι εσυ ειπες οτι τα εχεις στην sd. οταν τα εβαζα στην sd και εμενα δεν κολλουσανε αλλα οταν τα αφηνα στην μνημη του ταμπλετ εκει ειναι που ερχοτανε πρωτα ο ηχος και μετα η εικονα

 

Αυτές τις μέρες είδα ο ΚΚΕ επεισόδια μαζεμένα. Τα πρώτα ήταν στην εσωτερική μνήμη όπου κολλούσε και σήμερα είδα κάποια από την sd που πάλι κολλούσε. Το θέμα είναι ότι το κάνει και ο μαμά player.

 

Δεν εχει λογική να κολλαει στην εσωτερικη και οχι στην sd. Υποτίθεται οτι η εσωτερική ειναι ταχυτερη. Ειναι κουλο.

Δοκιμαστε και τον vlc. Αν και beta ακομη, ειναι πολυ καλος.

 

Θα δοκιμασω να μεταφερω την ταινεα στην εσωτερικη και να την τρεξω.

 

PS: Τωρα που το σκεφτηκα, τι δουλεύετε; Dalvik ή Art? Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα εγω ειμαι σε Art.

 

 

EDIT:

Ειχα το Thor 2 στη sd και το δοκιμασα. Ματροσκα 5GB. Νομιζω ομως οτι δεν ειναι full hd.

Το κοπιαρα στην εσωτερική και το επεξα και με τον MX και με τον VLC. Κανενα πρόβλημα. Επεζε πληρως συγχρονισμένα. Τον μαμα player δεν τον δοκιμασα λογω dts. Δεν ειχα καθολου ηχο!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει λογική να κολλαει στην εσωτερικη και οχι στην sd. Υποτίθεται οτι η εσωτερική ειναι ταχυτερη. Ειναι κουλο.

Δοκιμαστε και τον vlc. Αν και beta ακομη, ειναι πολυ καλος.

 

Θα δοκιμασω να μεταφερω την ταινεα στην εσωτερικη και να την τρεξω.

 

PS: Τωρα που το σκεφτηκα, τι δουλεύετε; Dalvik ή Art? Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα εγω ειμαι σε Art.

 

Μου αρέσει που είδε ο ΚΚΕ μαζεμένα επεισόδια......:))

Με dalvic είναι. Έβαλα dalvic αλλά δεν εβλεπε την sd

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που είδε ο ΚΚΕ μαζεμένα επεισόδια......:))

Με dalvic είναι. Έβαλα dalvic αλλά δεν εβλεπε την sd

 

Συγνωμη αλλα δεν σε καταλαβα!

 

 

Οπως εγραψα στο edit, ειχα το Thor 2 και το δοκιμασα. Κανενα προβλημα, βεβαια αυτη δεν ηταν 1920, ηταν 1280. Ματροσκα, dts αλλα οχι full hd.

Γενικοτερα παντως, δεν εχω αντιμετωπίσει καποιο τετοιο προβλημα. Ουτως η αλλως γι' αυτα την αγορασα και για διαβασμα, λογω της ανάλυσης που εχει. Αλλιως εχω και ενα note 10.1 και εκανα την δουλεια μου και με το παραπανω. Οποτε αν ειχα δει κατι θα την ειχα σουταρει αμεσα!

 

Χρηστο για πες για τον ΑRT

Ειδες διαφορα σε σχεση με τον dalvik;;

 

Φιλε, μου δινει την αίσθηση οτι ειναι πιο ζωηρή. Πιο αμεση σ' αυτα που κανει.

Λογω του οτι ειχα ενα θεμα με το bluetooth που μου ειχε σπασει τα νευρα, την γυρησα σε dalvik γιατι πιστευα οτι απο εκει ειχε προβλημα και χτυπαγε. Τελικα ειδα οτι δεν του έφταιγε αυτο αφου τα fc's συνεχιζονταν. Οποτε αρχισα να ψαχνω με εφαρμογες. Βρηκα τελικα ποια μου την εκανε την ζημια και την ξηλωσα.

Ομως παρατήρησα οτι σαν να ειχε βαρύνει το tablet. Το εβλεπα πιο νωθρο. Κλικαρα την εφαρμογη και ειχα ενα κενο, μεχρι να την τρεξει. Θα μου πεις σιγα μωρε, αν εκανε κατι msec μεχρι να την τρεξει, σιγα τα ωά!

Ομως την ξαναγυρισα σε ART και φιλε, ναι ειναι πιο αμεση. Με το που κλικαρω κατι, ακαριαία ανοιγει! Οχι οτι βλεπω καποια τρομερη διαφορά αλλα ομως υπαρχει. Και νομιζω οτι ειναι και λιγο πιο χαμηλά στην δεσμευμενη ram.

Ευτυχως βεβαια δεν εχω κανενα θεμα με τις εφρμογες μου. Τρεχουν μια χαρα. Ειναι 2-3 που πραγματικα θα ηταν αδυνατον για μενα να μην τις εχω. Μονον το Polaris ειχε θεμα αλλα δεν στεναχωρήθηκα. Εχω αλλες καλυτερες εφαρμογες office.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ vlc δουλεύω στο pad παρεμπιπτόντως. Δοκίμασα όλους τους γνωστούς και μόνο αυτός έπαιζε σωστά mkv με ενσωματωμένους υπότιτλους.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ vlc δουλεύω στο pad παρεμπιπτόντως. Δοκίμασα όλους τους γνωστούς και μόνο αυτός έπαιζε σωστά mkv με ενσωματωμένους υπότιτλους.

 

Καλα αυτος ο vlc ειναι πασπαρτου. Παιζει τα παντα! Και στα pc ακομη ειναι απαιχτος.

 

Και με το mx δεν εχω θεμα με τους υποτιτλους. Μαλιστα μου τους βαζει πολυ χαμηλα και δεν μπαινουν μεσα στην εικονα.

Μονον με το dts ειχα θεμα, κατεβασα ομως decoder απο το xda και ολα τέλεια. Μεχρι και ο HW+ decoder παιζει άψογα. Τον εχω για πολυ καλο player και με ιδιαιτερα χαμηλή καταναλωση στην μπαταρια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν σε καταλαβα! QUOTE]

Και με το δίκιο σου. Μαθαίνω το Fleksy και όλο βλακείες γράφω. Εννοώ ότι έβαλα τον vcl και δεν διάβαζε την sd

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Θελει ξανα στησιμο απο την αρχη η απλα το επιλεγεις, κανεις restart και εισαι ετοιμος;

Ποιες αλλες εκτος απο το polaris σου κανουν νερα με ΑRT;Για το xposed ξερω οτι δεν ειναι σιγουρα συμβατο

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν σε καταλαβα! QUOTE]

Και με το δίκιο σου. Μαθαίνω το Fleksy και όλο βλακείες γράφω. Εννοώ ότι έβαλα τον vcl και δεν διάβαζε την sd

 

Γιατι δεν βλεπει την sd? Κατι αλλο δεν παει καλα! Μια χαρα παιζει απο την sd, απο ματροσκες ωρών μεχρι κλιπακια μουσικης

 

Θελει ξανα στησιμο απο την αρχη η απλα το επιλεγεις, κανεις restart και εισαι ετοιμος;

Ποιες αλλες εκτος απο το polaris κανουν νερα με ΑRT;Για το xposed ξερω οτι δεν ειναι σιγουρα συμβατο

 

Κοιτα, ειμαι.εντελως μαμα. Ουτε καν ρουτ. Οποτε δεν εχω xposed θεματα! ;)

Καμια αλλη εκτος απο το Polaris δεν με προβλημάτισε αλλα καταλαβαινεις οτι αυτο ειναι κατι εντελως ρευστο.

Αν το γυρίσεις σε art, κανει restart απο μονο του και ξανακανει optimization τις εφαρμογες. Πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα ωστε να το ξαναστησεις αλλα και αυτο εξαρτάται απο τις εφαρμογες σου. Μπορει και να χρειαστεί.

Σιγουρα παντως ειναι το ιδανικότερο, να το ρισεταρεις, γυμνο εντελώς να το γυρισεις σε art (γιατι default μετα απο reset γυρναει σε dalvik) και μετα να κανεις fresh install.

Εντάξει ξερω, ειναι ολιγον ..... "τι λες τωρα!!!!" αλλα αυτο ειναι το ιδανικό.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω αυτο σκεφτομουν αλλα ηθελα να παρω και δευτερη αποψη!Θα το γυρισω σε ART αυτες τις μερες με επαναφορα και ξαναστησιμο και θα πω εντυπωσεις.

Τελευταια ερωτηση!Ειδες διαφορα σε μπαταρια;Ειμαι στις 6.30 ωρες οθονη πανω κατω καθε φορα που το φορτιζω

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω αυτο σκεφτομουν αλλα ηθελα να παρω και δευτερη αποψη!Θα το γυρισω σε ART αυτες τις μερες με επαναφορα και ξαναστησιμο και θα πω εντυπωσεις.

Τελευταια ερωτηση!Ειδες διαφορα σε μπαταρια;Ειμαι στις 6.30 ωρες οθονη πανω κατω καθε φορα που το φορτιζω

 

Οχι, εκει ειμαι και εγω. Αναλογα την χρηση, απο 6 εως 7 ωρες.

 

Έβαλα πάλι τον vcl και πάλι δεν βλεπει την κάρτα.......

 

Καταλαβα τι εννοεις. Σορρυ, λαθος μου!

Οχι ετσι. Πηγαινε με εναν file manager, οποιον να 'ναι, εστω με τον μαμα, κανε κλικ στην ταινία και επελεξε για αναπαραγωγη τον vlc. Θα σου παιξει κανονικα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω δύο ερρωτήσεις να κάνω για την KitKat

 

1. Έχει αλλάξει κάτι στη διαχείριση των χρηστών? Στην προηγούμενη έκδοση οι extra χρήστες δεν είχαν πρόσβαση στην microSD

2. Επειδή θα αργήσω να περάσω την KitKat πόσο καιρό θα είναι διαθέσιμη?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι διαφορετικό. Τι εννοείς πόσο θα είναι διαθέσιμη; Όσο είναι ανοιχτή η lg. Άμα βάλει λουκέτο δεν ξέρω τι γίνεται :p

 

Πολύ σπαστικό το locale πάντως ανάμεσα στους χρήστες. Δηλαδή εγώ πρέπει να τρώω στη μάπα τα Ελληνικά στο Android γιατί ο δεύτερος χρήστης θέλω και πρέπει να είναι στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...