Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φανταζομαι για την μπλε γραμμη θα ειναι το bleed ειναι κατασκευαστικο λαθος. οριστε μια φωτο με το update τουλαχιστον στο δικο μου μοντελο. εχθες βγηκε . δν το εχω περασει ακομα γιατι ασχολουμαι με την recovery που βγηκε στο xda.. ελπιζω να λυθουν τα προβληματα κ να μην εχουν πειραξει τπτ αλλο πχ επεξεργαστη για την υπερθερμανση κ μετα να σερνετε!! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φανταζομαι για την μπλε γραμμη θα ειναι το bleed ειναι κατασκευαστικο λαθος. οριστε μια φωτο με το update τουλαχιστον στο δικο μου μοντελο. εχθες βγηκε . δν το εχω περασει ακομα γιατι ασχολουμαι με την recovery που βγηκε στο xda.. ελπιζω να λυθουν τα προβληματα κ να μην εχουν πειραξει τπτ αλλο πχ επεξεργαστη για την υπερθερμανση κ μετα να σερνετε!! :p

 

Είσαι rooted και σου έβγαλε αναβάθμιση?

Φαντάζομαι πως αν είσαι rooted και πας να την κάνεις install δεν θα την κάνει ε?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρισα το θεμα του patch. Αφορα αποκλειστηκα και μονο κατι που εμφανιζοτανε στον player. Οχι για την μονιμη μπλε γραμμη που φαινεται παντου, οταν ζεσταθει!

 

Update σε μενα δεν εμφανιζει, αν και σε λιγο παω για την αντικατασταση. Ευχομαι το επομενο να μην εχει θεματα, ή εστω να εχει μονο την γραμμη...

 

Οσο κι αν εψαξα, αντιστοιχο του στο συνολο δεν βρηξα κατι αλλο. Με 8,3" οθονη και τετοια αναλυση, τετοιο επεξεργαστη στα 1,7 με 2 gb ram, και τελος σε αυτα τα λεφτα! Οποτε θα παραμεινω και οπου βγαλει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρισα το θεμα του patch. Αφορα αποκλειστηκα και μονο κατι που εμφανιζοτανε στον player. Οχι για την μονιμη μπλε γραμμη που φαινεται παντου, οταν ζεσταθει!

 

Update σε μενα δεν εμφανιζει, αν και σε λιγο παω για την αντικατασταση. Ευχομαι το επομενο να μην εχει θεματα, ή εστω να εχει μονο την γραμμη...

 

Οσο κι αν εψαξα, αντιστοιχο του στο συνολο δεν βρηξα κατι αλλο. Με 8,3" οθονη και τετοια αναλυση, τετοιο επεξεργαστη στα 1,7 με 2 gb ram, και τελος σε αυτα τα λεφτα! Οποτε θα παραμεινω και οπου βγαλει!!!

 

Ε μα έχει νόημα αυτό. Γιατί η μόνιμη μπλε γραμμή είναι κατασκευαστικό λάθος. Πως θα λυνόταν με ένα patch?

Κάποια παιδιά αναφέρουν πως δεν την έχουν δει και στο xda το ίδιο. Και αναρωτιέμαι πως γίνεται γιατί για να άλλαξαν θέση στον επεξεργαστή μου φαίνεται απίθανο. Μόνο αν έβαλαν κανένα θερμομονωτικό υλικό ενδιάμεσα που στις πρώτες παρτίδες δεν υπήρχε.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους

 

ειδα σημερα απο κοντα το ταμπλετ κ αυριο παω για αγορα.. θα ειναι το πρωτο μου ταμπλετ και μαλιστα η πρωτη επαφη με android μια και ειχα iphone χρονια. ηθελα να ρωτησω 2 3 απλα πραγματακια για ολους εσας. οποιος δεν βαριεται ας βοηθησει...

 

1) με την εκδοση που φοραει παιζει κανονικα flash?

2)χρηση torrent για κατεβασμα υποστηριζει?

3)σε μνημη που θα γινει ntfs παιζει αρχεια πανω απο 4gb?

4)συνδεεται μεσω mini usb to hdmi κανονικα στην tv?

5) στο review του φορουμ αναφερεται πως η φωτεινοτητα δεν αρκει για χρηση σε εξωτερικους χωρους (παραλια:!:) σε κατι πιο νορμαλ το εχετε δοκιμασει?ειναι οκ?

 

:ninja:

 

thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους

 

ειδα σημερα απο κοντα το ταμπλετ κ αυριο παω για αγορα.. θα ειναι το πρωτο μου ταμπλετ και μαλιστα η πρωτη επαφη με android μια και ειχα iphone χρονια. ηθελα να ρωτησω 2 3 απλα πραγματακια για ολους εσας. οποιος δεν βαριεται ας βοηθησει...

 

1) με την εκδοση που φοραει παιζει κανονικα flash?

2)χρηση torrent για κατεβασμα υποστηριζει?

3)σε μνημη που θα γινει ntfs παιζει αρχεια πανω απο 4gb?

4)συνδεεται μεσω mini usb to hdmi κανονικα στην tv?

5) στο review του φορουμ αναφερεται πως η φωτεινοτητα δεν αρκει για χρηση σε εξωτερικους χωρους (παραλια:!:) σε κατι πιο νορμαλ το εχετε δοκιμασει?ειναι οκ?

 

:ninja:

 

thanks!!!

1. ναι

2. ναι

3. ?

4. ναι με slim port adaptor

5. ειναι αρκετα καλη//αυτα με τα μεσα-εξω ειναι υποκειμενικα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

1. ναι

2. ναι

3. ?

4. ναι με slim port adaptor

5. ειναι αρκετα καλη//αυτα με τα μεσα-εξω ειναι υποκειμενικα

 

εισαι ωραιος ευχαριστω!

 

για το 3 εννοω αν πρεπει η εξωτερικη μνημη να διαμορφωθει σε ntfs και οχι σε fat 32 για να παίζει ταινίες πάνω απο 4gb? προφανως δεν εχει ν κανει με το ταμπλετ? :X

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι να το αγοράσω για να αντικαταστήσω το note 10.1 που έχω. Πήγα στο mediamarkt και το δοκίμασα για 15 -20 λεπτά.

Είναι πολύ ελαφρύ και γρήγορο. Μου έκανε όμως κακή εντύπωση ότι όταν το γύριζα από landscape σε portrait εξαφάνιζε τα εικονίδια και τα εμφανιζε μόλις σταθεροποιούνταν στην νέα θέση. Σαν να γινόταν redraw. Βέβαια η διαδικασία ήταν πολύ γρήγορη αλλά μου φαίνεται παράξενο.

Επίσης μέσα στα 15 λεπτά ζεστάθηκε σε ένα σημείο στο πίσω μέρος αρκετά.

Η φωτεινότητα είναι χαμηλή αλλά σε εσωτερικό χώρο (που χρησιμοποιώ tablet) δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.

Αν λυθεί το πρόβλημα με την μπλε γραμμή (την οποία δεν είδα στο mediamarkt) και την υπερθέρμανση ίσως το πάρω.

Διάβασα σε κάποια τεστ πως χρησιμοποιεί τον ένα πυρήνα τις περισσότερες φορές. Μήπως όλα είναι κάποιο λάθος στο firmware και γι αυτό η υπερθέρμανση η μπλε γραμμή και η κακή μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, επειδή ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του πλέον θα πω και εγώ πως έπειτα από το ASUS TF101, το Motorola XOOM 2 και το Surface MK1(sic), το G PAD είναι απλώς φανταστικό.. Τώρα, αν και εμένα μου ανέβαζε 50 βαθμούς, είχε bleeding all around και μπλε γραμμή (ghost) τότε ναι θα είχα θέμα.. Αλλά θα το έλυνα με ένα απλό DOA. Και 2.. Και αν εξακολουθούσε το θέμα θα έπαιρνα πιστωτικό.. Αλλά δεν θα έγραφα 15Κ φορές "πωπω.. ******* συσκευή, το Ipad είναι καλύτερο, το android suckαρει κτλκτλ..

 

Another one thread bites the dust ναουμ..:mad:

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγη μεσω doa, ειμαι κομπλε. Το bleeding ειναι σχεδον μηδενικο, καμια σχεση με το προηγιυμενο, χθες το βραδυ το ελιωσα για να φτασει απο 43 στο 10% ωστε να κανω την πρωτη φορτιση, και δεν ειχα κανενα θεμα. Η μπλε γραμμη συνεχιζει να υπαρχει, αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου. Το Gpad ειναι η καλυτερη android ταμπλετα στο συνολο της που εχω πιασει μεσα στο '13, και ιδιαιτερα στην τιμη που ειναι. Την συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον ενδιαφερεται, χωρις δευτερη σκεψη, αντι να πεταξει τα λεφτα του για κατι σαν το note 8, με χαλια αναλυση και ενα bezel απαραδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω να αλλαξουμε τον τιτλο του συγκεκριμενου νηματος για να μη χαλιουνται μερικα παιδια σε"θετικα σχολια για το g pad 8.3 και περιγραφη 1000000 φορες για το ποσο τελειο ειναι".Αρνητικα σχολια οποιασδηποτε μορφης παρακαλω πολυ να διαγραφονται απο το διαχειριστη γιατι καποια παιδια ζαλιζονται οταν τα διαβαζουν.:lol:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε απατώντας μου κάποια ερωτήματα?

1. Σχετικά με θήκες υπάρχει κάτι νεότερο εδω στην Ελλάδα?

2.Πως μπορώ να συνδέσω το ταμπλετ με την τηλεόραση ενσύρματα ή ασύρματα?

Link to comment
Share on other sites

Βρε Θανασ., σε παρακαλώ δηλαδή... Το θέμα δεν είναι ούτε «δεν μου αρέσει αυτή η ταμπλέτα, την έδωσα πίσω κλπ. κλπ.» πέμπτη φορά. Προσπαθούμε να διατηρούμε το τόπικ χρήσιμο. «Εντόπισα αυτό», «πώς γίνεται εκείνο», «πώς λύνουμε το χ πρόβλημα».

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω να αλλαξουμε τον τιτλο του συγκεκριμενου νηματος για να μη χαλιουνται μερικα παιδια σε"θετικα σχολια για το g pad 8.3 και περιγραφη 1000000 φορες για το ποσο τελειο ειναι".Αρνητικα σχολια οποιασδηποτε μορφης παρακαλω πολυ να διαγραφονται απο το διαχειριστη γιατι καποια παιδια ζαλιζονται οταν τα διαβαζουν.:lol:lol::lol:

 

Δηλαδή να μην μάθουμε εμείς που το σκεφτόμαστε τι προβλήματα έχει...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε απατώντας μου κάποια ερωτήματα?

1. Σχετικά με θήκες υπάρχει κάτι νεότερο εδω στην Ελλάδα?

2.Πως μπορώ να συνδέσω το ταμπλετ με την τηλεόραση ενσύρματα ή ασύρματα?

Link to comment
Share on other sites

 

Στο xda την αγορασε καποιος και λεει πως δεν κάθεται οπως δειχνει στις φωτογραφίες. Κατα τ'αλλα εφαρμόζει καλα και ανοιγοκλεινει η οθονη με το "εξώφυλλο"

 

Και 'γω σκεφτομαι γι'αυτην απλα περιμενω μηπως βγει καμια καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάτε και αυτήν που είχα προτείνει εδώ? Φαίνεται πολύ καλή!

Πάρτε και ένα screen protctor με 3 ευρουλάκια και είστε κομπλέ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Οσο τελικα την δουλευω ... τοσο θαυμαζω την πληροτητα και σταθεροτητα της.

Μηπως ξερει κανεις αν μπορει να δεχτει 3g usb και αν ειναι καποιο συμβατο?

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάτε και αυτήν που είχα προτείνει εδώ? Φαίνεται πολύ καλή!

Πάρτε και ένα screen protctor με 3 ευρουλάκια και είστε κομπλέ!!:)

 

Αυτη ειναι καλη εαν δεν θες flip cover.

Οσο περναει ο καιρος θα βγουν κι αλλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Κάτοχος και εγώ του tablet για 2 μέρες. Γενικά πολύ ευχαριστημένος, έχοντας βέβαια μικρό bleeding στην οθόνη και κλασικά την μπλε γραμμή με 60% φωτεινότητα χωρίς να είναι κάτι που ενοχλεί.

Το light sensor που έχει δίπλα στην μπροστινή κάμερα ανάβει όταν φορτίζει ή όταν έχεις ειδοποιήσεις? Γιατί δεν έχεις τρόπο να καταλάβεις πότε έχει φορτίσει όταν είναι κλειστό..

Link to comment
Share on other sites

Οσο τελικα την δουλευω ... τοσο θαυμαζω την πληροτητα και σταθεροτητα της.

Μηπως ξερει κανεις αν μπορει να δεχτει 3g usb και αν ειναι καποιο συμβατο?

 

Με το Huawei της vodafone δεν εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

 

210 777 7076

Εδώ θα καλέσετε για να μάθετε πότε θα έρθει η επίσημη.

Εμένα μου είπανε ότι "θα έρθει το Δεκέμβρη, λογικά αρχές του μήνα, αλλά πότε ακριβώς δε γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή. Τιμή δεν ξέρουμε ακόμα."

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ όμορφο "μανίκι", αν και μου φαίνεται λίγο ακριβό. Στο 20άρικο θα το'παιρνα μέχρι να βγει κανα σοβαρό flip.

 

http://www.ebay.com/itm/WildTech-Sleeve-fur-LG-G-Pad-8-3-Tasche-Hulle-Schutzhulle-Filz-Case-Cover-/121218499282?pt=DE_Computer_Taschen_H%C3%BCllen&hash=item1c392f82d2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...