Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τον σεπτεμβριο λςιτουργω το κινητο με power bank 10400mah περιπου 3 φορτισεις..το ποσο γρηγορα ή αργα εχει να κανει με τ αμπερ που πρεπει να ειναι 2..το προτιμω απο το να αλλαζω συνεχεια μπαταρια..

 

Κι εγώ έτσι το λειτουργώ :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως σας έχει κάτσει η lollipop, αλλά... Περνάω ένα δράμα.

Πλέον το κινητό με καινούρια μπαταρία, (αναγκάστηκα και αγόρασα καινούρια μην τυχόν έφταιγε η παλιά) δεν κρατά ούτε μισή μέρα. Φεύγω για δουλειά το πρωί γεμάτος και μέχρι να γυρίσω το απόγευμα, το βάζω για φόρτιση...

Ψάχνω λύση, σταμάτησα το Eur daemon αλλά τίποτα... Το μάξιμουμ έφτασα 2.5-3 ώρες οθόνη...

Έχω βάλει την rom της Cosmote και φυσικά έκανα full wipe αφού την πέρασα, πριν είχα την πολωνικη.

 

Finally..

Μάλλον φταίει το s health!!!

Έκανα ανενεργές εφαρμογές και όταν έκανα το συγκεκριμένο, άρχισε να πέφτει η θερμοκρασία και πλέον δείχνει ότι δεν πέφτει τρελά η μπαταρία...

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την Samsung μου είπαν ότι δεν ευθύνονται για εφαρμογές τρίτων...

Θα τους πάρω τώρα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν, που τελικά ευθύνεται δική τους εφαρμογή

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο κινητό μου λειτουργώ 360 security υπάρχει περίπτωση τετοιου είδους εφαρμογές να ρουφάνε φουλ μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την τελευταία lollipop d6 (root με alexandr rom) συμβαίνει κάτι περίεργο. Ενώ έχω καλύτερους χρόνους μπαταρίας σε σύγκριση με την kit kat το android system παραμένει πάντα πρώτο με διαφορά. Δεν μπορεί να έχω στο 15% οθόνη κοντά στις 4.30 ώρες και το android system με 1 ώρα και 52 λεπτά να είναι πρώτο. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Μήπως έτσι δουλεύει πλέον η lollipop; Παραθέτω και κάποιες φωτό μήπως καταλάβει κάποιος τι παίζει.[ATTACH]61688[/ATTACH][ATTACH]61689[/ATTACH][ATTACH]61690[/ATTACH][ATTACH]61691[/ATTACH] Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω σας παρακαλώ αν κάποιος από εσας παίζει παιχνίδια και πόσες ώρες οθόνη βγάζει με βαριά χρήση.Ειδικοτερα με ενδιαφέρει το παιχνίδι clash of clans που παίζω τρια χρόνια.Αν το παίζει κανείς κ πόσο οθόνη παίρνει?

Ευχαριστώ θερμά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας, παρακαλώ τα φώτα σας.

Από τότε που αναβάθμισα σε lollipop η μπαταρία μειώνεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς, έκανα επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Από την κατανάλωση της μπαταρίας διαπίστωσα ότι ταλαιπωρεί την μπαταρία το πρόγραμμα "Υπηρεσίες ανταλλαγής".

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορώ να κανω;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παρακαλώ τα φώτα σας.

Από τότε που αναβάθμισα σε lollipop η μπαταρία μειώνεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς, έκανα επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Από την κατανάλωση της μπαταρίας διαπίστωσα ότι ταλαιπωρεί την μπαταρία το πρόγραμμα "Υπηρεσίες ανταλλαγής".

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορώ να κανω;; :worry:

Να πγωσεις τς υπηρεσιες ανταλλαγης (mail) με το greenify ή να βαλεις σαν επιλογη στν συγχρωνισμο να τα "λαμβανεις" μονος σου..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να πγωσεις τς υπηρεσιες ανταλλαγης (mail) με το greenify ή να βαλεις σαν επιλογη στν συγχρωνισμο να τα "λαμβανεις" μονος σου..

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου αλλά:

 

1. Δεν έχω κάνει root, το greenify μπορεί να δουλέψει;

2. Επιθυμώ να γινεται αυτόματα ο συγχρονισμός και να λαμβάνω τα email μου, με το Kitkat δούλευε μια χαρα με αυτό τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παρακαλώ τα φώτα σας.

Από τότε που αναβάθμισα σε lollipop η μπαταρία μειώνεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς, έκανα επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Από την κατανάλωση της μπαταρίας διαπίστωσα ότι ταλαιπωρεί την μπαταρία το πρόγραμμα "Υπηρεσίες ανταλλαγής".

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορώ να κανω;; :worry:

Βγάλε από την οθόνη κλειδώματος τον καιρό είναι μια σοβαρή αιτία κατανάλωσης μπαταρίας.

Κάνε και αυτή την ρύθμιση https://www.dropbox.com/s/qlmjbmi9d7hww1n/Screenshot_2015-06-30-11-39-43.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vksx6l2a46k95fd/Screenshot_2015-06-30-11-40-05.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62651[/ATTACH][ATTACH]62652[/ATTACH]

Η καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ σε λολιποπ..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εδω και μερικες μερες το media server χτυπαει 40% και τελειωνει τη μπαταρια σε χρονο dt..εχω βγαλει την sd, εχω μετακινησει τις φωτο, εχω απενεργοποιησει tag buddy και face tag, τιποτα..εκει, κολλημενο..καμια ιδεα?...υποψιν δεν ειμαι root
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποια pdf αρχεία?

Αν δεν έχεις και εφόσον έχεις βγάλει τις φωτό από την συσκευή, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να γίνει format και η εσωτερική sd

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρομ και τί κέρνελ?

CivZ_FlexLollipop_Rev2.8_N9005XXUGBOEA-deodexed_signed

Και ρομ κ κερνελ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από 1.5 χρόνο η μπαταρία τα πάει περίφημα. Φωτεινότητα στο 20% με κλειστό Wifi. Έχει πάνω από 600 φορτισεις.

Οθόνη 4 ώρες με 3.30 ώρες mx player και 50% ακόμα μπαταρία. Τόσο έβγαζε και στις αρχές που το πρωτοπηρα. Με full φωτεινότητα και συνέχεια lte βγάζω 5 ώρες. Cm12.1 rom

 

[ATTACH]63791[/ATTACH][ATTACH]63792[/ATTACH][ATTACH]63793[/ATTACH]

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μετά από 1.5 χρόνο η μπαταρία τα πάει περίφημα. Φωτεινότητα στο 20% με κλειστό Wifi. Έχει πάνω από 600 φορτισεις.

Οθόνη 4 ώρες με 3.30 ώρες mx player και 50% ακόμα μπαταρία. Τόσο έβγαζε και στις αρχές που το πρωτοπηρα. Με full φωτεινότητα και συνέχεια lte βγάζω 5 ώρες. Cm12.1 rom

 

[ATTACH]63791[/ATTACH][ATTACH]63792[/ATTACH][ATTACH]63793[/ATTACH]

Για να κουνηθεί λίγο το νήμα, 5 ωρίτσες είναι καλά πιστεύω

ffd52c8fbb9be2052af233095934f3c2.jpg8afd8b00952f1ccb3e5ba8469730329c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα? Εμένα με 30% φωτεινότητα Wifi και ανοιχτοί συγχρονισμοι πάει 3 ώρες με 3.5 max. Βέβαια είναι και η χρήση της μπαταρίας όπως και η χρήση του κινητού. Με ίδια χρήση έβγαζα 7 8 ώρες τον πρώτο χρόνο. Ας είναι καλά και τα Power bank. Η μπαταρία της UX8.5 αρκετά καλή με lss 3.8.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα? Εμένα με 30% φωτεινότητα Wifi και ανοιχτοί συγχρονισμοι πάει 3 ώρες με 3.5 max. Βέβαια είναι και η χρήση της μπαταρίας όπως και η χρήση του κινητού. Με ίδια χρήση έβγαζα 7 8 ώρες τον πρώτο χρόνο. Ας είναι καλά και τα Power bank. Η μπαταρία της UX8.5 αρκετά καλή με lss 3.8.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Εγώ την έχω στο αυτόματο χωρίς μπλε φίλτρο. Το 80% ήταν WiFi και 20% με 4G οταν ήμουν εκτός.

Τα πάντα ανοικτά εκτός GPS.

Είχα κανα δεκάλεπτο video κλήση με Viber οπότε εκεί τράβηξε μπαταρία.

Γενικά το έσκισα σήμερα και με άφησε

Ικανοποιημένο.

Αλίμονο αν είχαμε παράπονο από 3+ χρόνον μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω στο αυτόματο χωρίς μπλε φίλτρο. Το 80% ήταν WiFi και 20% με 4G οταν ήμουν εκτός.

Τα πάντα ανοικτά εκτός GPS.

Είχα κανα δεκάλεπτο video κλήση με Viber οπότε εκεί τράβηξε μπαταρία.

Γενικά το έσκισα σήμερα και με άφησε

Ικανοποιημένο.

Αλίμονο αν είχαμε παράπονο από 3+ χρόνον μπαταρία.

Μια χαρά χρήση αξιες οι μπαταρίες αξία και η κινηταρα μας. Πήρα Mi max 2 και όλο το NOTE 3 χρησιμοποιώ. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χρήστης NOTE 3 που είναι δυσαρεστημένος αντιθέτως χαίρεσαι να το δουλεύεις. Αποσπωμενη sd card ir τούμπανο υλικό δεν νιώθει σε πτώσεις οθοναρα κτλ κτλ. Μακάρι να πάει άλλα 2 χρόνια να πω ότι κράτησα 5 χρόνια κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...