Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έιχα-έχω κανένα λόγο να πω ψέματα αλλά όπως εξήγησα και ποιο πάνω έδωσα μια πιθανή αιτία γιατί με την συγκεκριμένη ταινία το νοτελι έδειξε εξαιρετική αυτονομία αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει τίποτα ουσιώδες.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει απειρες φωτογραφίες εδώ και στο xda http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57164951&postcount=3976 Απόδειξε λοιπόν ότι είναι Photoshop και μετά τα λέμε πιος λεει ψεματα.

 

παρε την κλικα που σε στηριζει και μην λες για τους αλλους αφου και εσυ βγαζεις τοσες ωρες οι αλλοι δεν μπορουν ?εκτος αν παιζεις με το lux και τα αλλα κολπακια

Link to comment
Share on other sites

παρε την κλικα που σε στηριζει και μην λες για τους αλλους αφου και εσυ βγαζεις τοσες ωρες οι αλλοι δεν μπορουν ?εκτος αν παιζεις με το lux και τα αλλα κολπακια

Ρε φίλε ο καθένας έχει την αυτονομία του ανάλογα με την χρήση που κάνει τζάμπα ερχόμαστε σε αντιπαραθεσεις για μένα το νοτελι είναι το κορυφαίο smartphone σε διάρκεια μπαταρίας αυτή τη στιγμή :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είχα αφήσει το τηλέφωνο σε κατάσταση αναμονής, εκτός από δύο κλήσεις που έκανα, και το αποτέλεσμα που βλέπετε είναι αυτό στις εικόνες. Μήπως έχεις κάνεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω το note 3 14 μήνες. Ξαφνικά δεν φορτίζει με κανένα φορτιστή τοίχου. Μόνο απο PC. Δυο πράγματα έχουν συμβει που ενδέχεται να έχουν παίξει ρόλο. Πρώτον αγόρασα νέο καλώδιο δεδομένων απο το Γερμανό και το έβαλα στην original επιτοιχια βάση φόρτισης. Για 4 μέρες φορτιζα κανονικά επομένως δεν ξερω αν αυτο παίζει ρόλο.με το ίδιο καλώδιο φορτίζει κανονικά απο pc. Δεύτερον μου έβγαλε ένα μήνυμα για power sharing και απο τότε δεν φορτίζει απο φορτιστή τοίχου. Τι μπορει να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω το note 3 14 μήνες. Ξαφνικά δεν φορτίζει με κανένα φορτιστή τοίχου. Μόνο απο PC. Δυο πράγματα έχουν συμβει που ενδέχεται να έχουν παίξει ρόλο. Πρώτον αγόρασα νέο καλώδιο δεδομένων απο το Γερμανό και το έβαλα στην original επιτοιχια βάση φόρτισης. Για 4 μέρες φορτιζα κανονικά επομένως δεν ξερω αν αυτο παίζει ρόλο.με το ίδιο καλώδιο φορτίζει κανονικά απο pc. Δεύτερον μου έβγαλε ένα μήνυμα για power sharing και απο τότε δεν φορτίζει απο φορτιστή τοίχου. Τι μπορει να φταίει;

 

Έχει παρατηρηθεί ύστερα από ενημέρωση gmail πολλά note 3 είχαν αντίστοιχο πρόβλημα με το δικό σου. Εαν δεν γίνετε να απεγκαταστήσετε την ενημέρωση θα χρειαστεί να κάνεις hard reset αλλά καλύτερα πρώτα να ελαχιστοποιήσεις της πιθανότητες δοκιμάζοντας και άλλα καλώδια και φορτιστές. Καλό θα ήταν επίσης να καθαρίσεις καλά την υποδοχή usb του note γιατί μπορεί κάτι μέσα να μην κάνει καλή επαφή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω το note 3 14 μήνες. Ξαφνικά δεν φορτίζει με κανένα φορτιστή τοίχου. Μόνο απο PC. Δυο πράγματα έχουν συμβει που ενδέχεται να έχουν παίξει ρόλο. Πρώτον αγόρασα νέο καλώδιο δεδομένων απο το Γερμανό και το έβαλα στην original επιτοιχια βάση φόρτισης. Για 4 μέρες φορτιζα κανονικά επομένως δεν ξερω αν αυτο παίζει ρόλο.με το ίδιο καλώδιο φορτίζει κανονικά απο pc. Δεύτερον μου έβγαλε ένα μήνυμα για power sharing και απο τότε δεν φορτίζει απο φορτιστή τοίχου. Τι μπορει να φταίει;

 

Το power sharing είναι να δίνεις ρεύμα σε άλλη συσκευή. Μήπως έχεις βάλει κάποια σχετική εφαρμογή;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. σημερα μου ηρθε η καινουργια μπαταρια που ειχα παραγγείλει και θελω να σας ρωτησω για tips αν υπαρχουν για τις αρχικες φορτισεις.. και γενικα εσεις που γνωριζεται αν μπορειτε να δωσετε λιγο τα φωτα σας για καλυτερη ζωη μπαταριας και για τουσ μυθους που λενε (πχ να μην την αφηνεις να ξεφωρτησει κτλ..)..
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. σημερα μου ηρθε η καινουργια μπαταρια που ειχα παραγγείλει και θελω να σας ρωτησω για tips αν υπαρχουν για τις αρχικες φορτισεις.. και γενικα εσεις που γνωριζεται αν μπορειτε να δωσετε λιγο τα φωτα σας για καλυτερη ζωη μπαταριας και για τουσ μυθους που λενε (πχ να μην την αφηνεις να ξεφωρτησει κτλ..)..

Να την φορτιζεις όταν πηγαίνει στο 10%.. :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπον, θα ηθελα να παρω μπαταρια για το νοτε 3. η δικη του κραταει μιση μερα με wifi............στην αρχη κρατουσε 1.5. να παρω την ιδια με περισοτερα mah?? αλλη απο αλλη εταιρια?δεν εχω ιδεα........................... θα ηθελα να κραταει οσο το δυνατον πιο πολυ..χωρις να εχει ασχημες επιπτωσεις στο νοτε 3. ειχα διαβασει καπου για καψιμο συσκευης:(. μονο οσοι εχετε δοκιμασει θα ηθελα να μου πειτε.

και κατι ασχετο, τι εννοειτε οταν λετε πχ 10 ωρες οθονη? 2 ωρες οθονη? τοσο ασχετη:lol:

ευχαριστω:p

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, θα ηθελα να παρω μπαταρια για το νοτε 3. η δικη του κραταει μιση μερα με wifi............στην αρχη κρατουσε 1.5. να παρω την ιδια με περισοτερα mah?? αλλη απο αλλη εταιρια?δεν εχω ιδεα........................... θα ηθελα να κραταει οσο το δυνατον πιο πολυ..χωρις να εχει ασχημες επιπτωσεις στο νοτε 3. ειχα διαβασει καπου για καψιμο συσκευης:(. μονο οσοι εχετε δοκιμασει θα ηθελα να μου πειτε.

και κατι ασχετο, τι εννοειτε οταν λετε πχ 10 ωρες οθονη? 2 ωρες οθονη? τοσο ασχετη:lol:

ευχαριστω:p

Καλύτερα να παρεις ένα battery kit συν μια έξτρα μπαταρία και να την έχεις μαζί σου και την αλλάζεις οπότε θες, όλες οι άλλες μπαταρίες είναι το ίδιο και θα κάνουν πιο βαριά την συσκευή. Έτσι έχω Κανει και δεν ξέρεις πότε...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, θα ηθελα να παρω μπαταρια για το νοτε 3. η δικη του κραταει μιση μερα με wifi............στην αρχη κρατουσε 1.5. να παρω την ιδια με περισοτερα mah?? αλλη απο αλλη εταιρια?δεν εχω ιδεα........................... θα ηθελα να κραταει οσο το δυνατον πιο πολυ..χωρις να εχει ασχημες επιπτωσεις στο νοτε 3. ειχα διαβασει καπου για καψιμο συσκευης:(. μονο οσοι εχετε δοκιμασει θα ηθελα να μου πειτε.

και κατι ασχετο, τι εννοειτε οταν λετε πχ 10 ωρες οθονη? 2 ωρες οθονη? τοσο ασχετη:lol:

ευχαριστω:p

Το καλύτερο είναι να βρεις από ebay μια γνήσια, να καεί συσκευή από την μπαταρία μου ακούγεται τραβηγμένο αλλά με τόσες Κινέζές πότε δεν ξέρεις.

Ώρες οθόνης λέμε από την ώρα που θα το βγάλεις από την φόρτιση μέχρι την επόμενη φόρτιση πόσες ώρες ήταν ανοιχτή η οθόνη, αυτό το βλέπεις Μπαταρία /οθόνη.

Το τηλέφωνο μας με νορμάλ χρήση έχει 5-6 ώρες οθόνη, το 10 που λες είναι μόνο custom rom /kernel και πολλές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να παρεις ένα battery kit συν μια έξτρα μπαταρία και να την έχεις μαζί σου και την αλλάζεις οπότε θες, όλες οι άλλες μπαταρίες είναι το ίδιο και θα κάνουν πιο βαριά την συσκευή. Έτσι έχω Κανει και δεν ξέρεις πότε...

 

σε ευχαριστω πολυ. battery kit (φορτιστης ειναι αν δε κανω λαθος) γνησιο και μπαταρια γνησια θα βρω σε service της samsung? γιατι οταν ειχα παει να παρω μπαταρια μου ειπαν οτι δεν εχουν καινουριες,μονο χρησιμοποιημενες.

 

 

 

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ. battery kit (φορτιστης ειναι αν δε κανω λαθος) γνησιο και μπαταρια γνησια θα βρω σε service της samsung? γιατι οταν ειχα παει να παρω μπαταρια μου ειπαν οτι δεν εχουν καινουριες,μονο χρησιμοποιημενες.

 

 

 

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

[ATTACH]60944[/ATTACH] αυτό ακριβώς είναι, η Σμαρτεκ στο Χαϊδάρι έχει μπαταρίες αλλά και σε μαγαζιά έχει. Αν μένεις Αιγάλεω η κάπου εκεί γύρω μπορώ να σου προτείνω αν θες.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60944[/ATTACH] αυτό ακριβώς είναι, η Σμαρτεκ στο Χαϊδάρι έχει μπαταρίες αλλά και σε μαγαζιά έχει. Αν μένεις Αιγάλεω η κάπου εκεί γύρω μπορώ να σου προτείνω αν θες.

 

πατρα μενω. υπαρχει καταστημα να το αγορασω?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

πατρα μενω. υπαρχει καταστημα να το αγορασω?

Δεν γνωρίζω από Πάτρα για να είμαι ειλικρινής, φανταζομαι, όμως σκρουτζ θα βρεις σίγουρα και θα μπορείς να το παραγγείλεις. Θα σώσεις η αλήθεια είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

το power bank ειναι προτειμοτερο απο το battery kit? φορτιζει κανονικα? ισως ειναι καλυτερο στο οτι δεν βγαζουμε - βαζουμε μπαταρια το οποιο ειναι κατι που μπορει να χαλασει το κινητο(?)
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

το power bank ειναι προτειμοτερο απο το battery kit? φορτιζει κανονικα? ισως ειναι καλυτερο στο οτι δεν βγαζουμε - βαζουμε μπαταρια το οποιο ειναι κατι που μπορει να χαλασει το κινητο(?)

Εμπειρικα μιλώντας πάντα το power bank δεν με βόλευε καθόλου φορτίζει αργά, που είναι βασικό, πάντως το κινητό δεν παθαίνει τπτ γιατί είναι μεταλλικά τα πιασιματα του, ενώ στο καπάκι είναι πλαστικά, ένα χρόνο δεν έχει χαλάσει τπτ μην το φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικα μιλώντας πάντα το power bank δεν με βόλευε καθόλου φορτίζει αργά, που είναι βασικό, πάντως το κινητό δεν παθαίνει τπτ γιατί είναι μεταλλικά τα πιασιματα του, ενώ στο καπάκι είναι πλαστικά, ένα χρόνο δεν έχει χαλάσει τπτ μην το φοβάσαι.

 

αρα battery kit.. ελπιζω να εχουν στο samsung service η σε κανενα πλαισιο.. ευχαριστω για τη βοηθεια:)

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικα μιλώντας πάντα το power bank δεν με βόλευε καθόλου φορτίζει αργά, που είναι βασικό, πάντως το κινητό δεν παθαίνει τπτ γιατί είναι μεταλλικά τα πιασιματα του, ενώ στο καπάκι είναι πλαστικά, ένα χρόνο δεν έχει χαλάσει τπτ μην το φοβάσαι.

 

αρα battery kit.. ελπιζω να εχουν στο samsung service η σε κανενα πλαισιο.. ευχαριστω για τη βοηθεια:)

Απο τον σεπτεμβριο λςιτουργω το κινητο με power bank 10400mah περιπου 3 φορτισεις..το ποσο γρηγορα ή αργα εχει να κανει με τ αμπερ που πρεπει να ειναι 2..το προτιμω απο το να αλλαζω συνεχεια μπαταρια..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο τον σεπτεμβριο λςιτουργω το κινητο με power bank 10400mah περιπου 3 φορτισεις..το ποσο γρηγορα ή αργα εχει να κανει με τ αμπερ που πρεπει να ειναι 2..το προτιμω απο το να αλλαζω συνεχεια μπαταρια..

Μαζί σου φίλε μου, δεν διαφωνώ είναι πως βολεύει τον καθένα, εμένα μου βγάζει την μέρα άνετα και λίγες φορές έχει τυχει να αλαξω μπαταρία, πάντα εξαρτάται η χρήση απλά εγώ θεωρώ Αβολο το εν λόγω εξάρτημα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...