Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.dropbox.com/s/mfvrc86fgozwymc/SmallMultiLanguagePackageV1.0.zip

 

πάρε και αυτό απο το dropbox,αυτό διορθώνει και την αποστολή αναφοράς στα μηνύματα γιατί τώρα δεν έχεις καθόλου αυτή τη ρύθμιση.

 

Οκ θα το περάσω και αυτό... σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ θα το περάσω και αυτό... σ'ευχαριστώ!

ενημέρωσε με αν είναι όλα οκ όταν τα φλασαρεις.εχω και άλλο αρχείο για τις γλώσσες αλλά μαλλον δεν θα σου χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε δεν ξέρω και πολλά από root απλώς έχω ασχοληθεί πολύ με την συγκεκριμένη rom.

Παιδιά μια βοήθεια όταν κάνω back up μιας rom μεσα από την twrp recovery οταν εγκαταστήσω μια άλλη rom με wipe data, cache, dalvik cache πως μπορώ να κάνω restore την προγουμενη rom;έψαξα στο YouTube άλλα μάλλον τα έκανα θάλασσα και στην επιλογή restore της recovery δεν μου εμφάνιζε κανένα αρχείο είτε απο την εξωτερική είτε απο την εσωτερική μνήμη σε αντίθεση με την επιλογή install μου τα εμφανιζε κανονικά αλλά δεν επιχείρησα τίποτα απο εκεί μήπως κάνω καμια βλακεια.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

πήρα root κανονικά από το πρωί με τη νέα μέθοδο σε Γαλλικό Note3. Δυστυχώς το μεσημέρι, ξαφνικά άκουσα τον ήχο της εκκίνησης του τηλεφώνου... και μετά είδα το τηλέφωνο πλήρως φορμαρισμένο (και την κάρτα sd)... δεν ξέρω τι έγινε, απλά ενημερώνω. Είχα βάλει wanam exposed, su και titanium. Δεν είχα κάνει τίποτε restore.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ultimate the Monster kernel.

 

θα μας πεις τα settings που εβαλες!!:p

!και κατι ακομα τον δοκιμαζω και εγω τον ultimate kernel αλλα η απορια μου ειναι οτι ενω στo stweaks default γραφει row ενω ειναι tripndroid ιο scheduler!!!ειναι bug η και σε εσας ειναι ετσι??και ασε που πρώτη φορά βλεπω τετοιο ιο scheduler tripndroid!! οσο και να εψαξα δεν βρηκα καμια πληροφορία για το πως δουλεύει ο συγκεκριμένως!!

αν εχετε κανενα link να βιαβασουμε λιγω!!

Link to comment
Share on other sites

θα μας πεις τα settings που εβαλες!!:p

!και κατι ακομα τον δοκιμαζω και εγω τον ultimate kernel αλλα η απορια μου ειναι οτι ενω στo stweaks default γραφει row ενω ειναι tripndroid ιο scheduler!!!ειναι bug η και σε εσας ειναι ετσι??και ασε που πρώτη φορά βλεπω τετοιο ιο scheduler tripndroid!! οσο και να εψαξα δεν βρηκα καμια πληροφορία για το πως δουλεύει ο συγκεκριμένως!!

αν εχετε κανενα link να βιαβασουμε λιγω!!

εδώ είσαιhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53450918&postcount=107 και σε εμένα έτσι είναι.
Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαιhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53450918&postcount=107 και σε εμένα έτσι είναι.

 

σε ευχαριστω!!!!:D θα τον δοκιμάσω για κανενα δυο μερες να δουμε πως δουλευει!!!εβγαλε και ο lean καινουργιο κερνελ μπερδεμα!!!!:hypno:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!!!!:D θα τον δοκιμάσω για κανενα δυο μερες να δουμε πως δουλευει!!!εβγαλε και ο lean καινουργιο κερνελ μπερδεμα!!!!:hypno:

 

Δοκιμασε αυτον ειναι πολυ καλος και εχει και καλη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!!!!:D θα τον δοκιμάσω για κανενα δυο μερες να δουμε πως δουλευει!!!εβγαλε και ο lean καινουργιο κερνελ μπερδεμα!!!!:hypno:
αυτά είναι τα ωραία να μην βαριέσαι ποτέ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ρουτάρω με το towelroot αλλά δεν τα καταφέρνω.

Εχω γερμανικό note3 4.4.2.

Κατέβασα το apk το εγκατέστησα πάτησα το let it ra1n ή όπως το λέει αλλά μετά το reboot δεν βλέπω root, έβαλα και το supersu που λέει παραπάνω ένας φίλος αλλά βγάζει μήνυμα ότι το SU binary δεν είναι εγκατεστημένο και κλείνει.

Έχω μπει στον πειρασμό να βάλω custom κλπ αλλά τουλάχιστον για αρχή ενα root μέχρι να βρω χρόνο να ασχοληθώ χρειάζεται....

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Edit:

Άκυρο παιδιά, μόλις είδα ότι δεν δουλεύει με τον κερνελ μου (3.4.0-636608 )

Edited by MyLord
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω γερμανικό με 4.4.2. και τώρα είδα για το towel

για το οποίο διαβάζω ήδη τρέξανε να βγάλουνε update.

 

Δε θέλω για την ώρα να γράψει το Knox και διστάζω κάπως. Παρότι βλέπω αναφορές ότι παρέμεινε 0.

 

Όποιος έχει νεώτερα ή το δοκιμάσει μας το λέει.

Η βασική μου έγνοια για ροοτ ήταν για την ηχογράφηση τηλεφωνημάτων.

 

EDIT: Απ' ότι βλέπω στο XDA δεν θα λειτουργήσει με τον δικό μου κέρνελ. 3.4.0-636608 (Feb 27th Kernel) και ΝΒ1

 

EDIT2: Τελικά το δοκίμασα και ΔΕΝ λειτούργησε... :-(

Διάβασα βέβαια ότι και σε κάποιους άλλους δεν λειτούργησε και όταν αναβαθμίσανε το τηλέφωνο έγινε ροοτ.

Άρα κάποια αλλαγή θα κανε στο τηλέφωνο.

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τον καινούριο lean kernel εδώ και δύο μέρες και είναι φοβερός.Γρήγορος με φοβερή μπαταρία.Από την δεύτερη φόρτιση είδα μεγάλη διαφορά σε σχέση με τους άλλους.Αξίζει να τον δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Παντα ηταν φοβερος ο lean. Δε χρειαζεται επισης κανενα προγραμμα για ρυθμιση του κερνελ :-) Διαβασα και γω καλα σχολια για τον 3.0
Link to comment
Share on other sites

 

Thanks φιλε... Για να τον δοκιμάσουμε και αυτόν

Link to comment
Share on other sites

έβαλα λειν κερνελ μου έβαλε και μια εφαρμογή nxtweax αλλά λέει ότι δεν υποστηρίζετε από τον κερνελ σε εσάς;;;

να την σβήσω;

Link to comment
Share on other sites

έβαλα λειν κερνελ μου έβαλε και μια εφαρμογή nxtweax αλλά λέει ότι δεν υποστηρίζετε από τον κερνελ σε εσάς;;;

να την σβήσω;

 

Αυτη η εφαρμογη ειναι απο τον ultimate μηπως τον δοκιμασες χθες η σημερα? Ναι σβηστην

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογη ειναι απο τον ultimate μηπως τον δοκιμασες χθες η σημερα? Ναι σβηστην

 

Ναι όντως να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Έχω την τελευταία έκδοση της TWRP recovery, αλλά μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:δε με αφήνει να σβήσω cache και dalvik cache, δείχνοντας μήνυμα ότι δεν μπορούσε να τα κάνει mount. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...