Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα θα στρώσει και άλλο απλώς στην crash v 1.6 το deap sleep είναι παρανοϊκό δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία :rolleyes:

 

και εδω το ιδιο ειναι πιστεψε με ..εχω παθει πλακα ..!:)

το αφησα πριν πεσω για υπνο 44% ξύπνησα και το βρηκα 44 επαθα ζημια ..

Είναι γενικά στην lolipop απίστευτο το deep sleep. Μια φορά κατάφερα μόνο να το αφήσω 12 περίπου ώρες χωρίς χρήση και δεν έπεσε ούτε μια μονάδα!

Μου συνέβη σε όποια lolipop και αν δοκίμασα. Και για μένα που τις περισσότερες ώρες δουλεύω και δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, το deep sleep είναι το πιο σημαντικό στοιχείο της μπαταρίας. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

 

 

 

Απορώ πως μπήκες στην διαδικασία να συγκρίνεις την μαμά με του crash.

 

μενιο δεν ειχα καλη μπαταρια με crash ....επεφτε πολυ γρηγορα ..για την δικια μου χρηση ..

5 μιση ωρες οθονη σε crash δεν εβλεπα ουτε για πλακα..

Link to comment
Share on other sites

μενιο δεν ειχα καλη μπαταρια με crash ....επεφτε πολυ γρηγορα ..για την δικια μου χρηση ..

5 μιση ωρες οθονη σε crash δεν εβλεπα ουτε για πλακα..

Τί να πω ρε φίλε τα νούμερα που βλέπω είναι πολύ δυνατά

https://www.dropbox.com/s/ngfxza16yzdoktu/screen_20150111_1445.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/6zhf54vuzsvd0qs/screen_20150111_1445_2.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/jdjkas5ey2bozd7/screen_20150111_1446.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xyarykt8niwa0o7/screen_20150111_1446_2.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Εγω με κρας κ 3τζι λογω στρατου με χαλια σημα χτυπαω κατι 4ωρα ανετα..αν δω μια ταινια φτανω τς 6 ωρες..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω με κρας κ 3τζι λογω στρατου με χαλια σημα χτυπαω κατι 4ωρα ανετα..αν δω μια ταινια φτανω τς 6 ωρες..

Είσαι άρχοντας :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω με κρας κ 3τζι λογω στρατου με χαλια σημα χτυπαω κατι 4ωρα ανετα..αν δω μια ταινια φτανω τς 6 ωρες..

 

αν δεις ταινια φτάνεις 6 :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

στο αν δω μια ταινία ....:)

Νομίζω εννοεί και πολύ σωστά ότι με ταινία που δεν χρησιμοποιεί data βγάζει περισσότερες ώρες οθόνης όπως γίνεται με το YouTube. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί και πολύ σωστά ότι με ταινία που δεν χρησιμοποιεί data βγάζει περισσότερες ώρες οθόνης όπως γίνεται με το YouTube. :rolleyes:

 

εγω το πήρα οτι εννοούσε 6 ωρες οθονη ταινία ....λάθος μου ...:)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την τρομερη βελτιωση της μπαταριας με το greenify σε unrooted συσκευη φορτωμενη με πολυ πράμα. Τελικά απ οτι καταλαβα, το battery drain γινεται απο εφαρμογες τριτων και οχι απ τη σαβουρα της σαμυ. Άλλαξα επισης και το στοκ πληκτρολογιο που δεν δουλευε πλεον και τωρα με το swift όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έβγαλε 8,5 ώρες με αρκετή χρήση (συνεχώς σε wifi συνδεδεμένο, ανταλλαγή sms κάποια μικροτηλεφωνήματα και 1 ώρα σκύπε) σε ενός χρόνου μπαταρία ,την ορίτζιναλ της σάμσουνγκ! Είναι καλά;
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έβγαλε 8,5 ώρες με αρκετή χρήση (συνεχώς σε wifi συνδεδεμένο, ανταλλαγή sms κάποια μικροτηλεφωνήματα και 1 ώρα σκύπε) σε ενός χρόνου μπαταρία ,την ορίτζιναλ της σάμσουνγκ! Είναι καλά;
Πάρα πολύ καλά αλλά με πια ρομ δεν μας είπες.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την lollipop leaked έχω πάθει πλάκα με την αυτονομία. Μόνο χτες κατά τις μια το βράδυ είδα για πρώτη φορά την ειδοποίηση. Και αυτό αφού είχα σχεδόν μία ώρα tethering και κάμποσο youtube. Και όλα αυτά σε unrooted κατάσταση και με ανοιχτούς συγχρονισμους.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την τρομερη βελτιωση της μπαταριας με το greenify σε unrooted συσκευη φορτωμενη με πολυ πράμα. Τελικά απ οτι καταλαβα, το battery drain γινεται απο εφαρμογες τριτων και οχι απ τη σαβουρα της σαμυ. Άλλαξα επισης και το στοκ πληκτρολογιο που δεν δουλευε πλεον και τωρα με το swift όλα καλά.

 

+1. Το ίδιο και εγώ. Έχω δει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλά αλλά με πια ρομ δεν μας είπες.

 

Α ναι, με την στοκ την 4.4.2!!! :p για 5άρα πότε θα βγει για εμάς; έχουν ανακοινώσει;

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Α ναι, με την στοκ την 4.4.2!!! :p για 5άρα πότε θα βγει για εμάς; έχουν ανακοινώσει;

Την περιμένουμε από μέρα σε μέρα. Αν κρίνουμε από το leak που είναι πολύ σταθερό, λογικά δεν θα αργήσει πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Crash 1.6. Εντυπωσιασμένος. Οι 3.30 ώρες awake είναι λόγω του real racing 3. Το άνοιξα προς στιγμήν να παίξω ένα να δοκιμάσω πως είναι σε lollipop και ήθελε 450 mb download. Ήμουνα έξω και εννοείται το έκλεισα. Όπως εννοείται ότι κόλλησε στο background για 3 ώρες τρώγοντας περίπου 15%. Κάποια στιγμή πρέπει να τα διορθώσει αυτά η Google έχει καταντήσει αηδία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θελω λιγο βοηθεια αν κ ειμαι ευχαριστημενος απτο νοτε 3 λεω να παω στο 4αρι αν κ δε πιστευω οτι αξιζει η μεταβαση ασε π δε ξερω ποια εκδοση ειναι καλυτερη! Ας μπω στο ψητο. Εχω 1χρονο το κινητο στις αρχες δουλευε σχετικα καλα η μπαταρια με 5+ωρες οθονη μετα που το φουλαρα εφαρμογες κτλ ειδικα προς το τελος επεφτε σαν τρελη κ το φορτιζα 2 και 3 φορες μεσα στη μερα. Πιστευα οτι οοοοοταν ερθει η αναβαθμιση θα την κανω κ μετα θα κανω μια επαναφορα εργοστ ρυθμ κ θα στρωσει αναβαθμιση δεν εχω παρει ουτε κιτ κατ ειμαι orange france για αυτο! Εκανα χθες την επαναφορα. Και σημερα δε ξερω αν θελει παλι στρωσιμο η μπαταρια αλλα παλι πεφτει φουλ! Ειμαι 13 ωρες με μπαταρια με 1ωρα κ 35 ανοιχτη οθονη κ εχει πεσει στο 49% ! Το εχω στην εξοικονομιση ενεργειας κ φωτεινοτητα στο αυτοματο!! Κ ουτε fb πολυμπηκα κ δε μιλησα πανω απο 5 λεπτα! Τι κανω για προτεινετε? Θελει 3 με4 φορτισεις? Κανα αλλο tip? Ειναι να παρω μπαταρια?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θελω λιγο βοηθεια αν κ ειμαι ευχαριστημενος απτο νοτε 3 λεω να παω στο 4αρι αν κ δε πιστευω οτι αξιζει η μεταβαση ασε π δε ξερω ποια εκδοση ειναι καλυτερη! Ας μπω στο ψητο. Εχω 1χρονο το κινητο στις αρχες δουλευε σχετικα καλα η μπαταρια με 5+ωρες οθονη μετα που το φουλαρα εφαρμογες κτλ ειδικα προς το τελος επεφτε σαν τρελη κ το φορτιζα 2 και 3 φορες μεσα στη μερα. Πιστευα οτι οοοοοταν ερθει η αναβαθμιση θα την κανω κ μετα θα κανω μια επαναφορα εργοστ ρυθμ κ θα στρωσει αναβαθμιση δεν εχω παρει ουτε κιτ κατ ειμαι orange france για αυτο! Εκανα χθες την επαναφορα. Και σημερα δε ξερω αν θελει παλι στρωσιμο η μπαταρια αλλα παλι πεφτει φουλ! Ειμαι 13 ωρες με μπαταρια με 1ωρα κ 35 ανοιχτη οθονη κ εχει πεσει στο 49% ! Το εχω στην εξοικονομιση ενεργειας κ φωτεινοτητα στο αυτοματο!! Κ ουτε fb πολυμπηκα κ δε μιλησα πανω απο 5 λεπτα! Τι κανω για προτεινετε? Θελει 3 με4 φορτισεις? Κανα αλλο tip? Ειναι να παρω μπαταρια?

Δύο πράγματα θα σου πρότεινα.

Να φλασαρεις μια άλλη stock rom μέσω Odin (δεν χάνεις την εγγύηση) και αν δεν δεις διαφορά αγόρασε καινούρια μπαταρία. Από το smartec η stock μπαταρία κοστίζει 21 ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θελω λιγο βοηθεια αν κ ειμαι ευχαριστημενος απτο νοτε 3 λεω να παω στο 4αρι αν κ δε πιστευω οτι αξιζει η μεταβαση ασε π δε ξερω ποια εκδοση ειναι καλυτερη! Ας μπω στο ψητο. Εχω 1χρονο το κινητο στις αρχες δουλευε σχετικα καλα η μπαταρια με 5+ωρες οθονη μετα που το φουλαρα εφαρμογες κτλ ειδικα προς το τελος επεφτε σαν τρελη κ το φορτιζα 2 και 3 φορες μεσα στη μερα. Πιστευα οτι οοοοοταν ερθει η αναβαθμιση θα την κανω κ μετα θα κανω μια επαναφορα εργοστ ρυθμ κ θα στρωσει αναβαθμιση δεν εχω παρει ουτε κιτ κατ ειμαι orange france για αυτο! Εκανα χθες την επαναφορα. Και σημερα δε ξερω αν θελει παλι στρωσιμο η μπαταρια αλλα παλι πεφτει φουλ! Ειμαι 13 ωρες με μπαταρια με 1ωρα κ 35 ανοιχτη οθονη κ εχει πεσει στο 49% ! Το εχω στην εξοικονομιση ενεργειας κ φωτεινοτητα στο αυτοματο!! Κ ουτε fb πολυμπηκα κ δε μιλησα πανω απο 5 λεπτα! Τι κανω για προτεινετε? Θελει 3 με4 φορτισεις? Κανα αλλο tip? Ειναι να παρω μπαταρια?
Oταν εκανες την επαναφορά,ξαναπέρασες παλι όλες τις εφαρμογές που είχες??
Link to comment
Share on other sites

Oταν εκανες την επαναφορά,ξαναπέρασες παλι όλες τις εφαρμογές που είχες??

 

Περασα παλι αρκετες οχι ολες. Ρομ κτλ δε σκεφτομαι να αλλαξω την κυριακη πρωτα ο θεος θα χει φυγει απτα χερια μου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Περασα παλι αρκετες οχι ολες. Ρομ κτλ δε σκεφτομαι να αλλαξω την κυριακη πρωτα ο θεος θα χει φυγει απτα χερια μου
Αφού σκοπεύεις να το δώσεις τόσο άμεσα και δεν εχεις σκοπό να του κάνεις τίποτα,δεν βλέπω τον λόγο να ασχοληθούμε περαιτέρω. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αφού σκοπεύεις να το δώσεις τόσο άμεσα και δεν εχεις σκοπό να του κάνεις τίποτα,δεν βλέπω τον λόγο να ασχοληθούμε περαιτέρω.

 

Ξεμεινε ο αδερφός μου απο κινητο και θα του πουλησω το νοτελι οποτε πρεπει να δω τι γινεται απο τωρα!αλλα κ αλλου να ηταν θα πρεπε να το κοιταξω οτι δινω ειναι εγγυηση!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή ρομ από kit Kat σε lollipop αντιμετωπίζω πρόβλημα στην φόρτιση της μπαταρίας αν δεν την βγάλω από το κινητό και να την ξανά βάλω δεν φορτίζει έχει κάποιος κάποια άποψη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...