Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αλλαγή ρομ από kit Kat σε lollipop αντιμετωπίζω πρόβλημα στην φόρτιση της μπαταρίας αν δεν την βγάλω από το κινητό και να την ξανά βάλω δεν φορτίζει έχει κάποιος κάποια άποψη
Μάλον κάτι δεν πήγε / δεν έκανες σωστά με το φλασάρισμα της lolli.Κατέβασε το phone info απο το play store και στην παράγραφο firmware info που θα δεις εκεί,τσέκαρε αν και οι 4 versions που σου αναγράφει είναι της lollipop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η μπαταρία μου πέφτει πολύ γρήγορα και στα στατιστικά τα Μέσα έχουν πολύ μεγάλο ποσοστό, μεγαλύτερο κι απ την οθόνη. Είμαι σε Xnote 20, Android Kit Kat, κι αυτό συμβαίνει συνέχεια τον τελευταίο μήνα. Να υποθέσω πως είναι ώρα να αλλάξω Micro SD ή μπορεί να συντρέχει κάποιος άλλος λόγος?
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου πέφτει πολύ γρήγορα και στα στατιστικά τα Μέσα έχουν πολύ μεγάλο ποσοστό, μεγαλύτερο κι απ την οθόνη. Είμαι σε Xnote 20, Android Kit Kat, κι αυτό συμβαίνει συνέχεια τον τελευταίο μήνα. Να υποθέσω πως είναι ώρα να αλλάξω Micro SD ή μπορεί να συντρέχει κάποιος άλλος λόγος?
Πρώτα θα τσεκάρεις μήπως υπάρχει κάποιο corrupted αρχείο (συνήθως φωτό ή pdf).Αντίγραψε όλο το περιεχόμενο της κάρτας στον υπολογιστή και φορμάρισε την.Οπως θα είναι τώρα κενή χωρίς αρχεία μέσα,,φόρτισε το πλήρως για να μηδενίσουν τα στατιστικά της μπαταρίας και παρακολούθησε το. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω ενα θεμα με τη μπαταρια μου.ξαφνικα αρχισε να μειωνεται η διαρκεια της.εκει που κρατουσε μεχρι 2 μερες τωρα δεν κραταει ουτε μια.μεσα στη μερα το φορτιζω παλι.αγορασα και αλλα καινουρια μπαταρια και μου κανει το ιδιο.στη χρηση της μπαταριας δεν δειχνει καποιο προγραμμα να καταναλωνει τη μπαταρια πολυ.νορμαλ τα βλεπω.ακομα και οταν την βγαλω απο το φορτιστη μετα απο δεκα λεπτα χωρις να το ανοιξω να το χρησιμοποιησω πεφτει 2 3 %,τι να εγινε?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με τη μπαταρια μου.ξαφνικα αρχισε να μειωνεται η διαρκεια της.εκει που κρατουσε μεχρι 2 μερες τωρα δεν κραταει ουτε μια.μεσα στη μερα το φορτιζω παλι.αγορασα και αλλα καινουρια μπαταρια και μου κανει το ιδιο.στη χρηση της μπαταριας δεν δειχνει καποιο προγραμμα να καταναλωνει τη μπαταρια πολυ.νορμαλ τα βλεπω.ακομα και οταν την βγαλω απο το φορτιστη μετα απο δεκα λεπτα χωρις να το ανοιξω να το χρησιμοποιησω πεφτει 2 3 %,τι να εγινε?

Κι εμένα έτσι κάνει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φορματ παιδιά

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή τύπου BatteryGuru για να περάσουμε στο κινητό ;

 

Να ρωτήσεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

AryaMod 4.1 lean kernel

Απίστευτα πράγματα[ATTACH]59582[/ATTACH][ATTACH]59583[/ATTACH][ATTACH]59584[/ATTACH][ATTACH]59585[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

AryaMod 4.1 lean kernel

Απίστευτα πράγματα[ATTACH]59582[/ATTACH][ATTACH]59583[/ATTACH][ATTACH]59584[/ATTACH][ATTACH]59585[/ATTACH]

Εντυπωσιακό. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλω εγώ Screenshots την μπαταρία θα κλαψετε. Είμαι φουλ στοκ καί δυστυχώς έχω υπερβολικό battery drain έχω κάνει καί επαναφορά καί ρέσταρτ κάθε μέρα κάνω αλλά τελικά τίποτα. Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλω εγώ Screenshots την μπαταρία θα κλαψετε. Είμαι φουλ στοκ καί δυστυχώς έχω υπερβολικό battery drain έχω κάνει καί επαναφορά καί ρέσταρτ κάθε μέρα κάνω αλλά τελικά τίποτα.

 

stock lollipop ή kitkat?

εμένα από τότε που έβαλα lollipop βελτιώθηκε η αυτονομία πάντως

 

στην φώτο το έχω βγάλει από τη φόρτιση από χθες το πρωί

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδευα με το τρένο και ευκαιρία να δω μια ταινία στο νοτελι σε 720p και συγκεκριμένα το terminator 4. Μετά από σχεδόν 2 ώρες προβολής η μπαταρία ήταν στο 90% αφού προηγήθηκαν και δυο μικρές κλήσεις και λίγο mp3!. Πως βλέπετε την μπαταρία είναι σε λογικά πλαίσια η κατανάλωση?
Link to comment
Share on other sites

Πέτα το γρήγορα, κανονικά 2% το πολύ θα έπρεπε να είχε καταναλώσει. Βρε παιδιά είπαμε να μην είμαστε τόσο υπερβολικοί, κινητό είναι. Και ας κάψει και 12% τι διαφορά εχει;
Link to comment
Share on other sites

Πέτα το γρήγορα, κανονικά 2% το πολύ θα έπρεπε να είχε καταναλώσει. Βρε παιδιά είπαμε να μην είμαστε τόσο υπερβολικοί, κινητό είναι. Και ας κάψει και 12% τι διαφορά εχει;

 

απολύτως καμιά εάν σκεφτείς ότι ακόμη χρησιμοποιώ το κινητό του avatar μου!!:happy::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδευα με το τρένο και ευκαιρία να δω μια ταινία στο νοτελι σε 720p και συγκεκριμένα το terminator 4. Μετά από σχεδόν 2 ώρες προβολής η μπαταρία ήταν στο 90% αφού προηγήθηκαν και δυο μικρές κλήσεις και λίγο mp3!. Πως βλέπετε την μπαταρία είναι σε λογικά πλαίσια η κατανάλωση?
φιλέ μου αυτό που λες με μαμά μπαταρία είναι αδύνατο, δύο ώρες με ταινία στο 90%, μόνο με zero lemon 10000 και αν.....
Link to comment
Share on other sites

Ταξίδευα με το τρένο και ευκαιρία να δω μια ταινία στο νοτελι σε 720p και συγκεκριμένα το terminator 4. Μετά από σχεδόν 2 ώρες προβολής η μπαταρία ήταν στο 90% αφού προηγήθηκαν και δυο μικρές κλήσεις και λίγο mp3!. Πως βλέπετε την μπαταρία είναι σε λογικά πλαίσια η κατανάλωση?

Πολύ φυσιολογικά νούμερα.

Βέβαια αν έβλεπες ταινία επιστημονικής φαντασίας ίσως να είχες και καλύτερους χρόνους.

Πλάκα κάνω καλοπροαίρετη δεν σε αμφισβητώ γιατί σε τρένο δεν έχω δοκιμάσει για να πω την αλήθεια.

Σπίτι μου πάντως θα είχε πέσει πολύ περισσότερο από 10% σε 2 ώρες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδευα με το τρένο και ευκαιρία να δω μια ταινία στο νοτελι σε 720p και συγκεκριμένα το terminator 4. Μετά από σχεδόν 2 ώρες προβολής η μπαταρία ήταν στο 90% αφού προηγήθηκαν και δυο μικρές κλήσεις και λίγο mp3!. Πως βλέπετε την μπαταρία είναι σε λογικά πλαίσια η κατανάλωση?

 

wifi data κλειστά; Αν ναι οκ πες οτι μπορεί και να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

φιλέ μου αυτό που λες με μαμά μπαταρία είναι αδύνατο, δύο ώρες με ταινία στο 90%, μόνο με zero lemon 10000 και αν.....

 

Wifi kai data κλειστα, πραγματικά και εγω δεν το πίστευα αλλά η συγκεκριμένη ταινία έχει πολλά σκοτεινά πλάνα και έτσι η κατανάλωση της amoled μειώνεται δραματικά και μάλλον εκει οφείλεται η μικρή κατανάλωση της συσκευής. Και επίσης όλα αυτά με stock 4.4.2 rom

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδευα με το τρένο και ευκαιρία να δω μια ταινία στο νοτελι σε 720p και συγκεκριμένα το terminator 4. Μετά από σχεδόν 2 ώρες προβολής η μπαταρία ήταν στο 90% αφού προηγήθηκαν και δυο μικρές κλήσεις και λίγο mp3!. Πως βλέπετε την μπαταρία είναι σε λογικά πλαίσια η κατανάλωση?

 

Σε φίλου με κιτ κατ Μόλις το έβγαλε απο την φόρτιση,πήγε σε λίγα λεπτά στο 99% και με κατι δοκιμές στην καμερα με το δικό μου s5 και λιγο λήψη βίντεο για 2 λεπτά σε full φωτεινότητα πήγε στο 92%.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλου με κιτ κατ Μόλις το έβγαλε απο την φόρτιση,πήγε σε λίγα λεπτά στο 99% και με κατι δοκιμές στην καμερα με το δικό μου s5 και λιγο λήψη βίντεο για 2 λεπτά σε full φωτεινότητα πήγε στο 92%.
Παίδες μην το συνεχίσουμε άλλο, αυτό που έγραψε δεν παίζει, ή δυο ώρες έργο στο 10% η μπαταρία ή 20 λεπτά έργο στο 90 % μπαταρία, ολα τα αλλά είναι παπάς.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην το συνεχίσουμε άλλο, αυτό που έγραψε δεν παίζει, ή δυο ώρες έργο στο 10% η μπαταρία ή 20 λεπτά έργο στο 90 % μπαταρία, ολα τα αλλά είναι παπάς.

 

να μιλανε οι αλλοι καλα.αλλα να μιλας και εσυ ?που ολο 11ωρα βγαζεις.ποιος ειναι ψευτης αραγε ?

Link to comment
Share on other sites

να μιλανε οι αλλοι καλα.αλλα να μιλας και εσυ ?που ολο 11ωρα βγαζεις.ποιος ειναι ψευτης αραγε ?
Εχω ανεβασει απειρες φωτογραφίες εδώ και στο xda http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57164951&postcount=3976 Απόδειξε λοιπόν ότι είναι Photoshop και μετά τα λέμε πιος λεει ψεματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...